Skocz do zawartości
  • 0
sleeper

problem z podłączeniem audio z kompa do TV

Pytanie

Witam

Mam problem z podłączeniem audio z kompa(zintegrowana karta realtak audio z 6 wyjsciami jack + 1 wyjscie optyczne i 1 spdif, karta graficzna to geforce 9500GT) do TV Toshiba 37XV550P

W Toshibie mam wyjscia:

- audio pc/hdmi1(wyjscie jack) z tylu

- z boku telewizora przy wejsciu hdmi 3(bo mam 3 wejscia hdmi, dwa z tylu tv i to jedno hdmi3 z boku), mam dodatkowo mozliwosc podpiecia kabla s-video lub 3 czincze odpowiednio 1 do obrazu i dwa do dzwieku.

- Dodatkowo jest przy hdmi 3 wejscie na sluchawki.

Kiedy podlaczam kablem jack-jack z kompa do wejscia audio/pc hdmi1 jest dzwiek, ale zeby go slyszec musze byc przelaczony na kanal hdmi1, bo dziala to tylko z kanalem hdmi1 ale juz nie z hdmi3 :rolleyes:

Niby wszystko fajnie, ale obraz na hdmi1 ma postrzepione czczcionki w trybie fullhd i ogolnie jakis gorszy obraz, natomiast na kanale hdmi3 wszystko jest w porządku, ale nie mogę podpiąc tam dźwięku.

Probowalem robić tak, że kablem "jack-2czincze", podpinalem do kompa jack i do tego 3 czinczowego wejscia w tv tylko do wejsc audio, bez podlaczania zoltego do video, bo video chce miec przez hdmi, ale to nie dziala. Ewentualnie moze ktos mi poradzi co mam zrobic, zeby obraz na hdmi1 byl taki sam jak na hdmi3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Ewentualnie moze ktos mi poradzi co mam zrobic, zeby obraz na hdmi1 byl taki sam jak na hdmi3.

Nie wiem co poradzić z obrazem ale sprawdź dobrze - płyta powinna mieć złączkę SPDIF do połączenia z kartą grafiki .

Wystarczy wtedy spiąć to kabelkiem do kupy i będziesz miał obraz i dźwięk na jednym kablu HDMI.

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Nie wiem co poradzić z obrazem ale sprawdź dobrze - płyta powinna mieć złączkę SPDIF do połączenia z kartą grafiki .

Wystarczy wtedy spiąć to kabelkiem do kupy i będziesz miał obraz i dźwięk na jednym kablu HDMI.

Tutaj jest link do rozmieszczenia układów na mojej płycie, bo nie znalazłem tam jakiś pinów z opisem SPDIF, tylko do audio mam jakieś AUX

http://yfrog.com/j0plytaglj

A tutaj moja karta, jest tam takie male biale wejscie 2-pinowe, rozumiem, że tam podłączyć kabelek SPDIF jakby co ?

http://yfrog.com/ncp00733bigimage1194bd692j

Edytowane przez sleeper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam

Mam problem z podłączeniem audio z kompa(zintegrowana karta realtak audio z 6 wyjsciami jack + 1 wyjscie optyczne i 1 spdif, karta graficzna to geforce 9500GT) do TV Toshiba 37XV550P

W Toshibie mam wyjscia:

- audio pc/hdmi1(wyjscie jack) z tylu

- z boku telewizora przy wejsciu hdmi 3(bo mam 3 wejscia hdmi, dwa z tylu tv i to jedno hdmi3 z boku), mam dodatkowo mozliwosc podpiecia kabla s-video lub 3 czincze odpowiednio 1 do obrazu i dwa do dzwieku.

- Dodatkowo jest przy hdmi 3 wejscie na sluchawki.

Kiedy podlaczam kablem jack-jack z kompa do wejscia audio/pc hdmi1 jest dzwiek, ale zeby go slyszec musze byc przelaczony na kanal hdmi1, bo dziala to tylko z kanalem hdmi1 ale juz nie z hdmi3 ;)

Niby wszystko fajnie, ale obraz na hdmi1 ma postrzepione czczcionki w trybie fullhd i ogolnie jakis gorszy obraz, natomiast na kanale hdmi3 wszystko jest w porządku, ale nie mogę podpiąc tam dźwięku.

Probowalem robić tak, że kablem "jack-2czincze", podpinalem do kompa jack i do tego 3 czinczowego wejscia w tv tylko do wejsc audio, bez podlaczania zoltego do video, bo video chce miec przez hdmi, ale to nie dziala. Ewentualnie moze ktos mi poradzi co mam zrobic, zeby obraz na hdmi1 byl taki sam jak na hdmi3.

