Jump to content
Sign in to follow this  
lechu_tvk

Zmiana kodeka w pliku mkv ?

Recommended Posts

Witam,

Mam następujący problem:

Pliki mkv oglądam poprzez odbiornik satelitarny Kathrein (ściągam plik i przerzucam go z komputera na dysk w odbiorniku sat.) Niestety zdarzają się pliki których tuner nie chce odpalić (leci tylko dźwięk lub też wcale nie startuje). Pomyślałem, że to być może wina kodeka użytego w pliku. Niestety nie wiem jak mogę wrzucić jakieś nowe kodeki to tunera, więc pomyślałem, że można by zmienić kodek w samym pliku. Czy to w ogóle jest możliwe ? Ja wyobrażam to sobie tak: sprawdzam jaki kodek jest użyty w pliku który mi działa i następnie używam go w pliku który sprawia problemy. Czy można coś takiego zrobić ? Jeżeli tak to czego użyć ?

Dzięki za każdą pomoc.

nie można zmienić 'kodeku' w pliku bo takowego on nie zawiera. zawiera dane wideo enkodowane danym kodekiem z konkretnymi ustawieniami/profilem. prawdopodobnie odbiornik nie radzi sobie z wyższymi profilami h264. jedyny sposób to przekodowanie na nowo całego filmu np programem StaxRip.

Zainstaluj program MEDIA INFO(jezeli masz zainstalowany K-lite codec to nie musisz ),zobacz na info i poröwnaj dane pliku z ktörym katherin nie ma problemu z tym co ma problem,najczesciej jest tak jak napisal ,,cienislaw'' chodzi o profil x264,

MediaInfo pokazuje coś takiego: Foto

To jest właśnie film który nie chce mi ruszyć na tunerze. Co mogę w nim zmienić ? Ściągnąłem program StaxRip ale przyznam, że nie wiem od czego zacząć. Jak mogę go przekodować ?

Tutaj przykład filmu który działa na tunerze bez problemu KLIK

Różnica jaką widać to inna wersja aplikacji i biblioteki zapisującej.

Edited by lechu_tvk

Ja z tym programem nie mialem jeszcze do czynienia takze musisz liczyc na pomoc od ,,cienislaw'' lub google,tam napewno jakäs malä wzmianke znajdziesz popatrz tez na forum katherina tam moze bedzie jakies latwiejsze rozwiäzanie,nowsze update albo dogranie czegos.