Skocz do zawartości
pmcomp

muduł nCAM HD (tnkHD i "n na kartę") - lista kompatybilności z tunerami SAT i telewizorami SAT - lista w pierwszym poście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rozpoczynam wątek, który na pewno pomoże niektórym forumowiczom w odpowiedzi na pytanie czy moduł nCAM HD dla tnkHD będzie poprawnie współpracował z ich tunerem SAT.

Moduł ten (nCAM HD)jest identyczny dla tnkHD i n na kartę dlatego opisana poniżej współpraca bądź jej brak dotyczyć będzie obu usłu operatora ITI.

Prosze o wpisywanie tunerów, które bezproblemowo wspólpracują z tym modułem oraz podawanie ew. uwag dotyczących działania, współpracy z innymi modułami itp.

ZAKTUALIZOWANA LISTA PRZETESTOWANYCH TUNERÓW SAT:

DZIAŁA:

+ cała linia na rok 2012 telewizorów Samsung z wbudowanym tunerem SAT (TV mają specjalnie przygotowany soft pozwalający na wybranie operatora, automatyczne wyszukanie jego kanałów i stworzenie listy oraz automatyczne aktualizacje)

+ cała linia na rok 2012 telewizorów SONY z wbudowanym tunerem SAT (TV mają specjalnie przygotowany soft pozwalający na wybranie operatora, automatyczne wyszukanie jego kanałów i stworzenie listy oraz automatyczne aktualizacje)

+ AZBox Premium HD+

+ Azbox Elite (tylko dolny slot)

+ Dreambox DM8000 (w menu modułu E2 ustawić: obsługa wysokiego bitrate na TAK)

+ Ferguson Ariva 200

+ Ferguson Ariva HDcombo

+ Ferguson Ariva TT HD PVR

+ Ferguson Ariva @Link 200

+ Ferguson FK 8500 HD

+ Ferguson HF-8800 HD

+ Ferguson HF 8900 HD

+ GLOBO HDS1

+ GLOBO HDTS1

+ GM Unibox 9060/9080 (software 1.3.23)

+ Golden Interstar GI-S 980 2CR 2CI HD PVR (z problemami)

+ Golden Media S-Box 980 2CR 2CI HD (z problemami)

+ He@ad SD 8500,

+ Humax iCord HD

+ Humax HDCI2000

+ IPBox 910 (działa tylko na sofcie enigma2 PKT_1.0a)

+ IPBox 9000 HD (soft NLB 12413 rel.2)

+ LyngBox

+ Maximum TS-3000CI HD Combo

+ Microelectronics MicroM160HD

+ Octagon SF 1018 HD (soft V1.08.52)

+ Opticum x402p (Orton x402p)

+ Opticum x403p (Orton x403p)

+ Opticum HD TS20

+ Opticum HD 9500 (Orton HD 9500) (w 2-im slocie)

+ Opticum HD 9600 (Orton HD 9600)

+ Opticum HD S1

+ Opticum HD TS1

+ Opticum HD X4

+ Opticum HD X7

+ Opticum HD X550 (Orton HD X550)

+ opticum HD X560

+ Showbox Vitamin 5000 HD

+ Technisat Digit HD8-SX

+ Technisat Technistar S1 CI+

+ Technisat DigiCorder HD S2X

+ Technisat DigiCorder HD S2X Plus

+ Technomate 8000 HD

+ Topfield TF7710

+ Topfield TF7700HSCI

+ Topfield SRP-2100 TMS (problemy z subtitles)

+ Topfield SRP-2410 (problemy z subtitles)

+ Topfield SBP-2010 PVR (problemy z subtitles)

+ VU+ Duo (na nowym sofcie, wysokie bitrate na TAK, moduł w drugim slocie CI)

TELEWIZORY:

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD LG 42LW570S

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD LG seria LV375S

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD LG 47LM615S

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD Samsung LE55C670M1S

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD Samsung UE40D6510

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD Samsung UE40C6700

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD Samsung UE46C7700

+ wbudowany tuner SAT w całą serię rozmiarów TV LCD LED Samsung D6500 (pozwala na wgranie aktualnej listy kanałów do pobrania z www.n.samsung.pl)

