Skocz do zawartości
HDev

Popcorn Hour - nowy interfejs z NMJ - Dyskusja na temat nowego softu

Rekomendowane odpowiedzi

Oto jak obecnie przedstawia się oczekiwana nowa wersja oprogramowania dla odtwarzaczy Popcorn Hour A200 oraz C200, zapowiadana jako RichUI, a obecnie nazywana "wersją z NMJ"

Poniższy opis i zdjęcia przygotowane zostały w oparciu o oprogramowanie w wersji beta 02-03-100910-21-POP-408-NMJ-Beta1

W momencie pisania tego tekstu Syabas wypuścił już wersję Beta2 oraz Beta3 - z róznymi drobnymi poprawkami. Prace trwają.

Oficjalna wersja, która ma ukazać się wkrótce, może jeszcze mocno różnić się od opisanej niżej wersji testowej..

Na wstępie uprzedzam, że polskie tłumaczenie interfejsu jest obecnie bardzo kiepskie (automatyczny tłumacz?). Liczymy że uda się to poprawić przed premierą. Reszta uwag i spostrzeżeń będzie na końcu tekstu.

Application Market - czyli aplikacje sieciowe

Nowy element wprowadzony w odtwarzacach A200 i C200, w miejsce ciagle obecnego MSP i MSP Community, nadal jest rozwijany. W wersji beta aplikacji jest coraz więcej i przed użyciem należy je zainstalować. Podczas instalacji pobierane są pliki aplikacji (przez internet) i instalowane w pamięci.

Szybkie przejście do aplikacji zapewnia niebieski przycisk ALL na pilocie.

C200_TV_NMJ_beta_01.jpg

Jest lista dostępnych aplikacji - po otwarciu aplikacji można ją zainstalować (lub odinstalować gdy jest już zainstalowana), można podejrzeć screenshoty i listę zmian (release notes). Jest też opis i autor/dostawca. Wygląda na to że Syabas przewiduje że będzie się tu pojawiać dużo więcej komponentów/aplikacji tworzonych przez zewnętrzne firmy. Wypatrujemy zatem specyfikacji dla deweloperów.

Aplikacje (i cały NMJ) pracują w oparciu o technologię FLASH!

C200_TV_NMJ_beta_02.jpg

Dostępne aplikacje można filtrować wg kategorii i wyszukiwać wg nazw, standardowo użytkownik jest przekierowywany do listy swoich, już zainstalowanych aplikacji.

Trzeba przyznać że interfejsy aplikacji są bardzo dobrze dopracowane i prezentują się dużo bardziej atrakcyjnie niż to co wprowadzona w MSP kilka lat wcześniej.

I uwaga: aplikacje instalowane są w pamięci stałej, nie na dysku. Po wyjęciu dysku wszystko nadal było aktywne.

Kilka przykładów dostępnych aplikacji:

C200_TV_NMJ_beta_21.jpg

C200_TV_NMJ_beta_20.jpg

C200_TV_NMJ_beta_22.jpg

C200_TV_NMJ_beta_23.jpg

C200_TV_NMJ_beta_24.jpg

C200_TV_NMJ_beta_25.jpg

C200_TV_NMJ_beta_26.jpg

Photo JukeBox - czyli przeglądarka zdjęć

Szybkie przejście do przeglądarki zapewnia żółty przycisk PHOTO na pilocie. Powrót do listy plików - takiej jak mamy obecnie - po pownonym naciśnięciu PHOTO.

C200_TV_NMJ_beta_19.jpg

Zdjęcia porządkowane mogą być wg dat i katalogów. Na osi poziomej mamy daty/katalogi, w pionie obrazki dla danej lokalizacji. Przewijanie we wszystkich kierunkach działa bardzo sprawnie. INFO daje info. Mały piktogram EDYCJA jeszcze nie daje się wywołać - ponoć mają być dostępne różne proste narzędzia edycyjne, do przycinania zdjęć, zmiany rozmiaru, redukcji efektu red-eye itd.

C200_TV_NMJ_beta_06.jpg

Przycisk MENU otwiera okno ustawień

C200_TV_NMJ_beta_07.jpg

Jest jeszcze HELP, jednak niektóre opcje jeszcze nie działają (np. zmiana trybu przeglądania zdjęć)

C200_TV_NMJ_beta_08.jpg

No i znany widok - z informacją o zdjęciu zaczerpniętą z rekordu EXIF (w JPG)

C200_TV_NMJ_beta_09.jpg

Music JukeBox - czyli odtwarzacz plików muzycznych

Interfejs in nawigacja jest zbliżona jak w przypadku zdjęć. Szybkie przejście do przeglądarki filmów zapewnia zielony przycisk MUSIC na pilocie. Powrót do listy plików po pownonym naciśnięciu MUSIC.

