Skocz do zawartości
BoDeX

INSTALACJA "N" Multiroom - CO TO BĘDZIE ?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='autorus' post='20157' date='05.11.2006, 15:03 ']
Ja czekam z wami :) Chwilowo nie ciągne przewodów antenowych, ale już się zastanawiam jak je pociągnać :)
[/quote]

hehe ja mam to smao :) latam po domu i po sklepach, robie kosztorys i umiejscawiam wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mojego ojca zamówił n :D (ja musze sam skroić $$$ na aktywacje żeby mi kupili <_<) i koleś mu tłumaczył, że multiroom to taka usługa dzięki której masz na 2 tv co innego płacisz jeden abonament ale nie wiem jak z kwestią dekodera. Na prawie 100% jestem pewien, że musisz zapłacić aktywacje za drugi. A odpowiedni zestaw do tego (antena konwenter i może jakieś specjalne akcesoria kupimy w punkcie sprzedaży n za 170zł podajże.

Edytowane przez Syrio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety po konferencji nie dowiedzielismy sie nic na temat opcji multiroom, a szkoda. Nadal mam pytania i nadal chce wiedziec o co i jak, bo od tego zalezy czy zakupie "N".
Na glownej stronie czytamy:

[quote]Antena Multiroom a usługa multiroom to dwie różne rzeczy! Nie należy ich mylić! Antena multiroom jak możecie przeczytać służy do podłączenia więcej niż jednego dekodera do jednej anteny. Max możemy podłączyć zatem 4 (chyba, że w grę wchodzi dekoder jak recorder - tam dwa kable na jeden box). Usługa multiroom to usługa pozwalająca oglądać w dwóch różnych pokojach inne kanały ale płacimy mniej niż byśmy kupili dwa dekodery, dwa abonamenty itd.[/quote]

mam rozumiec, ze instalacja multiroom w "N", nie bedzie polegala na kupnie 2 dekoderow?? A sama antena multiroom jest po to, ze mamy jedna antene a mozemy sie z nia pdozielic np. sasiadami (skladamy sie na antene, a kazdy sobie wybiera bonament itd).

Szkoda, ze nic wiecej jak narazie nie wiadomo.

Aha jesli temat gdzies przeoczylem to przepraszam, ale przeszukiwalem cale forum i niestety nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]mam rozumiec, ze instalacja multiroom w "N", nie bedzie polegala na kupnie 2 dekoderow??[/quote]
Ależ skąd. Przeczytaj ze zrozumieniem przytoczony przez ciebie tekst. Oczywiście, że będzie polegała na kupnie dwóch dekoderów. Tyle tylko, że dzięki usłudze multiroom nie trzeba będzie prawdopodobnie podpisywać dwóch umów i będą zniżki na abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie zaskoczyliscie. Myslalem, ze multiroom pozwala na ogladanie na jednym dekoderze dwoch roznych programow w roznych pokojach, jak sama nazwa wskazuje. Lepszy dekoder N-ki pozwala przeciez ogladac jeden program a ngrywac drugi... Zamiast nagrywac powinien byc puszczony na wyjscie video... czyzbym byl az tak naiwny ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy też tak to rozumieją, ale moim zdaniem jest to bez sensu zarówno z praktycznego, jak i technicznego punktu widzenia.

PS. Przeanalizowałem uważnie słowo "Multiroom" i nie znalazłem w nim żadnej aluzji co do ilości dekoderów potrzebnych do realizacji tej usługi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mazoku' post='22897' date='18.11.2006, 16:28 ']
Ależ skąd. Przeczytaj ze zrozumieniem przytoczony przez ciebie tekst. Oczywiście, że będzie polegała na kupnie dwóch dekoderów. Tyle tylko, że dzięki usłudze multiroom nie trzeba będzie prawdopodobnie podpisywać dwóch umów i będą zniżki na abonament.
[/quote]

