Skocz do zawartości
BoDeX

INSTALACJA "N" Multiroom - CO TO BĘDZIE ?

Rekomendowane odpowiedzi

Faktem jest , że "n" w swoim cenniku ujawnia taką opcję - multiroom !

W jaki sposób może być ona zrealizowana ?
A teraz pomyślcie - co ITI zrobi z dekoderami które zostaną zwrócone
w dniu wejścia na rynek modelu z HDD ?
Rzecznik konsumentów :( powinien się zainteresować tematem ponownej
sprzedaży używanych urządzeń - o ile w ogóle ITI ma takie plany !

KONCEPCJA nr.1 - każdy kto będzie chciał wymienić box-a otrzyma
propozycję zatrzymania go gratis , w zamian za drugi abonament lub
coś w tym rodzaju ( skopiowanie uprawnień na kartę 2 n-boxa ) :D

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
n nie sprzedaje boxów, opłata jest za aktywację, a co robi c+ z tunerami (pionki nie są produkowane od paru lat), ciekawi mnie sprawy zamiany boxa na rekorder, przecież karta jest sparowana z boxem, tzn że przy wymianie dostaniemy nową kartę (chyba)? Edytowane przez hazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że dostaniemy tzn dokupimy nowy nbox, i abo nam podskoczy, ale raczej o niewiele. tzn 10-20zł. Jak już kolega jeden pisał będzie " Prawdopodobnie chodzi o zestaw satelitarny z konwerterem typu quad, który ma cztery wyjścia na cztery tunery. Do czegoś takiego można podłączyć 4 nboxy HDTV albo 2 nboxy HDTV Recorder (względnie jeden Recorder i dwa zwykłe)."

Ja jestem za, ale raczej bym brał jeden recorder i jeden zwykły, ewentualnie dwa zwykłe i recoorder. Pół roku temu jakby ktoś mi tak powiedział wysłał bym go do tworek a teraz sam to mówię. Ale się pozmieniało.

Autorus



[quote name='hazi' post='14341' date='14.10.2006, 15:25 ']n nie sprzedaje boxów, opłata jest za aktywację, a co robi c+ z tunerami (pionki nie są produkowane od paru lat), ciekawi mnie sprawy zamiany boxa na rekorder, przecież karta jest sparowana z boxem, tzn że przy wymianie dostaniemy nową kartę (chyba)?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sie wlasnie zastanawiam, czy bede musial czekac do polowy listopada zeby zalozyc sobie instalacje na kilka telewizorow. Niby anteny zaczna sprzedawac w listopadzie wlasnie, ale co jesli mam juz antene z konwerterem twin? Nie chce recordera, i potrzebuje tylko na dwa telewizory, ewentualnie mam jeszcze jedna antene, wiec nonsensm by bylo czekanie miesiaca na kupienie czegos co juz mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie mam w łapkach reklamówkę Sky, W wersji HD także, multiroom jest tam rozwiązany oczywiście przy pomocy kolejnego boxa za który trzeba dodatkowo płacić miesięcznie 15 euro.
I spostrzeżenie:
pakiety tak samo podzielone i ich zawartość bardzo zbliżona!
Zaczynam podejrzewać ,że ITI tylko firmuje całą platformę a za nimi stoi ktoś kto ma jakiś monopol w zjednoczonej Europie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HDFAN' post='14398' date='14.10.2006, 20:15 ']Własnie mam w łapkach reklamówkę Sky, W wersji HD także, multiroom jest tam rozwiązany oczywiście przy pomocy kolejnego boxa za który trzeba dodatkowo płacić miesięcznie 15 euro.
I spostrzeżenie:
pakiety tak samo podzielone i ich zawartość bardzo zbliżona!
Zaczynam podejrzewać ,że ITI tylko firmuje całą platformę a za nimi stoi ktoś kto ma jakiś monopol w zjednoczonej Europie ;)[/quote]

Stawiam na to samo. Czyżby jedna z tysiąca niespodzienek trzymanych przez ITI :)
Jak sama nazwa wsakzuje MULTIROOM czyli na kilka pokoi. Bardzo fajny patent by to był gdyż brakuje mi tego teraz. Jedynie to samo w dwóch pokojach a dziecko chciałoby sobie coś innego czasami pooglądać niż rodzice.

