Skocz do zawartości
pmcomp

muduł nCAM HD (tnkHD i "n na kartę") - lista kompatybilności z tunerami SAT i telewizorami SAT - lista w pierwszym poście

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź,więc czekam aż ruszy sprzedaż ncam-ów :)

Sprzedaż, zgodnie z zapowiedzią, rusza jutro.

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak włoże to do Bravii mojej to bede mial kanaly hd?Czy potrzebuje wtedy talerza i dekodera?-czy tylko talerz?

Jesli twoja Bravia ma wbudowany tuner SAT to będziesz potrzebował tylko talerza (z konwerterem i kablem od konwertera do tunera SAT w telewizorze).

Jeśli nie ma wbudowanego tunera SAT to bedziesz potrzebował albo zestaw tnkHD z dekoderem i talerzem jw. albo dekoder uniwersalny z czytnikiem CI, moduł nCAM HD i telarz jw.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a może ktoś już potwierdzi, że można kupić moduł gdzieś w sklepie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba samego modulu nie dostaniesz. Obecnie tylko z tunerami TechniSat'a.

Od grudnia beda nCAM HD bez tunerow jako niezalezny produkt.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAKTUALIZOWANA LISTA PRZETESTOWANYCH TUNERÓW SAT

Świetna robota, dzięki!

Szukam teraz ideału pod C+ (czytnik kart) i TNKHD (moduł CI)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba samego modulu nie dostaniesz. Obecnie tylko z tunerami TechniSat'a.

Od grudnia beda nCAM HD bez tunerow jako niezalezny produkt.

Czytałem o tym w SK, jednak jedna z firm, a chodzi tu o HolleX pisze na swojej stronie coś takiego:

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne 12/4111572 lub 12/4110508 tylko dla klientów, którzy zakupili odbiornik w firmie Hollex Sat Systems lub są pewni, że nCAM HD będzie pracował prawidłowo w gnieździe CI. W innym przypadku sprzedaż nCAM HD tylko w komplecie z pewnie działającym odbiornikiem HD.

Jeśli sieje kryptoreklamę, to proszę wyedytować mój post :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub są pewni, że nCAM HD będzie pracował prawidłowo w gnieździe CI.

Na stronie Hollex jest jeszcze Topfield 7710 (to jest PVR z dyskiem), rozumiem, ze TF 7700 HSCI już nie ma w sprzedaży, ale może ktoś (Profan, Hollex) ma szanse spróbować, wydaje mi się, że trochę się tego sprzedało kiedyś :)

Ten komentarz zacytowany powyżej, brzmi jak "po odejściu od kasy, reklamacji nie uwzględnia się" znany z przeszłości - dosłownie jak - jak się uprzesz to możesz kupić, potem nie miej pretensji - Panowie nie te czasy - nie lepiej elegancko napisać, przynieś swój tuner, a spróbujemy dla ciebie na własnym egzemplarzu, na przykład?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komentarz zacytowany powyżej, brzmi jak "po odejściu od kasy, reklamacji nie uwzględnia się" znany z przeszłości - dosłownie jak - jak się uprzesz to możesz kupić, potem nie miej pretensji - Panowie nie te czasy - nie lepiej elegancko napisać, przynieś swój tuner, a spróbujemy dla ciebie na własnym egzemplarzu, na przykład?

pozdr.

Ale podobno jezeli zakupisz modul i nie bedzie on dzialal ze sprzetem, ktory posiada nabywca to nie ma podstawy do zwrotu modulu i kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno jezeli zakupisz modul i nie bedzie on dzialal ze sprzetem, ktory posiada nabywca to nie ma podstawy do zwrotu modulu i kasy.

Właśnie o to mi chodzi. Elegancko by było zaoferować próbę, bo aktywowana karta, itd. Albo konkretna lista - model odbiornika i wersja softu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli twoja Bravia ma wbudowany tuner SAT to będziesz potrzebował tylko talerza

Czyli odbiornik tv musi posiadać mpeg 4 ?

Bo mój ma Tuner analogowej telewizji naziemnej

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2)

Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów)

Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów)

Zgodność z CI+ (dla obsługiwanych operatorów)

Edytowane przez MustangKóń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajemy za hollex.pl:

Odbiorniki sprawdzone z testowym egzemplarzem modułu:

1) Działanie poprawne:

- Ferguson Ariva TT HD PVR, Ariva HD Combo,

- Ferguson FK-8500 HD, HF-8800 HD/8900 HD,

- He@ad SD 8500,

- Humax iCord HD,

- LyngBox,

- Maximum TS-3000CI HD Combo,

- Opticum HD 9600, HD TS 9600, TS 20 (tylko oprogramowanie Conax!)

