Skocz do zawartości
mobor

Tajemnica Twierdzy Szyfrów BD - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów dorwał już ten tytuł. Zastanawiam się nad zakupem. Chodzi mi o jakość A/V - film znam z DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i..NIE PLECAM

wydanie do doopy

dzwiek domyslnie startuje w 2.0 - oczywiscie mamy tutaj wyłącznie standartowe "Dolby" znane z DVD

obraz 1080i (na pudelku pisze 1080p) - mam zamiar zwrocic za niezgodnosc towaru z umową

Jego jakosć można zakwalifikować jako FATALNA (wszechobecny szum)

a teraz uwaga

Film blokuje na odtwarzaczu mozliwosc wyswietlania Timecode !

Zamiast czasu widizmy zatem BD-ROM BDMV

Nie moge sprawdzic bitrate'u filmu - nawet do tego typu informacji nie mam dostepu z poziomu odtwarzacza (pioneer)

Zdarza mi się to po raz pierwszy

Zawartosc dysków - beznadziejna - nie ma kompletnie nic (wybor odcinka i sciezki audio lub wszystkie odcinki po kolei - wszystko!)

SYF

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie lipa, Mobor a ile dałeś za to cudne wydanie jeżeli można zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

106 w empiku

ale nie podaruję ! Już złozylem reklamację. Tak zje...go wydawnictwa jeszcze nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moge sprawdzic bitrate'u filmu - nawet do tego typu informacji nie ma dostepu

BDinfo przyjacielem Twym ;)

Czyli co - gorzej niż na TVPHD ??? Nie do wiary ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma możliwość wrzucenia tu screena z filmu BD ?

Zastanawiam się nad jakością i od tego zależy czy kupię wydanie BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest bardzo nierówna

W ciemnych scenach ziarno jak diabli

Sceny plenerowe są czyste i ostre ale psuje je przeplot

sorki ale na zabawę w screeny nie mam specjalnie czasu zresztą i tak na takim materiale nie zobaczysz przeplotu

Postanowiłem wydawnictwo zatrzymać w kolekcji. Dlaczego ?

To jednak jest HD i roznica w stosunku do DVD jest olbrzymia a serial od strony fabuły jest jak wiadomo bardzi ciekawy

Zarzutów mam jednak calą masę. Napisałem w tej sprawie nawet do Galapagos - ale mnie olali

Serial realizowany był techniką video. BYĆ MOŻE - w trybie 1080i ponieważ kamery nie były najwyższej jakości (szumy podczas ciemnych ujęc , hot pixele...)

W takiej sytuacji materiału 1080p i tak niedoczekamy - chyba że ze sztucznie usuniętym przeplotem - a że w techniczne mozliwosci TVP czy Galapagos niespecjalnie wierzę (brak wiedzy i sprzętu) - z dwojga złego lepiej mieć materiał z przeplotem i usuwać go sobie w domciu o własnych siłach

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawia mnie czy wreszcie ktoś się tym zajmie.

Skoro skrupulatnie określono krzywiznę banana to moż jakaś mądra głowa określiła by co jest materiałem HD a co prawie HD.

Nie chodzi o bardzo ścisłe wytyczne a raczej o podanie kilku podstawowych minimalnych parametrów.

Niestety cwaniaczenie nadawców i producentów z symbolu HD zaczyna robić zwykłą kaszankę.

Albo ktoś coś z tym zrobi albo w HD obejżymy jakość DVD czyli jak by na to nie patrzył postęp, tylko w którą stronę.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD zostalo zdefiniowane wyraźnie i dawno temu

Wszystko co ma od 1280x720 (720p) w górę jest HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować i zwracać na podstawie "niezgodności towaru z umową" (coś tam pobazgrali na pudełku) i przy okazji zwrócić uwagę na skandaliczną jakość.

Jak będzie masa zwrotów, to może ktoś zareaguje .... w co wątpię ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego serialu bo to ciekawa produkcja. Jezeli chodzi o jakosc jezeli dobrze pamietam to na TVP HD widzialem w 2 opcjach.

1. opcja: lepsza ale szumy (ziarno) byly widoczne, a w ciemnych scenach wyjatkowo mocno.

2. opcja: tragiczna!!!!, ale to w wyniku swiadomego obciecia przez n bitrate TVP HD na rzecz mutantow nSport i LM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy tego serialu na BD. Jestem w posiadaniu plików ts z TVP HD i chciałbym sobie zrobić z nich płyty BD-R, w związku z tym czy ktoś mógłby zeskanować etykiety i okładki, tak, abym mógł mieć prawie "oryginały". Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Coś mi się tak obiło bitrate.

no i dzęki za HD z dźwiękiem stereo, mecz to jeszcze , muza no niech tam, ale film z kablówki czy satelity.

