Skocz do zawartości
  • 0
M_A_X20

Samsung UE40C6000 białe chmurki

Pytanie

Witam,

Ostatnio kupiłem wyżej wymieniony telewizor i mam następujący problem. Podczas oglądania ciemnych scen (obrazu) w niektórych miejscach ekranu są widoczne tak jakby białe chmurki, wygląda to jakby w tych miejscach ekran był podświetlany bardziej. Miejsca te są stałe. Czy to jest normalne w tym telewizorze?, czy należy go oddać na gwarancje gdyż jest uszkodzony?.

Proszę o odpowiedz czy ktoś spotkał się z tym zjawiskiem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
...

Proszę o odpowiedz czy ktoś spotkał się z tym zjawiskiem.

....

Ktoś? Wszyscy...

Zwykły clouding. Chciałeś "LEDa", masz "LEDa". Clouding dostałeś promocyjnie w gratisie :). Wszystko jest w absolutnym porządku.

A jedyne "uszkodzenie" polega na wypaczeniu przez marketingowców potencjalnym użytkownikom, poglądu na podświetlenie krawędziowe LED, jako remedium na jakość prezentowanego obrazu.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No tak ale te chmurki występują tylko po lewej stronie ekranu i to nie w rogach czy krawędziach ekranu a gdzieś pośrodku.

Czyli jeśli oddam tv do serwisu to nic z tym nie zrobią? Jak to możliwe przecież to ewidentna wada telewizora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
..............

Czyli jeśli oddam tv do serwisu to nic z tym nie zrobią? Jak to możliwe przecież to ewidentna wada telewizora

Jedyne co mogliby zrobić to wymienić matrycę lub cały telewizor. Co w żaden sposób oczywiście nie gwarantuje, że w nowym telewizorze zjawisko nie będzie występować, tyle że co najwyżej w innym miejscu.

Co do uznania tego jako wadę przez serwis, cóż... wszystko zależy od upierdliwości i siły jego występowania. Trudno mi to ocenić, nie widząc tego. Ale raczej jest to mało prawdopodobne, z racji na jego powszechność i uznanie za podstawową przypadłość samej technologii, czyli "ten typ tak ma".

Jedno co mogę doradzić to przeprowadzenie porządnej sprzętowej kalibracji. Prawidłowe nastawy kalibracyjne w dużym stopniu ograniczą postrzeganie tego zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kalibracje przeprowadziłem, oczywiście zjawisko się zmniejszyło ale sam fakt jego występowania mnie delikatnie wk.....

Co do kupna tv led nie kupowałem go z powodu reklam itp bo wiedziałem ze w zasadzie żadnej różnicy pomiędzy podświetlaniem led, a zwykłym nie ma. Kupiłem go jedynie z powodu tego że bardziej pasował wyglądem do salonu. Widocznie teraz przy kupnie nowego sprzętu trzeba uważać żeby nie kupić zepsutego co moim zdaniem jest lekko dziwne.

Co do serwisu, wynika z twojej wypowiedzi że nawet jeśli uznają reklamacje to pewnie dostanę tv z podobną przypadłością, czyli w zasadzie nie ma sensu.

A tak ogólnie ktoś wie czym ten efekt jest spowodowany i czy w miarę upływu czasu może to zniknąć.

Postaram się zrobić zdjęcia i je umieścić ,ale to wieczorem bo w dzień efekt nie jest zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba nie zrozumiałeś wypowiedzi SlawkaR.

To nie jest uszkodzenie. Ta technologia podświetlenia tak ma.

W niektórych egzemplarzach TV widać te "chmurki" bardziej w innych mniej. Kwestia szczęścia.

Zniknąć raczej nie znikną. Prędzej spodziewał bym się nasilenia zjawiska. Chociaż może nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozumiem że ta technologia tak ma, ale coś jest nie tak, bo od czegoś te chmurki się robią, u mnie np. są widoczne tylko na lewej części ekranu.

Kończąc temat, szkoda że nie wiedziałem o tym zjawisku wcześniej, a jak czytałem opinie to wszyscy byli zadowoleni. Pozostaje tylko rozkoszować się jasnym obrazem.

Dziwi mnie tylko że jeśli ta technologia ma takie wady to producenci pchają się dalej w to.

Edytowane przez M_A_X20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dziwi mnie tylko że jeśli ta technologia ma takie wady to producenci pchają się dalej w to.

