Skocz do zawartości
pmcomp

muduł nCAM HD (tnkHD i "n na kartę") - lista kompatybilności z tunerami SAT i telewizorami SAT - lista w pierwszym poście

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiadomość od firmy Ferguson:

"Dziś firma Ferguson opublikowała nowe testowe oprogramowanie

w wersji 2.05B7 dla modelu Ariva 200

Na tej wersji moduł nCAM HD działa bez problemów !!!

Oznacza to bowiem, że wszystkie modele HD z gniazdem CI

produkowane przez Fergusona obsługują prawidłowo nCAM HD"

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zakupić moduł nCam HD ale mam pytanie. Jaki tuner zakupić abym bez problemu mógł nagrywać programy na dysk zewnętrzny a później materiały z dysku przenosić do komputera aby skonwertować je do formatu mkv?

Do tej pory miałem tylko analogową kablówkę ale jakość obrazu była tragiczna więc pora przejść na jakość cyfrową.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić moduł nCam HD ale mam pytanie. Jaki tuner zakupić abym bez problemu mógł nagrywać programy na dysk zewnętrzny a później materiały z dysku przenosić do komputera aby skonwertować je do formatu mkv?

Do tej pory miałem tylko analogową kablówkę ale jakość obrazu była tragiczna więc pora przejść na jakość cyfrową.

Zapomnij :(

Pozdrawiam,

jurasekb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij :(

Pozdrawiam,

jurasekb

Co Ty pleciesz.

Np. Opticum 9600 którego mam w domu pozwala nagywać na podpięty dysk po USB. I z nCAM HD nagrywanie tez działa.

Potem przekonwertowanie na PC do zjadliwych formatów i jazda ... robisz z materiałem co chcesz.

Na 100% inne tunki z PVR-Ready także.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij :(

Pozdrawiam,

jurasekb

Na pierwszej stronie pisze coś innego że tuner Opticum HD 9600 zgrywa w plikach trp

Sprawa wyjaśniona biorę Opticum HD 9600

Edytowane przez kameleon177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie pisze coś innego że tuner Opticum HD 9600 zgrywa w plikach trp

Sprawa wyjaśniona biorę Opticum HD 9600

Owszem, a potem konwersja na PC-e.

To jakiś problem?

Nad 9600 się zastanów, to dobry tuner ale może są lepsze. Ja go dostałem, a darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :D . Mój stary Dream zapisywał w formacie *.ts co było o niebo wygodniejsze.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, a potem konwersja na PC-e.

To jakiś problem?

Nad 9600 się zastanów, to dobry tuner ale może są lepsze. Ja go dostałem, a darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :D . Mój stary Dream zapisywał w formacie *.ts co było o niebo wygodniejsze.

Pozdro

.ts bardziej wygodny niż trp jeszcze się zastanowię.

Dzięki za pomoc:)

A czy ktoś wie w jakim formacie zgrywa Ferguson FK 8500 HD?

Edytowane przez kameleon177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Publikuję za satkurier.pl:

nCAM HD jako Updater - rozwiązanie

Wśród nabywców pierwszych modułów nCAM HD dla Telewizji na Kartę HD zdarzyły się pojedyncze przypadki, gdy moduł przestał pracować i zgłaszał się jako Updater, zamiast prawidłowego Conax ITI [beeep]LUS CAM. Tego typu problem nie jest trudny do rozwiązania. Jest powodowany przez odbiorniki o niewystarczającej kompatybilności i wymaga przeprowadzenia procedury ponownej aktualizacji nCAM HD.

Jeśli po wejściu w informacje o modułach dostępu warunkowego zainstalowanych w odbiornikach zamiast standardowego Conax ITI [beeep]LUS CAM zobaczymy Updater należy przełączyć odbiornik na kanał TVN HD (11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK) i czekać na pobranie oprogramowania CAM, co trwa ok. 10-15 minut. Gdy proces się zakończy CAM automatycznie zostanie zresetowany, pojawi się pod prawidłową nazwą i zacznie dekodować TVN HD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty pleciesz.

Np. Opticum 9600 którego mam w domu pozwala nagywać na podpięty dysk po USB. I z nCAM HD nagrywanie tez działa.

Potem przekonwertowanie na PC do zjadliwych formatów i jazda ... robisz z materiałem co chcesz.

Na 100% inne tunki z PVR-Ready także.

