Jump to content
Sign in to follow this  
juliuszk

Filmy na Iplex.pl w HD i Intel

Recommended Posts

Włączyłem Labirynt Fauna i jeśli to ma być HD to gratuluję Intelowi zmarnowanych pieniędzy na sponsoring kłamstwa.

Pomysł w zamyśle spoko, tyle że filmów raczej mało, nie wiem jeszcze jak z jakością, bo jestem w pracy i nie wypada mi tu filmów oglądać ;) Zastanawiam się też, jak sobie z tym poradzi mój internet radiowy... ;p

To jest mocno zależne od przepustowości łącza zauważyłem. No i jakości samego materiału wyjściowego, ale to oczywiste.

Nie sądzę by 20Mbit/s u mnie stanowił problem dla streamu nawet 1080p. Jakość z iplex jest po prostu badziewna i tyle. Nic wspólnego z HD nie ma.

Nie sądzę by 20Mbit/s u mnie stanowił problem dla streamu nawet 1080p. Jakość z iplex jest po prostu badziewna i tyle. Nic wspólnego z HD nie ma.

Dzisiaj kolejna próba Iplexa HD. Film na czasie Halloween ;) Ktoś z was widział? Warto oglądać, dodam, że horrory od czasu do czasu lubię obejrzeć.

Myślę że TrueHD przez sieć to jednak kwestia ładnych paru lat - nawet przy prędkości łącza 20mb/s realny przesył nie będzie na tyle sprawny, żeby to uciągnąć. A serwisy typu Iplex nie mogą wrzucić streamu, którego nie uciągnie 90% polskich łącz..

Myślę że TrueHD przez sieć to jednak kwestia ładnych paru lat - nawet przy prędkości łącza 20mb/s realny przesył nie będzie na tyle sprawny, żeby to uciągnąć. A serwisy typu Iplex nie mogą wrzucić streamu, którego nie uciągnie 90% polskich łącz..

Zgodziłbym się, jednak sądzę, że postęp nastąpi wcześniej i nie będziemy czekali paru lat, a rok-dwa. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Zgodziłbym się, jednak sądzę, że postęp nastąpi wcześniej i nie będziemy czekali paru lat, a rok-dwa. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Ja też mam taką nadzieję, zwłaszcza że u mnie, 6 km od Krakowa od kilku lat jesteśmy skazani na koszmarny, radiowy internet, dla którego nie ma alternatywy. Przeglądanie stron sprawia kłopot, a co dopiero buforowanie czegokolwiek. Także myślę, że w miastach może to być kwestia paru lat, ale jeśli mówić generalnie o Polsce, i obszarach zurbanizowanych, to może to potrwać o wiele dłużej... Niestety :)