Skocz do zawartości
sterbid

Mit super czerni plazmy

Rekomendowane odpowiedzi

przyjęło sie pisać i mówić ,że plazma ma doskonały kontrast i świetnie oddaje czerń ze względu na sposób funkcjonowania. Idąc tym tokiem myślenia faktycznie można to potwierdzić, ale teoretycznie. W praktyce kontrast ten jest słabszy niż w wyświetlaczach LCD. Czerń plazmy jest zwyczajnie szara i nigdy po wygaszeniu ekren nie ma koloru ciemnej smoły. Nie widziałem tej super czerni w żadnej plazmie wszędzie szarość. Tragedią staje się sytuacja gdy na wyświetlacz plazmowy padnie światło słoneczne to juz kompletna szarośc i nic więcej. Nie ma tego problemu w wyswietlaczach LCD tam czarne jest czarne i to jak smoła.

Edytowane przez sterbid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma tego problemu w wyswietlaczach LCD tam czarne jest czarne i to jak smoła.

No i co Wy tam palicie, Kolego Sterbid ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z sterbid

Czernie na plaźmie to mit (może z wyjątkiem Kuro)

Dotyczy to zarówno panasoników, lg i samsungów

Osobiście i tak wole szaro-czarny w plaźmie niż czarno fioletowy w LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznaje - Kuro to jakiś w tym przypadku faktycznie wyjątek ale reszta to szarzy ,że hej. Kolego BoDex zerknijcie tak spokojnym okiem bez zbędnego entuzjazmu.

Edytowane przez sterbid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę spojrzeć na wygaszony wyświetlacz plazmowy jest zwyczajnie szary. I to jest cała czerń po wygaszeniu pojedynczego piksela. Nie słyszałem aby któryś z wyświetlaczy plazmowych miał funkcję doczerniania w fazie spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...wygaszony wyświetlacz plazmowy jest zwyczajnie szary.

I to jest cała czerń po wygaszeniu pojedynczego piksela.

Zmień "metody pomiarowe", ale przed tym dużo poczytaj .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, za to w kinie (jak ktos ma projektor, to i w domu) ekran jest BIALY, a mimo to jendak ( w miare) czarny, gdy trzeba, czary?

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, za to w kinie (jak ktos ma projektor, to i w domu) ekran jest BIALY, a mimo to jendak ( w miare) czarny, gdy trzeba, czary?

duzo lepszy by byl czarny jak by dac czarny ekran :( to wtedy po wylaczeniu projektora by byla dopiero czern :blink:

Ja u siebei tez widze czarny w TV. Jak jest wylaczony to jest szary a jak sa koncowe napisy na czarnym tle to jest bialy napis na czarnym i mysle sobie ze moze moj TV na czarno swieci ?

dopale tego skreta to cos madrzejszego moze napisze bo widze ze do tego tematu na "trzezwo" to nie da rady podejc :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szanowny kolego jasnym jest ,że kontrast mierzony teoretycznie w przypadku plazm będzie wysoki. Jednak praktyka wskazuje całkowicie co innego i szarzenie bardzo nieprzyjemne istnieje. Nie wiem czemu jak krowa na miedzy kolega uparła się i buczy swoje. Ja osobiście to widzę i doświadczyłem korzystając z obu rodzajów wyświetlaczy . Z tego powodu mimo faktu ,że plazma ma inne nieosiągalne w chwili obecnej zalety w stosunku do wyświetlaczy LCD odstąpiłem od kupna Ps 63 C7000 .

NA KONIEC DODAM ,ŻE BUCZY GŁOSEM NIEZNOSZĄCYM SPRZECIWU I POWOŁUJE SIĘ NA LITERATURE

Edytowane przez sterbid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szanowny kolego jasnym jest ,że kontrast mierzony teoretycznie w przypadku plazm będzie wysoki. Jednak praktyka wskazuje całkowicie co innego i szarzenie bardzo nieprzyjemne istnieje. Nie wiem czemu jak krowa na miedzy kolega uparła się i buczy swoje. Ja osobiście to widzę i doświadczyłem korzystając z obu rodzajów wyświetlaczy . Z tego powodu mimo faktu ,że plazma ma inne nieosiągalne w chwili obecnej zalety w stosunku do wyświetlaczy LCD odstąpiłem od kupna Ps 63 C7000 .

