Skocz do zawartości
BoDeX

INSTALACJA "N" Multiroom - CO TO BĘDZIE ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw antenowy multiroom to po prostu zestaw z konwerterem TWIN i tyle. To chyba jasne że nbox HDTV recorder ma dwa tunery i musi dostać dwa sygnały z anteny. Inaczej nie można by było jednego programu oglądać a drugiego nagrywać. TWIN jest tez potrzebny do usługi VOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krecikson' post='15777' date='19.10.2006, 12:06 ']Zestaw antenowy multiroom to po prostu zestaw z konwerterem TWIN i tyle. To chyba jasne że nbox HDTV recorder ma dwa tunery i musi dostać dwa sygnały z anteny. Inaczej nie można by było jednego programu oglądać a drugiego nagrywać. TWIN jest tez potrzebny do usługi VOD.[/quote]

A czy kolega miał przyjemność przeczytania cennika ???
Bardzo polecam... Dowiesz się z niego, że istnieją 3 (trzy) różne zestawy antenowe:
- do nbox
- do nbox recorder
- multiroom

Każdy z nich jest w innej cenie, więc powyższe rewelacje wiele nie wnoszą :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zepol' post='15789' date='19.10.2006, 12:31 ']A czy kolega miał przyjemność przeczytania cennika ???
Bardzo polecam... Dowiesz się z niego, że istnieją 3 (trzy) różne zestawy antenowe:
- do nbox
- do nbox recorder
- multiroom

Każdy z nich jest w innej cenie, więc powyższe rewelacje wiele nie wnoszą :)

pzdr[/quote]

No nboxa jest single, do recordera jest twin, a do multirooma będzie quad
proste i logiczne
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.sky.com/portal/site/skycom/products/equipment/multiroom"]http://www.sky.com/portal/site/skycom/prod...pment/multiroom[/url]
Oto jak wyglada opcja multiroom w brytyjskim Sky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rqsz' post='15803' date='19.10.2006, 13:40 ']No nboxa jest single, do recordera jest twin, a do multirooma będzie quad
proste i logiczne
pozdrufka[/quote]

dla mnie to jasne, ale cytowałem kolegę krecikson'a, dla którego jasne to najwyraźniej nie było ;)

ciągle jednak nie wiadomo, jak rozwiążą kwestię abonamentu, drugiego tunera itd.... ale to pewnie dopiero w listopadzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehh, a mi sie wydaje, ze po prostu bedzie quad dla tych, co beda chcieli kilka tunerow wziasc. Abo jest tak niski, ze osobiscie uwazam iz za 20zl miesiecznie stac by bylo wiele osob na drugi dekoder. ITI po prostu daje quada, zeby ulatwic tym, co sie nie znaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie,mam zamiar przygotowac se talez +potrzebne taile pod 2xn decoder (recorder+zwykly)
oraz mozliwosc odbioru tv z astry(wiem poki co nie da rady ale to na przyszlosc)jako ze jestem laikiem w tych sprawach prosze o rade co kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zepol' post='15835' date='19.10.2006, 14:44 ']ciągle jednak nie wiadomo, jak rozwiążą kwestię abonamentu, drugiego tunera itd.... ale to pewnie dopiero w listopadzie :)[/quote]

No wlasnie to jest ciekawe jak sie zabezpiecza, bo jezeli beda jakies oferty znizkowe to wtedy mozna sie dogadac z sasiadem przez sciane (u mnie tak jest) i w sumie bedzie mozna taniej zaplacic niz za dwa osobne abonamenty. No chyba ze to jakos zabezpiecza (tyle ze nie potrafie sobie wyobrazic jak).
okaze sie w listopadzie
pozdrufka

[quote name='conix' post='15861' date='19.10.2006, 15:51 ']witam serdecznie,mam zamiar przygotowac se talez +potrzebne taile pod 2xn decoder (recorder+zwykly)
oraz mozliwosc odbioru tv z astry(wiem poki co nie da rady ale to na przyszlosc)jako ze jestem laikiem w tych sprawach prosze o rade co kupic[/quote]

