Skocz do zawartości
booster321

TV 32` Sony KDL 32w5710 vs Samsung le32c650/lub inny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy więc na początku chciałbym się przywitać.

Zamierzam w najbliższym czasie kupić Tv lcd 32` do 2500zł lecz nie wiem jaki ( bardziej obeznany jestem w audio) . Z wymienionych Tv miałem styczność tylko z Sony którego posiadają rodzice, ale o Samsungu naczytałem się samych pozytywnych opinii. A może jeszcze inny Tv polecacie w tej cenie ?

Oto moje wymagania:

Preferowana wielkość matrycy? - 32`

Preferowane marki? - nie mam

Preferowana technologia? - LCD

Jaka odległość od ekranu? - 3,5m

Wielkość pokoju? - 4 x 5m

Jakie urządzenia do podłączenia? - Dekoder Cyfry+, Sony ps3, DvD, amplituner kd

Jaka klasa cenowa? - do 2500zł

Kiedy najczęściej oglądasz? - 20% do 20:00 80% po 20:00

Jakie masz nasłonecznienie pokoju? - średnie , okno od południa

Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1,2

Jaki masz telewizor? - jakiś Provision 21`

Czego oczekujesz od telewizora? - dobrej jakości obrazu przy satelicie i dvd oraz nie zamulania w grach na ps3, dzwięk z głośników nie musi być hi-fi bo dzwięk będzie szedł przez głośniki zewnętrzne + amplituner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dałoby radę wstrzymać się z zakupem i odłożyć 500zł więcej? 32 cale przy tej odległości to zdecydowanie za mało, rozejrzyj się chociaż za 40"... Co do samego modelu jeśli nie zależy Ci specjalnie na funkcjonalności przez USB to zobacz ex500 z matrycą półmatową podczas oglądania telewizji w dzień nie będą męczyły Ciebie refleksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem bardzo mi się nie śpieszy. Poczytałem na forum o serii ex500 i z moich wniosków wynika że jest niżej w katalogu niż w5500. Porównywał ktoś oba TV i jak się one mają do ww Samsunga c650 ? Moim zdaniem 32' wystarczą mi, chyba że uda mi się wyrwać gdzieś 40' na próbę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przesiadce z telewizora CRT w większości przypadków kupuje się za mały telewizor sam to niestety przerabiałem, ale to tylko moja sugestia patrząc na odległość do odbiornika. Odnośnie ex500 pod względem obrazu gra praktycznie tak samo jak w5500 lepiej wypada natomiast równomierność podświetlenia czy też możliwości multimedialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U rodziców 32'' Sonego stoi też ok 3,5m i dla mnie i dla nich jest OK. Może dlatego że nie oglądałem z podobnej odleglości 40'. Zerknąłem i 32'' ex500 kosztuje na ceneo od ok 2000zł a w5500 od 2600zł .Czyli nie warto przepłacać za starszy model ? Jeszcze raz zapytam jak wypada Sony w porównaniu z Samsungiem c650( obojętnie czy oby dwa to 32' czy 40')?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do w5500 nie ma sensu dopłacać jakość obrazu będzie ta sama, a multimedialność lepsza po stronie ex500 tym bardziej, że jeżeli trafi się na niedobitki w5500 to zazwyczaj są powystawowe ewentualnie ze zwrotów... Co do samej odległość to wiadomo każdy ogląda jak lubi, ale spokojnie 40" pasowałoby do tych warunków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Więc powiedzmy że zdecydowalem się na Lcd 40". Z Sonego seria ex500 a z Samsunga c650 . Który byłby lepszy do moich warunków ?

Edytowane przez booster321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...