+ wbudowany tuner SAT w całą serię rozmiarów TV LCD LED Samsung D6750 (pozwala na wgranie aktualnej listy kanałów do pobrania z www.n.samsung.pl)

+ wbudowany tuner SAT w całą serię rozmiarów TV LCD LED Samsung D7000 (pozwala na wgranie aktualnej listy kanałów do pobrania z www.n.samsung.pl)

+ wbudowany tuner SAT w całą serię rozmiarów TV LCD LED Samsung D8000 (pozwala na wgranie aktualnej listy kanałów do pobrania z www.n.samsung.pl)

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD Sharp LC46HD1E

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD SONY KDL-32CX525 (TV ma specjalnie przygotowany soft pozwalający na wybranie operatora, automatyczne wyszukanie jego kanałów i stworzenie listy)

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD SONY KDL-40EX725 (TV ma specjalnie przygotowany soft pozwalający na wybranie operatora, automatyczne wyszukanie jego kanałów i stworzenie listy)

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD SONY KDL26EX325

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD SONY KDL32EX525

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD SONY KDL40CX525

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD SONY KDL40EX525

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD SONY KDL46EX725

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD SONY KDL55EX725

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD Panasonic TX-L32D28

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD Panasonic TX-L37V10E

+ wbudowany tuner SAT w TV PDP Panasonic TX-P42GT20E

+ wbudowany tuner SAT w TV PDP Panasonic TX-P42V20E

+ wbudowany tuner SAT w TV PDP Panasonic TX-P50VT20E

+ wbudowany tuner SAT w TV PDP Panasonic TX-P65VT20E

+ wbudowany tuner SAT w telewizory Technisat TV Techniline HD 32", 40" i 46"

Telewizory Sony Bravia linia 2012:

+Sony Bravia LCD LED KDL-32EX655

+Sony Bravia LCD LED KDL-40EX655

+Sony Bravia LCD LED KDL-46EX655

+Sony Bravia LCD LED 3D KDL-32HX755

+Sony Bravia LCD LED 3D KDL-40HX755

+Sony Bravia LCD LED 3D KDL-46HX755

+Sony Bravia LCD LED 3D KDL-55HX755

+Sony Bravia LCD LED 3D KDL-40HX855

+Sony Bravia LCD LED 3D KDL-46HX855

+Sony Bravia LCD LED 3D KDL-55HX855

Telewizory Samsung 2012:

tvsamsung.jpg

NIE DZIAŁA:

- Golden Media Uni-box 9080 2CR2CI HD PVR (nie działa aktualizacja softu, małe problemy)

- Golden Media Uni-box 9060 2CR2CI HD PVR (nie działa aktualizacja softu, małe problemy)

- Kathrein UFS 922

- Opticum XTS703p (Orton XTS703p)

Szczegóły poniżej.

Pozdro

Edytowane przez Gmeru
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję przetestować moduł nCAM HD w wersji z oprogramowaniem tzw. produkcyjnym czyli takim z jakim trafi wkrótce do sprzedaży.

Ponieważ mam dostęp do dziwnego telewizora niedostępnego na polskim rynku ale do kupienia u naszych zachodnich sąsiadów czyli LCD Samsung LE55C670M1S, zacząłem testy od niego. Jak się zapewne domyslacie model ten ma na pokładzie wbudowany tuner SAT DVB-S/S2 z MPEG4. Moduł został poprawnie wykryty, a po jego włożeniu telewizor sam przełączył sie w tryb odbioru kanałów satelitarnych. Jak to zwykle z modułami bywa jest trochę zabawy ze znalezieniem na liście wszystkich dostepnych tych kanałów, które dotyczą danej oferty, w tym przypadku tnkHD. Niektóre kanały się dublują, należy więc wybrać ten właściwy. Oczywiście na zbiorczej liście kanały z oferty są rozrzucone i mają najrózniejsze numery. Nie sprawdzałem czy tak jak w normalnym tunerze SAT mozna stworzyć listę ulubionych ale zapewne tak. Wtedy nie ma już żadengo problemu. Zabawa zaczyna się od początku gdy nadawca pozmienia parametry na transponderach i nalezy ponownie przeskanować satelitę. Wracając do modułu kanały z oferty były odkodowywane poprawnie. Na MGM HD sprawdziłem napisy (subtitles), ich wyświetlanie było poprawne. Działało EPG.

