Skocz do zawartości
KASIA01011

Sharp XD1 czy PANASONIC PDP 37PV60

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory wybrać, do sypialni? A moze inny? Jeszcze niewiem czy nie 42PV60
75% cyfra, 10% dvd 15% telewizja n Edytowane przez KASIA01011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KASIA01011' post='14859' date='16.10.2006, 15:46 ']Ktory wybrać, do sypialni? A moze inny? Jeszcze niewiem czy nie 42PV60
75% cyfra, 10% dvd 15% telewizja n[/quote]

ja bym plazmy do LCD nie porównywał
parametry ma lepsze XD1 - ale i cena wyższa
kobieta z reguły ocenia najpierw wygląd TV potem inne parametry

plazma lepiej może świecić na słabym sygnale ale do wymienionych kanałów ja bym brał XD1

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jarwisz' post='14892' date='16.10.2006, 17:07 ']ja bym plazmy do LCD nie porównywał
parametry ma lepsze XD1 - ale i cena wyższa
kobieta z reguły ocenia najpierw wygląd TV potem inne parametry

plazma lepiej może świecić na słabym sygnale ale do wymienionych kanałów ja bym brał XD1

pozd[/quote]

nie to że się znam ale co to znaczy "lepiej świeci" na "słabym sygnale"
:) to brzmi jak "lepsze swiecenie lampy naftowej na lepszej nafcie"

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed podobnym dylematem. Panasonic kusi rozmiarem, cena i dobra jakoscia obrazu (sam tele jest nieco tandeciarski w formie, znaczy sie plastikfantastik ale coz tak to juz jest - cos za cos). XD1 to inna liga bo to fullHD, prawdopodobnie top technologii LCD no ale o 2k-2,5k drozszy (no i o 10cm po przekatnej mniejszy). Przy takim podziale jw imho plazma sprawdzi sie wysmienicie. Cyfra jak to cyfra jakosc ma rozna, takze fatalna :) DVD szczegolnie dobry material po upscalingu bedzie zacnie sie prezentowal na Panasie, a n-ka to jak by nie patrzec 2 (moze 3 ale kto to wie?) kanaly HD... czyli czy dla tych 15% warto kupowac ten drozszy? SD bedzie imho wygladalo porownywalnie (oczywiscie na N-ce, bo z cyfra pewnie plazma sobie lepiej poradzi).
Sumujac na pewno zamiast 37 cali warto brac 42 od Panasa bo wlasciwie placimy tyle samo. Co zas sie tyczy XD1 to kusi ale HD na dobre w kraju zagosci dopiero za pare latek (mysle tu o konkretnym przejsciu glowych nadawcow na ten stand - oczywiscie TVN bedzie/jest tu pierwsze). Czy XD1 bedzie za pare lat nowoczesny i nie bedziemy musieli myslec o wymianie? Nie wiem. Wiem natomiast, ze w 2007 startuja calkiem nowe, lepsze niz LCD czy PDP technologie. Ja coraz bardziej skladniam sie do zakupu PV60 choc nie wykluczam testu porownawczego - zeby miec 100% pewnosc, ze potem nie bedzie: "a jednak..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='oskar_ready' post='15817' date='19.10.2006, 14:08 ']nie to że się znam ale co to znaczy "lepiej świeci" na "słabym sygnale"
:) to brzmi jak "lepsze swiecenie lampy naftowej na lepszej nafcie"

pozdrawiam[/quote]

zrób sobie test - podaj na dwa odbiorniki sygnał z 1 progr TVP i zobacz jaka jest różnica /z ant naziemnej/
oraz np na te same odbiorniki sygnał z Discovery HD a będziesz wiedział o czym piszę

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Jeśli masz nasłocznione pomieszczenie to w plazmie wszystko się odbija jak w kineskopowym - w lcd nie.
Może to śmieszne, ale dla mnie to jest największy argument przy wyborze plazma vs. lcd.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...