Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Sony SMP-N100 Odtwarzacz sieciowy od Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam kilka pytania dot. odtwarzacza Sony SMP-N100:

1. czy cos sie zmienilo w kwestii braku obslugi litery "ś"? Czy nadal zamiast niej w napisach jest puste miejsce? Czy to dotyczy napisow wyswietlanych we wszystkich obslugiwanych formatach wideo?

2. czy dzwiek DTS jest puszczany przez odtwarzacz rowniez po HDMI, czy tylko optyka?

3. czy ten odtwarzacz posiada wentylator, czy generuje jakis halas?

4. przeczytalem caly watek, zdaje sobie sprawe z ulomnosci tego sprzetu, dlatego ciekawi mnie jedna rzecz - czy jest na rynku inny odtwarzacz mediow, ktory oferuje dostep do zasobów TVN?

Pozdrawiam, b.

Witam,

ad 1. nie nadal nie ma litery ś, najlepszym wyjściem jest zamiana ś na s, to łatwa szybka operacja, a tekst wygląda lepiej niż z pustym miejscem.

ad 2. nie wiem,

ad 3. nie ma wentylatora, jest absolutnie cichy.

ad 4. raczej nie, bo to umowa Sony z TVN na naszym rynku; pakiet TVN dostępny jest w telewizorach Sony Bravia z dostępem do internetu, w ww. odtwarzaczu i chyba w odtwarzaczach Blu-ray Sony z opcją BRAVIA Internet Video, np BDP 380, 480, 580.

pozdrawiam,

b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam te wszystkie wypowiedzi na forum dotyczące odtwarzacza Sony jak również innych odtwarzaczy, innych firm, a ja mam pytanie do Gmeru, który miał styczność z tym odtwarzaczem, który go testował, a mianowicie czy jak ja mam zrobioną kopię Full Disc płyty z filmem Blu-Ray to czy na tym odtwarzaczu SONY otworzy się menu jak na płycie z możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej, ewentualnie napisów?? czy ten odtwarzacz SONY tylko najlepiej na nim odtwarzać już wyciągnięty film z Polską ścieżką dźwiękową?? A drugie pytanie, to czy ścieżka dźwiękowa DTS HD Master Audio "degradowana" do zwykłego DTS jest jakościowo lepsza od zwykłego DTS, czy ma taką samą jakość jak zwykle DTS??

P.s. A jeśli chodzi o odtwarzacz, który w pełni odtwarza DTS HD MA bez żadnego "degradowania" do zwykłego DTS, to którego możesz Gmeru polecić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja za Gmeru:):

1. Nie odtworzy struktury BD

2. Pozostaje "zdegradowane" DTS "core" z bitrate 1.5mbps. Jakość jest i tak bardzo dobra (większość filmów DVD na naszym rynku jeśli posiada ścieżkę DTS to z bitrate 768kbps).

3. Jeśli chcesz audio HD i czytanie struktury BD to zwróć uwagę na odtwarzacze Dune i Popcorn (pełno wątków na tym forum).

Edytowane przez djrobus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie odtworzy struktury BD" - rozumiem, że w takim razie SONY odtworzy tylko "wyciągnięty" sam film z Polską ścieżką dźwiękową??

"Pozostaje "zdegradowane" DTS "core" z bitrate 1.5mbps. Jakość jest i tak bardzo dobra (większość filmów DVD na naszym rynku jeśli posiada ścieżkę DTS to z bitrate 768kbps)" - czyli i tak jakość dźwięku na Kinie Domowym będzie lepszy niż z płyt DVD??

"Jeśli chcesz audio HD i czytanie struktury BD to zwróć uwagę na odtwarzacze Dune i Popcorn (pełno wątków na tym forum)." - przeglądałem ceny odtwarzaczy tych firm, ale są "Diabelnie" drogie, a w sumie za taką kwotę, można już kupić wyższy model odtwarzacza Blu-Ray SONY, który bez żadnego problemu odtworzy płytę Blu-Ray z całym Menu.