NA KONIEC DODAM ,ŻE BUCZY GŁOSEM NIEZNOSZĄCYM SPRZECIWU I POWOŁUJE SIĘ NA LITERATURE

Tylko popatrz jeszcze chłodnym okiem bez ziela ile szczegółów widzisz w tej super czerni w LCD-ku, a ile w tej czerni z panasonica, Samsunga czy LG.

A potem coś napisz :( .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm jest tzw ocena organoleptyczna jeżeli tu akurat w tym przypadku wpadadałoby ją zastosować to według tej oceny te wyświetlacze wypadają baldo ale tylko w tym względzie. Ja także nie zwracałem na to szarzenie uwagi ale zwrócił mi na to uwage mój kolega który też właśnie z tego powodu zrezygnował z plazmy. W przeszkolnym jasny i słonecznym pokoju plazmy nie dało się ogladać a nowy LCD o przekątnej 52cale zwyczajnie mnie zaskoczył i to właśnie tym brakiem szarzenia. Teraz mam piękny obraz nawet gdy świeci na wyświetlacz słońce.

Edytowane przez sterbid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ziela nie pale no czasami sobie coś dopale najwazniejsze ,że nie mam problemu napalania sie jak szczerbaty na suchary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za temat ....bravo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tej sali kinowe i białego ekranu który mimo w czasie projekcji gdzie trzeba jest czarny - to chyba proste bo ten biały ekran umieszczony jest w zupełnie zaciemnej sali projekcyjnej więc oczywistem ,że będzie czarny. W przypadku wyświetlacza plazmowego trudno go oglądac tylko w ciemnym pomieszczeniu bo nie miałoby to sensu. Tak więc ten szary panel wyświetlacza plazmowego w jasnym pomieszczeniu w miejscu gdzie powinno być czarne jest szare w kolorze panela wyświetlacza. Tego nieprzyjemnego efektu nie ma w przypadku paneli LCD które sa czarne i tam gdzie jest czarne mimo padającego światła nadal jest czarne . Proste jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odnośnie tej sali kinowe i białego ekranu który mimo w czasie projekcji gdzie trzeba jest czarny - to chyba proste bo ten biały ekran umieszczony jest w zupełnie zaciemnej sali projekcyjnej więc oczywistem ,że będzie czarny. W przypadku wyświetlacza plazmowego trudno go oglądac tylko w ciemnym pomieszczeniu bo nie miałoby to sensu. Tak więc ten szary panel wyświetlacza plazmowego w jasnym pomieszczeniu w miejscu gdzie powinno być czarne jest szare w kolorze panela wyświetlacza. Tego nieprzyjemnego efektu nie ma w przypadku paneli LCD które sa czarne i tam gdzie jest czarne mimo padającego światła nadal jest czarne . Proste jak nic.

wow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta owszem w świetle dziennym większośc ekranów plazmowych jest szara - w zaciemnionym pomieszczeniu jest on czarny

w lcd podświetlenie działa zawsze i czerni nie da sie uzyskac bo krzystały nie są w stanie kompletnie zablokowac przepływu swiatła

odpal sobie obydwa w nocy to zobaczysz

to o czym piszesz to poprostu niedoróbka producentów a nie problem wart uwagi - czepiasz się juz byle czego w tym momencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkop masz racje , tylko co według ciebie to ja mam ogladac plazmę tylko w zaciemnionym pomieszczeniu - to chyb a bezsens . Ja ci wobec tego proponuje odpal sobie plazme i LCD w jasnym słonecznym czy nawet dobrze oświetlonym pomieszczeniu i zobaczymy co wówczas powiesz.