Pozdrawiam :P

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Dzięki za screeny z BD !!

Pierwsze co rzuca się w oczy to ten szum - nawet na jasnych scenach wyraźnie widoczny

TVP albo Galapagos dały ciała

Tym bardziej że transmisja HDTV wydawała się lepsza (być może efekt niższej rozdzielczości 720p)

Z dwojga złego - fatalnego DVD lub BD 1080i wybieram BD

Swoją drogą zastanawiam się czemu na opakowaniu oznaczono ten serial 1080p

Galapagos znając życie zleje mnie jeśli o to zapytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po TYGODNIU odpisal Galapagos

"Panie XXX

W kwestii formatu Tajemnice Twierdzy Szyfrów to bazowaliśmy na opisie przedstawionym przez licencjodawcę, czyli TVP . Materiał był kręcony kilka lat temu, gdy możliwości sprzętowe nie były jeszcze w pełni poznane, ale w założeniu miał on spełniać wymogi formatu 1080p.

Natomiast w kwestii wyświetlania czasu trwania to ten parametr nie zależy od ustawień na płycie, tylko od tego co jest ustawione w odtwarzaczu."

Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Nie wiem czy film realizowały dzieci (najwidoczniej tak) które miały prawo nie wiedzieć czym pracują.

Kamery HD podobnież i formaty są powszechnie znane od wielu lat. Najwidoczniej 1080i czy 1080p to dla TVP to samo

Jesli chodzi o ustawienia wyswietlania czasu - niech mi ktos z kolegów podpowie o JAKIE to tajemnicze ustawienia mogło temu Panu chodzić bo ja nie mam zielonego pojecia. JEDYNY przycisk na pilocie który może miec cokolwiek wspólnego z wyswietlaniem - DISPLAY - jest bowiem przez płytę totalnie zablokowany, inaczej mówiąc - nie działa. Za to na każdej innej plycie problemu nie mam

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pajace i tyle .

A na marginesie, to nie widziałem płyty 25p - tego nie obejmuje standard Blu-Ray.

Nie mam także wiedzy jak TTS było nagrywane - czy to nie była taśma i 24p ?

1080i 50Hz to ewidentnie na potrzeby TV i wydań DVD

NAPIS NA PUDEŁKU EWIDENTNIE SUGERUJE, ŻE SERIAL ZOSTAŁ KRĘCONY 24p , a tak nie jest, więc można zwracać ... :)

A na brak "czasów" (o ile to takie ważne) to jedyne rozwiązanie tkwi w ... ponownym authoringu przez nabywcę, bo jak widać wydawca dał ciała po całości, pokazując poziom wiedzy swoich pracowników i działu kontroli jakości - choć wątpię aby taki dział u nich istniał !!!! :(

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sobie przypominam , bylem mile zaskoczony bardzo dobra jakoscia obrazu tego serialu prezentowanego w TVP HD ...

Szkoda ze tak skopano wydanie na BR .... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TTS było filmowane kamerami cyfrowymi a nie filmowymi

Jasne, ale z jakim fps-em ?

25p nie obejmuje standard Blu-Ray , o czym wiedzieć powinien "tFurca" okładki tego wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam inny problem ...

System zabezpieczeń filmu praktycznie uniemożliwia oglądanie go na komputerze

Starsza wersja odtwarzacza puszcza film ale co jakiś czas pokazuje błędy w obrazie (pixele i makrobloki) (płyta 1), a na drugiej płycie dźwięk DD 5.1 jest przesunięty względem przestrzeni (prawy front odtwarza kanały surround).

Nowsza wersja programu odtwarzającego wyrzuca mi konkretne warunki które "stawia płyta" a których nie spełniam (video digital out only)

Na standardowym odtwarzaczu BD podłączonym do TV tych problemów nie ma

Edytowane przez MarcZon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak to nie wina zabezpieczeń !!

Na moim wydaniu (i sprawdzane z innym także) - odcinek 7 (BD 2) ma źle zmasteringowany dźwięk DD 5.1

Kanał centralny leci przez przedni prawy. Obrócona jest przez to scena dźwiękowa

Sprawdźcie czy u Was tego też nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - odcinek 7 jest skopany ( u mnie w lewym za dużo się dzieje ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...