A skąd o tym wiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mario' date='14.10.2006, 20:03 ' post='14409'

A skąd o tym wiecie?
[/quote]

teoria spiskowa , tez mi sie podoba B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest informacja o czymś takim jak multiroom? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='14422' date='14.10.2006, 22:40 ']Gdzie jest informacja o czymś takim jak multiroom? B)[/quote]

w cenniku, np tu: [url="http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/2006/10/12/maly-n-updejt/"]http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/2006.../maly-n-updejt/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru coś przemilczał wątek teorii spiskowej czyli jednak coś w tym jest..... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie sprzedawca pytal czy w przyszlosci bede zainteresowany usluga multiroom, po wyjasnieniu mi o co biega powiedzielem, ze tak :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może chodzi o coś podobnego do tego: [url="http://www.nova.gr/eng/pvr/"]http://www.nova.gr/eng/pvr/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='n_tv' post='14510' date='15.10.2006, 12:37 ']Mi sie sprzedawca pytal czy w przyszlosci bede zainteresowany usluga multiroom, po wyjasnieniu mi o co biega powiedzielem, ze tak :);)[/quote]
Witam!

Więc co CI wyjaśnił? O co w tym będzie biegało z punktu widzenia sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może to bendzie coś wspólnego z [url="http://konekt.onet.pl/satelita/"]http://konekt.onet.pl/satelita/[/url] wkońcu onet to też grupa ITI, chociaż sam wątpie w to co mówie. Edytowane przez Syrio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radar' post='14626' date='15.10.2006, 21:15 ']Witam!

Więc co CI wyjaśnił? O co w tym będzie biegało z punktu widzenia sprzedawcy?[/quote]

Z tego co mowil, to bedzie dostepna z dekoderem HD ale nie tym co ma byc za miesiac tylko cos innego. A tak na marginesie, wiecie czemu pozniej wchodzi na rynek wersja HD, ... bo dostawca mial poslizg z ukladem scalonym do producenta dekoderow, tak, ze to nie wina ITI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i proszę o pomoc. Od razu uprzedzam że jeszcze 2 godz temu byłem laikiem w temecie tv sat.

Przeprowadzam się z mieszkania do domu i w efekcie chcę/jestem zmuszony do inwestycji jedną z platform. Wybieram N bo myślę że mimo pierwszych negatywów będą się rozwijać. Pytanie dotyczy instalacji multiroom. Planuję wziąć nBoxa z nagrywarką do salonu i zwykłego do sypialni. Tak sobie wymyśliłem że pakietami pomieszam tak, że coś będzie tu a coś tu, no chyba że zaproponują jakieś fajne rozwiązanie abonamentu multiroom.

Ponieważ zestaw antena/konwerter oferują tylko na dzierżawę - chcę to kupić sam i wsadzić na dach na stałe. Jeśli dobrze doczytałem w moim przypadku potrzebuję podłączyć do anteny 3 kable (2 od recordera i 1 od nboxa zwykłego).

Pytania:
1. Czy konwerter quad rozwiązuje sprawę? Polećcie dobry w rozsądnej cenie.
2. Jaka powinna być średnica czaszy?
3. Czy brakuje czegoś jeszcze? ;)

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może nie jestem exp[ertem ale mam jakieś pojęcie o tv sat i spróbuje w chociaż minimalny sposób pomóc.
Pytania:
1. Czy konwerter quad rozwiązuje sprawę? Polećcie dobry w rozsądnej cenie.
ODP: Jeśli masz zamiar użyć jednego nbox'a PVR i jednego zwykłego to quad Ci w zupełności wystarczy.Będziesz miał również możliwość podłączenia dwóch recorderów gdyż sprawa się rozchodzi o ilość wyjść z konwertera. nbox recorder posiada dwie głowice (jedną do oglądania aktualnego programu druga do nagrywania) i musi mieć podłączone 2 sygnały z konwertera. Ze względu na to że nie ma w sprzedaży konwerterów z 3ma wyjściami kupujesz quada(4y wyjścia) i będzie chulało :). Co do ceny ... jestem do tyłu :D.
2. Jaka powinna być średnica czaszy?
Z tego co wiem to nHDTV sprzedaje czasze o średnicy 60cm. Z mojego punktu widzenia nie jest to mało ale... w zależności od warunków pogodowych i umiejscowienia czaszy im większa tym lepiej ;). Ja pracowałem na cyfrze i cyfrowym polsacie na czaszy 100cm i nie miałem problemów. Uważam za rozsądną czasze o wielkości 80-90cm średnicy. I powinno być ok.
3. Czy brakuje czegoś jeszcze? :)
No jeśli nie masz telewizora przystosowanego do HDTV to polecam zakup aby wykożystać w pełni możliwości nHDTV.

