Skocz do zawartości
pmcomp

AXN HD w n-ce

Rekomendowane odpowiedzi

News

11110450.jpg




AXN HD
Hot Bird 8 - 13E 12,265GHz
pojawił się system dostępu warunkowego Conax dla Telewizji nowej generacji N.

Tak więc n-ka dołącza kolejny kanał HD. Zobaczymy gdzie.

źródło: satkurier.pl

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info od n:

Platforma n wraz z SONY i HBO wprowadzają AXN HD na polski rynek.

Od dziś trzymające w napięciu historie seriali „CSI”, „Zabójczych umysłów”, czy „Agentów NCIS” będzie można oglądać w rozdzielczości High Definition.

„ Platforma n, lider HD na polskim rynku platform cyfrowych, dostarczy swoim abonentom więcej emocji podczas oglądania telewizji wraz z wprowadzeniem kanału AXN HD. Nowa jakość kanału AXN HD oferuje bogactwo szczegółów, dźwięków i żywe kolory w jakości high-definition – podkreśla Christian Anting – Dyrektor Operacyjny platformy n w dzisiejszej informacji. - Potwierdza to dalsze zaangażowanie naszej platformy w rozszerzanie kontentu High Definition”.

AXN HD jest kanałem należącym do Sony Entertainment Television , w Polsce dystrybuowanym przez HBO Polska. AXNHD oferuje swoim widzom wysoki poziom adrenaliny, zwłaszcza podczas oglądania takich produkcji jak: "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", "CSI: Kryminalne zagadki Miami", "Zabójcze umysły i "Agenci NCIS ". CSI został uznany za najpopularniejszy serial podczas Międzynarodowego Festiwalu Telewizji w Monte Carlo. Publiczność tego serialu na całym świecie szacuje się na 73,8 milionów widzów.

Dodatkowo AXN HD zachęca abonentów do aktywnego udziału w konkursach organizowanych przy promocji produkcji filmowych SONY takich jak np.: "Karate Kid", czy nie tak odległej premiery thrillera „Salt” z Angeliną Jolie. Od 8 listopada, abonenci telewizji n będą mieli okazję brania udziału w tego typu promocjach.

"Poniedziałek jest dniem wprowadzenia drugiego kanału HD przez platformę n w tym miesiącu oraz zwiększenia liczby kanałów HD w ofercie do 20. Jest to największa liczba kanałów HD oferowana przez platformę cyfrową w Polsce. Grupa kanałów dystrybuowanych przez HBO Polska to dla naszych widzów źródło doskonałej rozrywki. Dzięki współpracy możemy sprostać wymaganiom naszych abonentów, którzy pragną oglądać doskonałe programy w najlepszej jakości HD”. – podsumował Christian Anting.

"Wprowadzenie naszego kolejnego kanału AXN HD do oferty platformy n, to bardzo dobra wiadomość dla jej abonentów. Jestem przekonany, że AXN HD w najlepszej jakości obrazu

i dźwięku zwiększy zarówno oglądalność, jak i satysfakcję z AXN i platformy n." – powiedział Aleksander Kutela, prezes HBO Polska, Senior Vice President HBO Central Europe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to sie wqrzajcie na mnie ze narzekam ale ja stwierdzam fakty i ten fragment odnosnie najlepszej jakosci na axn szczegolnie mnie ubawil. Pan Aleksander i Christian zaserwowali nam na taki zarcik na poczatek tygodnia.

P.S pmcomp tylko znowu nie wrzucaj mi tekstu ze dostałem za darmo te kanaly bo kazdy wie ze bedzie podwyzka i wszyscy za nie zaplacimy wiec zasada płace, żądam i wymagam jest jak najbardziej celna. Fajnie ze jest juz 20 ze znaczkiem hd, zeby tylko ten znaczek jeszcze o czyms swiadczył...

pozdr,

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wkurza, fakty są faktami. Od tego jest forum by wyrażać opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Platforma n, lider HD na polskim rynku platform cyfrowych, dostarczy swoim abonentom więcej emocji podczas oglądania telewizji wraz z wprowadzeniem kanału AXN HD. Nowa jakość kanału AXN HD oferuje bogactwo szczegółów, dźwięków i żywe kolory w jakości high-definition – podkreśla Christian Anting – Dyrektor Operacyjny platformy n w dzisiejszej informacji. - Potwierdza to dalsze zaangażowanie naszej platformy w rozszerzanie kontentu High Definition"

"Wprowadzenie naszego kolejnego kanału AXN HD do oferty platformy n, to bardzo dobra wiadomość dla jej abonentów. Jestem przekonany, że AXN HD w najlepszej jakości obrazu i dźwięku zwiększy zarówno oglądalność, jak i satysfakcję z AXN i platformy n." – powiedział Aleksander Kutela, prezes HBO Polska, Senior Vice President HBO Central Europe."

