Skocz do zawartości
dzolero2424

xbox i amplituner onkyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam taki mały problem, a wiec przejdę do rzeczy.

Wczoraj wieczorem chciałem oglądnąć film, a mój blu-ray jest obecnie w serwisie. Więc odłączyłem hdmi od xboxa i podłączyłem laptopa (najwygodniejszy sposób u mnie). Po filmie odłączyłem laptopa, kabelek zostawiłem na półce i spać.

Na drugi dzień chciałem zagrać w gierkę, wszystko podłączyłem, włączyłem - a tu brak sygnału na TV.

Moje podłączenia: xbox->amplituner->tv brak sygnału. laptop->ampli->tv wszystko gra, obraz jest. Xbox->tv obraz też jest i wszystko działa. Kombinowałem z kablami na wszystkie sposoby i nic opcja xbox->amplituner->tv nie działa - obrazu brak. Wszytki kombinacje na dwóch tych samych kablach i jedno podłączenie nie dział a drugie działa.

Czy może ktoś miał do czynienia z takimi jajcami ? bo ja nie wiem kompletnie o co chodzi.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez dzolero2424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z PS3 pożyczonym od brata, powodem była rozdzielczość nie obsługiwana przez TV. Tyle tylko że amplituner mnie o tym poinformował (Onkyo 608) "Resolution Error". Brat miał ustawione na PS3 1080p a mój TV co najwyżej przyjmuje 1080i. Może u Ciebie w jakiś auto-magiczny sposób coś się poprzestawiało w amplitunerze że nie masz obrazu z xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina na pewno leży po stronie Xboxa. Ja sam nigdy takiego przepinania kabli z Xem nie robiłem, za to z innymi urządzeniami dość często i zawsze było ok. Może poszukaj kogoś znajomego co też ma xboxa czy też ps3 podłączone przez HDMI, zabierz swojego i podłącz na chwilę, żeby tylko zmienić rozdziałke i będziesz miał po kłopocie. Albo jeszcze prościej. Jeśli posiadasz kabelek ten co był w zestawie do podłączenia przez composite, to podłącz bezpośrednio do TV, może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam od kogo pożyczyć xboxa, żeby sprawdzić u siebie. Rozdziałka nie ma nic do znaczenia, ma TV full hd. Tak jak pisałem konsola podłączone bezpośrednio pod telewizor działa bez najmniejszych problemów. Tylko jak idzie przez amplituner to nie ma obrazu, a jak podłączę laptopa w miejsce xboxa to wszystko jest ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj jeszcze w amplitunerze podłączyć pod inne wejście HDMI. Dziwna sprawa, że laptop działa a Xbox nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem już chyba na wszystkie sposoby. Podpinałem pod każde wejście i nic z tego.

Bierz Xboxa pod pachę i przejdź się do najbliższego sklepu RTV i poproś, żeby Ci na chwilę użyczyli sprzętu, tj. ampli i TV, tylko kable weź ze sobą. Jak dalej będzie to samo, to chyba nie pozostanie Ci nic innego jak wysłać X-a na serwis. Tylko w razie czego dobrze opisz usterkę. Bo w serwisie podłączą pod TV, po czym odeślą ze stwierdzeniem, że usterka nie wystąpiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...