Skocz do zawartości
HDev

Popcorn Hour - nowy interfejs z NMJ - Dyskusja na temat nowego softu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda ten nowy interfejs w porównaniu do Xtreamera Pro bo nim jestem zainteresowany z uwagi na dwie kieszenie 3,5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw trzeba zrobic rzeczy istotne /np 3D/ a za pierdoły brać się na koncu

3D ISO odtwarza.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy u Was (!!!) podczas słuchania muzyki w DTS-ie (poziom głośności ustawiony na ZERO), przeskakujecie na następny utwór - A tu ZONK. W kolumnach szum i trzeba ustawiać poziom głośności na ZERO bo przeskoczyło samoistnie na -1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, kiedy można się spodziewać firmware zawierające NMJ dla A200?

Na dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze nie przetłumaczono.

Jest przetłumaczony, już od dawna. Na początku tego wątku są zdjęcia - widać polską wersję, ale z pierwszym tłumaczeniem, bardzo kiepskim (prawdopodobnie automatycznym). Zaraz potem poszło normalne tłumaczenie, Syabas ogłosił też równolgle nabór dla chętnych do tłumaczenia na wszystkie języki.

Nie wyrobili się jednak z integracją tłumaczeń z oprogramowaniem.

Elementy nowego tłumaczenia są obecne w Markecie z aplikacjami, poprawione są też literówki i braki w tłumaczeniu bazowego interfejsu.

Polskie (i zapewne inne też) tłumaczenia NMJ pojawią się wkrótce, producent twierdzi że w kolejnej wersji. Trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zacząłem im poprawiać te pierwsze tłumaczenia ale Werner stwierdził, że polski dystrybutor zajął się tematem więc zapewne miał Was na myśli:)

Dla wielu osób napewno będzie to duża pomocą. Istotne jest zawsze żeby tłumaczenie było odzwierciedleniem polskich fraz a nie ślepym tłumaczeniem z ang na pol. Ostatnio dostałem instrukcję do ręki do tunera Cyforwego Polsatu i jak babcie kocham porażka. Chińszczyzna. Po lekturze byłem bardziej głupi niż przed :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ja się teraz was zapytam czy da się zrobić tak aby ten nowy interfejs był uruchamiany jako główny ?

Edytowane przez cvbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach NMJ jest takie sprytne menu:

C200_TV_NMJ_04.jpg

a w nim "Autostart menu", opisane w pomocy jako "Enable/Disable autostart menu".

Mam to włączone, ale na starcie urządzenia nic ciekawego się nie dzieje.

Może to coś do startowania menu dla plików np. DVD, a może to do NMJ tylko jeszcze nie działa... nie miałem jeszcze czasu sprawdzić o co chodzią z tą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba służy żeby pojawiało się lub nie menu przy starcie NMJ. tzn albo startuje od razu widokiem okładek albo widok okładek i otwarcie okna dialogowego jaki tryb wyświetlania wybrać (autor, playlista, album itd) Tak mi sie wydaje. Taki prawdziwy start z menu NMJ po starcie urządzenia dopiero w poźniejszych wersjach. Autorzy sami przyznaja, ze dzisiejsza wersja to troche to jak windows 3.11 a ambicje maja na windows 7 :)))) Oby tylko icm to tyle czasu nie zajeło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opcja pobierania okładek do filmów jest aktywna ?.

U mnie to nie działa. Przy próbie łączenia się s serwerem wyskakuje błąd.

Pozdrawiam,

AndrzehS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Autorzy sami przyznaja, ze dzisiejsza wersja to troche to jak windows 3.11 a ambicje maja na windows 7 :)))) Oby tylko icm to tyle czasu nie zajeło :P

Czasu jak czasu, ale czy obecna Sigma udźwignie taki soft? Coś czuję, że do poziomu Win XP dojdą dopiero w którejś z następnych generacji SoC'a... :o

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne. Mysle ze na CES będzie zapowiedz jakiegos nowego klocka. A dopracowany interfejs bedzie pewnie "za" jakieś dwa urządzenia :)

Oby tylko nie poszli śladem konkurencji i wymyślili pseudo high end-owy klocek za ponad high endową cenę :)

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ściągnięte informacje o filmach przez XMBC będą widoczne dla NMJ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opcja pobierania okładek do filmów jest aktywna ?.