Oj, trzeba miec niezly TUPET zeby takie teksty walic w obliczu masakry HD jaka oferuja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem sobie AXN HD od godziny i ... tu nawet nie chodzi o bitrate kanału.

Wszystko co leci to stare dobre AXN w mydlanej jakości. Tyle że przeskalowane do HD.

To faktycznie jest już paranoja.

Może chociaż niektóre z seriali będą puszczone w HD. Na razie kompletne dno :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak wrzucili szósty sezon Lost w HD, to byłoby miło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jesli ktos nadaje Upscal SD do HD to jest to podstawa do zerwania umowy i tyle ...

jest to niezgodne z umową ....

zgodnie z umowa, jesli placisz za kanał HD to tam nie ma prawa być nawet minuty SD ...

w pewien sposób żałuje, ze nie ma jakiejs standaryzacji jakosci sygnalu (co do bitrate na przyklad) bo niedorzeczne jest dla mnie, ze tzw. HD moze miec nizszą przeplywnosc niz DVD (wydajnosc kodeków jest rozna wiem, ale nie tak rożna)...

mam wrazenie, ze platformy po prostu zerują na tym, że wiekszość tzw. telewidzów, nie wie nawet za co placi ... wazne, zeby znaczek HD swiecil w nazwie kanalu ...

na dzis, to 90% tresci na platformach, na kanalach tzw. HD jest gosza jakosciowo od MKV z sieci, i to nie jakichs wielkich MKV tylko naprawde nie wiele wazacych plików ...

niedawno ogladalem na dwóch takich samych TV, odcinek pewnego serialu ... na jednym lecialo to na zywo na tzw. kanale HD a na drugim TV lecial 2,18 GB odcinek w 720p w MKV ... zabawne bo coś co mialo objetość jaką kiedys mialy 3 płytowe DivX/Xvid oferowalo jakosc o jakiej platforma niby HD moze sobie tylko pomarzyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na jakiej podstawie chcesz zerwać umowę (w N na przykład)?

Przecież za ten kanał nie płacisz ani grosza... tylko za pakiet 16zł.

W pakiecie masz napisane AXNHD a nie 1080i50, 16:9 24h, dd5.1, 18MBps???

Bez obrazy, ale za każdym razem przy odpalaniu nowego programu cała masa ludzi "rusza" do zerwania umowy...

pozdrawiam

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na drugim TV lecial 2,18 GB odcinek w 720p w MKV ...

Hmmm... większość seriali w MKV z TV ripów ma ok 1GB - ten odcinek musiałeś mieć z jakiegoś BD-ripa. Co nie zmienia faktu, że i odcinki 1GB nie rzadko kładą na łopatki "hade" w N-ce.

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne ale lubię AXN (bynajmniej nie za jakość obrazu).

Po prostu leżą mi seriale które nadaje.

Przez cały dzień przeglądałem co jakiś czas AXN HD.

Zobaczyłem 1 (słownie JEDEN) serial który po ogromnym wysyłku można nazwać HD ... "Zabójcze umysły 5". To HD wyglądało jak 720p z bitratem max 1-1.5Mbs

Przypomina to historię TVN HD, które przez pierwszy rok wyświetania, HD miało tylko i wyłącznie w nazwie.

Włączony dopiero co FOX HD jest 10 razy lepszy jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na jakiej podstawie chcesz zerwać umowę (w N na przykład)?

Przecież za ten kanał nie płacisz ani grosza... tylko za pakiet 16zł.

W pakiecie masz napisane AXNHD a nie 1080i50, 16:9 24h, dd5.1, 18MBps???

Bez obrazy, ale za każdym razem przy odpalaniu nowego programu cała masa ludzi "rusza" do zerwania umowy...

pozdrawiam

r

jesli normy zacytowane przez kolege sa obowiazujace to powinny byc podstawa umozliwiajaca zerwanie umowy ....

a co do tych co nie wiedza co podpisuja, dla mnie taki ktos to [beeep] skoro w umowie nie ma parametrow czarno na bialym a potem ma pretensje o jakosc obrazu :P przeciez ów ktos dostaje to czego chcial, kota w worku, guwno w betoniarce, szczyny w nocniku ...

jesli nadawca nie okresla jasno i wyraznie co rozumie pod pojeciem telewizji/kanalu HD i nie zawiera tego w umowie to jest baranem jesli sadzi, ze mu taka umowe podpisze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie taki ktos to [beeep]

Rozumiem, że do tej grupy i Ty się zaliczasz?