Pozdrowienia!

PS Jeśli gdzieś popełniłem błąd prosze o poprowianie. Człowiek uczy się całe życie i jest omylny.

Edytowane przez radar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uważam że przy instalacji kablowej w nowym domu warto pomyśleć na przyszłość np.ewentualne poprowadzenie po dwa kable i jakieś rozpowadzenie do innych pokoi gdyby kiedyś taka potrzeba zaistniała.polecam także zastanowic sie nad kablem sieciowym by moc podłaczyć dekodery kompa/kompy do sieci po pozniej bedzie bałagan.Ja teraz mam problem co zrobic by 2 kabel do recordera poprowadzic ,nie wiem kto ale ostatnio pisal na forum ze zrobil cala listwe (11kabli sat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też uwarzam, że jak ktoś wprowadza się do nowego domu i go wcześniej rewontuje to warto dłuuugo pomyśleć o dobrym okablowaniu. Kable sieciowe i telefoniczne po całym domu do tego jakieś antenowe ale to hyba nie na temat :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PIETRZKT' post='15176' date='17.10.2006, 16:54 ']Pytania:
1. Czy konwerter quad rozwiązuje sprawę? Polećcie dobry w rozsądnej cenie.
2. Jaka powinna być średnica czaszy?
3. Czy brakuje czegoś jeszcze? :angry:

Z góry dziękuję za pomoc[/quote]
ad1 zwróć uwagę na współczynnik szumów, z tego co widziałem na sieci, to chwalą się jeżeli ten współczynnik jest mniejszy niż 0,2 dB.
Możesz takiego quada zamówić na necie:
[url="http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,129"]http://www.satnet.com.pl/flow-produkty/pid,129[/url]
[url="http://satiq.pl/index.php?cPath=21_49&osCsid=3b6a4d5bae073b343fcb0d68d387b041"]http://satiq.pl/index.php?cPath=21_49&...fcb0d68d387b041[/url]
no i oczywiście allegro:
[url="http://allegro.pl/search.php?string=quad&category=14229&description=1&country=1"]http://allegro.pl/search.php?string=quad&a...1&country=1[/url]

ad2 Co do średnicy czasy, to sam iti informował, że przy recorderze musi to być minimum 80 cm (taką mają dawać w swoich zestawach)

pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Chodziło mi głównie o to czy taki quad wystarczy czy trzeba może jeszcze w coś inwestować. No i czy nbox musi zadziałać z każdym onwererem na rynku.

Okablowanie w domu jest :( Sprawa była przemyślana. Kabelki idą w peszlach i zbierają się na strychu. Co do sieci to już od jakiegoś czasu kożystam w mieszkaniu z Wifi - nigdy więcej kabli ;)

A telewizor już zaplanowany - Bravia KDL-46W2000. Tylko mam nadzieję że zadziała po HDMI, bo jak nie to roz... tę całą ich infolinię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PIETRZKT' post='15372' date='18.10.2006, 08:57 ']Co do sieci to już od jakiegoś czasu kożystam w mieszkaniu z Wifi - nigdy więcej kabli :P[/quote]
BOX ma inne zdanie na temat WLAN :lol: Chyba będziesz musiał postawić na nim jakiś Access Point

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PIETRZKT' post='15372' date='18.10.2006, 08:57 ']Wifi - nigdy więcej kabli :lol:[/quote]

Szybko zrewidujesz swoje podejście jak puścisz jakiś materiał HD po WiFi. Zaczniesz wtedy kombinować jakby tutaj wepchnąć jeszcze skrętkę żeby w salonie podłączyć A/V do netu

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...