Skocz do zawartości
klaus71

jaki tv 3d

Rekomendowane odpowiedzi

to wracając do tematu co byłoby lepsze? lcd czy plazma? w plaźmie nie powinno mi przeszkadzać miganie (mam pv60 czyli 50hz i wg mnie dla mnie tam nic nie miga więc zasadniczo moje oko nie jest nadwrażliwe na migotanie).

tylko co z tą ciemnością plazmy w 3d - szczerze mówiąc w sklepie na vt20 wydawało się podobne jasno co na samsungu lcd - ale w sklepie to ogólnie wszystko wygląda inaczej.

na pewno nie chciałbym mieć mega crosstalku w grach co jest domeną lcd, ale znowu gdzieś czytałem że w modelu 46c750 po jakimś updacie niby prawie całkowicie ten crosstalk zniknął choć to chyba niemożliwe dla obecnej technologii lcd (za wolne matryce - zwłaszcza w takich budżetowych samsungach jak c750).

czy jakieś inne anomalie też można zaobserwować przy obrazie 3d.

na panasonicach 3d (na pewno model gt20, ale czytałem też opinię posiadacza vt20) ponoć nasila się false contouring/posteryzacja.

to niestety strasznie widzę i miałem z tym mega problem na samsungu a656 który z tego powodu sprzedałem.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli chodzi o projektory 3d to w najblizszym czasie najlepszym finansowo rozwiązniem wydaje sie zakup projektora 720p 3d ready np optoma hd67, w styczniu pojawi sie adapter xxl optomy który konwertuje wszelkiego rodzaju standarty nadowania obrazu 3d do zrozumiałego dla projektora, projektor to koszt około 2800 PLN plus adapter ok 1200 PLN i okulary za pare 200 pln, i masz 100" w 3d, wrazenia niezapomniane, konic problemów z róznymi standardami

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czytałem - tylko czy 720p warto kupować? za 1000zł więcej jest już FullHD (Vivitek H1080FD/Optoma HD200X) i na pewno różnicę będzie widać na 100calach.

no chyba że rzutniki full hd mają jakieś gorsze parametry niż hd ready?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czytałem - tylko czy 720p warto kupować? za 1000zł więcej jest już FullHD (Vivitek H1080FD/Optoma HD200X) i na pewno różnicę będzie widać na 100calach.

no chyba że rzutniki full hd mają jakieś gorsze parametry niż hd ready?

skrzyneczka optomy działa tylko z projkami DLP i 720p, poza tym gry na ps3 w 3d sa w 720p, a tylko filmy BR sa 1 080p staelita tez nadaje programy w 3d w 720p, a najtańszy projektor full hd z opcja 3 d to 16000 PLN

takze ani vivitek ani optoma ani żaden inny nie zadziała z adapterem

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu tv do 3D to wkrótce na naszym rynku pojawi sie LG50PX990. Pierwszy z certyfikatem THX 3D oraz THX na dzien i na noc.

Wlasnie go dogłębnie przetestowali na avforums i... wygrał z VT20 chociaz oficjalnie tego nie napisali. Super 2D, reference 3D, ładny design i bez bugów. Jedyne co miał minimalnie słabsze to czern, choc wciaz bardzo dobra i lepsza niz na lcd. VT20 was made dla 3D i BD-oto odpowiedz na problem 50Hz z firmy panasonic. LG nie ma zadnych z tych problemów. Cena w UK około 1300 - 1400 Funtów. Polecam profesjonalna lekture:

http://www.avforums.com/review/LG-PX990-50PX990-thx%203d-Plasma-HDTV-Review.html

Wkrótce bedzie tez u nich test Samsunga C7000, jeszcze tanszy, duzo tanszy ale jak u nich wypadnie? Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich maniaków hdtv i 3D.Czytam wasze wypowiedzi,ale wciaz nie widze odpowiedzi na najwazniejsze pytanie....Czy warto kupic samsunga ps63c7000,czy lepiej sobie odpuscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich maniaków hdtv i 3D.Czytam wasze wypowiedzi,ale wciaz nie widze odpowiedzi na najwazniejsze pytanie....Czy warto kupic samsunga ps63c7000,czy lepiej sobie odpuscic.