Więcej o wspólpracy z tym TV wspominał Gmeru tutaj: http://hdtvpolska.com/topic/20478-2010-rok-samsung-seria-c6000-c650-opinie-komentarze-test/page__view__findpost__p__214608 .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny na tapetę poszedł tuner SAT dostępny na polskim rynku, raczej z górnej pólki tj. Opticum HD 9600 (występujący także pod nazwą Orton HD 9600) produkowany i dystrybuowany przez firmę GLOBO Polska Sp. z o.o.: http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&category=1&prod_id=97 :

opticumhd9600.jpg

dscn3813r.jpg

Ponieważ jest to ważny parametr poniżej podaję jaką wersję oprogramowania miał testowany HD 9600:

dscn3812d.jpg

Moduł po włożeniu w slot CI został poprawnie wykryty i zgłosił się nastepująco (jak widać obok druggiego modułu Cyfrowego Polsatu):

dscn3806.jpg

Ponieważ jak widać moduł zgłasza się z nazwą Conax ITI [beeep]LUS CAM od razu na początku rozwieję wszystkie wątpliwosci: HD 9600 ma na pokładzie dwa sloty CI a nie CI+ i moduł nCAM HD pracuje w trybie CI (tak jak zapowiadano). Poniżej wersje oprogramowania modułu nCAM HD. Po próbie upgradeu oprogramowania moduł zameldował, że ma na pokładzie aktualne i nic nie trzeba było robić:

dscn3807.jpg

dscn3808.jpg

Tutaj informacje o karcie dostępowej, jej numer seryjny oraz status subskrybcji (jest to karta testowa z miesięcznym dostepem do oferty tnkHD):

dscn3809z.jpg

dscn3810tl.jpg

I na koniec dane modułu Polsatu Cyfrowego, z którym nCAM HD miał przyjemnośc razem współpracować:

dscn3811c.jpg

Jak zapewne zauważyliscie w odbiorniku wybrano tryb polskich znaków uproszczonych. Przy wyborze wersji normalnej polskich znaków zamiast polskich ą, ó, ł itp. pojawiały się krzaczki. Zapewne trzeba poprawić firmware odbiornika.

Oba moduły dekodowały sygnały poprawnie i nie gryzły się ze sobą. Na MGM HD z oferty tnkHD sprawdziłem napisy (subtitles), ich wyświetlanie było poprawne. Działało EPG.

A na koniec zostawiłem najciekawsze czyli PVR i możliwość nagrywania materiału przez USB :rolleyes: . W celu sprawdzenia włozyłem w slot USB pen drive o pojemności 2GB. Włączyłem nagrywanie. Potem dokonałem sprawdzenia funkcji time shift.

Nagrany materiał został nagrany w folderze MyRecord. Materiał przy time shift został nagrany w katalofi Timeshift. Oba pliki zostały nagrane w formacie trp. Mozna je potem przekonwertować do zjadliwych formartów programem XMedia Recode lub XMedia Recode Portable. Pliki można łaczyć programem Virtualdub. Jestem taki mądry bo znalazłem to tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1521119.html :lol: .

Tak więc obaliłem nastepny mit, że moduł nCAM HD nie pozwoli nagrać treści na zewnętrzny nośnik. A jednak nagrał :D i mozna go przenieść i otworzyć na dowolnym komputerze czy innym media playerze. Ponownie napiszę, że moduł pracuje w trybie CI.

