Skocz do zawartości
Yamashi

Dźwięk HD na płycie DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio odtwarzacz blu ray Samsung bd c6900 ale poniewaz nie mam jeszcze żadnej płyty blu ray postanowiłem wypróbować sample testowe - jest to normalna struktura filmu BDMV z urywkami filmów tyle że nagrałem to na zwykłą płytę DVD 4,7 GB. Na płycie są urywki filmów z bitrate sięgajacym ok 30 Mbps z dźwiękiem DTS HD Master i z Dolby True HD. Odtwarzacz jest podłączony do amplitunera onkyo 605 który posiada te nowe dekodery i podłaczony jest z odtwarzaczem optykiem.

Odtwarzacz widzi i odtwarza filmy, ale strasznie skaczą, a amplituner nie wykrywa dźwięku HD tylko odtwarza zwykly dts albo DD, albo w ogóle jest cisza.

Teraz moje pytanie - czy problem leży w tym, że jest to płyta DVD ? Czy na płycie DVD można nagrać film z takim dużym bitrate i z dźwiękiem hd, czy też może sama płyta dvd ma tu jakieś swoje ograniczenia i dlatego się film tnie a amplituner nie chce puścić dźwięku hd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nagrać sample na płytę DVD-R. Na konsoli PS3 śmigają bez problemu . Niestety - stacjonarne odtwarzacze mają zbyt wolne napędy i przy transferze z nośnika DVD materiału o dużym bitrate po prostu "nie wyrabiają".

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwykły DTS lub DD wynika z ograniczeń połączenia optycznego, do tych spraw to tylko HDMI. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedź, a czy to także przekłada się na dźwięk a konkretnie brak odtwarzania dźwięku HD na amplitunerze ? O widze że napisalismy równocześnie ;), dzięki za odp. myślałem że optykiem także idzie dźwięk hd, cyfrowo do amplitunera i tam on zostaje zdekodowany więc nie ma to znaczenia...

Edytowane przez Yamashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...