Operujemy okładkami albumów, zasoby można przeglądać porządkowane wg wykonawców, albumów, dat, typu muzyki, oceny/rankingu itd.

Po otwarciu albumu oprócz opcji wyboru utworu i odtwarzania dostępne są także proste funkcje edycyjne.

C200_TV_NMJ_beta_03.jpg

Małe ikonki pod nazwą albumu pozwalają na dodanie do odtwarzania (na koniec bieżącej kolejki utworów do odtwarzania), dodanie playlisty znajdującej się na dysku, odtwarzanie, skanowanie.

Podobne ikonki pod nazwą utworu pozwalają także na dodanie do kolejki odtwarzania, do playlisty itd, a także na wyświetenie szczegółów utoru oraz wprowadzenie własne oceny (do 1 do 5 gwiazdek) pozwalającej na późniejszą selekcję utworów.

C200_TV_NMJ_beta_04.jpg

Dalej już klasycznie

C200_TV_NMJ_beta_05.jpg

Movie JukeBox - czyli sedno sprawy

Szybkie przejście do przeglądarki filmów zapewnia czerowny przycisk VIDEO na pilocie. Powrót do listy plików po pownonym naciśnięciu VIDEO.

Filmy standardowo prezentowane są w postaci okładek.

C200_TV_NMJ_beta_10.jpg

Przycisk INFO wyświetla krótką informację o podświetlonym elemencie

C200_TV_NMJ_beta_11.jpg

ENTER otwiera pełny opis

C200_TV_NMJ_beta_12.jpg

Oprócz funkcji dodania do ulubionych, nadania oceny (1-5 gwiazdek) czy rozpoczęcia projekcji mamy opcję edycji danych o filmie.

C200_TV_NMJ_beta_13.jpg

Wygląda skromnie - nie jest to pełny edytor, tylko eytorek pozwalający wprowadzić tytuł filmu lub numer z bazu IMDb do powiązania filmu z informacjami pobieranymi w bazy danych IMDb.

I tu jest sedno sprawy. Skaner gromadzący i budujący informacje o filmach działa obecnie w oparci o jedną bazę danych, zarządzaną przez serwis IMDB - The Internet Movie Database

Jest to darmowa baza danych, budowana przez użytkowników. Niestety nie jest bardzo kompletna. W trakcie testowego skanowania dla wielu filmów podłączone zostały opisy, ale nie było grafik i okładek - nawigacja po okładkach jest w takim wypadku praktycznie niemożliwa.

Z drugiej strony, szybkie znalezienie filmu w serwisie IMDb (np. na komputerze PC) pozwala na pobranie kodu IMDb, po wpisaniu go w edytorek następuje wiązanie filmu z danymi co trwa zazwyczaj 3-4 sekundy. Jest to więc skuteczny sposób korekty błędnych powiązań.

Pełnego edytora danych, takich jak np. oferuje MovieJukeBox Xtreamera - nie znaleźliśmy. Może dodadzą w przyszłości - z interfejsem WWW aby spokojnie wprowadzić sobie dane na komputerze PC.

Korzystanie tylko z bazy danych IMDb niesie za sobą oczywiste ograniczenia. Jest to baza angielska. Nie mowy o powiązaniu filmów z polskimi tytułami. Oczywiście wszystkie opisy będą też po angielsku.

Wracając jeszcze do interfejsu....

Jeżeli film był oglądany, pod jego opisem znajdzie się obrazek ze sceną na której oglądanie zakończono z możliwością szybkiego wznowienia.

Jeżeli plik ma wewnętrzne podrozdziały, również tu będzie możliwa nawigacja i skok do danego miejsca (miniaturek ze scenami do rozdziałów jednak już nie ma)

C200_TV_NMJ_beta_14.jpg

Filmy mogą być prezentowane wg kryteriów porządkowania - na dwóch osiach, podobnie jak zdjęcia czy muzyka, lub jako "sciana" okładek (zmiana przyciskiem ANGLE)

C200_TV_NMJ_beta_15.jpg

Lista kryteriów porządkowania obejmuje porządek wg tytułów, daty, rodzaju, serii (dla seriali), oceny. Jest wyszukiwanie po tytule oraz też lista ostatnio oglądanych filmów. Tu np. widać jak nietrafione jest polskie tłumaczenie interfejsu.

------------------------------------------------------------------

Jeszcze jeden nowy element, który wypatrzyliśmy pojawił się już w osttanich oficjalnych wersjach firmware, ale tu został zmodyfikowany.

Podczas oglądania filmów przycisk TITLE otwiera menu szybkiej selekcji ścieżki audio, napisów i rozdziałów..

