Skocz do zawartości
dawmac

Marantz AV8003 jako preamp do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie przytargalem do domu Maranz AV8003 ktory ma pracowac jako preamp w moim systemie. Bedzie w miejsce onkyo 905 ktore to zabija muzyke w moim systemie :)

Moj system to >

glosniki przod JM LAB Utopia

tyl Roksan Kandy K2 Speakers

centralny Tannoy TDC

subwoofer B&W PV1 ( za 7 dni bedzie w jego miejsce Velodyne DD18 :) rowniez bedzie test na forum )

przod zasila Gamut D200 a tyl i centralny PARASOUND 5.1

CD Wadia 860x

Po dlugiej przerwie, bo ciagle filmy i muzyka po przez onkyo, kilka dni temu posluchalem sobie muzyki bezposrednio z CD spietego z Gamutem i wrazenia odzyly i sa niesamowite. Scena, przestrzen, lekkosc muzyki super a jak dzwiek przepuszczony przez onkyo to dzwiek strasznie zamulony. Zastanawialem sie dlugo nad wyborem preampa i kilka modeli bylo do wyboru ale zdecydowalem sie na maranza bo oferuje dosc duzo w rozsadnych pieniadzach. Klocki typu Denona A1HDA sa po za moimi mozliwosciami finansowymi wiec wybralem cos rozsadnego. Mam nadzieje ze znacznie poprawi sie jakosc dzwieku w stereo i kinie. Cale okablowanie to XLR Chord Chameleon.

Dzis czeka mnie dluga noc i sporo zabawy i postaram sie opisac czy Maranz jako preamp sprawdza sie w kinie domowym i stereo. Chetnie do prob przystapil bym juz teraz ale corka uparla sie na Toy Story 3D i musze do kina pedzic.

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna konfiguracja. Czekamy na test.

A dlaczego wybrałeś akurat Marantz,a ?. Jest wiele procesorów w podobnej cenie np ARCAM FMJ AV888, Sherbourn PT-7020A.

Ja bym doskładał i kupił Classe SSP-800.

c3cf4bfd68d57706med.jpg

Jak szaleć to szaleć.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładna konfiguracja. Czekamy na test.

A dlaczego wybrałeś akurat Marantz,a ?. Jest wiele procesorów w podobnej cenie np ARCAM FMJ AV888, Sherbourn PT-7020A.

Ja bym doskładał i kupił Classe SSP-800.

c3cf4bfd68d57706med.jpg

Jak szaleć to szaleć.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Maranza nowego dostalem za 1600£ ze sklepu z ktorego duzo zabawek kupuje :P Arcam to kwota okolo 4000£ , Sherbourn PT-7020A odpadl bo nie ma polaczen zbalansowanych a pomimo ze zdania sa podzielone co lepsze czy XLR czy RCA to ja nie mam W GAMUD D200 innych wyjsc jak XLR i stosowanie przejsciowek itp to nie bardzo sie sprawdzalo jak do tej pory. Jest jeszcze rotel, onkyo itd ale szczerze to chcialem "sprobowac" maranza bo duzo dobrego o nim sie naczytalem ( jak rowniez o wielu innych klockach tej firmy ).

Jesli idzie o Classe SSP-800 to dlugo bym musial "dozbierywac" i byla by to gonitwa ze zawsze cos jest lepszego. Trochesie i stereo i kinem domowym bawie i najwazniejsze jest aby umiec sie opamietac :) Ja staram sie racjonalnie podchodzic do tematu pomimo ze mam pierd... na tym punkcie :)

Ide klamota z pudla wyciagnac :)

pozdr. dawmac

PS. Toy Story 3 w 3D fajne ale bez emocji. Do domu nie kupie 3D dopoki nie bedzie dostepne bez glup.... okularow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam pierd.... na punkcie sprzętu dlatego Ci zaproponowałem tego Classe SSP-800. Ja chyba na Twoim miejscu skusiłbym się na niego.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Ps.

Czekamy na test tego Marantz,a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem do pozna i na wstepie moge powiedziec ze najwazniejasza zaleta jak narazie jest to ze nic nie robi z sygnalem z CD. Sprawdzalem CD z wzmacniaczem a CD spiete z Maranzem + Wzmacniacz i muzyka w stereo jest praktycznie bez zmian. Mam tylko wrazenie jak by bylo troszke mniej niskiego basu ale to jeszcze moze kwestia ustawien. Ogolnie jednak jestem bardzo zadowolony z jakosci stereo. Oczywiscie jedyne sluszne ustawienie do sluchania muzyki to 2.0 bo jakikolwiek ustawienia suround psuja wszystko. Szczerze moge polecic ten preamp wszystkim milosnikom stereo.

Co do kina to napisze cos wiecej po powrocie z pracy. Najlepsza opinia nich bedzie fakt ze AVATARa ogladalem w kinie 3D, ogladalem w domu i obraz fajny ale jakos tak bez emocji. Wczoraj obejrzalem go calego po raz kolejny !! pomimo ze mialo to byc 15 minut testu. Przestrzen, lokalizacja efektow, jakosc odgosów ( kazdy najlzejszy oddech, kazdy szmer, kazdy odglos latajacego robala :P ) bylo idealnie slychac. Ogladajac mialem wrrazenie ze przebywa sie w tym lesie. Kilka systemow w zyciu slyszalem a ostatnio kilka demo pokoi zaliczylem w zwiazku z zastanawianiem sie nad projektorem i nigdzie nie doswiadczylem tak fajnej przestrzeni w filmie. Popoludniu potestuje kilka innych filmow :)

Uwazam ze wart jest maranz wydanych pieniedzy. Moze do tak duzej zmiany w systemie przyczynil sie rowniez fakt ze wszystkie polaczenia sa na kablach XLR zbalansowanych bo jest slyszalna ronica jak zmienialem polaczenie XLR na RCA ale naprawde najwieksza zaleta maranza to fakt ze nie psuje dziweku.

pozdr. dawmac

PS. menu w maranz jest jak z zx spectrum :) Kalibracja dziala ok i w miare szybko. Pilot jeden uniwerrsalny i mozna go uczyc obslugi innych urzadzen, glowny pilot bardzo fajny, PODSWIETLANY :) Maranz wykonany jest bardzo solidnie, dobre zlacza, ciezki, czytelny wyswietlacz nawet z 6m. Obsluga bardzo prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...