HDMI 1 musisz w menu telewizora ustawić jako HDMI1-PC........ czyli telewizor rozpozna komputer i wyskaluje obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
HDMI 1 musisz w menu telewizora ustawić jako HDMI1-PC........ czyli telewizor rozpozna komputer i wyskaluje obraz.

dzięki, ustawiłem sobie tv w trybie pc, jakimś cudem w trybie "filmowym" tak mi źle wyświetlało. Ale ponawiam pytanie o podłączenie audio kabelkiem SPDIF z mojej karty do mojej płyty głównej. Czy da się to u mnie zrobić jak nigdzie na płycie nie mam SPDIF napisane, czy nie ?

No nie wierze, że nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć, gdzie mogę podłączyć kabelek SPDIF, jak kilka postów wyżej umieściłem w linku screena do rozmieszczenia układów w mojej płycie głównej. Dla wszystkich biurokratów podaję, że płyta ta to a8n-sli premium, chociaż dałem jej obrazek, więc nie było to potrzebne.

Edytowane przez sleeper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
dzięki, ustawiłem sobie tv w trybie pc, jakimś cudem w trybie "filmowym" tak mi źle wyświetlało. Ale ponawiam pytanie o podłączenie audio kabelkiem SPDIF z mojej karty do mojej płyty głównej. Czy da się to u mnie zrobić jak nigdzie na płycie nie mam SPDIF napisane, czy nie ?

No nie wierze, że nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć, gdzie mogę podłączyć kabelek SPDIF, jak kilka postów wyżej umieściłem w linku screena do rozmieszczenia układów w mojej płycie głównej. Dla wszystkich biurokratów podaję, że płyta ta to a8n-sli premium, chociaż dałem jej obrazek, więc nie było to potrzebne.

Czy nikt nie jest w stanie mi odpowiedziec czy mogę podłączyć ten kabelek SPDIF jakoś do mojej płyty głównej, tak żeby mieć dzwięk i obraz przez HDMI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Twoja płyta ma wyjście spdif na panelu tylnym, to na pewno, bo widać na zdjęciach. Może to nie bedzię pięknie z tyłu wyglądało, ale na pewno możesz stamtąd pobrać sygnał i wrócić nim do środka obudowy, do karty graficznej.

EDIT

Ściągnąłem instrukcję do tej płyty i wygląda na to że wewnątrz nie ma żadnego konektora do spdif. Pozostaje więc opcja, jak napisałem wyżej, pobrać sygnał z coaxiala na panelu z tyłu i podłączyć go do tego białego złącza na grafice. Będziesz musiał sobie w tym celu samodzielnie "wystrugać" odpowiedni kabelek.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Czy nikt nie jest w stanie mi odpowiedziec czy mogę podłączyć ten kabelek SPDIF jakoś do mojej płyty głównej, tak żeby mieć dzwięk i obraz przez HDMI ?

Spróbuj podłączyc się do wejścia AUX na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Twoja płyta ma wyjście spdif na panelu tylnym, to na pewno, bo widać na zdjęciach. Może to nie bedzię pięknie z tyłu wyglądało, ale na pewno możesz stamtąd pobrać sygnał i wrócić nim do środka obudowy, do karty graficznej.

EDIT

Ściągnąłem instrukcję do tej płyty i wygląda na to że wewnątrz nie ma żadnego konektora do spdif. Pozostaje więc opcja, jak napisałem wyżej, pobrać sygnał z coaxiala na panelu z tyłu i podłączyć go do tego białego złącza na grafice. Będziesz musiał sobie w tym celu samodzielnie "wystrugać" odpowiedni kabelek.

Czyli mam wziąć np kabelek coaxialowy i na drugim koncu odciac koncówkę i jakoś podpiąć te 2 druciki, ktore idą do wejścia karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokładnie tak.

Nie jest to jak widać zbyt skomplikowana czynność :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Spróbuj podłączyc się do wejścia AUX na płycie.

zacząłem sprawdzać, ale nie chciało mi się wszystkich kombinacji robić (bo za długo to trwało z wyłączeniem i włączeniem kompa za każdym razem) :), ale zmotywowałeś mnie :), jak się nie uda to przynajmniej będę wiedział, że pozostała mi tylko rada SławkaR lub podłączenie tylko pod hdmi1 hdmi z karty i osobno dzwięku :) Albo ekstremalne rozwiązanie, wymiana płyty głównej na coś taniego :lol:, ale to już mocno extremalne, no ale perspektywa jednego kabla jest mocno kusząca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nawet nie musisz brać coaxiala - weź najtańszego czincza oraz kabelek z taką wtyczką do karty graficznej rozpruj obydwa i połącz druty, zaizoluj i git....potem kobinuj w kompie czyli włącz spdif i sprawdź czy gra - w razie co obróć wtyczkę w karcie graficznej o 180 stopni - nic nie uszkodzisz(czasem można włożyć na odwrót i będzie błoga cisza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...