Skocz do zawartości
sawosz

Ferguson Ariva @Link 200

Rekomendowane odpowiedzi

po kilkunastu dniach zabawy z tym dekoderem zdecydowałem się opisać jego mankamenty aby każdy chętny miał świadomość co kupuje:

- nie przekazuje uprawnień dla Cyfry,

- wiesza się bardzo często,

- duże problemy przy odbieraniu kanałów NG Wild HD, Animal Planet HD praktycznie uniemożliwiające ich oglądanie,

- brak możliwości dowolnego zaprogramowania nagrania (tylko z EPG - choć ciągle szukam),

- EPG działa jak chce (pokazuje programy z dowolnej godziny a nie z bieżącej),

- szybkość przełączania kanałów jest katastroficzna (nawet SD)

obiecane oprogramowanie jest w drodze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego jeśli nie masz pojęcia o sprzęcie nie pisz bzdur. Każdego dnia ktoś pisze o poradę w sprawie arivy ,wszystko wynika z braku wiedzy i lenistwa przeczytania faq na forum np sprzętowym. Praca tego sprzętu jest wspaniała i należało by zaprzestać pisania bzdur .Odbiornik przepuszcza uprawnienia na kartę (każda ,tnk,cyfra ,polsat) w nawiasie mówiąc pokaż mi drugi dekoder nie na Linusie pracujący w trzech systemach. WAŻNE zastosuj aktualny soft i listę kanałów nie będziesz mieć ze sprzętem problemów. Wszystkie opinie które czytałem są pisane pod sprzedawcę i są bardzo krzywdzące nie tylko dla arivy .Potrzebne są opinie użytkowników i hobbystów oraz specjalistów a nie osób pobieżnie poznających sprzęt. Jeśli cie uraziłem przepraszam ale myślę że to forum uwolni się od piszących pod sprzedawców . Dziękuje

Edytowane przez kszyho7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogłeś mnie urazić z prostej przyczyny - jest to Twój pierwszy post na forum więc podejrzewam, że specjalnie się zarejestrowałeś żeby napisać bzdury o sprzęcie z którym ja walczę od czterech miesięcy a o którym Ty nie masz zielonego pojęcia,

w międzyczasie trochę się poprawiło, nie przeczę, cena spadła o parę stów - więc raczej wszystko jasne...

to mnie rozbawiło tak, że nie potrafię skomentować - "Praca tego sprzętu jest wspaniała"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem ten dekoder jako zupełną nowość. Praktycznie 1,5 roku temu.

Minusy

Rzeczywiście z przepuszczaniem uprawnień dla Cyfry są problemy. Mam "najnowyszy soft" z sierpnia ubiegłego roku :). Tak więc Panowie z Fergusona trochę olali ten sprzęt.

Przez ostatnie pół roku zawiesił, się może 2-3 razy i raz się sam zresetował. Wydaje mi się (o ile dobrze pamiętam), że "głupiał" przy odtwarzaniu kanałów gdy wybrałem napisy. (ZDF z napisami). Canał plus z napisami działał dobrze.

- EPG tragedia. Można powiedzieć, że go praktycznie nie ma. Dla niektórych dni są 2 pozycje dla innych cały dzień a dla jeszcze innych zdublowane i dziwnie posortowane. Słowem chaos jak w babskiej torebce. Działają tylko dobrze podpowiedzi co aktualnie się ogląda i co będzie następnie odtwarzane. Jest też opis tych dwóch pozycji.

- wszystkie dodatkowe opcje związane z Internetem jakoś działają ale są niedopracowane i działają wolno. Youtube z wyszukanym plikiem to loteria. Raz działa raz nie. Filmy z Youtube proponowane przez dekoder działają w miarę dobrze.

- przełączanie kanałów do osobny temat. Jeżeli lubimy przełączać metodą "klikam jeden dalej i oglądam pół sekundy" :) to zacznie się wieszać po około 20-30 kliknięciach. Potrzebuje kilku sekund żeby ochłonąć i znowu działa dalej :)

Plusy

- Jakość odbioru kanałów naprawdę bardzo dobra. Obraz piękny i ostry. Wydaje mi się, że lepszy niż w dekoderze N. Nie ma żadnych problemów z odbiorem jakichkolwiek kanałów HD. Tak więc kolego napisz coś wiecej o Twoich problemach to może coś poradzę. Używałem ten dekoder z modułami Cyfry plus i Polsatu. Czasami głupiał i przy przełączaniu z kanałów Polsatu na kanały Cyfry potrzebował chwili 1-3 sekundy aby pokazać obraz. Ostatnio używałem go tylko z kartą Cyfry i działał dobrze. Maksymalnie miałem do niego podłączone 4 konwentery i dawał radę.

Na razie tyle. Jak ktoś ma pytania to niech pyta.

Używam jeszcze Fergusona 8800. Dużo lepiej dobracowany sprzęt tylko, że nie działa z Cyfrą w czytniku uniwersalnym. Podsumowując jeżeli ktoś chce oglądać dobry obraz to Ferguson naprawdę daje radę. Dla entuzjastów to raczej słaby wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...