Dopóki jest popyt to będzie i podaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Masz rację. Choć ja już nigdy nie kupie niczego samsunga:)

A widzisz ... wyrobiłeś sobie bzdurną opinię.

Myślisz że tylko Samsungi mają ten problem?

Poczytaj forum. Sony czy Panasonic robi to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Rozumiem że ta technologia tak ma, ale coś jest nie tak, bo od czegoś te chmurki się robią, u mnie np. są widoczne tylko na lewej części ekranu.

Robią się od naprężeń w matrycy powstałych na różnych etapach produkcji i transportu. Trochę przy montażu, trochę przy transporcie matryc, trochę już przy końcowym transporcie samego telewizora do sklepu, czasem przez pół świata. Naprężenia w matrycy powodują zaburzenia w dystrybucji światła ze źródeł umieszczonych na krawędziach do pozostałych części samej matrycy. Z racji konstrukcji, każde, nawet delikatne naprężenie który kiedykolwiek w matrycy się pojawiło, może odbić się na jej dalszym funkcjonowaniu, właśnie w postaci nierównomierności podświetlenia.

Konsekwencją tego stanu rzeczy jest oczywiście udział czynnika szczęścia w tym wszystkim, stąd w jednym może być trochę lepiej, w innym trochę gorzej. Nigdy nie wiadomo tak naprawdę jak się trafi. Ale fakt pozostaje faktem, że praktycznie zawsze to występuje i jest to zjawisko powszechne, znane i w zasadzie akceptowane przez producentów.

Ba, jeśli ktoś (użytkownik) ma wyższe wymagania, to niektóre firmy mają w ofercie usługę selekcji matryc pod kątem minimalizacji tego zjawiska. Tak było na przykład w zawodowych monitorach NECa. Nie muszę chyba dodawać, że za taki luksus firma sobie liczy całkiem sporą kasę. Więc raczej trudno powiedzieć, żeby producenci nie mieli świadomości tego zjawiska. Wiedzą o nim i je akceptując w granicach norm, które zresztą sami sobie ustalili :).

Kończąc temat, szkoda że nie wiedziałem o tym zjawisku wcześniej, a jak czytałem opinie to wszyscy byli zadowoleni. Pozostaje tylko rozkoszować się jasnym obrazem.

Cóż może jednak czytałeś w niewłaściwych miejscach i opinie osób posiadających małe doświadczenie w kwestii tego, jak dobry obraz powinien wyglądać :).

Dziwi mnie tylko że jeśli ta technologia ma takie wady to producenci pchają się dalej w to.

A co się mają nie pchać. Medialnie modna technologia, tania w produkcji, klienci pchają się drzwiami i oknami, zarobić można, więc trzeba produkować to co się dobrze sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do norm to się nie będę wypowiadał bo jak ktoś dla siebie normy ustala to już cała sprawa bez komentarza, jeszcze doczekam czasów jak ustalą normę że jak pół ekranu działa to i tak jest dobrze.

Co do chmurek to spróbuje jeszcze jednego, popuścić śrubki z tyłu na obudowie bo na stronie samsunga piszą że jeśli występuję efekt flasha na rogach ekranów to może być obudowa za bardzo dokręcona, więc może to coś pomorze. Choć u mnie i tak nie jest źle są lekko widoczne i to tylko gdy jest ciemno i przynajmniej ogląda się tv 30 minut.

Odnośnie mojej opinii o samsungu może przesadziłem,ale zawsze wydawało mi się że jak kupuje coś nowego to ma być sprawne i bez wad, i dlatego delikatnie mnie to irytuje. Teraz na zakupy będzie trzeba brać szwagra jak przy zakupie samochodu:P.

Pomijając już te chmurki itd dalej uważam samsunga za dobrą firmę, choć się nieco zawiodłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Co do norm to się nie będę wypowiadał bo jak ktoś dla siebie normy ustala to już cała sprawa bez komentarza, jeszcze doczekam czasów jak ustalą normę że jak pół ekranu działa to i tak jest dobrze.

Kurcze, żebyś nie wykrakał, najdzie nasz jeszcze z jeden kryzys albo i dwa i kto wie... :P

Co do chmurek to spróbuje jeszcze jednego, popuścić śrubki z tyłu na obudowie bo na stronie samsunga piszą że jeśli występuję efekt flasha na rogach ekranów to może być obudowa za bardzo dokręcona, więc może to coś pomorze....