Ale bardzo dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainteresowało mnie zadanie ostatniego postu gdzie wspomina się ,że w celu odtwarzania płyt z menu lepiej kupić odtwarzacz BD Sony.W ostatnich dniach pojawiają sie informacje na temat nowych playerów BD Sony na ten rok.Powinny być dostępne juz w marcu i maja nieco rozbudowaną funkcjonalnośc niz modele z 2010 roku.Doczytałem się ,że model 380 poza tym co ma 370 będzie miał dwa wyjścia USB do podłaczania dysków zewnętzrnych.Moje zapytanie do znawców czy będzie obsługiwał też oprócz FAT 32 NTFC? Dodatkowo wspomina się o możliwości ogadania filmów z dysków zewnętrznych, czy jest coś wiadomo o formatach video obsługiwanych przez ten sprzęt?Nie pisze bez kozery na ten temat w wątku poświeconym SMP-N100 gdyz za ok 700 zł dostaniemy urządzenie o wiele bardziej funkcjonalne.Odtawarzacz ten jednak na tle konkurencji sprawuje się nieco mizernie w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz BDP-S370 już teraz posiada dwa porty USB do podłączenia dysków zewnętrznych. Pamiętam, że zapowiedzi przedpremierowe mówiły o możliwości czytania plików z dysków w sformatowanych jako NTFS. Rzeczywistość zweryfikowała te zapowiedzi negatywnie. Firma Sony (stosowna odpowiedź w tej sprawie została zacytowana w innym wątku) zdecydowanie potwierdziła fakt braku jakichkolwiek prac w tym zakresie w obecnie oferowanym modelu. Jest to tym bardziej bulwersujące, że "marketingowo" zmusza się posiadaczy odtwarzaczy BR do zakupu playerka, aby mogli korzystać w pełni ze współczesnych możliwości technologicznych.

Dla mnie osobiście takie podejście producenta do swoich klientów pozostaje w sprzeczności z polityką lojalności i partnerstwa. Dlatego wielokrotnie dawałem temu wyraz, co niniejszym kolejny raz podkreślam. Poziom zadowolenia i satysfakcji klientów, posiadaczy odtwarzacza BR BDP-S370 spadł poniżej zera.... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, ponawiam moje pytanie, "Nie odtworzy struktury BD", znaczy to, że tylko i wyłącznie odtworzy "wyciągnięty" film z płyty Blu-Ray z Polską ścieżką dźwiękową??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś test na pierwszej stronie? :angry:

Fragment:

"...m2ts (także z kamery) - To, że filmy z kamery poszły bez zająknięcia nie jest dziwne. Ale to, że po wyjęciu pliku filmowego m2ts z filmu blu-ray, SMP-N100 go odtworzył to już się ostro zdziwiłem. Do tej pory Sony nie wspierało takich możliwości. A tu proszę...."

...Pliki chodzą w 98% chociaż spotkałem się, że jeden mi się nie odpalił (na 20). Do tego występują problemy z przewijaniem. Tzn. przewijamy do przodu albo do tyłu bardzo szybko i płynnie ale w momencie naciśnięcia klawisza Play film stoi na pauzie (nie zawsze ale zdarzy się). Musimy wyjść, wejść w film i idzie. Na szczęście player działa tak szybko, że jeżeli nastąpi taki problem to trwa to 2 sekundy..."

Ścieżka dźwiękowa nie ma z tym nic wspólnego. Może być polska, angielska, a nawet chińska:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Djrobus, fakt faktem, czytałem test, pytanie było bez sensu, bo odpowiedź jest na pierwszej stronie, gdzie jest Test. Ale wielkie dzięki, decyzja podjęta, wszystko mam SONY, to i Odtwarzacz Multimedialny będzie SONY :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Odtwarzacz SONY już kupiony :D teraz jeszcze ostatnie pytanie do kolegów z forum, bo teraz przymierzam się do zakupu zewnętrznego dysku twardego "2,5" i moje pytanie jest następujące, czy dysk musi mieć zewnętrzne dodatkowe zasilanie, czy będzie działał również z tym odtwarzaczem dysk zewnętrzny, który zasilanie ma z USB i pobierałby zasilanie od odtwarzacza multimedialnego?? proszę o odpowiedź, z góry bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Odtwarzacz SONY już kupiony :D teraz jeszcze ostatnie pytanie do kolegów z forum, bo teraz przymierzam się do zakupu zewnętrznego dysku twardego "2,5" i moje pytanie jest następujące, czy dysk musi mieć zewnętrzne dodatkowe zasilanie, czy będzie działał również z tym odtwarzaczem dysk zewnętrzny, który zasilanie ma z USB i pobierałby zasilanie od odtwarzacza multimedialnego?? proszę o odpowiedź, z góry bardzo dziękuję

Bez problemu działa dysk zasilany z USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Czy ktoś kto ma tego playera ( Sony SMP-N100 ) może napisać czy menu zainstalowane w nim (XMB) jest tak dobrej jakości jak w konsoli sony playstation 3 ?

