Skocz do zawartości
klaus71

ps3 pytania

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad ps3 (ewentualnie xbox360) i mam kilka pytań:

1-czy PS3 odtworzy wszystkie najnowsze płyty BR z jakimś najnowszym profilem (wymagającym javy) ?

2-czy każda gra na PS3 może działać w trybie 3D czy musi to być specjalnie przygotowana wersja?

3-czy w PS3 jest headset? czy jest już tak dobry jak w XBOX360 który ponoć na tym polu jest perfekcyjny?

4-ponoć na slim'ie nie da rady instalowac linux'a (teraz może nie ma to sensu ale kto wie co będzie w przysżłości). czy rzeczywiście będzie w tej kwestii slim ograniczony?

5-czy rozgrywka sieciowa działa na PS3 dobrze? znowu ponoć XBOX360 jest w tym względzie super - tylko co jest nie tak z rozgrywką sieciową w PS3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak i jest jednym z najlepszych odtwarzaczy BD. Teraz także 3D (od paru dni). Super szybki i jest pilot na Bluetooth

2. Musi być specjalna, jest kilka . Ale na poważne tytuły trzeba poczekać np. GT5, K3 itd.

3. Możesz użyć każdej słuchawki na Bluetooth więc wybór nieograniczony

4. Linuxa nie ma już nigdzie. Sony wywaliło to w nowych softach zarówno na starej wersji jak i slim

5. Można powiedzieć, że porównywalnie chociaż zawsze byłem fanem Xbox Live bo był Pro i działał najlepiej (bo był za kase). Ale Sony coraz bardziej poprawia i poprawia więc też jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te headsety na BT to działają tak dobrze jak w XBOX?

tak w ogóle to jest jakiś niezły headset na BT za jakieś rozsądne pieniądze co dobrze działa z PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć menusów w filmach 3D z javą nie odpala, no i brak dzwieku HD przy materiale 3D, no i najnowsze formaty BD wlasnie bedą wchodzić czyli BD XL i PS3 tego nie łyknie jak cała reszta obecnych odtwarzaczy na rynku.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponoć menusów w filmach 3D z javą nie odpala, no i brak dzwieku HD przy materiale 3D, no i najnowsze formaty BD wlasnie bedą wchodzić czyli BD XL i PS3 tego nie łyknie jak cała reszta obecnych odtwarzaczy na rynku.

Ponoć, ponoć, ponoć. A tutaj http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=22394 kolega @Gmeru nie piszę o ponoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru pisze o samym filmie 3D ze działa jak trzeba na konsoli, ale nie o menu czy dzwieku HD

Limitations on Blu-ray 3D™ disc playback

* The 3D display of some elements such as menus and subtitles may be different on the PS3™ system than on other 3D playback devices.

* Depending on the content, some BD-J (Blu-ray Disc™ Java*) features such as BONUSVIEW™ and BD-Live™ may not play in 3D or may not function properly on the PS3™ system.

* When Dolby TrueHD is selected as the audio format, audio will be output in Dolby Digital during playback of Blu-ray 3D™ content.

* When DTS-HD is selected as the audio format, audio will be output in DTS during playback of Blu-ray 3D™ content.

menusy mozna przeboleć, ale brak formatów dzwieku HD przy 3D to jest ogromny minus, w sumie fajnie ze Sony i tak to wprowadziło ale lepiej jakby wypuscili teraz PS3 z HDMI 1.4 dla tych co chcą naprawde pełnoprawnego playerka 3D.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te headsety na BT to działają tak dobrze jak w XBOX?

tak w ogóle to jest jakiś niezły headset na BT za jakieś rozsądne pieniądze co dobrze działa z PS3?

Wszystko działa. Tutaj masz tak samo jak z telefonami komórkowymi. Ja mam HS stereo czyli normalne słuchawki na BT : > Dużo fajniej, że sam możesz sobie wybrać a nie kupować specjalną słuchawkę.

ponoć menusów w filmach 3D z javą nie odpala, no i brak dzwieku HD przy materiale 3D, no i najnowsze formaty BD wlasnie bedą wchodzić czyli BD XL i PS3 tego nie łyknie jak cała reszta obecnych odtwarzaczy na rynku.