W życiu nie ma czarmo biało :)

Pewnie że warto albowiem :

- jest duży, a jeśli źródło daje dobrej jakości sygnał to im większy tym lepszy

- jest FullHD, ma całkiem niezłe skalowanie z SD, ma wiele mechanizmów formatowania proporcji i trybów obrazu, są tryby z overscanem i bez - dla każdego coś miłego

- jest 3D, w tym ma konwersję 2D->3D która ma materiale HD działa całkiem dobrze, efekt 3D nie zanika gdy głowa nam "opadnie na bok" - co ma miejsce na LCD 3D

- jest multimedialny, czyta z USB i serwerów DLNA avi, wmv , mkv z napisami - w tym txt , czyta też pliki 3D

- jest sieciowy - sprzętowo w standardzie jest Fast Ethernet , w opcji WiFI ; software'owo jest klient DLNA , Internet TV czyli widżety z treściami multimedialnymi jak picasa, ipla czy youtube itp.

- wyprowadza po optyku dźwięk wielokanałowy DD , DTS do amplitunera , więc można spokojnie filmy i koncerty z USB czy serwera DLNA odsłuchać w 5.1

- ma nowoczesny design, jak na plazmę ma małą grubość , jak ktoś lubi "metal i szkło"

- nie ma tragedii jeśłi chodzi o odbicia , czy jasność w dzień

- generalnie ma ładny plastyczny obraz

- można nagrywać z wbudowanych tunerów cyfrowych

- ma filtr TrueBlack , co oznacza że ma lepszą czerń od modeli bez niego

- 3D jest realizowane metodą aktywną, olularami migawkowymi , więc jest możliwe oglądanie 3D w FullHD

Pewnie że nie warto albowiem:

- obraz migocze jak stary 50Hz crt - ale widać to tylko na jasnych scenach

- obraz SD wygląda dobrze z daleka ale nie podchodź za blisko bo będzie słabo , mi głównie przeszkadza rozdwajanie linii poziomych i dithering

- mocno widać dithering, kropki, robaczki - oczywiście tylko z bliska - jednak jest to duży ekran którego z bliska oglądać się nie da

- nazywając rzeczy po imieniu - czerń jest do bani , czerni nie ma , telewizor świeci zawsze "składową stałą podświetlenia", nic nie da zjechanie z jasnością , podświetleniem , kontrastem do zera - zawsze czarna plansza będzie nie smoliście czarna a świecąca (inni nazwają to kolorem szarym), jest tylko jedno ustawienie związane z poziomem czerni na wejsciach hdmi które w minimalny sposób poprawia sytuację. Ta cecha jest wkurzajaca zwłaszacza wieczorem czy w nocy, w dzień można powiedzeń że mocno traci na znaczeniu.

- można nagrywać ale TYLKO z wbudowanych tunerów cyfrowych , więc w praktyce jak ktoś nie odbiera DVB-T to nie można nagrywać

- ma filtr TrueBlack co oznacza że matryca jest fioletowa a nie czarna, oraz że obraz traci jasność jeśłi patrzymy pod kątem w płaszczyźnie pionowej (patrząc z góry lub z dołu jest ciemniej niż na wprost - w skrajnym przypadku patrząc spod/znad telewizora prawie pod kątem prostym widać czarny ekran zamiast obrazu , co oczywiscie wielkiego znaczenia nie ma - bo tak się nie ogląda - ale obrazuje zjawisko)

- 3D jest realizowane metodą aktywną, okularami migawkowymi , więc jest możliwe że po 10 minutach od ciągłego migotania przesłon przed naszymi oczami co wrażliwsi osobnicy dostaną migreny , mdłości itp. nieprzyjemnych sensacji - to nie jest ta sama metoda realizowania 3D którą znamy z kin Imax czy Dolby.