Bo jeśli nie (czyli nie oglądasz AXN HD) to Twoje wypowiedzi w tym temacie są nie na miejscu bo nie wiesz o czym piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne ale lubię AXN (bynajmniej nie za jakość obrazu).

Po prostu leżą mi seriale które nadaje.

Przez cały dzień przeglądałem co jakiś czas AXN HD.

Zobaczyłem 1 (słownie JEDEN) serial który po ogromnym wysyłku można nazwać HD ... "Zabójcze umysły 5". To HD wyglądało jak 720p z bitratem max 1-1.5Mbs

Przypomina to historię TVN HD, które przez pierwszy rok wyświetania, HD miało tylko i wyłącznie w nazwie.

Włączony dopiero co FOX HD jest 10 razy lepszy jakościowo.

Stargate Atlantis, 5 sezon. To było zdecydowanie HD. A tak poza tym to trzeba do tego podchodzić rozumnie i ze spokojem. To jest kanał z serialami, głównie z serialami. Wiadomo, że ich emisja kotraktowana jest sezonami i trwa minimum pół roku. Jeśli dany serial został zakupiony kiedyś tam to i wyemitowany do końca musi być na warunkach, z dnia podpisania umowy o emisję. Można więc przypuszczać, że stosunek contentu HD do SD będzie się zmieniać z czasem, na drodze ewolucyjnej. Nowe seriale i nowe emisje będą już całkowicie w HD. To co już jest kupione musi być wyemitowane tak jak jest.

Warto zauważyć że AXN HD zastąpił na zasadzie kontynuacji zwykły AXN, to i ciągłość emisji musi być zachowana. Co innego FOX HD. Tutaj można wymagać od samego początku określonej jakości.

A wracając do AXNa, śmieszą mnie te gromy rzucane na jakość już po pierwszym dniu i straszenie zrywaniem umowy, jak to co poniektórzy czynią. Przecież z punktu widzenia umowy nic się nie zmieniło. W dniu podpisywania umowy mieliśmy AXN w ofercie, od wczoraj mamy nadal ten sam AXN, tyle że z perspektywą sukcesywnej poprawy jakości, z powodów które przytoczyłem wyżej. Cena się nie zmieniła, oferta się nie zmieniła, content się nie zmienił. Nic się nie zmieniło na gorsze. Więc gdzie tu jakikolwiek powód do zrywania umowy?

Jeszcze zrozumiałbym gdyby to był kanał premium, osobno płatny. Wtedy można by się czepiać. A tak to, w niedzielę był AXN, w poniedziałek nadal jest ten sam AXN. A larum, jakby dostawca usług podniósł ceny razy 2, albo zabrał z 5 kanałów z oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli normy zacytowane przez kolege sa obowiazujace to powinny byc podstawa umozliwiajaca zerwanie umowy ....

.............

Podstawą do zerwania umowy jest niezgodność oferowanych usług z jej zapisami, ze szkodą dla abonenta.

W dniu podpisywania umowy, jej nieodłącznym dodatkiem jest lista kanałów ze stanem na dzień podpisania umowy. Jeśli ktoś podpisał umowę choćby w piątek, to lista kanałów z piątku jest obowiązująca. W poniedziałek nic się nie zmieniło na gorsze. A samo twierdzenie: "bo myślałem że będzie 100% lepiej od poniedziałku, a jest na razie tylko 5% lepiej" nijak nie narusza warunków umowy, w sposób szkodliwy dla abonenta.

No już bez żartów, takie pokrętne rozumowanie jest w 100% nielogiczne. Jeśli ktoś na tej podstawie chce zrywać umowę, to powodzenia mu życzę.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie trochę z innej beczki i z góry przepraszam za oftop.

Jeśli dzwoni do mnie konsultant z n-ki czy C+ i proponuje mi przedłużenie umowy, a ja to zaakceptuję, to czy mam prawo w ciągu 10 dni się rozmyślić i odrzucić te warunki, które zaakceptowałem przez telefon ?

Te 10 dni to wziąłem z przepisów co do zasad kupowania czegokolwiek przez internet czy telefon.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% pewności nie mam, ale sądzę że tak. Przynajmniej patrząc przez analogię do umów bankowych. Tam jeśli bank zaproponuje Ci nowe warunki, choćby limitu w koncie, to generuje nową umowę i od razu generuje formularz odstąpienia od niej.

Tutaj również mamy do czynienia z zawarciem nowej umowy i na nowych warunkach. Stara umowa przestaje obowiązywać, zawierasz nową umowę "utrzymaniową" więc powinna się kwalifikować pod ten przepis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie trochę z innej beczki i z góry przepraszam za oftop.