Bylo na forum wystarczy poszukac.
Ale oki, antena minimum 80 cm, konwerter quad no i jedziesz z koksem jak to mowia. Tam gdzie ma byc recorder tam ciagniesz dwa kable z konwertera, do drugiego jeden no i zostaje ci jeden wolny na konwerterze na zaś.
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rqsz' post='15896' date='19.10.2006, 17:50 ']No wlasnie to jest ciekawe jak sie zabezpiecza, bo jezeli beda jakies oferty znizkowe to wtedy mozna sie dogadac z sasiadem przez sciane (u mnie tak jest) i w sumie bedzie mozna taniej zaplacic niz za dwa osobne abonamenty. No chyba ze to jakos zabezpiecza (tyle ze nie potrafie sobie wyobrazic jak).
okaze sie w listopadzie
pozdrufka[/quote]

No w sumie masz rację, ale wystarczy na to spojrzeć z ich strony - dostaną do łapy niewiele mniejszy abonamenta niż za dwie oddzielne osoby, a jednocześnie:
- w sysytemie będziesz z sąsiadem widniał jako jeden abonent = mniej roboty dla ITI (pakiety, faktury, wysyłki, ryzyko zadłużenia itp.)
- za aktywację każdego dekodera i tak im zapłacisz jak dwóch nowych klientów = dwie piecznie przy jednym ogniu
- mogą np wrowadzić ograniczenie (do 1szt.) dotyczące ilości nbox recorder'ów przypadających na osobę = z punktu widzenia prawdziwego użytkownika multiroom - mało znaczące (jeden recorder na cały dom wystarczy);
z punktu widzenia dzielenia się abonamentem z sąsiadem - utrudnienie w 'dogadaniu się' :blink: , zawsze tylko jeden sąsiad będzie miał recorder'a

tylko po co tyle gdybać :)

pzdr :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zepol' post='15911' date='19.10.2006, 19:28 ']tylko po co tyle gdybać :)[/quote]

Dokładnie, ale człowiek tak kombinuje w oczekiwaniu na .... :blink:
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc !!!!

Od wczraj mam n-kę. idzis niestety cos sie zrypało. Dziecko oglądało sobie Boomerang inagle sygnal zginał.

Jedyne co mogę oglądać to kanaly ogolnie dostępne tzn FTA czyli te których nikt nie ogląda.

Pomóżcie co mam zrobić!!

Kobitka na infolinii zapisala usterke ale sama jest glupsza odemnie. Nie wie co sie stało.
mam antene 60cm i konwerter do multiswitcha


Czekam na odp

moj GG 5750153
albo mail: zozole19@interia.pl
albo odowiedzcie poprsostu tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc,

Potrzebnuje Waszej pomocy! Nie mialem nigdy tv z anteny Sat wiec wybaczcie pierwsze pytanie:)
-czy ntv bedzie podawala sygnal przez kablowke?
-czy jest mozliwosc przekazania sygnaly tv n-boc poprzez siec lan
-czy jak podlacze drugi tv do n-box po hdmi to bede mogl ogladac ten sam program na 2 tv? jak mozna przelaczac programy z drugiego pomieszczenia (z tego w ktorymnie bedzie n-boxa)?
-czy jest jakas inna mozliwosc przekazywania sygnlu na drugi tv?

