Skocz do zawartości
sfinx

rozdzielczości 1920 x 1080 full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na "zwiadzie " :) za telewizorem pytałem o rozdzielczość 1920 x 1080 (full HD) w TV pod katem "n-ki" sprzedawca poinformował mnie że nie mają. Najwieksza rozdzielczość wg najnowszych katalogów tv to 1366 x 768 a do n-ki 1920 x 1080 (full HD) takiej niema sensu kupować bo nie będa nadawać więc jak to jest warto kupić czy nie. jak to jest z ta jakoscia przy tych 2-óch rozdzielczościach.

Edytowane przez sfinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 28" CRT i się wstrzymuję 2 lata z zakupem, w przyszłym roku ma być wysyp full HD, wg mnie wszystko co nie ma natywnej rozdzielczości jest do [beeep], zwłaszcza na LCD obraz traci na ostrości po przeskalowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sfinx' post='14845' date='16.10.2006, 14:52 ']Byłem dzisiaj na "zwiadzie " :) za telewizorem pytałem o rozdzielczość 1920 x 1080 (full HD) w TV pod katem "n-ki" sprzedawca poinformował mnie że nie mają. Najwieksza rozdzielczość wg najnowszych katalogów tv to 1366 x 768 a do n-ki 1920 x 1080 (full HD) takiej niema sensu kupować bo nie będa nadawać więc jak to jest warto kupić czy nie. jak to jest z ta jakoscia przy tych 2-óch rozdzielczościach.[/quote]

nastepny sklepowy cwaniaczek co chce wcisnac co maja na stanie w sklepie , nka nadajaca programy w HD jak najbardaziej nadaje w 1080 ale z przeplotem tak jak wszystkie platformy co puszczaja sygnal HD czyli 1080i i jak najbardziej jest wskazany najlepiej LCD z Full HD co nie znaczy ze zle bedzie odbierac na 720p, praktycznie obraz w 720p powinien byc lepszy od 1080i pod warukiem ze nadawaca tez bedzie nadawac w 720p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i=interlaced czyli z przeplotem
p=progresive

tak w praktyce 1080i moze miec gorszą jakosc niz 720p

a full hd do "n-ki" to chyba jest niepotrzebne wydawanie kasy, lepiej poczekac.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cos tu chyba trochę bzdury piszecie

kazdy full HD będzie świecił lepiej 1080i jak i 720p niż HD Ready 720p
skalowanie w dół zawsze lepiej działą niż w górę,
i odnosnie cen na full lub nie, to tu wielkich różnic cenowych nie ma, więc kto uważa że za full HD trzezba płacić niewiadomo jak duzo kasy to rozsiewa nieprawdę, najtanszy full juz jest w cenie 5tys, i obecnie juz jest wybór około 20 modeli

a miałem doczynienia i mam z prawie każdym LCD full i nie tylko
wiem co pisze,
do N-ki tylko full, jak chce się kupowac TV na kilka lat a nie na pó roku czy rok
ciekawy jestem jak se kupicie blureja albo hd dvd, to na czym będziecie ogladać filmy w HD 1080p ! Na HD ready 720p ? Który nie przyjmie nawet sygnału 1080p, nie mowa o skalowaniu do 720p !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moniecznie, np. Toshiba 68ka hd ready przyjmuje 1080p ale przeskalowuje do 1080i i po krzyku. Wiadomo ze 1080p teoretycznie jest the est ale w praktyce zauważysz różnice pomiedzy nimi??? Poza tym moze lepiej kupic dobry lcd 1366na 768 niz byle jaki full. Ale z jednym sie zdadzam ze do bluray'a lepiej byloby miec 1080p przyjete i wyplute na ekran w 1080p. Do n-ki? Niekoniecznie, roznice moga byc znikome badz zadne.
pozdr,
jesli sie myle wytlumaczcie prosze lopatologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomdvd' post='14919' date='16.10.2006, 18:55 ']Nie moniecznie, np. Toshiba 68ka hd ready przyjmuje 1080p ale przeskalowuje do 1080i i po krzyku. Wiadomo ze 1080p teoretycznie jest the est ale w praktyce zauważysz różnice pomiedzy nimi??? Poza tym moze lepiej kupic dobry lcd 1366na 768 niz byle jaki full. Ale z jednym sie zdadzam ze do bluray'a lepiej byloby miec 1080p przyjete i wyplute na ekran w 1080p. Do n-ki? Niekoniecznie, roznice moga byc znikome badz zadne.
pozdr,
jesli sie myle wytlumaczcie prosze lopatologicznie.[/quote]

