Skocz do zawartości
kuras90

Pomoc w wyborze głośników do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem jakichś kolumn i chciałbym liczyć na Waszą pomoc we wstępnym rozeznaniu się w temacie.

Otóż pokój mam mały ok. 3,2x3,2x2,5m. I w związku z tym pytanie, czy do takiego pokoju opłaca się kupić kolumny, czy lepiej jakiś zestaw kina domowego z DVD? Osobiście wolałbym kolumny i do tego osobno jakiś odtwarzacz.

Jeśli kolumny to jakie w cenie max. 1000zł, ale mogłoby być mniej. Chciałbym, żeby było to 5.1, bądź 5.0 ale z dobrym basem.

Z wyglądu do gustu przypadły mi Voice Krafty 7830, jakość dźwięku również mnie zadowalała, gdyż miałem okazję ich słuchać. Jednak czytałem wiele opinii w internecie, w których odradzano tę firmę. Więc czy coś innego sensownego dałoby radę znaleźć w tym przedziale cenowym?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mega-sprzet-rubicon-rp-26-5-0-kolor-grusza-i1249638081.html

posiadam te kolumny około roku czasu naprawdę warte swojej ceny, w dobrze wygłuszonym pokoju graja pięknie, wcześniej miałem inny zestaw do kina i muzyki. To jak by porównać mercedesa do poloneza , różnica w RUBICON jest słyszalna od razu , oczywiście porównując je do jakiś chińskich kolumn,polecam poczytaj na forum o nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gustu przypadły mi Voice Krafty 7830, jakość dźwięku również mnie zadowalała, gdyż miałem okazję ich słuchać. Jednak czytałem wiele opinii w internecie, w których odradzano tę firmę.

Skoro słuchałeś i Ci się podobały to chrzań opinie innych. Od kiedy to wszyscy inni mają monopol na racje ?

Bierz co ci się podoba. Z mojej strony polecam Ci Rubicony Rp-26 - powinny być tańsze niż Twój budżet zakładał. jako 5.0

Z czasem możesz dobrać Sub i dogrzmi ci basy.

----------

haha ;) nie zerknąłem co polecał mój przedmówca - ale widzę że przypadkowo potwierdziłem ;P

Co do RP26 mam tylko małą uwagę - nie kłamią - nie są przebasowane, nie są efektowne - po prostu pokazują dźwięk taki jaki jest. Wbrew pozorom to nie zaleta przy kinie - przy muzyce - owszem.

Edytowane przez Negoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie trochę czasu na przemyślenia w tej sprawie i powstała nowa koncepcja. Co byście powiedzieli, gdybym zamiast 5.1 o czym pisałem na początku zrobił 2.1, które wyglądałoby tak:

2xKeff C1, do tego Jamo sub 200 i ampli używana Yamaha YAMAHA RX-V630RDS? I w późniejszym czasie dokupiłbym jeszcze 2xkeff C1, które poszły by na tył i jakiś centralny.

Co o tym sądzicie? Głównie chodzi mi o ten zestaw pierwotny 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja z 2.1 słuszna. :) Zacząć od porządnego stereo też można. Do tego ampli które gra przyzwoicie w stereo, a potem dokupić centralny i satelitki (może uznasz, że sub nie jest Ci potrzebny).

Daj sobie czas na odłożenie kasy i kupienie czegoś porządnego. Możesz też szukać w używanych wyższych modelach zarówno kolumny jak i ampli.

Kino domowe to taka zabawa, gdzie niestety trzeba trochę zainwestować, żeby cieszyć się dźwiękiem i obrazem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skup się lepiej na przodach Polecam Tonsil Maestro 2 180 wyrwiesz śmiało na allegro do kafla

Zejdą dużo niżej jak ten zestaw z subem który zaplanowałeś (nawiasem ten sub do KD to marny pomysł)

Jak dokupisz z czasem resztę to będziesz miał prawdziwą zagwozdkę jaki sub dołożyć żeby cokolwiek poprawić - a na pewno nie sub za kafla.

Jak masz możliwość to ich sobie gdzieś posłuchaj przejdą ci te śmiecie i nie tylko te.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak. Tylko czy jest sens pakowania tych tonsili do pokoju niecałe 10m2? I w ogóle wydawania jakiejś większej kasy?

Poza tym tonsile na allegro najtańsze za ponad 1300zł.

A dlaczego ten sub to marny pomysł? Przeglądając opinie ludzie sobie go chwalą, więc skąd takie zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 no tak. Tylko czy jest sens pakowania tych tonsili do pokoju niecałe 10m2? I w ogóle wydawania jakiejś większej kasy?