- Technisat Digit HD8-SX, TechniStar S1 CI+, DigiCorder HD S2X,

- Topfield SBP-2010, SRP-2100 TMS, SRP-2410, TF7710 (dla trzech pierwszych problemy z napisami ekranowymi).

2) Działanie poprawne - tunery w TV

- Sharp LC46HD1E (TV LCD),

- TechniSat TechniLine 32/40 HD CI+,

- TechniSat HDTV 32/40/46.

3) Wymagane poprawki oprogramowania odbiorników, wolniejsze dekodowanie, problemy z uruchamianiem CAM lub odbiornika z umieszczonym CAM:

- Ferguson Ariva 200,

- Golden Interstar GI-S 980 2CR 2CI HD PVR,

- Golden Media Unibox 9060/9080,

- Opticum/Orton x402p, x403p, XTS703p,

- TechniSat DigiCorder HD S2X Plus.

Moduły można aktualizować na kanale TVN HD (11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK). Po uruchomieniu należy bezwzględnie czekać na informację na ekranie, że aktualizacja zakończyła się powodzeniem (po wyświetleniu 90% przez dłuższy moment nic się nie dzieje, ale to nie koniec aktualizacji!). Aktualna wersja (stan na dzień 9.11.2010) to 1.00.01.

Producent modułu ostrzega na opakowaniu

Przed zakupem modułu nCAM HD upewnij się u Sprzedawcy lub Producenta Twojego tunera satelitarnego (urządzenia dekodującego), że będzie on poprawnie współpracował z nCAM HD. Brak zgodności modułu nCAM HD z danym modelem urządzenia dekodującego nie może być podstawą do roszczeń z tytułu niezgodności towaru z umową lub gwarancji modułu nCAM HD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno jezeli zakupisz modul i nie bedzie on dzialal ze sprzetem, ktory posiada nabywca to nie ma podstawy do zwrotu modulu i kasy.

Jest to niezgodne z prawem....

Przecież prawie każdy towar zamówiony przez internet można zwrócić do 10 dni...dziś nawet było to tematem dyskusji w 1 programie Polskiego Radia. Chyba, że moduł jest traktowany jak płyta CD czy DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajemy za hollex.pl:

Odbiorniki sprawdzone z testowym egzemplarzem modułu:

1) Działanie poprawne:

- Opticum HD 9600, HD TS 9600, TS 20 (tylko oprogramowanie Conax!)

Rozumiem więc, że jeżeli Opticum przystosujemy pod odbiór kart C+, to jednocześnie tuner przestanie widzieć moduł TNKHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to niezgodne z prawem....

Przecież prawie każdy towar zamówiony przez internet można zwrócić do 10 dni...dziś nawet było to tematem dyskusji w 1 programie Polskiego Radia. Chyba, że moduł jest traktowany jak płyta CD czy DVD.

Janek_pl ma racje. KAŻDY towar zakupiony przez internet mozna zwrócić w ciagu 10 dni od zakupu, z zastrzeżeniem, że w oryginalnym opakowaniu i nieuzywany. Jezli więc ktoś aktywuje kartę tnkHD w module nCAM HD to taki towar nie będzie podlegał zwrotowi. Zakładam jednak, że przy niekompatybilności modułu z danym tunerem aktywacji nie będzie bo nie będzie mozliwa i wtedy ze zwrotem nie będzie problemu ale z powodu zakupu przez internet i "10-dni", a nie z powodu niekompatybilności czyli np. niezgodności towaru z umową.

BTW zapis na opakowaniu o niemożności skorzystania z tytułu niezgodnosci towaru z umową gdy moduł nie pracuje z danym odbiornikiem jest zgodna z prawem ponieważ moduł może nie wspólpracowac z danym odbiornikiem z powodów zaleznych od odbiornika, a producent/dystrybutor w momencie sprzedaży uprzedził o tym konsumenta.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE !!!

Dotarlismy do waznych informacji dot. modułu i przede wszystkim procesu aktywacji, które przedstawiamy poniżej.

Dodatkowe informacje nt. aktywacji modułu nCAM HD:

- W trakcie upgrade oprogramowania często występuje sytuacja, w której CAM wygląda na "zawieszony" - proces zatrzymuje się na np. na 90% i nic się nie dzieje przez długi czas. Jest to zachowanie normalne - nie należy odłączać odbiornika / wyciągać CAMa.

Z testów jakie przeprowadziliśmy wynika, że cały proces upgrade (od rozpoczęcia pobierania do ponownego uruchomienia) zajmuje średnio 12 minut, z czego często około 6 minut CAM "wisi" na jednej wartości, najczęściej 90%.

