Skocz do zawartości
VAMET

ASUS Xonar HDAV, ATI 5xxx Intel Clarkdale i bitstream audio HD :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Widzę, że oprócz karty dźwiękowej ASUS Xonar HDAV i Auzen X-Fi HomeTheater HD, są nowe możliwości w bitstreamowaniu dźwięku HD z PC :)

ATI 5xxx - karta graficzna

Intel Clarkdale - DH55TC płyta główna i Intel Core i5-6x0, i5-6x1 oraz i3-5x0 (ponoć obecnie najlepsze rozwiązanie)

Hmm, ktoś miał okazję pobawić się kompem z tymi podzespołami i jak wypada ten bitstream? :)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

No to kompa można złożyć dość szybko i tanio w cenie Base 3.0/Prime 3.0 z następujących części:

- Płyta główna: Intel DH55TC (389,00 PLN) lub Intel DH55HC (409,00 PLN)

- Procesor: Intel Core i3 550 3,20 GHz (zintegrowana karta na niej z bitstream HD audio) 599,00 PLN

- Pamięć RAM: GoodRam DDR3 2GB 1066MHz CL7 (189,90 PLN)

- Obudowa: CoolerMaster Elite 310 Black-Silver (149,90 PLN)

- Zasilacz: Chieftec (GPS-350A) 350W (159,90 PLN)

Razem: 1487,70 PLN :)

Dyski na pewno już macie. Ceny z pierwszego lepszego sklepu, na Allegro o wiele taniej.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag:

1. Zamiast i3-550 lepiej kupić i3-530. Różnica w cenie spoooora, w wydajności do zastosowań które nas interesują, żadna.

2. Płyty Intela jak wyżej to totalny basic. Faktem jest, że mają sporą sprawność elektryczną, ale funkcjonalność "premium" jest na poziomie zerowym. Do tego mają zwykłe kondensatory zamiast polimerowych, konstrukcyjnie są z ery kamienia łupanego, fuj :). W tym przedziale cenowym można znaleźć coś lepszego.

3. Pamięć nie mam uwag, do zastosowań HTPC bez różnicy. Podobnie obudowa, to kwestia gustu, tu też nie mam uwag.

4. Zasilacz, tu warto się przysadzić do czegoś porządnego. Cichy zasilacz o dużej sprawności elektrycznej i cieplnej to podstawa w HTPC. Proponowałbym Be Quiet Pure Power L7-300W 80plus. Cena nawet niższa od Chiefteca, a do zastosowań HTPC wydaje się być lepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Obudowa, pamięć, zasilacz tak tylko strzeliłem, żeby jakiś przedział cenowy stworzyć.

Fakt, nie pomyślałem, że i3 530 też wchodzi w Clarkdale, bo tylko te procesory potrafią bitstreamować dźwięk HD :P

No to jeszcze taniej. A co do procka to każdy obecny na rynku daje radę, ale nie każdy ma bitstream :)

Można zamiast procka Intela inny, a jako grafę wsadzić ATI 5xxx też bitstreamują :) Gdzieś czytałem, że najlepszym rozwiązaniem, które naprawdę działa, to właśnie Clarkedale.

Tak czy siak cena bliska Dune HD Base 3.0/Prime 3.0 :) ...i do tego komputer.

Można PowerDVD9/10 lub Arcsoft TotalMedia Theatre sterować za pomocą jakiegoś pilota IR?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedzial na pytanie VAMET-a.

Jesli chodzi o karte z serii 5xxx to spokojnie pod Win7 wypuszcza bitstream po HD z Power DVD

Procek i karta dowolna, wystarczy dual core.

U mnie smiga na 5750 i procku intel 6300 bez podkrecania.

Mam tez karte dzwiekowa asusa ale z mojego punktu widzenia szkoda kasy na chwile obecna.

Jak chcesz sie bawic w 3d HD to procek koniecznie silniejszy z rodziny i3 lub wyzszy albo jakis 4-ro rdzeniowiec od AMD.

Nie pakuj sie w niepotrzene koszty o ktorych rozni roznie pisza.

Ja mam dojscie do roznych konfiguracji i narazie nie ma sensu pakowac sie w koszty no chyba ze pod 3d HD

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...