C200_TV_NMJ_beta_16.jpg

C200_TV_NMJ_beta_17.jpg

C200_TV_NMJ_beta_18.jpg

Menu nie otwierało się jednak dla wszystkich typów plików. Dla M2TS czy BD-ISO nie, dla MKV działało.

------------------------------------------------------------------

Podsumowanie

Mechanizm skanowania:

- działa dość powoli, można rzec bardzo powoli, ale to na pewno będzie jeszcze optymalizowane

- jest tryb ręczny i automatyczny.

- skuteczność znajdowania opisów do filmów jest średnia (znalezione zostały opisy do plików typu np. m001.m2ts - oczywiście nietrafione)

- baza danych IMDb nie jest zbyt kompletna i jest po angielsku, powoduje błędy kojarzenia przy polskich nazwach filmów

- zobaczymy co producent będzie oferował dla rynków lokalnych - czy będzie możliwość podpięcia się pod inną bazę danych

- umieszczając pliki o odpowiednich nazwach w katalogach można te katalogi wyłączyć ze skanowania - całościowo lub np. tylko bez skanowania zdjęć (aby np. okładki do plików muzycznych nie skanowały się jako fotografie, itd)

Nawigacja po materiałach

- wydaje się prosta i intuicyjna

- trzeba koniecznie poprawić tłumaczenie gdyż jest dość irytujące

- czy sprawdzi się dla ogomnych bibliotek zdjęć i muzyki - wydaje mi się, że jest taka szansa.

- dla zdjęć przydałby się dodatkowy poziom selekcji wg daty: wg roku, potem miesiąca, potem dnia - aby skrócić oś poziomą

- działa całkiem szybko

Ostatecznie:

Choćby z powodu indeksowania i porządkowania muzyki i zdjęć aktualizacja będzie bardzo wartościowa. Nowy mechanizm instalacji aplikacji (App Market) zapewni możliwość dodawania nowych elementów o różnej funkcjonalności i atrakcyjnej formie graficznej przez niezależnych autorów - mamy więc furtkę do rozwoju na przyszłość, niezależnego od producenta. Z bazą danych filmów i skutecznością skanowania, dla polskich warunków, trzeba będzie coś zrobić. Może FDB?

--------------------------

dodano 13.11.2010

Jeszcz kilka zdjęć uzupełniających, zrobionych już na oficjalnej wersji oprogramowania 02-04-101104-21-POP-408-000.

Market aplikacji - pojawiło się sporo nowych pozycji w stosunku do wersji testowych, są też pierwsze gry.

C200_TV_APP_01.jpg

Opcje edycji zdjęć - na razie dość ubogie, tylko obracanie i kasowanie

C200_TV_NMJ_01.jpg

"Zielone" menu, a w nim dodatkowe ustawienia dla NMJ pozwalające m.in na ręcznie uruchomienie skanowania lub odbudowania baz danych.

C200_TV_NMJ_02.jpg

Język polski w NMJ został wyłączony, w kolejnych wersjach pojawi się poprawione tłumaczenie. Tłumaczenie jest już aktywne w Markecie aplikacji.

Oficjalne wideo prezentujące Market i aplikacje:

Oficjalne wideo prezentujące NMJ:

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to wygląda.

Mam Pytania:

- Czy jest znany termin (przybliżony) wypuszczenia aplikacji dla użytkownika końcowego ?.

- Czy jest możliwość własnoręcznie dodawanie okładek i opisów do filmów i muzyki z własnych zbiorów zgromadzonych na PC tj. np. w bazie Movie Collector ?.

- Co z wyświetlaczem, czy będzie zmiana jego interfejsu i czy będzie wyświetlał informacje podglądu całej zawartości dysków wraz z menu ?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Czy jest znany termin (przybliżony) wypuszczenia aplikacji dla użytkownika końcowego ?.

- Czy jest możliwość własnoręcznie dodawanie okładek i opisów do filmów i muzyki z własnych zbiorów zgromadzonych na PC tj. np. w bazie Movie Collector ?.

- Co z wyświetlaczem, czy będzie zmiana jego interfejsu i czy będzie wyświetlał informacje podglądu całej zawartości dysków wraz z menu ?.

1. Przybliżony termin - w tym roku, ale producent takich rzeczy nie deklaruje, aby potem nie mieć kłopotów

2. Nie wiadomo - nie ma dokumentacji jak można robić to ręcznie w plikach bazy danych jukeboxa - pewnie coś takiego powstanie (jak producent tego nie opublikuje, to użytkownicy to zrobią). Może potem zrobią jakiś edytor przez HTTP - to byłoby optymalnie. Ale to mój pomysł, a nie przeciek od producenta.