Wydaje mi się błędne to co piszesz. wyniosło by to wtedy wszystko zbyt dużo. Już od dosyć dawna C+ chociażby oferował podobne rozwiązanie, w przypadku którego należało zakupić dekodery i podłączyć je do "bazy", co pozwalało na oglądanie różnych programów w każdym pomieszczeniu i nie wymagało to podpisywania ani płacenia kolejnego abonamentu. Nie wydaje mi się zatem aby "telewizja nowej generacji" zamierzała iść wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie jasno wynika, że należy kupić kolejny box do kolejnego pokoju...
opcja z wykorzystaniem dwóch tunerów z nBox recordera jest bez sensu, bo raz że wychodzi to drożej, a dwa, że osoba w innym pokoju nie ma jak zmienić sobie kanału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no co do umowy to logiczne, ale podobno N przygotowuje kilka opcji multiroom. teoretycznie niemozliwe jest podlaczenie 2 TV z jednego dekodera. zobaczymy co N nam szykuje w tej kwestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Już od dosyć dawna C+ chociażby oferował podobne rozwiązanie, w przypadku którego należało zakupić dekodery i podłączyć je do "bazy", co pozwalało na oglądanie różnych programów w każdym pomieszczeniu i nie wymagało to podpisywania ani płacenia kolejnego abonamentu.[/quote]
To, o czym mówisz, to tzw. card-sharing i nie jest do końca legalny (choć C+ często przymyka na to oko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mazoku' post='23014' date='18.11.2006, 23:45 ']
To, o czym mówisz, to tzw. card-sharing i nie jest do końca legalny (choć C+ często przymyka na to oko).
[/quote]
Nie tylko przymyka oko, co także oferuje (a przynajmniej oferowało jakiś czas temu) takie rozwiązanie.
btw. Dzięki za podanie fachowej nazwy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hellboyek' post='22883' date='18.11.2006, 15:09 ']
Niestety po konferencji nie dowiedzielismy sie nic na temat opcji multiroom, a szkoda. Nadal mam pytania i nadal chce wiedziec o co i jak, bo od tego zalezy czy zakupie "N".
Na glownej stronie czytamy:
mam rozumiec, ze instalacja multiroom w "N", nie bedzie polegala na kupnie 2 dekoderow?? A sama antena multiroom jest po to, ze mamy jedna antene a mozemy sie z nia pdozielic np. sasiadami (skladamy sie na antene, a kazdy sobie wybiera bonament itd).

Szkoda, ze nic wiecej jak narazie nie wiadomo.

Aha jesli temat gdzies przeoczylem to przepraszam, ale przeszukiwalem cale forum i niestety nie znalazlem.
[/quote]

A jak to to sobie wyobrażasz ?
Specjalny box, instalacja do pilotów itp. ???
Nbox to telewizor (bez ekranu).
Porównaj sobie z radiem: w sypialni, kuchni, samochodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mazoku' post='23014' date='18.11.2006, 23:45 ']
To, o czym mówisz, to tzw. card-sharing i nie jest do końca legalny (choć C+ często przymyka na to oko).
[/quote]

to ma OKO ?
jak może to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='whiteghost' post='23034' date='19.11.2006, 05:05 ']
Już od dosyć dawna C+ chociażby oferował podobne rozwiązanie, w przypadku którego należało zakupić dekodery i podłączyć je do "bazy", co pozwalało na oglądanie różnych programów w każdym pomieszczeniu i nie wymagało to podpisywania ani płacenia kolejnego abonamentu

Nie tylko przymyka oko, co także oferuje (a przynajmniej oferowało jakiś czas temu) takie rozwiązanie.
[/quote]