- Polskie znaki w menu CAMa. Prawidłowe wyświetlanie polskich liter w menu CAMa zależne jest od oprogramowania odbiornika - STB, TV). W niektórych urządzeniach zamiast polskich znaków diaktrycznych wyświetlane są "krzaczki". Jeśli klientom będzie to sprawiać problem, należy zalecić wybranie w menu ustawień opcji Polski (Uproszczony). Wówczas polskie znaki nie będą wykorzystywane (np. "a" zamiast "ą").

- W trakcie oczekiwania na aktywację na kanale TVN HD, w niektórych odbiornikach może być wyświetlana "myląca" informacja - "Brak karty". Jeżeli CAM jest zainstalowany prawidłowo (tzn. można w menu CAMa odczytać numer karty) nie należy uznawać tego za problem, tak ma być.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można dopisać: OPTICUM HD 9500. sprawdziłem. z modułem C+HD w 2 słocie. jedna uwaga: moduł od TNK działa tylko w 2 slocie czyli tym niższym.

uprawnienia na kanały strasznie długo schodzą. od 19 do tej pory brak bbc hd i tvp hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam Opticum x403p czy idzie ogladac coś czy czekac na poprawki oprogramowania?

Przecież napisane, że na razie nie chodzi.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dziś mój moduł w dekoderach:

globo opticum 9600ts ( najnowszy soft), oraz stary 3.20 = moduł nie działał prawidłowo, odkodowywał tylko kanały z trp. 11,449. reszta ciemno i to mimo kilku prób wkładania i resetowania tunera.

najważniejsze: tuner nie potrafił się uruchomic z włożonym modułem. ciągle LOAD na panelu. dopiero wyciągniecie modułu pomogło.

ariva200= totalny down.... nic nie chodziło.

Technisat DigiCorder HD S2X Plus - zadziałał, ale ten sam problem z wstawaniem odbiornika z standby...... z modułem nie ruszy. bez - tak.

najbardziej stabilna praca i przesłało mi resztę uprawnień na TVP HD, BBC HD

nie wiem kto sprawdzał tego 9600 ale bez modyfikacji softu nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem kto sprawdzał tego 9600 ale bez modyfikacji softu nie zadziała.

Ja sprawdzałem osobiście :rolleyes: , popatrz na jeden z pierwszych postów i screeny z wersją softu. I działało.

Fakt, że wstawania odbiornika nie sprawdzałem, nawet mi przez myśl nie przeszło, że mogą z tym być problemy. Ale jak widać można sobie porwadzić.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem osobiście :rolleyes: , popatrz na jeden z pierwszych postów i screeny z wersją softu. I działało.

Fakt, że wstawania odbiornika nie sprawdzałem, nawet mi przez myśl nie przeszło, że mogą z tym być problemy. Ale jak widać można sobie porwadzić.

Pozdro

ja sprawdziłem to w sklepie i sprawdziliśmy to na 2 softach 3.20 i 3.29. tuner bardzo dziwnie mulił. coś w sofcie modułu jest złego. bo jak tuner popracuje trochę z CAM to zaczyna się poprawiać praca tunera.

najdziwniej zachował się technisat.

moduł w środku, przeszukaliśmy transpondery i nagle: BRAK SYGNAŁU na wszystkich satelitach.

standby : to samo

dopiero twardy reset wtyczkę i ponowne wyszukiwanie kanałów przywróciło sygnał.

według mnie moduł może coś wysyłać do tunera bo zaczyna pracować normalnie po ponownym uruchomieniu odbiornika. i tyczy się to każdego tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem moduł do Telewizji na Karte HD i właśnie go testuje . Dobra wiadomość dla posiadaczy Telewizorka Panasonic 50VT20E . Moduł poprawnie wykryty i już złapał uprawnienia i smiga bezproblemowo , wlaśnie oglądam TVN HD , co prawda jeszcze niektóre kanały sie aktywuja bo np smiga Discovery HD ale narazie nie mam obrazu na TVP HD czy MGM HD ale tak podobnio ma być . Zła wiadomość dla posiadaczy VU+DUO , czyli minn dla mnie :( . Niestety zaktywowany już moduł wsadzony w slot CI w tunerze czy to pierwszy czy drugi , niesty obraz szatkuje niesamowicie więc nie ma szans na oglądanie . Jedynie co poprawiło zassanie nowego oprogramowania w module to tylko to że wcześniej przed aktualizacją szatkowały nawet inne kanały nie z TNK HD , a teraz po aktualizacji modułu szatkują tylko te z paczki TNK HD ale marne to pocieszenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...