Jest ono w najwyższej jakości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie jak w telewizorach Sony. Czyli prawie takie samo jak w PS3. Chodzi minimalnie wolniej. Dla laika: takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość zastosowania tapety w tym całym menu? Skazani jesteśmy na czarne tło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przycichło w temacie. Mimo, że jest takich cudów jak ten odtwarzacz sporo, to każdy kto chciałby nabyć ten

czy inny powinien wziąć pod uwagę czy jest "szyty na jego miarę". Nie każdemu potrzeba super odtwarzacza co łyka każdy

format a w dodatku ma jakieś 100tyś. opcji. Poczytałem troszkę w sieci o innych, pewnie lepszych od tego odtwarzacza jednak

zamierzam zakupić właśnie ten. Mam trochę sprzętu SONY i cenię sobie jednolitość zarówno stylistyczną jak i np.poruszanie się

po MENU. Zapewne po jakimś czasie jakieś wady się znajdą (szkoda, że port USB tylko z przodu) ale spróbować warto i tak, bo jak

się niby przekonam, że jest OK lub nie.

W sumie mam sporo filmów do oglądania w DivX. Tutaj daje rade SONY BDV-E870, ale MKV przeskoczyć się na tym nie da. Jeszcze takie

pytanie czy ten player czyta napisy w .txt w plikach DivX tak jak właśnie wspomniany powyżej zestaw? MKV z .srt to było opisane ale co

do DivX nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

txt nie czyta w żadnych plikach, z reszta z tymi srt to tez bzdety, czasem fajnie idzie czasem nie (ś dalej nie czyta i nie będzie czytał - nie będzie upgradu by czytał txt - bo taka jest polityka firmy). Filmy HD też nie wszystkie chodzą w zależności od sposobu kodowania ale ... jestem zadowolonym userem tego pudełeczka. Menu jest szybkie. USb na płycie czołowej tez w zupełności wystarczy a na koniec jeden pilot do TV i SMP.

Pozdrawiam

H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a czy ktoś wie dlaczego nie można oglądać wszystkich teledysków na youtube? Na kompie w ulubionych mam około 100 różnych teledysków a jak otwieram w sony to widzi tylko 8, poza tym jak daje wyszukiwanie jakiegoś zespołu to tylko są widoczne koncertówki. Czy można to jakoś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a czy ktoś wie dlaczego nie można oglądać wszystkich teledysków na youtube? Na kompie w ulubionych mam około 100 różnych teledysków a jak otwieram w sony to widzi tylko 8, poza tym jak daje wyszukiwanie jakiegoś zespołu to tylko są widoczne koncertówki. Czy można to jakoś zmienić?

Też mnie to ciekawi. Dostałem taki odtwarzacz ale wyszukuje tylko kilka pozycji na YT - czasem jedną a czasem np 8 - nie dostrzegam prawidłowości oprócz takich że wyszukuje koncerty. O co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OD wczoraj nowa usługa w odtwarzaczu: VOD.TVP - filmy , seriale , dokumenty wzorem TVN. Bardzo pozytywna usługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie w tym playerku zdjęcia z Picassy. Bo np. w Telewizorach z Brawia Internet są, a u siebie w playerze nie widzę, a to podobno ta sama usługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już miałem kupować ten playerek, patrze a tu pod koniec października ma pokazać się jego następca SMP-N200 (http://www.sony.co.uk/product/usb-media-players/smp-n200#pageType=TechnicalSpecs), a że jego cena będzie podobna do N100 ($99,99 http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921666382666), wieć warto poczekać,

ciekawe czy uporali sie z "ś" no i przydało by się już aby mkv chodziło po dlna,

ma ładniejszy wygląd, usb przeniesiony na bok (szkoda ze nie dodali drugiego), nowy ciekawy pilot... czekam na jego testy