Kto ci takich bajek naopowiadał ? Mozesz podać źródło tej sensacyjnej informacji ? Chyba że sam to wymysliłeś na poczekaniu. Dzielenie sygnału w cyfrze zawsze było i jest nielegalne. Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie "multiroom" oznacza 2 (może 3) możliwości:
1a: Drugi nbox, druga karta i jakaś zniżka za abo (ale to pole do nadużyć, gdzie faktycznie nboxy znajdą się w różnych mieszkaniach/domach).
1b: drugi nbox i funkcja card-sharing :D - np. przez porty ethernet; tu jednak otwiera się możliwość dla dalszego dzielenia karty.
2: Jednorazowa opłata za... przedłużacz pilota i kabelki ;) - czyli faktycznie będzie możliwość oglądania sygnału z nboxa w różnych pokojach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cobico' post='23035' date='19.11.2006, 05:06 ']
A jak to to sobie wyobrażasz ?
Specjalny box, instalacja do pilotów itp. ???
Nbox to telewizor (bez ekranu).
Porównaj sobie z radiem: w sypialni, kuchni, samochodzie...
[/quote]

ja tylkoz adalem pytnaie, czy mam rozumiec, ze instalacja multiroom, nie bedzie polegala na kupnie min. 2 tunerow?? to oznacza, ze wiem ze tak bedzie, ale inaczej wynikalo (wg mnie) z tekstu. Poczytaj dokladnie a zrozumiesz =]

zdziwilo mnie, rozroznienie anteny multiroom od instalacji multiroom, jednak cos w tym jest. bo jak uwazam, antena multiroom moze sluzyc np. 2-3 rodzinom, ktore kupuja jedna antene a podpisuja ilosc umow, odpowiednich dla ilosc rodzin (zagmatwalem)

zle mnie zrozumiales i od razu oceniasz ;], a poza tym watek zalozylem tylko po to, zeby tutaj mozna bylo sobie gdybac i ew. zamiescic jakies info z BOK. Calkowicie tez nie rozumiem tego co napisales... czy ja napisalem, ze ma byc inaczej niz 2 tunery??

aha no i z tego co udalo mi sie wydusic, to wiem, ze abonamentu dodatkowego nie bedzie, natomiast N przygotwuje rozne opcje multiroomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mazoku' post='23014' date='18.11.2006, 23:45 ']
To, o czym mówisz, to tzw. card-sharing i nie jest do końca legalny (choć C+ często przymyka na to oko).
[/quote]

Card-sharing realizuje sie za pomoca internetu i jest calkowicie nielegalny... :D , to o czym wy piszecie w zaciszu domowym realizuje sie za pomoca kart o nazwie Card Splitter, karta ta rozdziela uprawnienia odbioru z jednej oplaconej karty Cyfry na kilka odbiornikow(dekoderow). Ogladamy wowczas rozne kanaly na roznych telewizorach.
pzdr ;)

Edytowane przez subzer0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętajcie ze jest już antenka do multiroom i ma konwerter quad. Tak więc najprawdopodobniej będzie trzeba z konwertera ciągnąć kabel do drugiego nbox (bo inaczej quad byłby bez sensu).

Mnie interesuje jak oni to zrobią ze antenka będzie wiedziała ze są podłączone dwa nbox. Gdyby jakiegoś systemu nie wymyślili, byłoby to pole do nadużyć.

Druga sprawą jest to jaki będzie koszt takiego multiroom, bo jeśli to będzie np. koszt aktywacji dekodera + miesięcznie np dodatkowo 10-20zł to by przeszło. Ale jak będzie więcej to wolę sobie sygnał przerzucić w sposób bezprzewodowy. Niestety nie będę mógł odbierać innych kanałów na jednym jak i na drugim tv ale mówi się trudno.

Autorus

Ps. W związku z brakiem info na konferencji odnośnie multiroom mam wstrzymany zakup konwertera quad niestety.

Pamiętajcie ze jest już antenka do multiroom i ma konwerter quad. Tak więc najprawdopodobniej będzie trzeba z konwertera ciągnąć kabel do drugiego nbox (bo inaczej quad byłby bez sensu).

Mnie interesuje jak oni to zrobią ze antenka będzie wiedziała ze są podłączone dwa nbox. Gdyby jakiegoś systemu nie wymyślili, byłoby to pole do nadużyć.