Wiesz, kolega pyta się ponieważ wybiera konsolę. W tym momencie to Xbox nic nie łyknie bo jest zabawką do grania a PS3 daje trochę więcej niż zabawka do grania czyli odtwarzacz BD. A kasa ciągle w granicach 1tys. A to, że coś będzie się zmieniać to zawsze tak będzie. Ale po co pisać o jakimś BDXL? Śpiewka przyszłości. Zejdźmy na ziemię. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zasadniczo jak by oceniać wszystko oprócz gier to PS3 jest dużo lepszym wyborem niż XBOX360? może ktoś stanie w obronie X'a?

a w grach to w zasadzie można mówić o remisie - podobna grafika/dźwięk, podobne możliwości gry online.

move chyba też wydaje się lepszy od kinecta, przynajmniej ja mam takie wrażenie po filmikach z youtube.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 jest lepszym wyborem bo dostajesz konsole do gier + player BR gratis :( Jednak jak sie sprawdzi KINECT w xbox to jako maszynka do gier XBOX moze byc lepszym wyborem.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak by funkcjonalności BR nie brać pod uwagę?

tylko możliwości internetowe/multimedialne konsoli i gry na drugim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3 jest lepszym wyborem bo dostajesz konsole do gier + player BR gratis :( Jednak jak sie sprawdzi KINECT w xbox to jako maszynka do gier XBOX moze byc lepszym wyborem.

pozdr. dawmac

Myślisz, że Kinect coś zmieni w popularności konsoli, która jest X lat na rynku? To są tylko dodatki dla niedzielnych graczy tak jak move.... Jak ktoś lubi takie rzeczy to idzie kupić Wii i ma zabawy na rok. W dodatku cena tego urządzenia to jakaś masakra. Tylko i wyłączenie zestaw z konsolą. Zresztą takową nawet chcę kupić i wymienić swojego leciwego premium. Chciałem to zrobić teraz ale czekam na zestaw bo za samego Kinecta dać 599zł to niezłe jaja.

a jak by funkcjonalności BR nie brać pod uwagę?

tylko możliwości internetowe/multimedialne konsoli i gry na drugim miejscu?

Trochę więcej daje PS3: przeglądarka www, BD, najlepsza przeglądarka zdjęć itd chociaż X360 potrafi bardzo podobnie. Po sobie mogę powiedzieć, że Xa odpalam tylko dla gier dedykowanych dla tej konsoli a resztę robię na PS3 bo po co na Xie? Szybciej, lepiej itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie X teraz ? nie wiem czy to dobry pomsył

Konsola juz jest stara jak swiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Jeśli podobają Ci się obecne/zapowiedziane multiplatformy, albo exclusivy Microsoftu (obecnie coraz gorzej) wybierz X360

- Jeśli podobają Ci się gry od wewnętrznych studiów Sony, albo obok grania chcesz obejrzeć sobie film na BD to wybierz PS3

- Move to obecnie trochę lepszy Wii MotionPlus, tyle, że bez gier. Kinekt nie dość, że ma zapowiedzianą chorą cenę, to w dodatku nic z tego nie będzie.

- Obecnie obserwujemy tendencję odchodzenia od exclusivów przez developerów 3rd party i wydawania gier na wszystkie platformy. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalne. Dlatego prawdziwą wartością dzisiaj okazują się wewnętrzne studia, które za pieniądze, które trzeba by było wydać na zaklepanie exa (czasowa wyłączność na dodatki do GTA4 kosztowała Microsoft ok. 50 mln $), potrafią wypluć hit albo stworzyć nowe IP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. a jak wygląda sprawa polonizacji?

mam wii i w tym względzie to jest masakra - jak 6 latek ma grać w grę po angielsku typu Animal Crossing? no mój gra ale ciągle marudzi "przeczytaj co pisze".

jak wyglądają polonizacje gier - wydaje mi się że trochę tego powstaje na ps3 ale może to mylne wrażenie?

w XBOX będzie lepiej/gorzej z polonizacjami?

2.czy na PS3 do każdej gry sklepowej można ściągnąć demko? słyszałem że w tym serwisie internetowym sony jest mnóstwo fajnych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaus71 - jak nie masz jeszcze playerka BD i bardziej zależy Ci na multimediach to bierz PS3, jak bardziej na rozgrywce online z przyjaciółmi to X bedzie lepszy.