No więc warto czy nie warto - wystarczy rozważyć plusy dodatnie i plusy ujemne :) Zapewne nie wyczerpałem tematu ...

p.s. używam 50" , zakładam ze model 63" jest identyczny nie licząc rozmiaru. Tak podsumowując, co bym chciał aby Samsung umożliwił w następnej wesji firmwaru (takie pobożne życzenia abstrahujące od ich technicznej wykonalności) : żeby czerń można regulować jakimś suwakiem w menu aż do czerni smolistej , żeby wbudowany MediaPlayer czytał obrazy ISO i stuktury katalogów Bluray w tym 3D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za obszerna i rzeczowa odpowiedz.Niestety nasuwa mi sie kolejne pytanie-czy jest jakis dobry tv z konwersja 2D do 3D,ktorego wady nie bylyby tak widoczne?rozmiar od 50" wzwyz

Edytowane przez gutierez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich maniaków hdtv i 3D.Czytam wasze wypowiedzi,ale wciaz nie widze odpowiedzi na najwazniejsze pytanie....Czy warto kupic samsunga ps63c7000,czy lepiej sobie odpuscic.

Jeśli już to kupić PS63C7790 z Niemiec z tunerem SAT na pokładzie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja bym optował przy tym LG 50PX990 ( w PL 50PX950 ).

Jest ponoć lepszy od Panasa i tańszy ( cena w PL ok.6000 ).

Radzę więc przemyśleć zakup bo ja już zdecydowałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja bym optował przy tym LG 50PX990 ( w PL 50PX950 ).

Jest ponoć lepszy od Panasa i tańszy ( cena w PL ok.6000 ).

Radzę więc przemyśleć zakup bo ja już zdecydowałem.

Pozdrawiam

Tak pierwszy post i ... jest ponoc lepszy od Panasa?

Sprzedawca <_< ?

Do radzenia to chyba trzeba sobie troche reputacji, historii i doświadczenia zdobyć :P .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż na forach zagranicznych jest wiele takich postów jakoby ten LG był naprawdę naj więc trzeba by po prostu samemu sprawdzić bo jak zwykle milion opinii tylko pewno mało kto widział oba na żywo i jeszcze koło siebie (i jeszcze dłużej niż 10 minut). :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż na forach zagranicznych jest wiele takich postów jakoby ten LG był naprawdę naj więc trzeba by po prostu samemu sprawdzić bo jak zwykle milion opinii tylko pewno mało kto widział oba na żywo i jeszcze koło siebie (i jeszcze dłużej niż 10 minut). :rolleyes:

Święta racja. Własne oczka najważniejsze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja bym optował przy tym LG 50PX990 ( w PL 50PX950 ).

Jest ponoć lepszy od Panasa i tańszy ( cena w PL ok.6000 ).

Radzę więc przemyśleć zakup bo ja już zdecydowałem.

Pozdrawiam

Dziekuje za odpowiedz,prosilbym jednak o rozwiniecie tematu,bo ciezko znalezc w necie jakies opisy badz opinie o tym tv po polsku.Kiedy mozna sie go spodziewac w Polsce?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie otrzymasz "rozwinięcia tematu" bo to będzie wróżenie z fusów. Zauważ, że w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi występuje magiczne słowo "ponoć", które pozwala w dalszej części napisać dowolną rzecz.

Ponoć po polskich ulicach przechadzają się białe niedźwiedzie. Tak uważają mieszkańcy Nowej Zelandii :D .

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w MM od dziś PS50C6900 za 3999 zł, też się nad nim zastanawiałem, a przy tej cenie , jeszcze mocniej czuję potrzebę zakupu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym ps50c6900 różni się od c7000? tylko brakiem przyciemnianej szyby?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda ze specyfikacji. Gdzieś czytałem że on zastąpił wycofany model C7000 (jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba na avforums przeczytałem że w angli wycofali c7000 bo jakiś trefny i zastąpują go c6900 który potencjalnie jest gorszy bo ma gorszą czerń.

