Skocz do zawartości
Bubak

GeForce 9600 GT - dźwięk przez HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

A więc chcę podłączyć komputer do 32 calowego samsunga. Moja karta graficzna to GeForce 9600 GT, w zestawie dostałem przejściówkę dzięki której mogę podłączyć kabel HDMI do telewizora. I wszystko działa dobrze, przy pomocy dualview widzę pożądany obraz na telewizorze. Jednak nie ma dźwięku z telewizora (idzie przez głośniki w komputerze). Czytałem, że karta graficzna może przesyłać dźwięk przez SPDIF. Nawet w zestawie otrzymałem do tego kabelek(taki wąski). Trzeba nim połączyć kartę graficzną z płytą główną lub jeżeli posiadamy z kartą graficzną. Ja posiadam Sound Blastera, i mam nawet na nim wejście o nazwie SPDIF. Jednak po podpięciu wszystkiego dalej dźwięk nie idzie przez telewizor.

Załączam parę zdjęć aby pokazać mniej więcej jak to wygląda.

Widok całości

http://img811.imageshack.us/i/img6824.jpg/

Wtyczka na karcie graficznej (ta biała na górze po lewej stronie)

http://img710.imageshack.us/i/img6826b.jpg/

Karta dźwiękowa

http://img209.imageshack.us/i/img6831f.jpg/

Kabelek

http://img842.imageshack.us/i/img6830d.jpg/

Podłączenie do karty graficznej

http://img710.imageshack.us/i/img6832y.jpg/

Podłączenie do karty dźwiękowej

http://img842.imageshack.us/i/img6836.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie za pozwoleniem podepnę się pod temat ja mam 9800GTX+ i podpiąłem wyjście z płyty głównej a karta zintegrowana to ALC889A do specjalnego wejścia w karcie graficznej i mam dźwięk na tv i na amplitunerze, ale tylko standardowe formaty dd, dts itd, ale dźwięk w HD już nie przechodzi np DTS-HD oczywiście testowałem cały zestaw odtwarzaczy i kodeków i pozaznaczałem odpowiednie opcje aby od dd aż po DD true HD przechodziło wszystko i na dźwięku HD cisza. Jedyne co udało mi się osiągnąć to na power dvd 10 włączając opcje (tryb wyjścia) Miksowanie dolby digital lub miksowanie DTS wtedy power dvd pokazuje dolby true HD ale pod spodem (Wyjście compressed Data) i zależnie od opcji mam DD lub DTS zwykły włączając tylko podstawowe audio power dvd pokazuje już DD 640 a ampli tylko DD. Natomiast plik MKV z DTS HD Master audio robi to samo tylko że wyświetla DTS HD MASTER AUDIO a reszt jak wyżej pomijam fakt że obraz się sypie. Może ktoś ma wiedzę jak to zrobić bo jak by nie patrzeć nie są potrzebne żadne dekodery aby po bitstream przepuścić dźwięk bo dekodowaniem ma się zająć moja yamaha, no chyba że jest to jakoś zablokowane. Jedna różnicę w opisie mojej karty niby HD a nowymi integrami wyszukałem moja wabi się Kodek ALC889A z obsługą DTS udostępnia wysokiej jakości audio i wspiera Blu-ray a nowsze karty takie coś mają dodatkowo Obsługa Dolby® Home Theater.

Ma ktoś pojęcie czy da się tu coś zrobić czy tylko wymiana karty ratuje ?

Edytowane przez NGS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Może ktoś ma wiedzę jak to zrobić bo jak by nie patrzeć nie są potrzebne żadne dekodery aby po bitstream przepuścić dźwięk bo dekodowaniem ma się zająć moja yamaha, no chyba że jest to jakoś zablokowane. ...

Niestety mylisz się, aby wypuścić formaty HD Audio (nie mylić z nazwami zintegrowanych kart dźwiękowych) musisz posiadać kartę graficzną AMD z serii HD5xxx lub wyższą, Nvidii GeForce GTX460 lub nowszą (nie koniecznie wyższy model), nowe zintegrowane chipsety Intela lub zewnętrzne drogie i nieopłacalne karty dźwiękowe : Asus Xonar 1.3 HDMI, Auzen X-Fi HomeTheater HD.

W tej chwili jeśli chodzi o wyście cyfrowe to możesz także wypuścić formaty HD Audio (DTS-HD/MA, Dolby TrueHD, DD+) jako niekompresowany dźwięk LPCM 5.1/7.1, PDVD i TMT ma takie opcje.

Pozdrwiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem ale miałem małą nadzieję iż da się coś zrobić cóż i tak w lato sprzęt będę wymieniał więc grafika będzie już lepsza a nad dźwiękiem pomyślę, Swoją droga mogli by przejście udostępnić wszak to tylko przejście a nie dekodowanie.

DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień grafę która będzie miała wyjście HDMI i problem z głowy,a i odkurz kompa od czasu do czasu na pewno wyjdzie to mu na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkurzyć kompa hehe ale on jest czysty ;p Takie pytanko mam jak zmienię grafkie to muszę ją łączyć kabelkiem ze integrą na płycie ? i czy tylko grafika jest mi potrzebna czy też nowsza płyta z lepszą integrą, a może jakaś przelotka która będzie symulować HDMI 1.3

Edytowane przez NGS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Swoją droga mogli by przejście udostępnić wszak to tylko przejście a nie dekodowanie.

Tak też się nie da, to nie jest kwestia programowa a sprzętowa, karta musi posiadać odpowiedni chipa z obsługą formatów HD Audio i właściwym torem zabezpieczeń PAP.

Takie pytanko mam jak zmienię grafkie to muszę ją łączyć kabelkiem ze integrą na płycie ? i czy tylko grafika jest mi potrzebna czy też nowsza płyta z lepszą integrą, a może jakaś przelotka która będzie symulować HDMI 1.3

Już nic nie będziesz musiał łączyć wszystkie wymienione rozwiązania obsługują i dźwięk i grafikę, także wystarczy podłączyć kabel HDMI do wzmacniacza, przelotek nie znajdziesz, wymienione wcześniej sprzęty obsługują bitstream a więc i HDMI 1.3 a nowsze grafiki zarówno AMD jak i Nvidii nawet HDMI 1.4/1.4a

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...