Jump to content
Sign in to follow this  
bob219

Jaka plazma

Recommended Posts

Na początku chaciałem wszystkich przywitać serdecznie i prosić o radę. Powoli przymierzam się do zmiany Panasonica 32TX LX80. Warunki mieszkalne to mały pokój od strony wschodniej z grubymi roletami, odległość tv do kanapy to tylko 2,5 metra. Na telewizorze będzie oglądana zwykła kablówka SD może w przyszłości telewizja n do tego PS3 i filmy dvd i blue ray, zasobność portfela to 3000 zl. Na początku zastanawiałem się nad Panasonicem 42 cale S20 ale po oglądnięciu u kolegi panasonica 42 G20 stwierdziłem że nie jest aż tak duży i że za miesiąc może mi brakować kilku cali. Teraz zastanawiam się na Samsungiem PS50C550. I w końcu pytanie czy przy tej odległości 50 cali nie zabije mojego zwzroku :) , i czy ten model to dobry wybór. Czekam na wszystkie sugestie i uwagi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja uważam że 50 cali może być za dużo.

ja przeskoczyłem z 42 cali na 50 przy odległości 2-3m i było ciężko - to jest ogromna różnica w wielkości. bo z tej odległości obraz SD na np. tvp 1 był okropny.

potem zmieniłem 50 cali na kuro 50 cali i jest ok (dużo lepsza jakość obrazu/skalowania).

ale ja bym powiedział że 46cali byłoby dla Ciebie najlepiej. a taki rozmiar to tylko Panas.

Edited by klaus71

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak już Kolega wcześniej zauważył, odległość od ekranu i przekątna to nie jedyne czynniki. Nie ma prostego przepisu na dopasowanie jednego do drugiego, gdyż w grę wchodzi dodatkowo jakość samego telewizora i jego elektroniki obrabiającej obraz, jak i samego sygnału, z którego najczęściej będziemy korzystać.

Zasada jest taka, że im lepszej jakości telewizor i sygnał na jego wejściu, tym jego akceptowalna przekątna będzie większa. Dla jednego telewizora 50 cali i 2 metry może być w sam raz, dla drugiego, z gorszą elektroniką, już niekoniecznie. To co ujdzie przy V20 czy G20, dla S20 może już być trochę za blisko. Kuro to osobny temat. Tam i z półtora metra przy 50 calach starczy ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

BIERZ 50 " - bez zastanawiania .... wielkości nigdy dosyć ! ;) Wiem co piszę - ja oglądam ciekawe rzeczy na 120"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam plazmę 50cali, jak by mnie było stać NA PEWNO wziął bym większy. Odległość od tv podobna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za sugestie, jak kolega klaus71 napisał 46 cali to byłby najlepszy kompromis jak wiadomo tylko panasonic produkuje ten rozmiar. A czy ktoś miał styczność i może porównać panasonica 46S10 lub S20 z Samsungiem PS50C550, który nadal chodzi mi po głowie zaznaczam że G10 i G20 odpada ze względu za finanse :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie pierwszym akceptowalnym modelem plazmy Panasonica jest właśnie G20. Wszystko wcześniej, czy też niżej, to zawsze miałem do nich jakieś zasadnicze zastrzeżenia. No ale to oczywiście mój prywatny punkt widzenia. Wolałbym dozbierać do G20, albo już ostatecznie kupić mniejszą przekątną, jeśli z kasą krucho. W tym konkretnym przypadku tak właśnie bym zrobił, gdyż różnica w jakości obrazu pomiędzy rozważanymi modelami jest spora.

Seria 5xx Samsunga nie posiada układu kompensacji ruchu, więc odpada na dzień dobry. Jak już to poszukaj starszej B650. O, tę to można polecić z czystym sumieniem, a i na dziś ceną pewnie nie zabija.

Reasumując, zarówno seria "S" Panasonica jak i seria "5" Samsunga, są dokładnie oczko przed tymi, które już warto kupić.

Edited by SlawekR

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostatnio mamie kupowałem Panasonic 42cale S20 i na kanale TVP1 to była przepaść w stosunku do tego co wyświetlał kuro (mimo 50 cali na kuro) a stały bok w bok.

może miałem jakiś trefny egzemplarz S20 ale np TVP HD wyświetlał super.

z drugiej strony tym tv 50calowym który dawał kiepski obraz był samsung ps50a650 ale teraz mamy generację C samsungów i ponoć jest znacznie lepiej (nie ma koszmarnych wad serii A650-falsecontouringu i posteryzacja, a przynajmniej zminimalizowane i poprawione jest skalowanie itp).

ja bym brał chyba samsunga choć masz model tylko 50 cali, no i samsung mimo wszystko nie jest odporny zbytnio na powidoki - trzeba go bardziej pilnować niż panasonica i z tego co wiem z czasem w samsungach ten problem narasta.

sam teraz zastanawiam się czy nie kupić ps42c450 czy może jakiś lcd samsunga - plazma gra lepiej ale mam pewne obawy przed wypalaniem - bo będzie do niego podłączona konsolka

Sławek

czy ta kompensacja ruchu w b650 to jest odpowiednik IFC z panasa i ogólnie 100hz z lcdków (czyli generator efektu teatru)?

Edited by klaus71

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem wcześniej. Poniżej pewnego progu nie warto schodzić, bo to strata pieniążków. Główna wada serii "S" Panasa, jak dla mnie, to mydlany obraz, szczególnie widoczne jest to na materiale SD. Dopiero G20 daje akceptowalny poziom. Starszy G10, pod tym względem, jest na poziomie serii "S".

No ale każdy swój rozum ma i zrobi wedle własnego uznania :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

czy ta kompensacja ruchu w b650 to jest odpowiednik IFC z panasa i ogólnie 100hz z lcdków (czyli generator efektu teatru)?

Generalnie chodzi dokładnie o ten efekt. Chociaż w przypadku plazm Samsunga, działa on nieco inaczej, bardziej subtelnie.

Coś wyczuwam, że jesteś przeciwnikiem tego układu, nazywanie go "generatorem teatru" na to wskazuje. Żeby uprzedzić dalszą polemikę, napiszę tylko, że mniej więcej połowa populacji bardziej akceptuje "teatr" jak efekt stroboskopowy, któremu ten układ przeciwdziała, szczególnie w plazmach. Więc nie ma co deprecjonować jego znaczenia, tylko z takiego powodu, że nam osobiście ten efekt potencjalnie może się nie podobać :D. Generalnie, choćby nie wiem jaką logikę stosować, to lepiej opcję mieć niż jej nie mieć, szczególnie jeśli zawsze możemy to coś włączyć/wyłączyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...