hm to nie jest czepianie się byle czego ponieważ ta przypadłośc wyświetlaczy plazmowych o której jakoś się głosno nie mówi znacznie utrudnia oglądanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi, co odkryłeś? Przecież to oczywiste o czym piszesz :P Przekłada się to też na popularność. LCD to większość sprzedaży. No i trochę plazm. Plazmę zazwyczaj kupuje ktoś świadomy tego, że za dnia jest średnio i taki TV nadaje się głównie do oglądania filmów w nocy gdzie ciężko go zdeklasować czernią (mówię o najlepszych plazmach vs najlepsze LCD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale powiedz mi, co odkryłeś? Przecież to oczywiste o czym piszesz :P ......

A ja myślę, że w Koledze ujawniła się żyłka rodem z "Pogromców Mitów" znanych z Discovery :). Jasno sugeruje to już sam tytuł wątku.

A stwierdzenie "o której jakoś się głosno nie mówi" sugeruje z kolei udział "ośrodków trzymających władzę". Kurcze, może warto do Teleexpresu o tym napisać, niech ujawnią prawdę.

Może przy okazji też niech powiedzą, że LEDTV to z telewizorami LED ma tyle wspólnego co nasze forum z Koreą Północną ;). Jeśli już jedziemy po bandzie, to najlepiej "całą prawdę" ujawnić, jak to marketingowcy nam wodę z mózgu robią.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę, że w Koledze ujawniła się żyłka rodem z "Pogromców Mitów" znanych z Discovery :P. Jasno sugeruje to już sam tytuł wątku.

Tak ale coś Im się tematy skończyły . Dzisiaj próbowali polerować goowno (dosłownie). Oby kolega nam się za szybko nie wypalił, tak jak wspomniana para rudzielców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu widać po lewej plazme pioneera 7g a po prawej LCD Sharpa na plazmie pioneera zamiast czerni jest kolor szary a na LCD grafitowy w każdym bądź razie żaden z tych bądź innych cienkich TV nie ma nic wspólnego z prawdziwym kolorem czarnym

medium_489155851_719c8a0a6e_o.jpg

Edytowane przez cvbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i oto własnie chodzi - nie starajmy się widzieć czegoś co faktycznie nie ma a o czym wszyscy mówią jako o oczywistym.

i nie wiem jak można się wręcz masturbować obrazem wyświetlacza plazmowego który jest szary ? Chyba w absolutnej ciemności.

Edytowane przez Gmeru
Proszę nie pisać dwóch postów pod rząd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tym zdjęciu widać po lewej plazme pioneera 7g a po prawej LCD Sharpa na plazmie pioneera zamiast czerni jest kolor szary a na LCD grafitowy w każdym bądź razie żaden z tych bądź innych cienkich TV nie ma nic wspólnego z prawdziwym kolorem czarnym

Pytanie 1: czy i jak oba TV były skalibrowane?

Pytanie 2: jakie polepszacze obrazu były w obu telewizorach włączone/wyłaczone?

Jak odpowiesz mi na te dwa pytania to zamieszczaj zdjęcie i foruj wnioski.

Pozdro

do sterbird: chłopie, jeszcze musisz trochę sprzetu samodzielnie pokalibrować, potestować, pooglądać, pouzywać, zakupić ... a wtedy pisać, pisać i pisać.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy sobie jaja robicie czy tak na serio? 2007 rok artykuł? Plazma 7G stara jak świat? Litości....

Co wy chcecie udowodnić? Jak ktoś siedzi w temacie czyt. testował /widział dobrze wie, że co taka plazma jak np. Kuro KRP czy 5090 czy Panas VT20 robi z każdym LCD po zgaszeniu światła. Pokaż chociaż jeden test który to neguje. Zaraz zamknę ten temat, który już na tym etapie wprowadza ludzi w błąd.

Też jestem zdania, że za dnia to już inna bajka i wolę np. Sonego HX900. Ale nie udowadniajcie czegoś co zostało już wszędzie przetestowane i wiadomo jakie są wyniki. Sam testowałem wsjo i mam takie samo zdanie jak reszta testujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...