Osobiscie tez preferuje teraz bardziej PS3 raz ze BD player, cichszy, GT5 lada moment :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. a jak wygląda sprawa polonizacji?

mam wii i w tym względzie to jest masakra - jak 6 latek ma grać w grę po angielsku typu Animal Crossing? no mój gra ale ciągle marudzi "przeczytaj co pisze".

jak wyglądają polonizacje gier - wydaje mi się że trochę tego powstaje na ps3 ale może to mylne wrażenie?

w XBOX będzie lepiej/gorzej z polonizacjami?

2.czy na PS3 do każdej gry sklepowej można ściągnąć demko? słyszałem że w tym serwisie internetowym sony jest mnóstwo fajnych rzeczy?

Jak masz Wii Motion Plus to po Move nie spodziewaj się wiele

ja się zawiodłem. Ale moze dlatego ze na mnie nowosci nie robią takiego wrazenia jak na innych. Oceniam sprzet trzeźwo i od strony praktyczniej

Wilotem gra mi się lepiej i wygodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GT5 lada moment :P

I zasadniczo nie ma potrzeby używać więcej argumentów.

U mnie x360 stał samotnie w kącie a odpalałem go do Forzy za to PS3 nawet w tym momencie jest katowane. SingStara - właśnie udają że umieją śpiewać jak Flinta ;) Potem pewnie dzieciaki move a potem może buzz ? Właściwie to nie przypominam sobie aby x360 kiedykolwiek był użyty przez kogoś innego niż ja.

BR, 3D, CISZA, przeglądarka, WIFI (kloc to dostał ostatnio), możliwość wymiany dysku na zasadniczo dowolny... Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz Wii Motion Plus to po Move nie spodziewaj się wiele

ja się zawiodłem. Ale moze dlatego ze na mnie nowosci nie robią takiego wrazenia jak na innych. Oceniam sprzet trzeźwo i od strony praktyczniej

Wilotem gra mi się lepiej i wygodniej

w sumie to Move to taka zaleta przy okazji, liczę że na PS3 będą jakieś hardcorowe gry używające move - coś jak red steel 2 z wii tylko z super grafiką i lepszą precyzją.

powtórzę pytanie

czy dema są dostępne dla PS3? bezpośrednio z netu? w jakiejś innej formie - np przez wgranie na HDD ?

(pytam bo większość gierek nudzi mi się szybko - więc 2 levele dema dla 90% gier by mi wystarczyło by się grą nacieszyć bez kupowania oryginału)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy dema są dostępne dla PS3? bezpośrednio z netu? w jakiejś innej formie - np przez wgranie na HDD ?

(pytam bo większość gierek nudzi mi się szybko - więc 2 levele dema dla 90% gier by mi wystarczyło by się grą nacieszyć bez kupowania oryginału)

Pobierasz z netu i instalujesz (w większości przypadków) na hdd. Popykasz, odinstalowujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że tak drążę.

i każda gierka ma demo w serwisie sony (psstore) ? to by było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki że tak drążę.

i każda gierka ma demo w serwisie sony (psstore) ? to by było super.

Dema robią producenci gier a nie sony czy psstore. Nie istnieje żadna platforma ( x360 PC PS3 ) na którą istnieją dema do każdego tytułu bo to jest w gestii i biznesie wydawcy/producenta tytułu. Wszystkie 3 platformy mają bardzo podobny zakres dostępności wersji demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w przypadku ps3 mamy to wszystko za darmoszkę, bez żadnych abnonamentow, pre-paid`ow czy innych komplikacji. Praktycznie każdy kasowy tytuł ma swoje demko na psstore, więc od biedy jest w co pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób wspomniało o przeglądarce na ps3 (zaliczając do plusów tego urządzenia).

Powiedzmy sobie szczerze, że przeglądarka www jest żenadą zawieszającą się milion razy na minutę :P

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spytam w tym temacie bo w inny zero odzewu.

jak jest z klawiaturą i myszką na Bluetooth.

czy można grać na nich w FPSy na PS3 ? kiedyś setki godzin straciłem na quake 3 i nie wyobrażam sobie grania na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google twoim przyjacielem.....

ps. Masz różne przejściówki (nawet było na forum ostatnio) czy też specjalne zestawy do grania w FPS. Ot tak sobie nie podłączysz.

Naprawdę proponuję Ci googlować albo szukać na forum bo odpowiedzi na takie pytania były już poruszane wieeeeeeeeeeeele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...