Jump to content
Sign in to follow this  
emc

NAS Netgaer'a i Mbox

Recommended Posts

Czesc,

a ja mam pytanie czy ktos kozysta z mboxow (planuje kupic TP01 lub L110) i serwerow plikow, mam netgear readynas duo. Chcialbym to jakos ze soba skumac... mam router ethernetowo-bezprzewodowy. Jakies doswiadczenia z UPnP/DLNA... jak najlepiej dostac sie do muzyki/filmow na dysku sieciowym.

pozdrawiam

Czesc,

a ja mam pytanie czy ktos kozysta z mboxow (planuje kupic TP01 lub L110) i serwerow plikow, mam netgear readynas duo. Chcialbym to jakos ze soba skumac... mam router ethernetowo-bezprzewodowy. Jakies doswiadczenia z UPnP/DLNA... jak najlepiej dostac sie do muzyki/filmow na dysku sieciowym.

pozdrawiam

mam ready nas duo oraz tr11 dziala idealnie

dodam jeszcze ze z Popcorn Hour c200 takze bez problemow.

mam Hyundaia od wczoraj i nie zdazylem jeszcze pobawic sie uastawieniami sieci, wiec nie wiem czy mozna dostac sie do zasobow, ktore sa z ograniczonymi uprawnieniami (wymagane podanie usera i pass), popcorn to obsluguje.

Hyundai dziala, daje sobie rade z folderami udostepnionymi i wymagajacymi autoryzacji, niestety nie mozna dowolonie nazywac takich zasobow i w skrotach sa dziwne nazwy.

Jedna rzecz jest bardzo denerwujaca, mbox ciagle sprawdza predkosc sieci, doslownie na kazdym pliku w sieci, mocno wydluza to nawigacje, mam nadzieje, ze da sie to gdzies wylaczyc, jak na razie nie udalo mi sie namierzyc gdzie...

Poza tym calosc dziala bez zadnych problemow, wszystko czyta bardzo ladnie, nie ma zadnych zaciec, widzi zasoby udostepnione w CIFS, jak i UPNP