a w polsce jakby odwrotnie jest - choćby patrząc po cenie.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Oglądałem dziś,porównywałem modele samsunga ps50c6900(nie mieli w ekspozycji c7000),ue40c7000,ue40c750 i ue40c8000.Najgorszy obraz moim zdaniem miała plazma,czerni praktycznie nie było,a sam obraz był mdły,matowy i bez życia.Czym to jest spowodowane,przecież to plazma powinna przeważać pod tym względem?Byłem zdecydowany na ps63c7790,ale teraz poważnie się zastanawiam nad ledem c8000.Nie miałem możliwości zmieniać ustawień w plazmie,bo obsługa w mm w Łodzi raczej się nie przemęcza pomocą klientowi.Czy da się ustawić w plazmie podobny kontrast i jasność jak w ledzie i co zrobić żeby czerń była czernią?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie gdzie jest 10000 lamp walacych bialym swiatlem na ekrany to LED bedzi elepiej wygladal. Sam sie na to nabralem kupujac corce 46" TV panasa LED. W domu , wieczorkiem jak bym chcial film obejrzec to trzeba wszystko "uspokoic" na LEDzie bo wali straszliwie po oczach. Corce do bajek z BR to nie przeszkadza a wrecz przeciwnie, jest bardziej kolorowo. W drugim pokoju mam plazme Pionera i faktycznie w dzien na LEDzie mozna TV ogladac a na plazmie duzo gorsza jakosc ale za to wieczorem plazma daje duzo bardziej kinowy obraz, duzo lepiej wywazony i przyjemny do ogladanie nie tracac niz z ilosci i intensywnosci kolorow. Dla mnie plazma do kina domowego i wieczornych sansow jest super. LED fajne swiecidlo ale dla mnie za bardzo "sztuczy" obraz ale w zamian duzo bardziej uniwersalny bo nawet w sloneczny dzien mozna TV ogladac.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać,że oglądałem wcześniej plazme panasonic 50vt20 i ten obraz był zupełnie inny,żywe kolory ale nie rażąco,wszystko w sam raz.Na żywo miałem okazje oglądać samsunga ps63c7000 tylko raz,kilka miesięcy temu,ale wtedy nie brałem pod uwagę jego zakupu.O ile pamiętam obraz na nim był świetny,nie to co na wczorajszym ps50c6900,a sprzedawca upierał sie,że seria 6 i 7 mają taki sam odbiór.W tej chwili mam mętlik w głowie-nie mam możliwości zobaczenia w akcji ani ps50c7000 ani jego większego odpowiednika,bo niby są w sklepach,ale tylko w magazynie.Mieszkam w Piotrkowie Tryb. i specjalnie wczoraj wybrałem się do Łodzi żeby oblukać co i jak(wcześniej telefonicznie sprawdziłem sytuacje w sklepie i miał być na wystawie),a tu lipa,tylko w magazynie.Czy widział ktoś typowe ustawienie sklepowe samsunga ps50c6900,tą szarość i ponurość?Czy plazmy 7 serii wyglądają tak samo?Proszę o jakieś sugestie,bo jestem w kropce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekran w c6900 jest szary ale tak też ma wiele innych plazm - wieczorem na pewno będzie to mniej odczuwalne bo ogląda się przy zgaszonym świetle (a szary jest po prostu panel).

model c7000 ma dodatkowy filtr czerni więc w sklepie wygląda lepiej czerń ale obraz powinien być bardziej "wyprany" z bieli wieczorem.

ja swoje doświadczenie z samsungiem miałem na modelu a656 - miał silny filtr czerni - i w efekcie biel była nawet jak na plazmę bardzo kiepska.

wszyscy piszą o najistotniejszym czynniku czerni ale wg mnie niedostatek bieli jest jeszcze gorszy.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czytam wszystkie posty na roznych forach na temat samsunga ps63c7000/7790 i dochodze do wniosku,ze musze naocznie sie przekonac o jego mozliwosciach.Kwestia gdzie znalezc ten tv.Z reguly jest za duzy i ma za maly popyt zeby byl wystawiany w ekspozycji,raz udalo mi sie go zobaczyc u siebie w miescie,ale to bylo dawno i jeszcze sie nim nie interesowalem.Pamietam jednak,ze obraz mial nieporownanie lepszy do ps50c6900.Mam dwa pytania,moze ktos pomoze.Czy widzial go ktos na wystawie ostatnio?Co znaczy konkretnie,ze tv ma tuner tv satelitarnej,czy moge na nim odbierac cyfre przy uzyciu karty,bo podobno ma wejscia na karty?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie to jest podstawowy mankament takich telewizorów 63 calowych trudno jest gdzies dostrzęc w sklepie. Wszedzie są one ale tylko na papierze. Ja tegp Samsunga szukam juz od paru miesięcy i nigdzie nie mozna go na żywo zobaczyć nawet w duzych specjalistycznych sklepach w duzych miastach Polski. To jakaś powalona strategia sprzedaży wcale tego nie rozumię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...