Skocz do zawartości
malik_bishop

Zestaw na Denon 1911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym skompletować swój pierwszy zestaw KD. Jako podstawę poza TV Sony 46HX800, myślę o Denonie 1911 (ciągle waham się jeszcze nad HK 255 oraz Onkyo 608). Zestaw ma służyć do oglądania filmów (w tym w przyszłości 3D)-60% oraz słuchania muzyki (głównie muzyka instrumentalna)-40%. Pokój ma około 30m ale około 15% to skos.

Nie mam żadnych wcześniejszych doświadczeń jeśli chodzi o wybór tego typu sprzętu więc mam parę pytań:

1. Czy do w/w zastosowań wybrany Denon będzie ok czy też może któryś z konkurencji??

2. Nie chcąc zakładać nowego tematu w innych działach chciałem zapytać o odtwarzacz BD do takiego zestawu. Jaki będzie najodpowiedniejszy, może także Denon DBP 1611 lub coś innego może tańszego??

3. Jaki zestaw kolumn do powyższego zestawu? Na pewno będą to kolumny 5.0 ze względu na dostępne fundusze.

4. Ostatnim pytaniem będzie: Jak do takiego zestawu miały by się plastiki Samsunga HT-C 6930w?

Dodam jeszcze że na cały zestaw mam około 5000 zł +/-500 (lepiej - :lol: )

Byłbym wdzięczny za odpowiedź i radę

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 30m pokoju z Denonem serii 1 bym nie wchodził - ZA słaby !

Minimum seria 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak do końca z tymi 30m. Otóż tak jak wspominałem jest tam skos, a sam pokój dzienny łączy się z kuchnią/jadalnią więc równie dobrze można chyba liczyć nawet około 25m lub mniej.

Poza tym seria 2 już trochę chyba znacząco przekroczyła by mój budżet (sam ampli około 3500) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie jednak liczyc z tym ze dostaniesz tylko to za co zapłacisz

Seria 1 to bardzo mocny budżet - producent oszczedza tam na wszystkim - w szczególnosci na zasilaczu bo koncówki nominalnie są oczywiscie (na papierze) wystarczajaco wydajne. Tak wiec musisz miec swiadomosc faktu ze moc ktora widzisz w danych urzadzenia nijak ma sie do stanu faktycznego - jest to moc TEORETYCZNA poszczególnych koncówek ale nie da sie jej po prostu uzyskać. W innych urzadzeniach będzie podobnie

Idac w zaparte- mogłbys taki sprzet spokojnie kupic i uzytkowac ( z zadowoleniem) ale musiałbys kupic do tego kolumny o potężnej efektywności co w tym budżecie jest awykonalne (ale i tak na pewno tanszy bedzie lepszy amp)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę musiał troszeczkę wolniej wszystko kupować:lol:

Czy jesteś w stanie mi poradzić jakiś zestaw w segmencie średnim bo teraz to już nie wiem czy Denon czy coś innego?? Może jest coś podobnego lepszego niż Denon 2311 ale w niższej/atrakcyjniejszej cenie no i oczywiście jakie głośniki do tego biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz to, że jest to blok mieszkalny :P.

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - elektronika jest podobna w tym przedziale cenowym. Wiekszych roznic/rozwiazan bym sie nie spodziewał.

Co mozesz zrobic ?

Kup jednak ten LEPSZY amplituner - np ten 2311 i do tego 2 ciut lepsze kolumny (na przód)

Na tym juz mozesz zadzialać. Pozniej- w miare mozliwosci finansowych - dokupisz pozostałe kolumny (tył, centralny i subwoofer - koniecznie aktywny)

Zaoszczedzic poczatkowo mozesz -i nawet powinieneś - na odtwarzaczu BD. Na poczatek kup jak najtanszy. I tak za dzwiek odpowiadac bedzie Denon na ktorego przeznaczysz wiecej pieniażków a do tego lepsze kolumny na pewno bardziej wpłyną na odsłuch niz sam zakup Denona 1611. Z czasem mozesz dokupic sobie jakiegos Denona do kompletu ale roznice w kwestii jakosci AV będą minimalne - najwieksza roznica bedzie polegała na samym wykonaniu urzadzenia. Bardziej ewidentne uzyski jakościowe są dopiero w urządzeniach znacznie wyższej klasy - ale to z kolei będzie się wiązac także z zakupem lepszego amplitunera/kolumn aby to "usłyszeć". To jest istna skarbonka i hobby które nigdy nie ma METY - zawsze jest coś co trzeba zmienić ;-)

Oto moja rada

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dziękuję za radę. Zmienię zatem swoje plany zakupowe i zacznę od zestawu: ampli, dwóch kolumn przednich i BD.

Czy można do tego Denona 2311 polecić jakiś zestaw kolumn który dobrze będzie się sprawdzał i którego można później rozbudować do 5 albo 7.1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie dziękuję za radę. Zmienię zatem swoje plany zakupowe i zacznę od zestawu: ampli, dwóch kolumn przednich i BD.

Czy można do tego Denona 2311 polecić jakiś zestaw kolumn który dobrze będzie się sprawdzał i którego można później rozbudować do 5 albo 7.1??

Ja mam pod Denona 2307 podpięte kolumny Bowers & Wilkins 602 - jak dla mnie grają rewelacja.

Teraz wiem że 602 & 603 już nie produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wertowaniu forum wymyśliłem coś takiego:

1. Ampli: Onkyo 708, Marantz 5005 (troszkę drogo), Yamaha 767

2. Kolumny: Yamaha NS777, Mission M35i, Klipsch Synergy F2, Monitor Audio M4 lub M6

3. BD (tutaj mam największe problemy z wyborem): Sony 570, Yamaha 667

I właśnie mam zamiar się przejechać i posłuchać tego wszystkiego. Jeśli możecie bardzo proszę o skomentowanie moich propozycji i przemyśleń.

Aha czy znacie może jakiś sklep w Krakowie gdzie można odsłuchać w/w egzemplarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po podłączeniu mojego nowego zakupu:) Po odsłuchu i porównaniu cen w domu wylądował Marantz sr 5005 oraz Monitor Audio Bx6. Czekam jeszcze na BD Marantz i początkowy zestaw będzie gotowy. Dziękuje wszystkim za sugestie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy dokładnie to samo?? To dobrze, źle czy wszystko jedno?? Porównywałem tego Marantza do Onkyo 708 i 808 i przynajmniej dla mojego słuchu wybrałem Marantza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzą razem razem D&M Holdings ale co to znaczy jeśli chodzi o jakość i wykonanie. Uważasz że np 2311 nie różni się niczym od np 5005 czy 6005??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...