2 Poza tym tonsile na allegro najtańsze za ponad 1300zł.

3 A dlaczego ten sub to marny pomysł? Przeglądając opinie ludzie sobie go chwalą, więc skąd takie zdanie?

Witam na pytanie 1

Musisz to przemyśleć i samemu rozstrzygnąć. Napisałeś o basie i jakości dźwięku .Czy da się porównać to nad czym się zastanawiasz do mojej propozycji rozstrzygnąć może jedynie odsłuch.ja tu nie mam wątpliwości, ale to oczywiscie ocena subiektywna.

2 Niecały miesiąc temu ( inne forum) jakiś koleś kupił je za 800 a nastęny za moment za 850 para,potem następne kilka osób je kupiło ( z tego co napisali) rozgorzała na ich temat mocna dyskusja i pewno więcej osób przemyślało temat. Jestem pewien że nawet w cenie o której piszesz nic nie będzie się w stanie nawet do nich zbliżyć jeśli chodzi o jakość dźwięku.Może trzeba lepiej poszukać ale najpierw odsłuch bo do odsłuchu to ich cena jest ci obojętna.

3 Napisałeś na początku 5:0 5:1 czyli coś tak w stylu KD . I tu Jamo sub 200 może wspomagać jakieś niewydolne budrzetowe głośniki schodzące np do 55Hz sam schodzi na 40Hz (W KD bezsens. masz tam całą masę znacznie niższych dźwięków ) Może też odciążać słabe głośniki schodzące nisko. Ale w normalnych układach (porządne głośniki) to całkowity bezsens.Sub powinien przejmować np od 50Hz do dołu w ten sposób odcinasz głośniki od niskich częstotliwość odciążając je klarujesz dźwięk . Wtedy nawet nie prubują zagrać tego co i tak nie zagrają w KD czyli cała masa dźwięków poniżej w tym wypadku 50Hz (W filmach jest tego dużo a każdy głośnik będzie próbował to zagrać bez względu na to czy to usłyszysz jak nie ma w zestawie skonfigurowanego suba i dostrojonego odcięcia)

Same zaproponowane głośniki zejdą znacznie niżej bez problemów jak ten sub.

Jaki jest sens kupowania fajansu z subem skoro same głośniki zagrają to znacznie lepiej w dole nie mówiąc o porównywaniu średnicy czy wysokich.

Jak ci przyjdzie chęć posłuchania płyty to nie ma co rozważać.

A najlepiej to posłuchać samemu i samemu wyciągnąć wnioski.

Jak dobrze poszukasz to pewno kupisz je za 1k PLN

A tak ogólnie dźwięki to powinny raczej sprawiać przyjemność.

Pozdrawiam :D

PS

Ludzie sobie go chwalą bo ludzie sobie go kupili pomijam względy cena czy reszta głośników ten sub nie nadaje się do KD i łatwo to znajdziesz dlaczego tak jest. Jako mniejsze zło to owszem jako sub do KD na pewnym poziomie :dobani:

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze zostawiając na razie kwestię głośników.

Co do ampli. Lepsza by była ta yamaha co podałem czy może Marantz SR4300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ampli to podobnie jak z kolumnami kogokolwiek ocena będzie oceną subiektywną nawet jak słuchał wszystkie wynalazki świata w tym przedziale cenowym.

Każda firma ma charakterystyczne dla siebie cechy dźwięku to eksponuje tamto wycisza niektóre hołdują dźwiękowi łagodnemu inne cenią ekspresję.

Nie ma odpowiedzi co jest leprze leprze jest za to co tobie w tym brzmieniu lepiej się będzie podobać.

Domyślasz się pewno do czego zmierzam , tylko odsłuch da ci odpowiedź na to pytanie.

Posłuchaj kilku firm w jakimś sensownym rozrzucie cenowym na naprawdę drogich głośnikach zobaczysz jak wielkie są różnice brzmienia na tych samych głośnikach podłączając inną markę.

Osobiście radzę posłuchać Pion Onkyo H/K Denon Yamaha i przy okazji co tam jeszcze bendą mieli.Obawiam się że każą sobie za taki odsłuch zapłacić jeśli kupisz sprzęt od nich to odsłuchu nie liczą . Jeśli nie to dopasujesz coś cenowo gdzie indziej ale będziesz wiedział dokładnie czego szukasz.Pewno ta druga opcja wyjdzie taniej.

To co się komuś podoba czy nie nawet nie powinno cie bardzo interesować to ty za to płacisz i to ty będziesz tego słuchał.

Jeśli dalej jakieś wątpliwości to chętnie pomogę.

Pozdrawiam :D

PS

Całkowicie nie rozumiem czemu akurat te dwa, nie w kategoriach złe/dobre tylko skąd akurat te?