dzieki!
pozdr
rozdam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
[quote name='luk1401' post='16253' date='20.10.2006, 19:48 ']Wydaje mi się racjonalne połączenie dwóch Nboxów pracujących w trybie multiroom w jednej sieci lan.[/quote]
Też myśle, że w multiroom trzeba będzie je połączyć w LAN po ethernecie.
Ciekawa informacja jest na stronie ADB w opise tunera wyglądającego dokładnie jak nbox:
[url="http://www.adbglobal.com/files/5810SX.pdf"]http://www.adbglobal.com/files/5810SX.pdf[/url]
[quote]The ADB-3800S can connect directly to the ADB-5810SX DVR as part of a multi-room, home networking system. This allows the set-top boxes to access content stored on the DVR’s hard-drive in addition to controlling the recording from a second location.[/quote]
i [url="http://www.adbglobal.com/files/5800S.pdf"]http://www.adbglobal.com/files/5800S.pdf[/url]
[quote]The ADB-5800/10S can connect directly to the ADB-5810SX Digital Video Recorder (DVR) as part of a multi-room, home network. This allows the unit to access content stored on the hard-drive in addition to controlling the recording from a second location.[/quote]
Co oznacza mniej wiecej tyle, że wystarczy 1 recorder , 1 (lub więcej) zwykłych nboxów, a z każdego jest dostęp do nagrywania, odtwarzania, VOD (to by też tłumaczyło dlaczego na pilocie od zwykłego nboxa są przyciski do nagrywania, vod itp.)

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, trzeba przyznać, że Nbox jest bardzo zaawansowany technicznie i można by go nawet porównać do tunera klasy dreambox 8000s w nieco okrojonej wersji :):DB) Czy oprogramowanie w Nboxach jest oprte na linuxie?? Jeśli nie to trzeba by coś pod nie napisać. Kiedyś czytałem, że pod procki STI się linuxa nie napisze, ale może pod te nowsze da rade. Z drugiej strony jestem ciekawy jakie dekodery będą dawać lekarzą do nowego kanału TVN MED, tunery mają być darmowe, nie wiadomo jeszcze czy kanał jest nadawany w mpeg4 czy 2, ale kodowany będzie w conaxie cas7. Looknijcie na kanale 777 w nboxach. Ten dekoder z pdfa to nbox nieoznakowany pod iti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krecikson' post='15777' date='19.10.2006, 12:06 ']Zestaw antenowy multiroom to po prostu zestaw z konwerterem TWIN i tyle. To chyba jasne że nbox HDTV recorder ma dwa tunery i musi dostać dwa sygnały z anteny. Inaczej nie można by było jednego programu oglądać a drugiego nagrywać. TWIN jest tez potrzebny do usługi VOD.[/quote]
to do czego jest zestaw antenowy nbox hdtv recorder ja multi to konwerter twin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec jak narazie odnosnie multiroomu nic nie wiadomo, tyle dowiedzialem sie, ze potrzebny jest nbox recorder...

ja mam tylko nadzieje, ze nie bede musial placic 2 abonamentu, bo jesli tak, to moge sie pozegnac z N:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rqsz' post='15896' date='19.10.2006, 17:50 ']No wlasnie to jest ciekawe jak sie zabezpiecza, bo jezeli beda jakies oferty znizkowe to wtedy mozna sie dogadac z sasiadem przez sciane (u mnie tak jest) i w sumie bedzie mozna taniej zaplacic niz za dwa osobne abonamenty. No chyba ze to jakos zabezpiecza (tyle ze nie potrafie sobie wyobrazic jak).
okaze sie w listopadzie
pozdrufka
Bylo na forum wystarczy poszukac.
Ale oki, antena minimum 80 cm, konwerter quad no i jedziesz z koksem jak to mowia. Tam gdzie ma byc recorder tam ciagniesz dwa kable z konwertera, do drugiego jeden no i zostaje ci jeden wolny na konwerterze na zaś.
pozdrufka[/quote]

Myslę RGSZ że twoja odpowiedź jest błędna. Do odbioru nbox recorder potrzebne są 2 odzielne konwertery czyli wystarczy TWIN i to musi być ustawione na Hot Birda. Jezeli CONIX chce odbierac też Astrę na innym tunerze to potrzebuje QUAD MONOBLOCK - 4 wyjścia ( dwa obsługujące N recorder z HB i jedno Astra, inny tuner, jedno złącze z konwertera na Astrę pozostanie wolne). Niestety do takiego układu trzeba ciągnąć 3 kable.

