Skocz do zawartości
pilotek91

kabel HDMI/HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

kupiłem ostatnio kabel hdmi/hdmi 15m i podłączyłem komputer do telewizora i kabel przesyła obraz do TV a niestety nie przesyła dźwięku. mam kartę graficzną GeForce 8400 GS. proceror AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3500+, Sterownik do karty dźwiękowej mam zainstalowany Realtec AC97 Audio. Proszę o pomoc. z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM

kupiłem ostatnio kabel hdmi/hdmi 15m i podłączyłem komputer do telewizora i kabel przesyła obraz do TV a niestety nie przesyła dźwięku. mam kartę graficzną GeForce 8400 GS. proceror AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3500+, Sterownik do karty dźwiękowej mam zainstalowany Realtec AC97 Audio. Proszę o pomoc. z góry dziękuję.

Musisz dokupić jeszcze wzmacniacz sygnału miałem to samo na oddalonym o 15 m telewizorze. Obraz Ci pójdzie nawet na 30m,ale dżwięk jest bardziej wymagający.Takie pudełeczko kupisz w sklepach internetowych za ok 150- 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to wzmacniacz sygnału?? a nie wystarczy podłączyć karty dźwiękowej pod graficzną kablem spdif out??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz dokupić jeszcze wzmacniacz sygnału miałem to samo na oddalonym o 15 m telewizorze. Obraz Ci pójdzie nawet na 30m,ale dżwięk jest bardziej wymagający.Takie pudełeczko kupisz w sklepach internetowych za ok 150- 250 zł.

Bzdura.

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM

kupiłem ostatnio kabel hdmi/hdmi 15m i podłączyłem komputer do telewizora i kabel przesyła obraz do TV a niestety nie przesyła dźwięku. mam kartę graficzną GeForce 8400 GS. proceror AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3500+, Sterownik do karty dźwiękowej mam zainstalowany Realtec AC97 Audio. Proszę o pomoc. z góry dziękuję.

Ten Realtec AC97 Audio to chyba dźwięk na płycie? Jeżeli tak to raczej nie obsłuży wyjścia hdmi. Poszukaj w specyfikacji GF, czy ma układ audio i zainstaluj odpowiednie sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej na temat ustawień w Menedżerze Realtek HD Audio,czy masz ustawione HDMI Output na domyślne?Ja miałem podobny dylemat i pogrzebanie w tym Menedżerze pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może na początku zrób test - podłącz kompa na krótkim kabelku - np 1-2m i zobacz czy działa dźwięk. Jak działa -to wina kabla, jak nie - to kabelek niczemu nie jest winny - tylko ustawienia w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam jak to jest z kartami nvidii - ale kiedyś się podłączało kabelkiem z płyty do karty graficznej aby szedł dzwięk. Może ktoś bardziej doświadczony w tej sprawie się wypowie - bo ja od zawsze używam ATI - i w tej kwesti (problemy z HDMI) to mogę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnym wątku właśnie mu napisałem odnośnie tego kabelka, miedzy płytą główna a kartą graficzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc. podłączyłem kabelkiem płytę główną do grafiki i wszystko działa:) dźwięk [beeep] i obraz tak samo:)

Edytowane przez pilotek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...