Skocz do zawartości
prezes79

podłączenie suba a brak odcięcia w trybie stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

mam onkyo 905 i jest to mój pierwszy multichanellowy ampli więc nie wiem czy dobrze to poustawiałem...

A kwestia jest taka:

mam podłączony sub i w ustawieniach ampli mam go oczywiście jako aktywny (z racji kina).

Ale przy słuchaniu audio chciałbym, żeby grały tylko fronty. I tu pojawia się pytanie: czy da się tak ustawić sprzęt, żeby przy audio nie grał sub, za to żeby fronty grały całym pasmem? Natomiast, żeby przy filmie sub grał to co zostanie odcięte frontom.

Dla utrudnienia dodam, że mam tylko jedno źródło.

chciałbym żeby to można było zrobić "na zawsze" tzn. żebym nie musiał za każdym razem wchodzić w menu onkyo.

na razie poradziłem sobie tak:

ustawiłem, że sub jest aktywny ale zostawiłem fronty na fullband. jak słucham audio to po prostu wyłączam suba (i to jest ok) ale jak oglądam film to niskie tony oprócz suba odtwarzają mi także fronty a to już nie jest ok.

co z tym zrobić?

Z góry dzięki za podpowiedź.

ps. jak jest w trybie pure audio? co on wypuszcza? może tutaj jest szansa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub ma dwa główne ustawienia.

- wspomaga fronty w basie + dźwięki subsoniczne (tak je nazwijmy)

- jedynie zajmuje się samymi subsonikami ( ustawienie odcięcia na subie)

Powinieneś mieć w menu takie ustawienie, które jedynie podczas pracy kanału SUB zasila subwoofer - wczytaj się w instrukcję ( chyba : none, sub, + sub) o ile dobrze kojarzę.

Dokonaj pełnej kalibracji na subie ustawionym np. do 60Hz i zobacz co pokaże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też Onkyo ale niższy model i jest tam opcja, bodajże Double Bass.../ON/OFF/ choć mogę coś pokręcić. Jest ona zaraz po opcji włączenia SUBA.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie plik z Chomik "Subwoofer domowy - połączenie i konfiguracja.pdf ".

W pliku masz wszystko opisane o połączeniu suba.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam onkyo 5007 i tam jest na pilocie funkcja "LISTENING MODE"(905 ma podobną funkcje).Można za jej pomocą ustawić ilość aktywnych kolumn od 2.0 wzwyż.Popróbuj tam poprzestawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebrnąłem przez lekturę co (zważywszy na wychylenie połowy flaszki) nie było łatwe.

poza istotnymi informacjami, które jednak w tym wątku wydają się być poboczne - sprawa wydaje się być banalnie prosta: jeśli nie chcę suba w czasie słuchania muzyki wystarczy włączyć tryb " pure audio", czy tak?

jeśli dobrze zrozumiałem to dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest - gra tylko front pełnym pasmem bez żadnych odcięć efektów i equalizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...