[url="http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=produkt&id_prod=930&id_kat=17&id_typu=0"]http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=produkt...7&id_typu=0[/url] ( może być podłączone N recorder i jeden lub dwa odzielne tunery z Astry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kmac' post='16756' date='22.10.2006, 19:15 ']Myslę RGSZ że twoja odpowiedź jest błędna. Do odbioru nbox recorder potrzebne są 2 odzielne konwertery czyli wystarczy TWIN i to musi być ustawione na Hot Birda. Jezeli CONIX chce odbierac też Astrę na innym tunerze to potrzebuje QUAD MONOBLOCK - 4 wyjścia ( dwa obsługujące N recorder z HB i jedno Astra, inny tuner, jedno złącze z konwertera na Astrę pozostanie wolne). Niestety do takiego układu trzeba ciągnąć 3 kable.

[url="http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=produkt&id_prod=930&id_kat=17&id_typu=0"]http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=produkt...7&id_typu=0[/url] ( może być podłączone N recorder i jeden lub dwa odzielne tunery z Astry)[/quote]

RQSZ nie RGSZ :) . A co do astry to rzeczywiście, nie zauważyłem, że o to pytał. Umknęło mi to zdanie i zwróciłem uwagę na układ recorder plus nbox i hotbird.
Więc dzięki za zwrócenie uwagi.
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto jak może wyglądać instalacja multiroom w N (niestety po angielsku).
[url="http://sam-radford.me.uk/multiroom.htm"]http://sam-radford.me.uk/multiroom.htm[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktywuje temat, gdyz w tamtym bylo wiele domyslow. Przyszedl listopda, miesiac ujawnienia recorderow, kanalu HD (podobno) oraz instalacji Multiroom.
W piatek dzwonilem na BOK, mila Pani poinformowala mnie, ze do opcji multiroom, nie bedzie potrzebny nbox HDTV recorder (choc wczesniej powiedziano mi, ze ta usulgua bedzie oferowana wraz z lepsza wersja nboxa). Mily Pan w Media Markcie dodal, ze ma kosztowac 170 zl (jednorazowo).
Moze ma ktos juz jakies przecieki? Nie chcialbym, zeby w listopadzie N sprowadzilo mnie na ziemie, i powiedzialo 2 TV - kolejne miesieczne doplaty, bo jesli tak to sie zegnam :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Ja też czekam na jakieś bardziej szczegółowe info na ten temat, bo nie wiem co w tej chwili robić. Czy zakupić konwerter Quad (cztery wyjścia) na dwa n-boxy (rekorder + zwykły), czy też wystarczy konwerter Twin, bo z n-box recordera będzie można wypuścić sygnał na dwa Tv (oczywiście różny sygnał). Panowie, jak by ktoś miał jakieś bliższe informacje jaka opcja wchodzi w grę to niech da znać. Będzie wiadomo na co się nastawić. Bo ITI jak dotychczas robi z tego wielką tajemnicę, nie wiadomo czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram
takze czekam i nie wiem co robic, juz zakupilbym antene i konwerter, ale nie wiem jaki bo jaka opcja bedzie?
jezeli moglbym wykupic dwa zwykle nboxy to w sumie dobrze... choc wolalbym samego recordera. ale tu znowu trzeba inne konwertery...
yhh mam nadzieje ze w przyszlym tyodniu sie wyjasni wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z wami ;) Chwilowo nie ciągne przewodów antenowych, ale już się zastanawiam jak je pociągnać :)

[quote name='hellboyek' post='20145' date='05.11.2006, 13:23 ']
popieram
takze czekam i nie wiem co robic, juz zakupilbym antene i konwerter, ale nie wiem jaki bo jaka opcja bedzie?
jezeli moglbym wykupic dwa zwykle nboxy to w sumie dobrze... choc wolalbym samego recordera. ale tu znowu trzeba inne konwertery...
yhh mam nadzieje ze w przyszlym tyodniu sie wyjasni wszystko :)
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...