Skocz do zawartości
Przemek94

port LAN w TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję kupno telewizora LCD z portem LAN. Chcę oglądać filmy z dysku sieciowego podłączonego do routera. moje pytanie:

czy za pomocą tego portu mogę to robić czy ma on jedynie charakter serwisowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W średniej i wyższej półce praktycznie każdy telewizor ma dziś obsługę DLNA czyli dokładnie to o co Ci chodzi - odtwarzanie mediów z sieci przez ethernet (lub opcjonalnie moduł WiFi). Oczywiście Twój dysk sieciowy również musi obsługiwać DLNA lub UPnP AV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli zwykły dysk podłączony do routera.

mam router asus wl-500g i on współpracuje z protokołem UPnP.

Więc u mnie będzie to działać??

i jeszcze jedno. w każdym tv port lan jest do mediów?? czy zdarzają się takie nieobsługujące mediów??

Edytowane przez Przemek94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Port lan raczej nigdy nie służy serwisowaniu, ale teoretycznie może służyć sieciowym funkcjom telewizora typu korzystanie z serwisów pogodowych, YouTube itp. lecz bez funkcji DLNA. Dlatego lepiej się upewnij co do DLNA, chociaż dziś raczej wszystkie TV obsługują tę funkcję.

Dysk sieciowy na pewno obsługuje UPnP bo taka jego funkcja, jednak pamiętaj, że musi potrafić serwować te same formaty plików jakie obsługuje telewizor. O ile ze zdjęciami czy mp3 nie ma problemów, to już z filmami jest różnie. Nie wiem czy jakieś NASy przesyłają np. MKV, a tym bardziej czy potrafią zaserwować jednocześnie napisy w osobnym pliku, szczerze mówiąc wątpię. Oczywiście raczej nie będzie też w menu TV wyświetlanych miniatur zdjęć, okładek płyt czy klatek z filmów, bo takie funkcje plus sygnały sterujące przewijaniem itd. w DLNA to często kwestia indywidualnych rozwiązań i działają tylko w przypadku dedykowanych serwerów. Producenci jak Samsung czy Sony dodają do telewizorów płytki z serwerami DLNA na PC, i jak to zainstalujesz na komputerze to masz serwer obsługujący "wszystkie bajery", mkv, napisy zewnętrzne itd. NAS będzie serwował pliki ale tylko te formaty które potrafi i tylko w tym zakresie funkcji które obsługuje.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku TV SAMSUNG LE 40C550.

w opisie aukcji pisze: AllShare (powered by DLNA): Tak

to oznacza że odsługuje DLNA na porcie LAN??

Napisałeś, że może być YouTube bez DLNA.

a może być DLNA bez LAN??(odwrotnie)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLNA idzie przez sieć, więc bez sieci (przewodowej lub WiFi) nie ma DLNA. Jednak te same formaty mediów odtworzysz również z portu USB telewizora. W modelu C550 jest DLNA, a nie ma Internet TV czyli YouTube i innych takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie bierz sony, ma bardzo nie dopracowane i okrojone DLNA. Filmy mkv muszą być transkodowane do AVCHD żeby polecieć po DLNA do TV. A do tego potrzebny jest już komputer po drugiej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkv przez LAN (nie wifi).

może ktoś dać przykład tv, który to potrafi?

w rozsądnej cenie...

Edytowane przez byko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...