różnica pomiezy 1080p a 1080i jest badzo widoczna,
pomiedzy 1080i a 720p na full również, na HD Ready trudno to zauważyć

a toshiba serii 68 jak 67, 66 nie przyjmuje sygnału 1080p !!!!!!!!
po przyłozeniu takiego sygnału mamy komunikat, jak w prawie wszystkich TV, NO SIGNAL !!!
max w Toshibach to 1080i, w przypadku serii 66 full i 67 wyswietlane w pełni, w serii 68 skalowanie w dół,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1080p - full HD
1080i - true HD

Z tego co słyszałem to obecne na rynku full HD (1080p) nie przyjmują (sic!) sygnału full HD tylko 1080i, te co są 1080p i jednocześnie również taki sygnał przyjmują mają trafić dopiero do sprzedaży, a obecne zamieniają w odbiorniku sygnał 1080i na 1080p, która to funkcja poprawia podobno również nieco jakość, która bez tego mogła być gorsza w dynamicznych scenach w porównaniu do 720p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz wyjaśniam
na rynku są dostępne TV:
HD Raady przyjmujące max 1080i (obecnie wszystie HD Ready w sprzedaży)
HD Ready przyjmujące 1080p (obecnie w sprzedaży 6 modeli)
TRue HD, zwane full HD przyjmujące max 1080i (obecnie w sprzedaży ok. 20 modeli)
Full HD przyjmujące 1080p (obecnie w sprzedaży 5 modeli: BenQ, 2xAmoi, 2xSony), do kńca roku dojdzie około 15 modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='14917' date='16.10.2006, 18:36 ']... miałem doczynienia i mam z prawie każdym LCD full i nie tylko - wiem co pisze...[/quote]


Super - właśnie taki specjalista potrzebny jest do nadzorowania takiego pożytecznego tematu !
Prosimy o pomoc ! B) [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2294"][color="#FF0000"]KATALOG ODBIORNIKÓW FULL HD[/color] [/url]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUDZIE !!!
Kupujcie tylko natywne 1920 x 1080 z obsługą 1080p.
Wysyp następuje a także mamy do czynienia ze skokową redukcją cen.
46" są do nabycia za cene na poziomie 12-13k.
Zaczekajcie na SAMSUNG "F" serie.
Lada dzień na półkach.
Sharpa także zdecydowanie można polecać. Też na półkach za chwilę.

