Jump to content
Sign in to follow this  
Rafal87xc

Samsung 40c550

Recommended Posts

Witam,

dziś zakupiłem ten tv i przy podłączeniu laptopa przez HDMI-HDMI obraz nie jest na całym tv. kabel podłączony pod gniazdo HDMI1/DVI, nazwa DVI PC, w opcjach karty graficznej rozdzielczość na 1920x1080p 60Hz, ustawiając inne częstotliwości tj 24hz i 50Hz obraz się troszkę powiększa ale jeszcze mu brakuje do pełnego ekranu, gdy ustawie 1680x1050 wtedy obraz jest na całym ekranie, przy 1980x1080 od boków brakuje 3,5cm a od góra/dół 2cm.

karta graficzna to radeon HD3450, żadnych opcji powiększania obrazu w ustawieniach sterownika nie ma. przy innych gniazdach i innych nazwach jest ciut większy obraz bo odległości od krawędzi wynoszą 2cm/1cm ale obraz jest gorszej jakości za mocne kolory i krawędzie bardziej postrzępione, Jeszcze dodam że klikając INFO wyświetla się że rozdzielczośc 1920x1080 60Hz, w opcjach obrazu w tv w zakładce rozmiar mam niedostępne opcje: szer. powiększ, Powiększenie, Dopas. do ekranu.

Ktoś wie co z tym zrobić ? bo kupiłem ten tv głównie do podłączenia z kompem licząc na full hd a tu troche rozczarowanie ;) niby full hd ale skoro obraz nie jest na całym ekranie to nie jest wyświetlany pixel w pixel :)

z góry dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

okej, problem rozwiązany. Proszę Moderatora o skasowanie tematu.

a rozwiazanie polegało na tym że w ustawieniach catalyst control center miałem wyświetlane ustawienia dla matrycy laptopa, w zakładce desktops & displays na dole mamy dwa ekrany należy tam kliknąć PPM na TV i wybrać configure i wtedy pojawią się opcje dla TV i będzie suwak do powiększania ekranu. Czytałem w necie o tych suwakach do powiększania ale nie moogłem tego znaleźć myśląc że moja karta w laptopie jest jakaś okrojona i nie ma tej funkcji no ale grzebiąc w tym panelu przypadkiem trafiłem na to :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...