Skocz do zawartości
Rafal87xc

Samsung 40c550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś zakupiłem ten tv i przy podłączeniu laptopa przez HDMI-HDMI obraz nie jest na całym tv. kabel podłączony pod gniazdo HDMI1/DVI, nazwa DVI PC, w opcjach karty graficznej rozdzielczość na 1920x1080p 60Hz, ustawiając inne częstotliwości tj 24hz i 50Hz obraz się troszkę powiększa ale jeszcze mu brakuje do pełnego ekranu, gdy ustawie 1680x1050 wtedy obraz jest na całym ekranie, przy 1980x1080 od boków brakuje 3,5cm a od góra/dół 2cm.

karta graficzna to radeon HD3450, żadnych opcji powiększania obrazu w ustawieniach sterownika nie ma. przy innych gniazdach i innych nazwach jest ciut większy obraz bo odległości od krawędzi wynoszą 2cm/1cm ale obraz jest gorszej jakości za mocne kolory i krawędzie bardziej postrzępione, Jeszcze dodam że klikając INFO wyświetla się że rozdzielczośc 1920x1080 60Hz, w opcjach obrazu w tv w zakładce rozmiar mam niedostępne opcje: szer. powiększ, Powiększenie, Dopas. do ekranu.

Ktoś wie co z tym zrobić ? bo kupiłem ten tv głównie do podłączenia z kompem licząc na full hd a tu troche rozczarowanie ;) niby full hd ale skoro obraz nie jest na całym ekranie to nie jest wyświetlany pixel w pixel :)

z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, problem rozwiązany. Proszę Moderatora o skasowanie tematu.

a rozwiazanie polegało na tym że w ustawieniach catalyst control center miałem wyświetlane ustawienia dla matrycy laptopa, w zakładce desktops & displays na dole mamy dwa ekrany należy tam kliknąć PPM na TV i wybrać configure i wtedy pojawią się opcje dla TV i będzie suwak do powiększania ekranu. Czytałem w necie o tych suwakach do powiększania ale nie moogłem tego znaleźć myśląc że moja karta w laptopie jest jakaś okrojona i nie ma tej funkcji no ale grzebiąc w tym panelu przypadkiem trafiłem na to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...