Pozdro

Nie możecie sobie na priv pisać. Więcej takich postów a zaraz pożegnacie się z trybem legacy w nCAM. No i witaj nowoczesny CI+ w Cyfrowym Domu :angry:

Pozdr,

jurasekb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie sobie na priv pisać. Więcej takich postów a zaraz pożegnacie się z trybem legacy w nCAM. No i witaj nowoczesny CI+ w Cyfrowym Domu :angry:

Pozdr,

jurasekb

Nie rozsiewaj głupich plotek :angry: .

Moduł działa w trybie CI i tak pozostanie. Nagrywanie jest dozwolone i w tym przypadku zgodne z prawem i dozwolone przez operatora.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wcześniej było pytane jednak bez odpowiedzi,czy działa na tv panasonic 42v10e ? Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę problem;

Mam Tv samsung C8000.

Oferent modułu nie testował tv firmy SAMSUNG !.

SAMSUNG dominuje w ilości {volume) sprzedaży ekranów tv w Europie/USA i w Polsce.

Jak może być, że oferent nie ma dla konsumenta gotowych informacji czy moduł działa w CI+ SAMSUNGA ?

Nadmienię, że "oferent" modułu TVN HD deklarauje wprost:

Jak nie będzie działać "to kasy nie zwracamy !

żart ?

Pyta mocno zainteresowany tematem, posiadacz SAMSUNG C8000.

Powód:

"pmcomp: "SAMSUNG-i C8000 nie były testowane".

Powstaje pytanie: kto to ma testowć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstaje pytanie: kto to ma testowć ?

prosta odpowiedź: Samsung

Chyba nie sądzisz, że jakikolwiek producent modułu CI na tym padole jest w stanie przetestować wszystkie dostepne odbiorniki SAT? Moduły CI rządzą się swoimi prawami i zawsze były kłopoty z kompatybilnością ze sprzętem SAT ... patrz np. kompatybilność modułu nCAM HD z odbiornikami wyposażonymi w najtańszy procesor procesor Ali. Ferguson miał problem z firmware odbiornika Ariva 200 i go poprawił więc moduł śmiga aż miło.

A rzeczony Samsung ma na dzień dzisiejszy polski rynek telewizorów wyposażonych w DVB-S/S2 głęboko w d...

Poza tym Samsung oficjalnie w Polsce NIE WSPIERA i nie sprzedaje odbiorników wyposażonych w tuner DVB-S/S2.

Dlatego ja kupiłem Panasonica i cieszę się ofertą tnkHD prosto z telewizora :rolleyes:.

BTW jest bardzo duże prawdopodobieństwo że moduł będzie wspólpracował z tym TV bo wspólpracuje poprawnie z innymi.

Masz dwa wyjścia: albo przetestować samemu albo czekać, aż ktoś to zrobi za Ciebie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Samsung oficjalnie w Polsce NIE WSPIERA i nie sprzedaje odbiorników wyposażonych w tuner DVB-S/S2...

ŻARTY SOBIE ROBISZ.

I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tegorocznego Panasonica z tunerem satelitarnym.

Niestety TNK HD nie działa.

Czy osoby, które raportowały poprawną współpracę Panasów z TNK HD mogły napisać trochę szczegółów jak to wygląda?

Np. czy trzeba wpisywać w menu strojenia ID Usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Samsung oficjalnie w Polsce NIE WSPIERA i nie sprzedaje odbiorników wyposażonych w tuner DVB-S/S2...

ŻARTY SOBIE ROBISZ.

I tyle.

Jestem śmiertelnie poważny. Sprawdź.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tegorocznego Panasonica z tunerem satelitarnym.

Niestety TNK HD nie działa.

Czy osoby, które raportowały poprawną współpracę Panasów z TNK HD mogły napisać trochę szczegółów jak to wygląda?

Np. czy trzeba wpisywać w menu strojenia ID Usługi.

A może jakiś model? Czy na pewno ma tuner? Czy wybrałeś kraj instalacji inny niż Polska np. Niemcy? Wtedy tuner sie uaktywnia. Z tego co pamietam przy wyborze Polska tuner SAT nie jest aktywny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golden Interstar wziął się do roboty:)

Nowa wersja (1.3.16) oprogramowania do tunerów Golden Media Unibox 9060/9080. Wersja loadera 1.1.5, plik zawiera domyślną listę kanałów (podziękowania dla Oriona) z Ulubionymi w układzie:

* Cyfrowy Polsat

* Cyfra+

* TnK SD

* TnK HD

Podstawowa zmiana do pełna współpraca z modułami TnK HD. Obejmuje zarówno aktualizację oprogramowania modułu (automatyczną) jak i dekodowanie kanałów. Poza tym poprawiono problem z dźwiękiem DD oraz parę innych poprawek - pełna lista w pliku tekstowym do pobrania.