Ale na "n" idze teraz jakość DISCOVERY HD.
TOP/HiEnd
Na to czekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie
chyba ktoś tu szerzy herezje
Nie wyobrażam sobie żeby nie było przeskalowania w w blureyach
przeciż nik nie kupuje telewizorów co pół roku i zobaczcie tylko jaki rynek odbiorców straciły by wytwórnie filmowe a przecież one w tych przedsiewzięciach partycypuja.
moze jakiś znawca tematu się wypowie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jesli nawet player BD będzie z mozliwością zmiany sygnału na wejściu, np 720p, to po to mam wydawac 4 tys zł, potem 50-60 złotych za film w BD po to by oglądac je w kilkarotnie niższej rozdzielczości? Kto szerzy herezję?
Jaki ma to sens wydawac kupę kasy na HD, aby jej nieoglądać? Moze ktoś to rozumie i potrafi sobie to wytłumaczyć, bo ja nie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak mozna przetestowac LCD czy ma full HD z poziomu kompa bo na blu ray narazie nie mam kasy
a mam LCD TOSHIBA 42WLT66 gdzie na stronie jest napisane ze to niby full HD a z kompa puszczalem filmy w 1080p i sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mówimy tu kolego o tym co kto woli tylko o stronie technicznej gdyż jeden z forumowiczów powiedział iż z blureya nie bdzie możliwosci przeskalowania a to zupełnie co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mam prozbe bo tu jeden kolega(olatigid) napisal ze toshiba nie ma full hd nie wiem nie znam sie i nie kluce podaje jedynie link [url="http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/products.nsf/pages/lcdplasma-lcdfreeview-42wlt66?opendocument"]http://www.home-entertainment.toshiba.co.u...66?opendocument[/url]
czy o jest full HD czy nie
nie zabijajcie za marudzenie THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rostan' post='14971' date='16.10.2006, 22:09 ']to mam prozbe bo tu jeden kolega(olatigid) napisal ze toshiba nie ma full hd nie wiem nie znam sie i nie kluce podaje jedynie link [url="http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/products.nsf/pages/lcdplasma-lcdfreeview-42wlt66?opendocument"]http://www.home-entertainment.toshiba.co.u...66?opendocument[/url]
czy o jest full HD czy nie
nie zabijajcie za marudzenie THX[/quote]
Gdzie w opisie pisze, że ta Toshiba jest full hd tzn. [b]wyświetla[/b] 1920x1080 [b]progressive[/b]?
A może tak nowy narybek wysiliłby się trochę i poczytał na tym forum to, co już dawno i wielokrotnie zostało tu napisane o tv full hd tzn. [b]1920x1080p[/b] i nie zajmowal ludziom czasu wyważaniem otwartych drzwi, wielokrotnym dublowaniem wątków i publicznym dochodzeniem do rzeczy oczywistych?!
Słuchajta co rzecze olatigid (on wie co mówi) lub zamilknijta i studiujta zasoby forum :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem aktualnie kupienie LCD bez Full HD to kasa wylozna w bloto, dlaczego? roznica cen miedzy 720p a 1080p nie jest na tyle duza , lepiej odczekac troche odlozyc kasy i dolozyc do Full HD , nie raz zachodzilem do sklepu i pytalem czy dostane LCD z Full HD i prawie wszedzie tendencyjne odpowiedzi typu "a po co panu Full HD jak nic jeszcze nie ma na to" tacy ludzie mnie irytuja i sobie ide, przeciez lada chwila wyjda filmy na Blu-ray HD-DVD w 1080p , beda gierki na ps3 w 1080p czy xbox360 i fajnie miec od razu LCD z Full HD i korzystac z tego nawet jak teraz nic nie smiga w 1080p, nawet jak cos wyjdzie za rok w 1080p a teraz ktos chce kupic LCD to warto kupic Full HD i pozniej juz bedziemy mieli gotowy do pelnej satysfakcji z Full HD 1080p . Spoko kazdego to indywidualna sprawa ale jestem ciekaw tych ludzi co wydali teraz full kasy na 720p LCD/plasme i popatrza na tych co beda w pelni korzystac z 1080p w niedlugim czasie. Przeciez LCD nie kupuje sie na rok czy 2 lata tylko troche dluzej a napewno za rok a mysle ze wczesniej bedzie duzo rzeczy w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do roberto7856 pewnie masz racje wiec wiecej nie zawracam a z drugiej strony pod tv pisze cos takiego
ale i tak sie pewnie sie myle ale i tak wielkie dzieki za pomoc
* Visible screen size (cm): 106
* Screen format: 16:9
* Display technology: LCD
* Display resolution: 1920x1080
* High Definition ready
* Full HD (1080)
* Contrast ratio: 800:1
* Brightness (cd/m2): 550
* Comb filter (3D/Digital)
* Active Vision LCD
* Progressive scan
* DNR
* Selectable picture format
* Auto format (WSS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...modele Toshiba
42WLG66
47WLG66
37WL67
42WL67
są full HD, mają matryce 1920x1080 pixeli, ale wyświetlają max 1080i, nie potrafia wyświetlic sygnału HD 1:1 czyli 1080p, przy takim sygnale Toshiba wyświetla komunikat "brak sygnału"
p robi dużą róźnicę
obecnie Full HD z pełna obsługą 1080p to Amoi i Sony X, i długo oczekiwany Sharp XD1, nowy BenQ 37", a jedynymi na rynku obsługującymi 1080p po analogu (VGA) są Amoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc jestem nowy ale czy FULL HD nie jest podawane na dwóch hdmi

co za ty idzie n ma jedno wyjscie HDMI niech sie mondre głowy tego forum wypowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...