To piszą nie tylko na stronie Samsunga, już nie raz pisaliśmy o tym na forum. Jedną z przyczyn rzeczonych naprężeń może być za mocno skręcona obudowa. To żadna nowość.

Odnośnie mojej opinii o samsungu może przesadziłem,ale zawsze wydawało mi się że jak kupuje coś nowego to ma być sprawne i bez wad, i dlatego delikatnie mnie to irytuje. Teraz na zakupy będzie trzeba brać szwagra jak przy zakupie samochodu:P.

Pomijając już te chmurki itd dalej uważam samsunga za dobrą firmę, choć się nieco zawiodłem.

Samo życie. W plaźmie powidok nie jest uważany za uszkodzenie kwalifikujące się do naprawy gwarancyjnej, w LCD clouding.

Masz kilka możliwości, albo dokonujesz świadomego wyboru określonej technologii, zgadzając się na jej wady i zalety i wybierasz opcję, która mniej Cię może potencjalnie drażnić (patrz wyżej plazma/lcd). Druga możliwość wydajesz kasę x 4 i kupujesz topowy telewizor z wygaszaniem strefowym i podświetleniem na całej powierzchni ekranu. Zapłacisz więcej, masz szansę na więcej i lepiej, znowu samo życie :). Kupujesz sprzęt klasy popularnej, w gratisie dostajesz z nim bagaż wad i zalet. Wtedy ważnym jest żeby być mądrym przed szkodą, a nie jak w przysłowiu i dokonać możliwie optymalnego wyboru.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

MAX20 musisz pogodzic sie z tym co widzisz i to jest cos nieuniknionego.

Nawet jesli wymienia ci w serwisie na inna to zjawisko cloudingu nie zniknie tylko zmieni sie na inny :-)

Sorki za szczerosc ale tak juz jest.

Jak chcesz miec produkt prawie idealny to musisz podpiac sie pod tzw "hand made" a raczej "hand select" co moze gwarantowac wieksza rownomiernosc podswietlania matrycy.

To jednak bardzo duzo kosztuje i nie sadze aby bylo dla Ciebie odpowiednim rozwiazaniem.

Podswietlanie krawedziowe to jedna wielka wtopa szczegolnie przy podswietlaniu LED. Oszczednosc w kosztach po stronie producenta na maxa kosztem konsumenta,

Belkot marketingowy kierowny na oszczednosc i ekologie w polaczeniu z nizsza jakoscia produktu.

Smiech na sali

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podświetlanie ledowe jest ekologiczne, przy moim tv zużycie prądu wynosi około 70 W w dzień a w nocy jeszcze mniej. Oczywiście nie chodzi mi tu o ekologie rozumianą w sensie oszczędzania pieniędzy.

Przed wyborem tego tv zastanawiałem się nad sharpem z podświetlaniem full-led, wybór padł jednak na samsunga z powodu wyglądu jak już pisałem bardziej mi się podobał. Sama cena tego i tego tv była ta sama.

Popuszczę śruby i jak się coś poprawi to napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jak ma być, są dwie opcje, albo trzeba popuścić śruby w obudowie, albo przykręcić śrubę serwisowi :lol:.

A tak poważnie, taka czynność może pomóc, pod warunkiem ze naprężenia statyczne generowane są właśnie przez niezbyt dobre spasowanie ramki z matrycą, wtedy to faktycznie może pomóc. Ale jeśli powstały, czy też oddziaływały, one wcześniej, na przykład podczas transportu, to wtedy "po herbacie". Niektórzy stosują jeszcze metodę delikatnego masowania matrycy w danym miejscu, co pozwala czasem "popuścić" naprężeniom i je wyrównać. Ale to już wymaga absolutnego wyczucia i zmysłu manualnego, żeby nie uzyskać skutku odwrotnego od zamierzonego.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Masować matrycy nie zamierzam:P, jedna śruba jest tak dokręcona że nie mogę jej odkręcić muszę kupić bardziej pasujący śrubokręt co najlepsze jest to śruba w miejscu w którym występuje chmurka. Napisze jak popuszczę czy to coś pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Popuściłem śrubki, jakiś widocznych zmian w tej chwili nie widzę, ale niektóre były tak dokręcone że ledwo co dało się kręcić. Jeśli coś się zmieni napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mialem ten sam problem , wystarczylo w narzedziach ustawic oszczedzanie energi na sredni , i chmurki znikly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...