Jeśli dzwoni do mnie konsultant z n-ki czy C+ i proponuje mi przedłużenie umowy, a ja to zaakceptuję, to czy mam prawo w ciągu 10 dni się rozmyślić i odrzucić te warunki, które zaakceptowałem przez telefon ?

Te 10 dni to wziąłem z przepisów co do zasad kupowania czegokolwiek przez internet czy telefon.

Dzięki.

Jest jeden wyjątek. Jeśli zgodziłeś się na natychmiastowe rozpoczęcie świadczenia usług na nowych zasadach. Chodzi o sytuację opisaną w art.56 pkt.7 prawa telekomunikacyjnego:

Abonentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od dokonanej zmiany warunków umowy, o którym mowa w ust. 6, jeżeli dostawca usług, za zgodą abonenta, rozpoczął świadczenie usług zgodnie ze zmienionymi warunkami umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden wyjątek. Jeśli zgodziłeś się na natychmiastowe rozpoczęcie świadczenia usług na nowych zasadach. Chodzi o sytuację opisaną w art.56 pkt.7 prawa telekomunikacyjnego:

Abonentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od dokonanej zmiany warunków umowy, o którym mowa w ust. 6, jeżeli dostawca usług, za zgodą abonenta, rozpoczął świadczenie usług zgodnie ze zmienionymi warunkami umowy.

Jak widać kluczową kwestią jest czy mamy do czynienia z nową umową, czy ze zmianą starej, której dotyczy powyższy paragraf. W przypadku jak wyżej, chodzi o natychmiastową zmianę warunków świadczenia usług w stosunku do umowy bieżącej i taka zmiana zazwyczaj skutkuje aneksem.

W przypadku umów tzw. utrzymaniowych, mamy do czynienia zazwyczaj z nową odrębną umową, jak sama nazwa zresztą wskazuje, gdzie od nowa określane są zasadnicze warunki jej świadczenia, nowe profity i nasz zobowiązania co do deklarowanego czasu korzystania z usług. Tego się nie da załatwić aneksem.

Jak widać to wszystko kwestia interpretacji tej nowej "propozycji" i jej formy.

Należy też wspomnieć, że i dla dostawcy usług, z marketingowego punktu widzenia, taka propozycja utrzymaniowa lepiej jak stanowi nową umowę. Inaczej brzmi "podpisaliśmy 100 tys nowych umów" niż "przedłużyliśmy 100 tys. starych umów" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z góry uprzedzam, iż nie jestem żadnym specem HDTV, a miłośnikiem HD, dlatego też nie przedstawię żadnych technicznych szczegółów.

W piątek zdarzyło mi sie oglądać Spiderman 3 na AXN HD. Dużo czytałem na temat jakości programów na AXN HD, a raczej jej braku, ale jakoś nigdy to do mnie nie przemawiało (może dlatego że nie miałem porównania). Wyglądały one lepiej niż na SD i to mi wystarczało. Ale do tego co zobaczyłem w piątek mam już porównanie i muszę podzielić się tym, co zobaczyłem.

Jakieś 2 misiące wcześniej, tak bardziej z nudów, sciągnąłem wersję Spidermana 3 z netu (wersja 10GB, czyli pewnie 1080p lub 1080i). Wyglądało to dosyć ciekawie. A to co w piątek widziałem na AXN HD to była jakaś masakra. Taka pikseloza, że aż ciężko mi się to oglądało. Efekty wyglądały dużo gorzej niż w wersji którą sciągnąłem z netu. I dlatego mogę się już zgodzić z wszystkimi przedmówcami, którzy krytykują jakość pseudo kanałow HD - to jest jakieś nieporozumienie. Jakbym wcześniej nie widział tego filmu w lepszej wersji, pewnie bym nie zauważył tej beznadziejnej jakości. I tak pewnie ma większość "szarych odbiorców", którzy jak widzą znaczek HD przy nazwie kanału, to ufają temu na 100% (właśnie taki byłem do piątku).

Ciekawi mnie tylko kiedy wszystkie kanały będą miały końcówkę nazwy HD, a tak na prawdę bedzie to cay czas SD, i większość odbiorców, takich jak ja, będzie dumna z posiadania tak wielkiej ilości programów HD??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest brutalna prawda. Mało jaki kanał HD nadaje z należytą jakością :/ AXN w SD jest najgorszym kanałem chyba jaki widziałem więc od HD też nie oczekiwał bym za dużo. Jeśli kanały HD wyglądały by jak 720p@mkv było by mega super. Nawet nie próbuj porównać 1080p@mkv do jakiegokolwiek kanału w TV bo to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...