Skocz do zawartości
benzene

Hyundai MBox TP01

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ukazał się na rynku nowy odtwarzacz http://www.hyundaimbox.pl/mBox_K3-TP01.html

Główne cechy odtwarzacza:

Złącze HDMI (v1.3a) z sygnałem do 1080p (1920x1080 60Hz), obsługa trybu 24p

Kolorowy ekran LCD TFT (2") na froncie, pozwalający na pełną nawigację po plikach i uruchamianie odtwarzania bez podglądu menu na ekranie TV

Cyfrowe koaksjalne oraz optyczne wyjścia audio

Obsługa wielokanałowych formatów audio AC3 (DolbyDigtal), DTS

Wbudowane dekodery formatów Audio HD (DTS-MA, DTS-HR, Dolby TrueHD oraz DolbyDigital Plus)

Wielokanałowe odtwarzanie formatów Audio HD po konwersji (downmix) do tradycyjnych formatów DTS i AC3

Złącze sieci Ethernet (RJ45, 100MBit), opcjonalny adapter WiFi 802.11bgn

Wbudowane serwery Samba i FTP udostępniające dysk oraz pamięci USB

Wbudowany klient BitTorrent do pobierania plików z internetu

Opcja odtwarzania internetowych stacji radiowych (obsługa plików PLS)

2 złącza host USB 2.0, do podłączania zewnętrznych pamięci i dysków USB oraz karty WiFi

Opcja montażu dysku wewnętrznego (3.5" SATA) o pojemności do 2000GB

Odtwarzanie wideo w HD w formatach MPEG2 (TS/PS), MPEG4 (w tym H264, AVCHD), WMV i innych, obsługa MKV oraz obrazów ISO płyt DVD i BluRay

Obsługa napisów do filmów, z plików zewnętrznych, wbudowanych w MKV, DVD (ISO/IFO), M2TS (PGS). Obsługa napisów z plików TXT

Obsługa playlist M3U

Funkcja AutoPlay dla plików wideo

Wielojęzyczne menu obejmuje język polski, obsługa polskich znaków w napisach do filmów

Ciekawa alternatywa dla Novatrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - czy cos wiadomo o innych roznicach w stosunku do starych modeli? Moze dodali w koncu YouTuba, itp.?

Ze zdjec wyglada, ze Novatrony maja chyba nieco wiekszy i pojemniejszy w informacje wyswietlacz niz TP01/11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie Novatrona jest wyświetlanych nieco więcej wierszy - nieco mniejszą czcionką. LCD Novatrona pokazuje dokładnie tyle plików ile mamy na TV. Hyundai na TV ma mniejszą czcionkę, pokazuje więcej plików, na LCD już się tyle nie mieści.

W TP01 i TR11 zmiany polegają jedynie na zmianie frontu na taki z LCD. Innych zmian w stosunku do P500/R600 nie ma.

YouTube będzie. Jest tu obok taki wątek o wymownej nazwie "Hyundai a YouTube, Flickr, Picasa "...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
YouTube będzie. Jest tu obok taki wątek o wymownej nazwie "Hyundai a YouTube, Flickr, Picasa "...

Super. A czy jest szansa na wsparcie odtwarzania oryginalnych płyt z CSS z napędów DVD/BD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super. A czy jest szansa na wsparcie odtwarzania oryginalnych płyt z CSS z napędów DVD/BD?

nie sądzę, to kwestia licencji, choć pewnie niezbyt drogich. Urządzenia nie mają opcji ripowania płyt, a pomyślane są jako zamienniki odtwarzaczy DVD (i BD), dla tych którzy z płyt korzystać nie chcą. Płyty można zgrać na PC na dysk i schować je do szuflady, bez obawy że z czasem się zniszczą, porysują itd.

