Skocz do zawartości
Rafal87xc

LCD do 2000zł. pod laptopa,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałem zakupić TV LCD, siedzę już któryś dzień z kolei przeglądając fora i szukając odpowiedniego TV ale jak się okazuje jest to ciężka sprawa :)

A więc przechodząc do sedna opisze do czego ten TV:

TV będzie podłączony z laptopem przez HDMI-HDMI, głównie chodzi mi o oglądanie filmów jesienno zimową porą ;) w gry dawno nie grałem ale tak myśląc teraz to fajnie by było znowu w coś popykać na czymś większym niż laptopowe 15cali. Myślałem również nad normalną pracą przy laptopie tj. Internet itp. przez TV ale wydaje mi się że będzie to za duży ekran jak miał bym go metr od siebie.

TV miał by stać na biurku przed nim laptop (jak korzystał bym z TV to oczywiście laptop z boku TV), do oglądania filmów to lubię usiąść na krześle nogi na biurko i wtedy odległość do TV bym miał 1,3-1,5 metra czasem lubię się uwalić na kanapie i wtedy by było 2,3-2,5 metra, co do grania w gry i innej pracy na TV to bym musiał nabyć zewnętrzną klawiaturę żeby laptop nie zasłaniał TV i wtedy odległość do TV bym miał ok. metra

Co do marki to jakoś tak po wielu przeczytanych tematach wypadło na Samsunga, najpierw chciałem le32B550 lub 551 cena 1800zl. Ale jak zobaczyłem że te same modele 37 cali są po 1900zł, a 40 cali 2000zł to stwierdziłem że to nie wielka różnica w cenie i że warto wziąć większy i teraz nie wiem jak z tymi odległościami będzie.

Bardziej mi zależy na oglądaniu filmów niż gry, ewentualnie do gier jakiegoś pada się kupi i się dalej usiadzie jak by było za blisko, wracając do filmów to głównie się nastawiam na mkv 1080, ale oczywiście 720 i divx’y też będą, do TV też będzie podłączona antena analogowa siatkowa ale obraz jest kiepski więc nie ma co na to patrzeć, to tylko żeby obejrzeć jak coś fajnego będzie typu liga mistrzów, jakiś serial ale to mniejsza o to. No i może w przyszłości jakąś cyfrową platformę sie podepnie.

TV będzie stał prostopadle do okna 3metry od okna, okno na wschód TV na ścianie północnej, nasłonecznienie pokoju średnie, oglądam zależnie jak pracuję więc będzie to zarówno rano jak i wieczorem, choć do filmów w dzień to rolety w dół.

Kusi mnie to 40 cali, Internet i inne pierdoły bym na laptopie robił, filmy z kanapy 2,3-2,5metra wydaje mi się że by było okej ale czy 1,3-1,5metra dla 40 cali też będzie okej czy to już nie za blisko? No i martwi mnie to że w gry mnie wciągnie na takim TV :)

A więc 32, 37 czy 40?

TV chce kupić w mixelectronics lub w rtveuroagd ewentualnie awans ale nie wiem jakie tam mają ceny tego, nie chce kupować w przez internet.

No i jeszcze jedno pytanie mi nie daje spokoju :) czy może lepiej wziąć 100Hz ale wtedy le32B650 bo na większy 100Hz to już brak kasy :)

Ewentualnie może ktoś ma inne propozycje firm choć z tego co czytałem to Samsung najlepiej radzi sobie z podłączonym kompem poprzez HDMI.

A jeszcze dodam że w laptopie mam radona HD 3450, 2GB ramu 800MHz, procek T4200 dual core 2GHz 800MHz,

Mam film avatara 1080p mkv, nie wiem jaki tam jest birate ale plik ma rozmiar 10,9GB i czasem przytnie film a przy przewijaniu to trzeba poczekać z 10sek zanim odzyska płynność ale myślę że to kwestia odpowiednich kodeków i ustawień, NO chyba że mi powiecie że ten sprzęt się nie nadaje do odtwarzania takich filmów?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieję że pomożecie mi rozwiać wszelkie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimum 37 ale jak dobrze poszukasz to w okolicach 2000 cos trafisz w 100hz...generalnie skłaniałbym sie nawet na jakieś 40/42 - nigdy za duży a i różnica cenowa do mniejszych jest niewielka - dla 40 cali optymalnie to 2-2.5 metra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod laptopa to najlepszy będzie zakup samsunga c530 ze względu na niski input lag. W moim samsungu r-522 przy natywnej rozdzielczości jest maks. 60Hz więc myślę że przy większej rozdzielczości wartość Hz nie wzrośnie. A wszystkie te "polepszacze obrazu" na pewno zwiększają input lag szczególnie widoczne to w grach typu FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria C ma strasznie duży apetyt na energie elektryczną tj. 160W w przypadku 40c530, wolał bym coś oszczędniejszego, 40b550 ma 130W i 80W w trybie oszczędności, a odnośnie input laga to można go zmniejszyć w serii B włączając tryb gracza Prawda to?

co do tych Herców to nie zrozumiałem o co chodzi, w laptopie mam 59Hz ale to nie będzie miało wpływu na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz input lag ma znaczenie jak grasz....w5500 ma strasznego inputlaga ale do gier typu grid need for speed czy assassin creed nie robi to znaczenia...w FPS nie grałem :) - wole monitor

co do zuzycia energii to pewnie w trybie sklepowym tyle zje - normalnie kolo 120 albo i mniej - mój 24 calowy monitor żre prawie 120 na maxa jak śmiga a tak to 80...nie ma sie czym martwic chyba że włączasz rano wyłączasz w nocy :)

co do odświezania - pełen luz

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc prawdopodobnie zakupie b550, jeszcze tylko nie wiem czy 37 czy 40 bo przy 40 to problem z ustawieniem będzie ale dla chcącego nic trudnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, wczoraj 40b550 i b551 były w rtv euro agd po 1990zł dziś już po 2499zł :/ to samo z 37b550 wzrost o 500zł. ;) jeszcze muszę zobaczyć w mixelectronics w mieście obok bo u mnie już nie mają tych modeli. Ale lipa :P

chociaż teraz patrze i widzę że 40c550 można kupić do 2000zł.

Rozumiem że C550 również będzie dobry pod laptopa?

Edytowane przez Rafal87xc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie tego NEC'a V321 - nieco ponad Twój limit cenowy, ale LCD jest pierwszej klasy... i jak dla mnie, 32 cale to aż nadto, ja max co bym wziął pod lapka to 22, ale to już mój gust...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...