Edytowane przez pferd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś otrzymałem odtwarzacz Sony SMP-N100. Posiadam 2 laptopy Sony i Toshiba. Chciałbym oglądać filmy z laptopa na TV ale problem jest taki, że laptop Sony w odtwarzaczu został bez problemu wykryty (panel sterowania, grupa domowa, przesyłania strumieniowego multimediów) wybieram nieznane urządzenie i laptopa Sony widzę bez problemu. Problem jest taki, że w Toshiba Satellite C650D tej opcji z 'nieznanym urządzeniem' nie ma i odtwarzacz mi nie widzi laptopa ? :/:/:/

Zainstalowałem PS3 Media Serwer gdy odpalam za każdym razem nie wykrywa mi urządzenia :

[main] INFO 13:56:37.525 Starting PS3 Media Server 1.40.0

[main] INFO 13:56:37.525 by shagrath / 2008-2011

[main] INFO 13:56:37.525 PS3 Media Server

[main] INFO 13:56:37.525 ps3mediaserver - Java Upnp Media Server, dedicated to PS3 - Google Project Hosting

[main] INFO 13:56:37.525 PS3 Media Server

[main] INFO 13:56:37.525

[main] INFO 13:56:37.525 Java: 1.6.0_26-Sun Microsystems Inc.

[main] INFO 13:56:37.525 OS: Windows 7 x86 6.1

[main] INFO 13:56:37.525 Encoding: UTF-8

[main] INFO 13:56:37.525 Working directory: C:\Program Files (x86)\PS3 Media Server

[main] INFO 13:56:37.541 Temp folder: C:\Users\Bartek\AppData\Local\Temp\ps3mediaserver

[main] INFO 13:56:37.541 Logging config file: C:\Program Files (x86)\PS3 Media Server\logback.xml

[main] INFO 13:56:37.541 debug.log: C:\Program Files (x86)\PS3 Media Server\debug.log

[main] INFO 13:56:37.541

[main] INFO 13:56:37.541 Profile directory: C:\ProgramData\PMS

[main] INFO 13:56:37.541 Profile path: C:\ProgramData\PMS\PMS.conf

[main] INFO 13:56:37.541 Profile status: rw

[main] INFO 13:56:37.541 Profile name: Bartek-Komputer

[main] INFO 13:56:37.541

[main] INFO 13:56:37.557 Loading MediaInfo library

[main] INFO 13:56:37.697 Loaded MediaInfoLib - v0.7.47

[main] INFO 13:56:37.697 Loading renderer configurations from C:\Program Files (x86)\PS3 Media Server\renderers

[main] INFO 13:56:37.697 Loading configuration file: AirPlayer.conf

[main] INFO 13:56:37.713 Loading configuration file: Android.conf

[main] INFO 13:56:37.713 Loading configuration file: Bravia4500.conf

[main] INFO 13:56:37.713 Loading configuration file: Bravia5500.conf

[main] INFO 13:56:37.713 Loading configuration file: BraviaEX.conf

[main] INFO 13:56:37.728 Loading configuration file: FreeboxHD.conf

[main] INFO 13:56:37.728 Loading configuration file: FreecomMusicPal.conf

[main] INFO 13:56:37.728 Loading configuration file: iPad-iPhone.conf

[main] INFO 13:56:37.728 Loading configuration file: Kuro.conf

[main] INFO 13:56:37.744 Loading configuration file: N900.conf

[main] INFO 13:56:37.744 Loading configuration file: Panasonic.conf

[main] INFO 13:56:37.744 Loading configuration file: Philips.conf

[main] INFO 13:56:37.744 Loading configuration file: PopcornHour.conf

[main] INFO 13:56:37.759 Loading configuration file: PS3.conf

[main] INFO 13:56:37.759 Loading configuration file: Realtek.conf

[main] INFO 13:56:37.775 Loading configuration file: Samsung.conf

[main] INFO 13:56:37.775 Loading configuration file: Showtime3.conf

[main] INFO 13:56:37.775 Loading configuration file: SonyBluray.conf

[main] INFO 13:56:37.775 Loading configuration file: Streamium.conf

[main] INFO 13:56:37.791 Loading configuration file: WDTVLive.conf

[main] INFO 13:56:37.791 Loading configuration file: WMP.conf

[main] INFO 13:56:37.791 Loading configuration file: XBMC.conf

[main] INFO 13:56:37.791 Loading configuration file: XBOX360.conf

[main] INFO 13:56:37.791 Checking MPlayer font cache. It can take a minute or so.