Jak ktoś chce raz obejrzeć płytę DVD i zapomnieć - zgrywanie jest wtedy dodatkową zabawą - to fakt. Mało kto jednak (co nie znaczy że nikt) próbuje podłączyć do odtwarzacza jeszcze zewnętrzny napęd płyt - więc producenci odtwarzaczy róznie podchodzą do tej funkcjonalności, nie traktują jej jako priorytetową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z klientam torrent. Czy dobrze się sprawuje, czy są dobre transfery i czy można seedować bez ściągania, bo słyszałem, że niektóre dyski sieciowe nie mogą tylko seedować, a jest to dla mnie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o klienta bittorrent to u mnie jest taka sytuacja, że po 1-2 godzin przestaje ściągać, jak próbuję coś zdziałać przez www to nie ma żadnych widocznych plików, nie ma też informacji o ilości miejsca na dysku, tak jakby stracił łączność z dyskiem, muszę bittorrenta w opcjach wyłączyć i włączyć i wtedy się wszystko pojawia, niestety znowu na max 2 godziny. Ktoś się spotkał z czymś takim ? może coś poradzić ? Trochę to uciążliwe bo muszę ściągać na kompa a później przesyłać w sieci do dysku odtwarzacza ( i wtedy nie ma żadnych problemów z przesyłem ), a kupując odtwarzacz to główną cechą miał być klient Bittorrent. Z góry dzięki za ewentualne sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Human Media i odpisali mi, że to mały dodatek i nie jest tak sprawny i rozbudowany jak na PC. Jest tak skonstruowany, żeby nie przeszkadzał w odtwarzaniu. Napisali mi, że nie jest to narzędzia do poważnego angażowania się w wymianę p2p i czasem jest blokowany na trackerach.

Ale torrent, torrentem. Jest jeszcze gorzej niż myślałem.

Napisali mi, że w tym Hyundaiu nie ma trybu passthrough dla HD audio. Hyundaie mają tylko dekodowanie DTS-HD do DTS (5.1) lub PCM 2.0 oraz dekodowanie TrueHD do AC3 (5.1) lub PCM 2.0.

To ostatecznie przekreśliło Hyundaia jako odtwarzacz dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda, obsługa klienta bittorrent przez www jest stosunkowo prymitywna, ogranicza się do bardzo podstawowych funkcji oraz ustawień, według mnie to w zupełności jednak wystarczy, natomiast musi działać to podstawowy warunek. Ponoć w niedługim czasie ok 2 tygodni ma wyjść aktualizacja oprogramowania, która powinna zwiększyć atrakcyjność urządzenia, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast mogę dodać, że kontakt ze wsparciem technicznym na wysokim poziomie. Informacje wyczerpujące i fachowe, na dodatek sympatycznie

Edytowane przez unp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie obsługuje DTS HD MA i Dolby true HD passthrough.

Ciekawe czy jest szansa na dodanie kiedyś w nowym firmware obsługi DTS HD MA i Dolby true HD jako passthrough. Bo na Realtek RTD1283DD potrafi to.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie obsługuje DTS HD MA i Dolby true HD passthrough.

Ciekawe czy jest szansa na dodanie kiedyś w nowym firmware obsługi DTS HD MA i Dolby true HD jako passthrough. Bo na Realtek RTD1283DD potrafi to.

Szanse są zerowe. Do tego wymagana jest nowa wersja chipsetu. Sama podmiana firmware nic nie daje.

Niestety - dla passthrough musi być już nowy chipset. Z drugiej strony - jeśli ktoś ma możliwość odtwarzania dźwięku z tych formatach to zazwyczaj kupuje sprzęt z wyższej półki - Dune, PCH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w niektórych urządzeniach jest to kwestia opłat licencyjnych. Sprzęt potrafi, ale producent nie zapłacił za to licencji i jest to zablokowane.

Np. Icy Box MP3011HW i Ariva 210 HD Player. Sprzęty są praktycznie identyczna, a Passthrough dla HD audio ma tylko Icy Box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...