Tyle moich testów na dzisiaj.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nagrał MGMHD to troszkę klasyków MKV popłynie w odmęty sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazując na informacji z SAT Kuriera moduł działa poprawnie również z tunerem Ferguson Ariva TT HD PVR, wersja softu 1.14.2A, również wspólpracując bez problemów z modułem Cyfrowego Polsatu.

arivattfront.jpg

Krótkie info tutaj: http://satkurier.pl/news/60376/ncam-hd-w-sprzedazy-od-9-listopada.html . Ponieważ znam osobiście autora tego testu uznaję to info za wiarygodne i sprawdzone.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może kolega dorwał by jakiegoś Dm8000 i sprawdził jak to śmiga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może kolega dorwał by jakiegoś Dm8000 i sprawdził jak to śmiga :P

Nie mam dostępu ale ... słyszałem, że nie śmiga. Ale może ktos nie umiał.

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu ale ... słyszałem, że nie śmiga. Ale może ktos nie umiał.

oj, lepiej mi nie pisz takich rzeczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos potwierdzic czy modul dziala prawidlowo w Sony 46EX1. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos potwierdzic czy modul dziala prawidlowo w Sony 46EX1. Z gory dziekuje.

Gmeru bawił się z jakimś SONY z wersją inzynierską firmware'u w nCAM HD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z EX1 trudno powiedzieć. Ja nie mam póki co takiej możliwości żeby to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Humaxa HD 2000 i Topfielda 7700, ciekawe czy z tymi odbiornikami będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Humaxa HD 2000 i Topfielda 7700, ciekawe czy z tymi odbiornikami będzie działać?

Z moich zabaw z softem inzynierskim podczas targów SAT Krak wynikało, że z Topfieldem 7700 działał, choć były jakieś problemy z subtitle'ami. Co drugie miały odwrócony kolor tła. W wersji produkcyjnej miało to byc poprawione. Wiem, że firma Profan testuje moduły więc wkrótce się dowiemy jak jest naprawdę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem na tapetę trafił "król tunerów SAT" czyli LyngBox. Dobrze mieć znajomych z takimi wypasami :rolleyes:.

lyngbox.jpg

Moduł nCAMHD odpalił i nie gryzł się z Astonem v2.20 do C+.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny teścik. Na warsztat trafił Ferguson HF 8900 HD.

8900main.jpg

07112010012.jpg

Moduł nCAM HD wykryty poprawnie. Tak jak sie spodziewałem po automatycznym przeszukaniu nieba nie zostały znalezione wszystkie transpondery TVN-u, nalezy ich dane wprowadzić ręcznie. To ostatnio czesty przypadek w tzw. wolnych tunerach SAT.

Moduł działał poprawnie także z wetkniętym w drugi slot modułem Cyfrowego Polsatu oraz z kartą C+ w czytniku CA. Po zamianie karty C+ na splitter też wszystko odbywało się w najlepszym porządeczku.

07112010011.jpg

07112010015.jpg

Sorki za jakość zdjęć, pod ręką miałem tylko telefon.

Pamietajmy o tym, że do tego modelu producent musi szybko zmienić firmware ponieważ nie ma odbioru wszystkich programów z pakietów C+ i CP, było o tym wspominane także na naszym portalu.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik Topfield SBP-2010 PVR.

top2010.jpg

Test wykonany przez firmę Profan.

System ID 22040

Soft : TF-BCPc 1.00.1 z dnia 09-12-21

- po zainstalowaniu na TP 11.449 (TVN HD ) po krótkim czasie pojawia się informacja o nowej wiadomości, po niej okno z informacją o dostępności oprogramowania i możliwości aktualizacji po naciśnięciu OK. Informacja ta jest bardzo krótko na ekranie i użytkownik nie nadąża z naciśnięciem OK. Ponownie informacja się nie pojawia. Do aktualizacji oprogramowania przystąpiłem z poziomu menu obsługi dostępu warunkowego (ręcznie) w opcji: ustawienia/aktualizacja oprogramowania. Po wybraniu tej opcji następuje sprawdzanie dostępności nowej wersji oprogramowania i po pojawieniu się informacji o nowym oprogramowaniu i naciśnięciu OK. Moduł przystępuje do aktualizacji.

Sam proces aktualizacji trwa kilka minut. Po aktualizacji moduł prawidłowo inicjalizuje się w gnieździe i rozkodowuje nadany pakiet.