Instrukcja wgrania oprogramowania dołączona do pliku.

LINK

Właściciele tego tunera mogą sprawdzić w praniu nowy soft. Jeśli działa można zaktualizować pierwszą stronę

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś model? Czy na pewno ma tuner? Czy wybrałeś kraj instalacji inny niż Polska np. Niemcy? Wtedy tuner sie uaktywnia. Z tego co pamietam przy wyborze Polska tuner SAT nie jest aktywny.

Pozdro

Model TX-L32D28. Tuner i oprogramowanie są identyczne jak w tegorocznych plazmach. Mam również zeszłoroczną plazmę V10. W obu modelach TNK HD nie działa. Po przeczytaniu tego wątku kupiłem tegoroczny model LCD w nadziei, że będzie działał. Niestety jest inaczej. MOduł jest "widziany" ale nie aktualizuje oprogramowania i nie dekoduje. Po rozmowie z inżynierem z Panasonica dowiedziałem się że owszem postarają się żeby działało ale to potrwa (są na etapie zakupu modułu). Wg niego żaden telewizor Panasonica nie działa z tym modułem (jeszcze).

Sprawdzałem swój LCD na wszystkich ustawieniach Niemcy, Polska.... To że działają plazmy V20E to jakaś ściema i nie wiem jaki w tym miał interes ktoś kto zapodał ten raport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model TX-L32D28. Tuner i oprogramowanie są identyczne jak w tegorocznych plazmach. Mam również zeszłoroczną plazmę V10. W obu modelach TNK HD nie działa. Po przeczytaniu tego wątku kupiłem tegoroczny model LCD w nadziei, że będzie działał. Niestety jest inaczej. MOduł jest "widziany" ale nie aktualizuje oprogramowania i nie dekoduje. Po rozmowie z inżynierem z Panasonica dowiedziałem się że owszem postarają się żeby działało ale to potrwa (są na etapie zakupu modułu). Wg niego żaden telewizor Panasonica nie działa z tym modułem (jeszcze).

Sprawdzałem swój LCD na wszystkich ustawieniach Niemcy, Polska.... To że działają plazmy V20E to jakaś ściema i nie wiem jaki w tym miał interes ktoś kto zapodał ten raport.

Witam.

Mam pytanie do Kolegów 2m2m i pmcomp o modele i firmware ich plazm. pmcomp jak Twoje doświadczenia z modułem (czy panas dekoduje wyszstkie kanały, czy nCAM się upgrade-uje i łapie uprawnienia na kolejne miesiące)? 2m2m chciałbym zapytać o ustalenia z service'em Panasonic'a czy wiadomo ile może im zająć napisanie nowego FW dla V10 ewentualnie kiedy wypowiedzą się, że nCAM nie biędzie działał z V10.

Jestem pod ścianą bo zaraz kończy mi się umowa na polszmat i nie wiem co robić dalej tj. czy czekać na nCAM czy brać CAM z C+ czy brać turbodekoder z n ? :unsure: Osiołkowi w żłoby dano. Z jednej strony tanio i niepewnie czy będzie działać, z drugiej pewnie ale brak Discovery Showcase, z trzeciej dodatkowe pudło na szafce i czwarty pilot :huh:

Pozdr,

jurasekb

Edytowane przez jurasekb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model TX-L32D28. Tuner i oprogramowanie są identyczne jak w tegorocznych plazmach. Mam również zeszłoroczną plazmę V10. W obu modelach TNK HD nie działa. Po przeczytaniu tego wątku kupiłem tegoroczny model LCD w nadziei, że będzie działał. Niestety jest inaczej. MOduł jest "widziany" ale nie aktualizuje oprogramowania i nie dekoduje. Po rozmowie z inżynierem z Panasonica dowiedziałem się że owszem postarają się żeby działało ale to potrwa (są na etapie zakupu modułu). Wg niego żaden telewizor Panasonica nie działa z tym modułem (jeszcze).

Sprawdzałem swój LCD na wszystkich ustawieniach Niemcy, Polska.... To że działają plazmy V20E to jakaś ściema i nie wiem jaki w tym miał interes ktoś kto zapodał ten raport.

W pierwszym poście jest napisane, że działają w plazmach VT20 a nie w V20. Ot taka mała różnica. Należy jak to się mówi czytać ze zrozumieniem.

Napisałem ja i ... sprawdzałem ja. I nie mam żadnego interesu.