3. Wyświetlacz? Ten na obudowie? To nie na temat, nie ten wątek. Z tego co wiem to zawsze wyświetlał pliki z dysku, z sieci (po SMB), menu nawigacyjne it. Oczywiście w C200.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ze starszymi A-110 i B-110?

Pozdro

niestety - raczej bez szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prawdopodobnie jutro (poniedziałek, 8 października 2010 roku) ma się ukazać nowa wersja oprogramowania RichUI do C200.

Czy możne ktoś potwierdzić tę informację?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zapowiedź na najbliższy tydzień (8-13.11), jeżeli nic nie wyskoczy. Póki co chyba w piątk poszła jeszcze wersja testowa RC4.

Trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak testuje sie testuje. Nie sadze zeby to bylo w poniedziałek...dopiero pierwsze raporty spływają. Ale jest bliżej niż dalej w każdym razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra Panowie, ale jak uruchomic ten NMJ UI na tym sofcie? bo zrobilem update FW + Aplikacje NMT i jedyne co sie zmienilo, to ze na poczatku nie jest napisane Network Media Tank tylko Jukebox - i tyle roznic, a menu wyglada po staremu...

trzeba cos doinstalowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wasze wrażenia ? ponad rok czekania ale imho było warto.

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=46109

Po co zakładasz nowy temat !!!

Bo Nowe UI powoduje ze jest to nowa jakosc i nic nie ma wspolnego z starym softem poza sprzętem na ktorym działa.

Wydziel nowy wątek do nowego UI a ten zamknij bo pisanie w wątku "nowy soft" jezeli co 2 miesiace jest nowy soft traci sens.

Błędy o których pisaliśmy na 3 stronie na 5 juz nie istnieją bo wyszły 3 nowe wersje softu przez ten czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra Panowie, ale jak uruchomic ten NMJ UI na tym sofcie? bo zrobilem update FW + Aplikacje NMT i jedyne co sie zmienilo, to ze na poczatku nie jest napisane Network Media Tank tylko Jukebox - i tyle roznic, a menu wyglada po staremu...

trzeba cos doinstalowac?

Na stronie gdzie jest firmware jest program do konwersji, który jest napisany w javie. Trzeba wyedytować plik init.bat i podać prawidłową ścieżkę do javy. Następnie uruchamiamy video.bat, photo.bat i podajemy źródło filmów, zdjęć i katalogi docelowe. Pliki z .sh można uruchomić pod linuxem.

Na upartego konwersje można dokonać na żywca przez sambę podając źródło dysk sieciowy (popcorna) i docelowy nowy katalog utworzony też na naszym c200.

Ale wydaje mi sie bezpieczniej zrobić to lokalnie na kompie.

Nie wiem dlaczego nie ma konwersji muzyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, tylko co dalej?

Co podajemy w Ścieżkach? - przykładowo

916acaa7c64e7185.jpg

5c8746cae151bf71.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fajny nowy soft, niemniej postanowiłem do napędu włożyć BD Avatar, hmm. Poszedł uff, włączony z lektorem, ale od czwartego chaptera co kolejny wyświetla się grafika kolejnego chaptera :angry: Ta grafika mnie drażni, powinien lecieć czysty film chyba :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos wyedukuje jak dokladnie uruchomic UI bo mnie zaraz trafi :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos wyedukuje jak dokladnie uruchomic UI bo mnie zaraz trafi :angry:

włącz któryś z kolorowych przycisków (chyba czerwony) i powinien wystartować. Chyba bo to pilot Harmony555 i nie pamiętam co mam pod kolorami. Od 2-ch godzin skanuje mi dysk.

edycja:

nie zauważyłem linków do następnej strony, a tam już była odpowiedź. (nie wiem dlaczego szukałem linków do następnej strony po prawej stronie strony ;) )

Edytowane przez LevvLevv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze nie przetłumaczono.

Wg mnie nowy interfejs nie jest żadną rewelacją. Spodziewałem się czegoś lepszego. Tyle krzyku czekania a tu klapa.

C200 uruchamia się po staremu. Żeby wejść w nowy NMJ trzeba korzystać z klawiszy. Brak jest możliwości edytowania okładek do filmów i opisów. Przy próbie łączenie z serwerem wyskakuje błąd. Chodzi to wszystko bardzo wolno. Skanowanie trwa wieczność.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło na moje

Wpierw trzeba zrobic rzeczy istotne /np 3D/ a za pierdoły brać się na koncu

Za duzo wrzasku bylo o tym. I po co ?

Ciekawe od czego są (i co robią) betatesterzy i/lub programiści skoro ukazuje się taki shit

Jestem po lekturze opisu przygotowania materialów pod tego dasha przygotowanego przez HiJacka

masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...