Skocz do zawartości
  • 0
Andrew83

kinkiet nad tv

Pytanie

Witka , mam zamiar zalozyc kinkiet nad tv , tylko czy moglby ktow mi doradzic na jaka wysokosc zaontowac kinkiet od tv ?

Musze zrobic korytko na kable w scianie i nie wiem na jaka wysokosc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witka , mam zamiar zalozyc kinkiet nad tv , tylko czy moglby ktow mi doradzic na jaka wysokosc zaontowac kinkiet od tv ?

Musze zrobic korytko na kable w scianie i nie wiem na jaka wysokosc ;/

ja osobiscie nie lubie swiatla w pokoju jak ogladam film. Nad TV kinkiet to niezbyt dobry pomysl. Bedzie walil po oczach bo pomysl sobie masz ciemna scene a nad TV swiatelko. Jak chcesz jakies swiatlo to delikatne za TV ale nad TV to nie bardzo

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale to nie bedzie kinkiet taki co swieci dookola tylko skierowany w dół ( za tv tak jakby )cos a'la halogen i nie dla mnie tylko dla mamusi xD a takie osoby starsze nie lubia ciemno ogladac.

Bede musial kupic kinkiet i sprawdzi jak to wyjdzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To i tak będzie przeszkadzać. Umieść kinkiet (czy coś innego świecącego) za telewizorem, tak aby oglądający widział tylko rozproszone światło a nie jego źródło.

Edytowane przez blue_voyager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobra mysl , tylko teraz zastanawiam sie jak to zrobic jak tv bedzie wisial na scianie wtedy nie sie sie lampki zadnej dac za tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobra mysl , tylko teraz zastanawiam sie jak to zrobic jak tv bedzie wisial na scianie wtedy nie sie sie lampki zadnej dac za tv

Wszystko sie da tylko trzeba chcieć

Podswietlanie_LED_Lux_LED_2789308.jpg

26524:philips_nowosc.jpg

26_1265395743.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Fajnie, że pokazałeś jak ma to wyglądać, szkoda, że nie napisałes jak to zrobić. Andrew83, użyj listwy ledowej. Są powszechnie dostępne w marketach budowlanych, ich zaletą jest niskie zużycie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakiś czas temu można było kupić taki bajer w Ikei. Nazywało się "dioder". Możliwe, że nadal można to kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W Castoramie są dostępne. W Selgrosie też widziałem.

Panowie bez wygłupów. Jeśli ktoś lubi płacić 10 razy wiecej niż to jest warte to powodzenia (mówię o Ikei,Selgrosie czy Castoramie).

Podpowiem:

http://allegro.pl/tasma-listwa-300-smd-led-5m-biala-ciepla-okazja-i1295265105.html

5 metrów diód led. Tą ilością można podświetlić nie tylko telewizor ale pół mieszkania.

Banalny montaż. Wystarczy kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bylem w Castoramie i dosc drogo tam bylo , czy do takich listwach niezbedne jest podlaczenie zasilacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bylem w Castoramie i dosc drogo tam bylo , czy do takich listwach niezbedne jest podlaczenie zasilacza ?

Podane przeze mnie listwy diodowe potrzebują zasilacza 12V

Metr diodek (60 sztuk) wymaga zasilacza 12V 500mA.

Pełno tego na allegro. Koszt kilka-kilkanaście zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...