Zapraszam Ciebie i tego fachowca od Panasonica do siebie to Wam pokażę i udowodnię. Tylko zaopatrzcie się we flaszkę wyśmienitego łyskacza bo to będzie cena sprawdzenia.

Skoro kupiłeś TV bez uprzedniego sprawdzenia (o czym producent modułu uprzedza na opakowaniu) pretensje możesz mieć wyłącznie do siebie.

Zaktualizuj soft modułu i aktywuj go na innym tunerze, z którym moduł poprawnie wspólpracuje. Wtedy włóż do TV i sprawdź czy i jak działa, może to pomoże.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest napisane, że działają w plazmach VT20 a nie w V20. Ot taka mała różnica. Należy jak to się mówi czytać ze zrozumieniem.

Napisałem ja i ... sprawdzałem ja. I nie mam żadnego interesu.

Zapraszam Ciebie i tego fachowca od Panasonica do siebie to Wam pokażę i udowodnię. Tylko zaopatrzcie się we flaszkę wyśmienitego łyskacza bo to będzie cena sprawdzenia.

Skoro kupiłeś TV bez uprzedniego sprawdzenia (o czym producent modułu uprzedza na opakowaniu) pretensje możesz mieć wyłącznie do siebie.

Zaktualizuj soft modułu i aktywuj go na innym tunerze, z którym moduł poprawnie wspólpracuje. Wtedy włóż do TV i sprawdź czy i jak działa, może to pomoże.

Pozdro

Soft modułu zaktualizowałem w TV Lowe sąsiada. Nie pomogło. Jak pisałem moduł jest widziany. Status subskrypcji też jest OK. Uprawnień jednak nie odbiera (miałem włączony TV przez 30 godz.) Wszystkie Panasy z 2010 maja jednakowy firmware. Nie wierzysz - sprawdź na japońskiej stronie Panasonica. Tunery w V20,VT20 czy innych LCD są takie same. Nie ma wiec znaczenia czy pisałem o V20 a nie VT20. Nie podważałbym też kompetencji fachowca z Panasonica. Napisz jaki masz firmware, jak przebiegała aktualizacja. Oficjalny firmware na japońskiej stronie jest 2.005. w moim TV jest nawet oczko wyżej 2.006 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem śmiertelnie poważny. Sprawdź.

Pozdro

Warszawski oddział Samsunga nie ma wyłączności na dystrybucję w Polsce.

To tylko prywatna firma o statucie sp. z o.o. Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

To, że nie oferują modeli z tunerem SAT to nie to samo co brak wsparcia w Polsce.

Od tego sa regulacje UE wymuszające stosowne regulacji w prawie lokalnym (PL).

Legalnie (całkowicie) na rynku sa w sprzedaży modele z DVB-S/S2:

http://www.afgcomputers.pl/46-samsung-ue46c8700-wbudowany-tuner-sat-p-23735.html?osCsid=ed0f6e86375540c02023d0fbe58c905a

Kupujący ma pełną ochronę konsumencką. Za naprawy odpowiada sprzedawca zgodnie z regulacjami.

Prześledziłem, sprawę wyłącznie dla modelu 46C8700.

Modele C8700 są na liście i to prawidłowa informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft modułu zaktualizowałem w TV Lowe sąsiada. Nie pomogło. Jak pisałem moduł jest widziany. Status subskrypcji też jest OK. Uprawnień jednak nie odbiera (miałem włączony TV przez 30 godz.) Wszystkie Panasy z 2010 maja jednakowy firmware. Nie wierzysz - sprawdź na japońskiej stronie Panasonica. Tunery w V20,VT20 czy innych LCD są takie same. Nie ma wiec znaczenia czy pisałem o V20 a nie VT20. Nie podważałbym też kompetencji fachowca z Panasonica. Napisz jaki masz firmware, jak przebiegała aktualizacja. Oficjalny firmware na japońskiej stronie jest 2.005. w moim TV jest nawet oczko wyżej 2.006 .

To coś stary masz ten firmware bo ja mam w V20 np. 2.505.

2.009 to miałem na starcie jak plazma przyszła do mnie. Niestety moduły TnKHD nie posiadam i sprawdzić na razie nie mogę.

Ale wizytę w domu i sprawdzenie z własnym modułem i flaszka też przyjmę ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To coś stary masz ten firmware bo ja mam w V20 np. 2.505.

Sorry .. typo

Firmware w tegorocznym LCD mam 2.506 a na stronie Panasonika jest 2.505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...