U mnie to nie działa. Przy próbie łączenia się s serwerem wyskakuje błąd.

Pozdrawiam,

AndrzehS@

Nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć?.

Panowie Mega-Testerzy, co Wy nas to?.

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Tobie nie odpowiedziano. Pare postów wyżej również zadałem pytanie i nikt nie odpowiedział (nie wierzę, że nikt nie ma na Popcornie plików zapisanych w dts).Trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznaje, że NMJ olałem bo to co jest działa i nie chcę kombinować (ma odtwarzać filmy i to robi). Więc się z boku przyglądam...

Co do muzyki w DTS to o co dokładnie chodzi? Nie mam MUZYKI w dts... CD, DVD-Audio itd ale muzyka w dts? Dla mnie to też nie jest normalne (nie mam takich plików...) stąd ciężko odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka w DTS - pliki np. w formacie wav, flac itd... nagrane wielokanałowo

Może to byc płyta CD z utworami muzycznymi, ale każdy utwór w innym pliku np. track01.flac, track02.flac itd. (nie cała płyta w jednym pliku "dużym").

Gram plik np. 01 i w połowie przełączam na utwór 02 (i tutaj właśnie nastepuje to zjawisko - szum i przestawienie poziomu głośności).

PS.Muzyka w DTS jest super np. Pink Floyd - Wish You Were Here wielokanałowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95% takich materiałów w necie to jakieś dziadowskie samoróby

Ktoś się jara tym ze robi sobie na kompie to co może mu amplituner wypłodzić w locie

Jak dla mnie - totalna GŁUPOTA

Co innego 6 kanałowy FLAC lub ripy z SACD w sensownych formatach itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm,pytałem tylko czy następuje zmiana poziomu głośności.

Nie interesuje mnie materiał w necie tylko to co mam w popcornie.

Przykład jaki podalem pochodzi właśnie z ripa Sacd (a mam ich sporo).

Wszystkie są w formacie flac (bo w wav -ie nie można zapisać wszystkich informacji -tagi).

Nic, zadam to pytanie w forum popcorna, może tam uzyskam odpowiedź.

pozdrawiam

Ja niczym się nie jaram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem.

Nie mam takich objawów które opisałeś.

Wszystkie formaty, flac, wav, dts chodzą dobrze bez względu czy to jest jeden plik, czy podzielony na utwory.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach NMJ jest takie sprytne menu:

C200_TV_NMJ_04.jpg

a w nim "Autostart menu", opisane w pomocy jako "Enable/Disable autostart menu".

Mam to włączone, ale na starcie urządzenia nic ciekawego się nie dzieje.

Może to coś do startowania menu dla plików np. DVD, a może to do NMJ tylko jeszcze nie działa... nie miałem jeszcze czasu sprawdzić o co chodzią z tą opcją.

I ja sprawdziłem. Przy uruchamianiu na ekranie jest informacja, że NMJ startuje, ale faktycznie nic się nie dzieje. System uruchamia się po staremu.

Wg mnie NMJ to niedoróbka. Wstyd, że po tylu miesiącach od wprowadzenia na rynek C-200 nie udało się wypuści dobrze działający system bez błędów.

Może nie są w stanie zrobić nic lepszego.

Pozdrawiam,

Andrzejś@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem.

Nie mam takich objawów które opisałeś.

Wszystkie formaty, flac, wav, dts chodzą dobrze bez względu czy to jest jeden plik, czy podzielony na utwory.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Bardzo Ci dziekuję.

Te wszystkie formaty chodzą i u mnie bardzo dobrze.Mam nadzieję, że sprawdzałeś tylko "czy nie zmienia się poziom głośności z 0 na +1".

Wgrałem, jeszcze raz nowe FW i nadal jest to samo - coś musi być na rzeczy.

Dziękuję jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, specjalnie sprawdziłem pliki DTS.

Chodzi Ci o poziom głośności na wzmacniaczu?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...