[main] INFO 13:56:38.027 Done!

[main] INFO 13:56:38.027 Loading plugins from C:\Program Files (x86)\PS3 Media Server\plugins

[main] INFO 13:56:38.042 No plugins found

[main] INFO 13:56:38.042 Transcoder profile AviSynth/FFmpeg will not be used because AviSynth was not found

[main] INFO 13:56:38.042 Registering transcoding engine: FFmpeg Audio

[main] INFO 13:56:38.042 Registering transcoding engine: MEncoder

[main] INFO 13:56:38.042 Transcoder profile Avisynth/MEncoder will not be used because AviSynth was not found

[main] INFO 13:56:38.058 Registering transcoding engine: MPlayer Audio

[main] INFO 13:56:38.058 Registering transcoding engine: MEncoder Web

[main] INFO 13:56:38.058 Registering transcoding engine: MPlayer Video Dump

[main] INFO 13:56:38.058 Registering transcoding engine: MPlayer Web

[main] INFO 13:56:38.058 Registering transcoding engine: TsMuxer

[main] INFO 13:56:38.058 Registering transcoding engine: Audio High Fidelity

[main] INFO 13:56:38.058 Executable of transcoder profile VLC Audio Streaming not found

[main] INFO 13:56:38.058 Executable of transcoder profile VLC Video Streaming not found

[main] INFO 13:56:38.058 Registering transcoding engine: FFmpeg DVR-MS Remux

[main] INFO 13:56:38.058 Registering transcoding engine: Raws Thumbnailer

[main] INFO 13:56:38.058 AviSynth is not installed. You cannot use avsmencoder as a transcoding engine.

[main] INFO 13:56:38.761 Scanning network interface lo / Software Loopback Interface 1

[main] INFO 13:56:38.948 Scanning network interface net0 / WAN Miniport (SSTP)

[main] INFO 13:56:39.120 Scanning network interface net1 / WAN Miniport (L2TP)

[main] INFO 13:56:39.307 Scanning network interface net2 / WAN Miniport (PPTP)

[main] INFO 13:56:39.478 Scanning network interface ppp0 / WAN Miniport (PPPOE)

[main] INFO 13:56:39.666 Scanning network interface eth0 / WAN Miniport (IPv6)

[main] INFO 13:56:39.853 Scanning network interface eth1 / WAN Miniport (Network Monitor)

[main] INFO 13:56:40.024 Scanning network interface eth2 / WAN Miniport (IP)

[main] INFO 13:56:40.196 Scanning network interface ppp1 / RAS Async Adapter

[main] INFO 13:56:40.399 Scanning network interface net3 / Atheros AR9285 Wireless Network Adapter

[main] INFO 13:56:40.570 Using address /192.168.1.17 found on network interface: name:net3 (Atheros AR9285 Wireless Network Adapter)

[main] INFO 13:56:40.586 Created socket: /192.168.1.17:5001

[main] INFO 13:56:41.054 Using the following UUID configured in PMS.conf: 898ee46a-2a8e-4e6c-aa8f-af98ecc1dd3f

[main] INFO 13:56:45.130 The server should now appear on your renderer

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już miałem kupować ten playerek, patrze a tu pod koniec października ma pokazać się jego następca SMP-N200 (http://www.sony.co.uk/product/usb-media-players/smp-n200#pageType=TechnicalSpecs), a że jego cena będzie podobna do N100 ($99,99 http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921666382666), wieć warto poczekać,

ciekawe czy uporali sie z "ś" no i przydało by się już aby mkv chodziło po dlna,

ma ładniejszy wygląd, usb przeniesiony na bok (szkoda ze nie dodali drugiego), nowy ciekawy pilot... czekam na jego testy

Dowiedziałem się dzisiaj, że ponoć w Polsce Sony nie planuje sprzedaży tego urządzenia :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redcoon nie sprzedaje sprzętu z polskiej dystrybucji, zatem informacja podana przez Gmeru nadal się broni. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...