Skocz do zawartości
Maiden

Kupno projektora oraz małego telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam sie do was z prosba o pomoc. Jestem zapalonym graczem (Xbox 360, Wii, PS3). Za miesiac przeprowadzam sie do nowego mieszkania i ze wzgledu na uwarunkowania zmuszony bede do kupna malego telewizora LCD (23-26' mals). Przywyklem jednak do grania na wiekszym ekranie (37') stad pojawil sie u mnie pomysl kupna telewizora i... Projektora!

Sek w tym, ze o ile tematyke HDTV zdazylem juz przez te lata nieco przyswoic, o tyle w tematyce projektorow jestem kompletnym analfabeta. W zwiazku z czym bardzo bym was prosil o odpowiedzi na kilka bardzo prostych pytan (zapewne kilka wyda wam sie wprost kretynskich, ale co tam ) i rady... Rady ktore zapewne zawaza o moim zakupie.

Projektor:

Pytania:

  • Czy na projektorze pojawia sie problem "laga" tak jak w starszych modelach TV LCD?
  • Czy mozna konfortowo grac w FPS'sy, czy raczej bardziej nadaje sie do gier sportowych, wyscigowych itp.
  • Czy obraz z projektora z technologia DLP mozna puszczac na biala sciane? A LCD?
  • Czy jezeli ekran projekcyjny mimo wszystko potzebny bede, to czy moge kupic ekran przenosny (tylko taki wchodzi w gre w moim wypadku). I jakie wymiary byscie polecili? Czy efekt będzie zadowalający?
  • Czy taki przenosny ekran jest rzeczywiscie przenosny, czy statyw wazy 100 kg ?

Prosba o rade: I na koniec. Dysponujac kwota 2000, 25000 tys. zl. w jaki model zainwestowac? FULL HD mi nie jest potrzebne, znikoma ilosc gier je obsluguje. Projektor sluzyc bedzie tylko i wylacznie go grania na konsolach.

BenQ W600? A moze cos innego.

Telewizor:

Sprawa jest prostsza. Telewizor również będzie głównie służył do grania na konsolach.

Kryteria: ma być "mały" (stąd myślę o jakimś LED 26') i kosztować +/- 15000 zł.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Maiden

Edytowane przez Maiden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zwracam sie do was z prosba o pomoc. Jestem zapalonym graczem (Xbox 360, Wii, PS3). Za miesiac przeprowadzam sie do nowego mieszkania i ze wzgledu na uwarunkowania zmuszony bede do kupna malego telewizora LCD (23-26' mals). Przywyklem jednak do grania na wiekszym ekranie (37') stad pojawil sie u mnie pomysl kupna telewizora i... Projektora!

Sek w tym, ze o ile tematyke HDTV zdazylem juz przez te lata nieco przyswoic, o tyle w tematyce projektorow jestem kompletnym analfabeta. W zwiazku z czym bardzo bym was prosil o odpowiedzi na kilka bardzo prostych pytan (zapewne kilka wyda wam sie wprost kretynskich, ale co tam ) i rady... Rady ktore zapewne zawaza o moim zakupie.

Projektor:

Pytania:

  • Czy na projektorze pojawia sie problem "laga" tak jak w starszych modelach TV LCD?
  • Czy mozna konfortowo grac w FPS'sy, czy raczej bardziej nadaje sie do gier sportowych, wyscigowych itp.
  • Czy obraz z projektora z technologia DLP mozna puszczac na biala sciane? A LCD?
  • Czy jezeli ekran projekcyjny mimo wszystko potzebny bede, to czy moge kupic ekran przenosny (tylko taki wchodzi w gre w moim wypadku). I jakie wymiary byscie polecili? Czy efekt będzie zadowalający?
  • Czy taki przenosny ekran jest rzeczywiscie przenosny, czy statyw wazy 100 kg ?

Prosba o rade: I na koniec. Dysponujac kwota 2000, 25000 tys. zl. w jaki model zainwestowac? FULL HD mi nie jest potrzebne, znikoma ilosc gier je obsluguje. Projektor sluzyc bedzie tylko i wylacznie go grania na konsolach.

BenQ W600? A moze cos innego.

Telewizor:

Sprawa jest prostsza. Telewizor również będzie głównie służył do grania na konsolach.

Kryteria: ma być "mały" (stąd myślę o jakimś LED 26') i kosztować +/- 15000 zł.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Maiden

Witam do gier w zupełnosci wystarczy ci 720p, polecam benq w600 lub optome hd67, oba jasne z fajnym kolorami i krótka ogniskową czyli możesz rzucac z bardzo bliska, zmiescisz sie w 2500 pln, w dlp problem lagu nie wystepuje , grać możesz we wszystko i wszystko wyglada zaje.....fajnie, spoko mozesz rzucać na ścianę masz nawet w menu wybór koloru sciany

jesli jestes zinteresowany napisz na priva mam demo benq w600+ 50h nabite może sie dogadamy

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna projektora, to jest dużo za ale i trochę przeciw. Lepiej się zastanów, czy nie wystarczy Ci granie na telewizorze wielkości 26 cali. Pod tym linkiem znajdziesz trochę informacji na temat projektorów http://hmblog.pl/projektor-do-domu-jaki-pr...sty-projektorow przeczytaj zastanów się. Przemyśl. Projektor to super sprawa, tylko trzeba mieć warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam Projektor i mały TV (32") i w zupełności mi to wystarcza: gry i filmy HD oglądam tylko na proju, a TV służy do telewizji kablowej i myślę że jest to wg mnie najlepsze rozwiązanie, bo kupując np. 50" ( taki przerośnięty monitor :)) trzeba liczyć się z tym że przy sygnale sd ( kablówka, n-ka, itp..) traci się komfort przy oglądaniu, a nikt cały czas raczej nie ogląda tylko programów/filmów w jakości HD.

Co do projektora to teraz bardzo staniał model HD600x od Optomy (2240 zł) jest to HD Ready, ten Benq w600 posiada wolne koło barwowe, więc efekt tęczy będzie barrdzo widoczny i do tego jest dosyć głośny.

Ze swoje doświadczenia powiem, iż teraz jak widzę w MM czy Mega Avansie "pseudo-duże" ekrany 46" czy tam 50", to pojawia się u mnie taki szyderczy uśmiech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Warunki mam. Mieszkam w kamienicy (sufit 5 metrów). Rolety rzymskie w oknie. A gram tylko nocą. Późną nocą :(

Intensywniej myślę nad Optomą HD20, ale mój entuzjazm chodzi fakt, że gro gier nie obsługuję formatu 1080p. HD600x został więc dopisany do listy projektorów intensywnie obserwowanych.

Martwi mnie jednak rodzaj ekranu. Jako, że wolałbym nie wiercić/malować/bazgrać pomyślałem najpierw o ekranie na stojaku a potem o czymś takim: http://allegro.pl/ekran-projekcyjny-pull-u...1243246313.html

Skalmen zaczął mi jednak szeptać, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto gdyż ekran będzie się fałdował. Jakiś dobry człowiek się wypowie ;)?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to po prostu rzucił na ścianę - tylko musi być biała. Jeśli chodzi o ekran, to wcale nie musi się fałdować, tylko trzeba kupić ekran dobrej jakości. Nie znam się na ekranach za bardzo więc w tym temacie niewiele pomogę :/

Masz warunki, masz kaskę, masz ochotę kupuj. Na pewno nie będziesz żałował, bo granie w nocy na takim ekranie to sama przyjemność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...