Skocz do zawartości
jordi1986

Proszę o pomoc! SONY STR DH-800, KODA AV 707 v3, Sharp 42-dh77, cyfra +, PS3!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bardzo Was proszę o pomoc!

Przeczytałem wiele postów, ale w żaden sposób nie mogłem znaleźć odpowiedzi w jaki sposób połączyć amplituner SONY STR DH-800, KODA AV 707 v3. Sharp 42-dh77, dekoder cyfra + i PS3 tak by korzystając z poszczególnych elementów dźwięk był odtwarzany z kina. Czy mogę dekoder i konsole PS3 podpiąć pod amplituner poprzez HDMI a amplituner z TV również przez HDMI i wówczas będę mógł przykładowo odtwarzać dźwięk z TV poprzez kino? Bo HDMI rzekomo przesyła audio i video, ale sam już nie wiem. Proszę też o radę czy do głośników KODA AV 707 v3. sugerujecie kabel 1,5mm czy może na przykład 2,5mm, bo kompletnie się na tym nie znam. Czy dobrze rozumiem, że w określonej klasie cenowej ( np między kablem za 7zł/mb a tym za 20zł/mb) nie usłyszę różnicy?

Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi, podpowiedzi i poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Bardzo Was proszę o pomoc!

Przeczytałem wiele postów, ale w żaden sposób nie mogłem znaleźć odpowiedzi w jaki sposób połączyć amplituner SONY STR DH-800, KODA AV 707 v3. Sharp 42-dh77, dekoder cyfra + i PS3 tak by korzystając z poszczególnych elementów dźwięk był odtwarzany z kina. Czy mogę dekoder i konsole PS3 podpiąć pod amplituner poprzez HDMI a amplituner z TV również przez HDMI i wówczas będę mógł przykładowo odtwarzać dźwięk z TV poprzez kino? Bo HDMI rzekomo przesyła audio i video, ale sam już nie wiem. Proszę też o radę czy do głośników KODA AV 707 v3. sugerujecie kabel 1,5mm czy może na przykład 2,5mm, bo kompletnie się na tym nie znam. Czy dobrze rozumiem, że w określonej klasie cenowej ( np między kablem za 7zł/mb a tym za 20zł/mb) nie usłyszę różnicy?

Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi, podpowiedzi i poświęcony czas.

Każde z urządzeń podłącz kablem hdmi do amplitunera, a sam amplituner do Tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale czy wówczas nie będzie problemów z dźwiękiem z TV? Bo wydaje mi się, że nie podłączam TV do amplitunera, tylko amplituner do TV...przepraszam, ale być może niepotrzebnie mieszam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ale czy wówczas nie będzie problemów z dźwiękiem z TV? Bo wydaje mi się, że nie podłączam TV do amplitunera, tylko amplituner do TV...przepraszam, ale być może niepotrzebnie mieszam..

Sam napisałeś że interesuje Ciebie dzwięk z amplitunera(kina domowego) wiec wszystko podłączasz pod amplituner i później ampli do Tv, no i trzeba zapewne skonfigurować ps3 i pewnie cyferke by puszczały urzadzenia dzwięk po hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę chociaż o sugestię co do rozmiaru kabla...1,5mm czy 2,5mm, jutro zamierzam kupić i chciałbym to zrobić w sposób świadomy. Dziękuję za wszelkie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...