Skocz do zawartości
misio000

Problem z zasilaniem Nbox recorder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim

Od wczoraj jestem posiadaczem dekodera Nbox recorder. Na początku ten sam dekoder miał mój brat u którego mieszkałem (Niemcy) teraz przeniosłem się na swoje mieszkanie i mam problem. Otóż dekoder nie chce się w ogóle włączyć. Po podłączeniu zasilacza do prądu (nie podpinam jeszcze do dekodera) świeci się zielona lampka,a więc wygląda,że wszystko jest okay. Kiedy podłącze zasilacz do dekodera,lampka na zasilaczu zaczyna migać i wydawać dziwny dźwięk (kótkie i ciche piski co 1 sekundę) takie same piski wydaje dekoder. U mojego brata wszystko działało jak najbardziej w porządku. Mógłby mi ktoś podesłać zdjęcie spodu zasilacza dodawanego do Nbox recordera albo chociaż napisać jego parametry. Być może mój brat dał mi poprostu zasilacz od innego urządzenia i jest on za słaby,co generalnie wydaje mi się być mało prawdopodobne.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz gniazdo w nboxie - bo było w sumie kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie masz gniazdo w nboxie - bo było w sumie kilka.

Gniazdo mam 4 pinowe, okrągłe z czterema pinami (pręcikami) w środku. Nbox recorder jest nowy jakaś ostatnio seria,bo dopiero miesiąc temu kupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe mają inne gniazdo - jak w laptopie ( okrągłe z jednym bolcem ) Musi, że to model z recyclingu po odświeżeniu.

Ale to oczywiście nie ma znaczenia .... musi Ci ktoś odpowiedzieć, kto ma taki zasilacz ( mój FSC 12V 50W max )

W Toim są dwa rózne napięcia, opis powinien być rozrysowany na obudowie - wystarczy pomierzyć.

Najlepiej oddać i wziąść nowy ... masz przecież "dożywotnią gwarancję" na ten sprzęt ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że na tych starych zasilaczach są dwa różne napięcia, ale tak nie jest. Styki są zwarte parami i de facto jest po prostu 12V tak samo jak w nowych zasilaczach, jedyna różnica to wtyk. Ponadto zasilacze z identycznym wtykiem były również stosowane w laptopach, więc nie wykluczone że doszło do jakiejś pomyłki przy przenosinach.

Edytowane przez Pampalini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc sytuacja się już chyba wyjaśniła. Tak jak pisał kolega wyżej, otrzymałem chyba dekoder tzw. refurbished czyli taki,który się już kiedyś zepsuł,coś tam naprawili i sprzedali dalej. Problemem jest nie zasilacz a sam dekoder,który poprostu przestał działać,również u mojego brata gdzie wcześniej wszystko było w porządku. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko wymienić sprzęt na nowy wolny od wad. Pytanie tylko czy usterkę muszę najpierw zgłosić telefonicznie w dziale technicznym czy odrazu mogę się udać do punktu sprzedaży N-ki i tam otrzymam nowy dekoder?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Miałem podobną sytuację. Problemem okazał się zasilacz i spuchnięte 4 kondensatory 16V 1000uF. Przy odnawianych dekoderach nie są wymieniane kondensatory w zasilaczu i czasem pojawia się ten problem. Co ciekawe testowałem inny zasilacz i dekoder nie chiał wysartować, więć najprawdopodobniej zasilacz też nie był najnowszy. Wymiana kondensatorów jest bardzo prosta najtrudniejsze jest rozebranie zasilacza.
Pozdrawiam,
Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taki tuner (czyli refurbished sprzedany jako prepaid na własnośc) i u mnie też zdarza się takie pykanie na jednej instalacji sat.

na innej działa ok. czyli może prąd jaki pobiera konwerter jakoś przeciąża zasilacz.

napisz czy ci wymienili zasilacz bo może tez musiałbym oddac na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o nbox recorder to zadziwiające są wasze problemy z tym sprzętem.

Miałem go cztery lata i działał bez zarzutu, złego słowa nie powiem, a wręcz pochwalę.

Co do zasilania to zgadzam się z kolegą " gniazdo - jak w laptopie ( okrągłe z jednym bolcem )"

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest sprzęt i to, że tobie dobrze chodzi to nie oznacza, że się nie psuje ;) Wszystko co elektroniczne może się popsuć. Uwierz mi, że widziałem już multum różnych nboxów w różnym stanie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...