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo amplituner chcę kupić używany bo na nowy mnie nie stać. I chcę na niego wydać ok 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To niestety nie zmienia faktu że koniecznie musisz posłuchać kilku firm.

Wtedy zapolujesz na sprzęt pod siebie.

Nagle może się okazać po odsłucho że trawisz wszystko oprucz np yamahy (to tylko przykład)

Zorientuj się co jak gra i dopiero zacznij poszukiwania.

A sam sprzęt to wyłowisz bez bólu jest tego na pęczki i nie tylko na allegro.

Aukcje np na forach audio.

Chajs to zawsze bariera chodzi o to żeby ją mądrze pokonać.

Pozdrawiam.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wracając do tych głośników o których wspomniałem - Kef C1. To są one dobre? Bo na sam początek cena za jaką można je dostać bardzo by mi odpowiadała.

I co z subem? Skoro ten jamo co podałem niby się nie nadaje

Edytowane przez kuras90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 A jeszcze wracając do tych głośników o których wspomniałem - Kef C1. To są one dobre?

2 Bo na sam początek cena za jaką można je dostać bardzo by mi odpowiadała.

3 I co z subem? Skoro ten jamo co podałem niby się nie nadaje

1 Nikt ci nie odpowie co dla ciebie jet dobre. Jak posłuchasz tylko ich możesz być zachwycony jak potem posłuchasz innych to może ci ten zachwyt szybko minąć

(Skala porównawcza wiec odsłuch kilku par co najmniej)

2 Jeśli tylko aktualnie znalezione głośniki pasujące ceną wchodzą w grę to odpowiedź prosta Ja bym się rozglądał za czymś sensowniejszym.

3 nie nadaje sie jako rasowy sub KD do wspomagania pierdziawek może być. (tylko jaki jest sens pierdziawki z subem generują hałas kontra, dwie kolumny bez suba generują dźwięk - tu z naciskiem na słowo kolumnyi)

Jak trochę nie posłuchasz, to nigdy nawet nie będziesz wiedział o czym piszę.

Wiem przykre: paliwo, czas, zamieszanie, inne plany, ale nie jestem złośliwy i nie wynajduje dziwactw tak to po prostu wygląda.

Od dawna nic się tu nie zmieniło.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja.

Amplituner kupiłem Onkyo TX-DS575X

teraz została kwestia głośników. I chyba zdecyduje się na 2x Kef C5 a w przyszłości dokupię 2xC1 i C6 o ile dobrze pamiętam(centralny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co? Kefy z Onkyo nie zagrają?

a czy ktoś stwierdził że nie zagrają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i te Quadral Quintas 5000 będą lepsze niż Kef?

Bo trochę mnie dziwi fakt że 5 głośników jest tańszych niż 2 Kefy

Edytowane przez kuras90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mam pojęcia kto rozsądny gdziekolwiek napisał cena jest oczywistym wykładnikiem jakości dźwięku generowanego przez kolumnę/ kolumny ?

Tak samo mam wątpliwości czy jakakolwiek firma jest gwarantem tego że dźwięk z ich kolumn to na sto procent będzie super zwłaszcza w takim przedziale cenowym o jakim tu prawimy.

Jak sobie jeszcze uświadomimy że reklama kosztuje ogromne pieniądze (to samo pozytywne opinie "specjalistów" na łamach gazet) to będziemy oglądać naszą planetę z rozsądnej odległości.

Dochodzi do tego że rozreklamowane firmy w kolumnę jaką kupujemy w sklepie wsadza graty łącznie z obudową warte max 20% ceny gotowego wyrobu w sklepie.

Są przypadki kiedy w sklepie głośnik kosztuje 10.000 tak dobrze widzisz dziesięć tysia a graty 800zł (Mogę poszukać i podać konkretny przykład jak ktoś bardzo ale to bardzo tego chce.)

Nie kupujemy firmy - czy drogich bo to musi grać kupujemy po kilku odsłuchach i dobrze wynaleźć trochę mniej znanych firm.

Można się wtedy nieźle ubawić porównując odsłuch znanych producentów gdzie za parę przodów płacimy np 2,5k PLN i para przodów mało znanej firmy za taką samą cenę. :hura:

Pozdrawiam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze czy możecie coś powiedzieć ko STX FX-200? Bo czytając opinie były zachwalane, niestety nie mam okazji żeby gdzieś ich posłuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając same przetworniki to na pewno warto ich posłuchać

Osobiście nie słuchałem ale mają wszelkie predyspozycje żeby pozytywnie zaskoczyć.

Mnie zainteresował osobiście bardziej model STX FX300

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...