Problemy z podpisami (subtitles):

Subtitling DVB- np. wybierając kanał MGM HD występuje problem z wyświetlaniem napisów na przemian raz pojawia się właściwa ścieżka, a raz z podświetleniem, jak poniżej:

topfield.jpg

topf2.jpg

Podziekowania dla firmy Profan.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na odbiorniki firmy Golden Interstar.

Informacje otrzymane bezposrednio od dystrybutora i producenta.

Generalnie kłopoty, producent rozpoczął prace nad zmianą firmware'u tych odbiorników.

1. Golden Interstar/Golden Media 980 CRCI HD PVR (procesor STI 7101)

gi980.jpg

soft 1.2.60, automatyczne rozpoznanie dostepności aktualizacji - 1 minuta, aktualizacja OK, praca po aktualizacji - każdorazowo po wejściu do Menu modułu i wyjściu przez ok. 2 minuty powracające komunikaty z modułu (strona główna Menu), inicjalizacja co 15 sekund skutkująca zatrzymaniem dekodowania, po kilkakrotnym wyjęciu i włożeniu modułu w gniazdo CI - praca OK, czcionki OK, subtitle - OK, brak konfliktów z modułami CAM przy jednoczesnej pracy (lista poniżej)

2. Golden Media modele 9080 oraz 9060 (procesor ALI 3602), soft 1.3.05 i wcześniejsze - brak automatycznej aktualizacji, brak mozliwości wykonania aktualizacji "ręcznie", praca na starej wersji softu CAM stabilna, czcionki OK, subtitle OK, informacje z modułu - OK, przełączanie kanałów - przez ok. 2 sekundy każdorazowo wyświetlenie błędów dostepu (5 lub 8), po tym czasie dokodowanie OK, brak konfliktów w przypadku jednoczesnej pracy z modułami Cyfrowego Polsatu (soft 1.07.014), Aston (soft 2.23), Cyfra+ (aktualizacja 11).

Z uzyskanych dotychczas informacji wynika, ze kłopoty mają odbiorniki oparte na procesorze Ali. Dotarłem do informacji, że producent modułów firma Neotion zna juz temat i rozpoczyna prace nad modyfikacja oprogramowania modułów nCAM HD. trzymamy kciuki.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy info o odbiornikach Ferguson.

Pochodzi bezposrednio od producenta.

Nastepujace odbiorniki działają prawidłowo:

Ferguson Ariva HDcombo

Ferguson Ariva TT HD PVR

Ferguson Ariva @Link 200

Ferguson FK 8500 HD

Ferguson HF 8900 HD

Odbiornik Ferguson Ariva 200 nie pracuje prawidłowo, producent rozpoczął prace modyfikacji i przystosowania firmware'u tego odbiornika do pracy z nCAM HD.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej informacje nt. kompatybilnosci modułu z odbiornikami Technisat.

Informacje pochodzą bezposrednio od producenta.

Ponizsze odbiorniki działaja prawidłowo z modułem nCAM HD:

Technisat Digit HD8-SX

Technisat Technistar S1 CI+

Technisat DigiCorder HD S2X

Technisat DigiCorder HD S2X Plus

Działają także tunery SAT wbudowane w telewizory Technisat TV Techniline HD 32", 40" i 46".

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe , to prosiłbym o test tego modułu z VU+DUO oraz czy ten moduł działa w Panasonicu 50VT20E , który to ma wbudowany tunerek satelitarny . Moduł co prawda już kupiłem ale w sumie w ciemno . Mam nadzieje że w którymś przynajmniej zadziała bezproblemowo , wolałbym jednak zdecydowanie VU+ DUO.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonica sprawdzimy za kilka dni. Więc to info na pewno się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Fergusonie HF 8900 działa,a na HF 8800 też?

Witam,

info otrzymane po ich testach z firmy Ferguson w Poznaniu mówi o bezproblemowym współdziałaniu ze wszystkimi tunerami HD oprócz wspomnianego wcześniej Ariva 200.

BTW Fergusona 8900 sprawdzałem osobiście.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...