Druga sprawą jest to jaki będzie koszt takiego multiroom, bo jeśli to będzie np. koszt aktywacji dekodera + miesięcznie np dodatkowo 10-20zł to by przeszło. Ale jak będzie więcej to wolę sobie sygnał przerzucić w sposób bezprzewodowy. Niestety nie będę mógł odbierać innych kanałów na jednym jak i na drugim tv ale mówi się trudno.

Autorus

Ps. W związku z brakiem info na konferencji odnośnie multiroom mam wstrzymany zakup konwertera quad niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce zakupić:

[url="http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,13"]http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,13[/url] + [url="http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,129"]http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,129[/url]

czy to odpowiednia konfiguracja dla przyszłego multirom ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na logikę, to tak. Ale trzeba poczekać co będzie w multiroom jak to uruchomią. Na pewno jest tak, że do tego konwertera podłączysz w razie czego recordera i jeszcze zostają Ci dwa gniazda do podłączenia.
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty z multiroom wkladane raz dziennie do glownego tuner, celem nabrania uprawnien ?
Tunery polaczone po usb [ethernet bez problemu wyjdziemy poza mieszkanie] ?
Z abo tanszym o 30% dla wersji multiroom. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seneka' post='23038' date='19.11.2006, 04:43 ']
Kto ci takich bajek naopowiadał ? Mozesz podać źródło tej sensacyjnej informacji ? Chyba że sam to wymysliłeś na poczekaniu. Dzielenie sygnału w cyfrze zawsze było i jest nielegalne.
[/quote]

Nikt mi nie naopowiadał takich bajek. Doskonale pamiętam jak z 1,5 - 2 lata temu znalazłem taką informację na stronie C+. Kosztowało to bodajże 600 zł. i dawało możliwość na podłączenie C+ do 3 TV. W dodatku swego czasu mojemu znajomemu w jednym z salonów C+ zaproponowano taką możliwość. Faktem jest, że jakieś pół roku temu, gdy ponownie szukałem tej informacji nie mogłem jej znaleść. :)

btw. subzer0 ma rację. Chodzi o CardSplitter.

Edytowane przez whiteghost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Multiroom to usluga pozwalajaca na ogladanie dwoch roznych kanalow z platforym N na dwoch telewizorach w jednym domu. Beda to na 100% dwa tunery (pierwsza wersja zakladala jeden recorder i jeden standartowy Nbox). Nie ma zadnej mozliwsci aby za pomoca jednego boxa ogladac dwa rozne programy na dwoch telewizorach (zreszta nawet nie wiem jak chcielibyscie to podlaczyc na dluzsza odleglosc).

A mozliwosc zabezpieczen aby nie dochodzilo do naduzyc jest kilka, pierwszy to obowiazkowa instalacja przez instalatorow, oni sprawdza czy aby napewno jest tyle telewizorow w domu ile zamowionych boxow.

Drugi sposob jest taki ze tunery musza byc ze soba polaczone kablem sieciowym (aby mogly sie ze sobia kontaktowac). Tylko wtedy nie mozna miec wiecej niz dwoch tunerow (no chyba ze zamontujemy jakis swich).

Tak czy inaczej czekam na ta opcje, obecnie mam C+ na trzech TV (cardspliter) i Nke tylko na jednym.

Aleksej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może platforma n planuje wprowadzenie takiego urządzenia? Tuner od razu na 2 karty i z dwoma pilotami a do tego przekaźnik na podczerwień do drugiego pomieszczenia. I dysk 400GB :( . To było by coś. Na kanale Dr Dish TV widziałem 15minuową prezentacje tego urządzenia i robiło niezłe wrażenie, miało dostęp do wszystkich satelit a nie tylko do Astry i HB. Tylko niestety urządzenie nie posiada HDTV :( . Jak by n wprowadziła takie coś to by była niezła niespodzianka :(

[url="http://www.eycos.de/index.php?id=48"]http://www.eycos.de/index.php?id=48[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...