Skocz do zawartości
UnS

HTPC core i3 - zintegrowana grafika wystarczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Skladam komputer typowo do ogladania filmow HD 1080p, glownie zastanawia mnie czy karta graficzna zintegrowana z core i3 wystarczy do odtwarzania 1080p mkv, Bluray.

Obudowa Aplus CS GL3

Procesor Intel Core i3 530

Plyta glowna Gigabyte GA-H55M-S2H H55

Dysk Western Digital WD20EARS 2TB

Grafika zintegrowana bedzie z pamieci na plycie ,wiec co wybrac? Zwykle Kingstony moga byc, czy moze doplacic troche do Hyperx?

Pamięć DDR3 Kingston 4GB PC1333 2x2GB CL9

Pamięć DDR3 Kingston 4GB PC1066 2x2GB CL7

Karty graficznej nie bede kupowal wystarczy mi ta zintegrowana z procesorem, wiec nie jest mi potrzebny mocny zasilacz. Ewentualnie bede podkrecal troche procesor.

Jaki wybrac cichy zasilacz w dobrej cenie?

Cos cichego zamiast standardowego chlodzenia procesora?

I plyta podobno miewa jakies problemy z pamieciami, ale raczej wszyscy polecaja.

Edytowane przez UnS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi pytanie :) oczywiście ze wystarczy jest wręcz stworzona do ogladania Blu-Ray, materiału 1080p, jedyny minus jak na razie to niezbyt dobre działanie w 24p ale da sie temu zaradzić ustawiając odpowiednie Hz w sterach.

Po co Ci podkrecać ten procesor bo chyba nie do Blu-Ray'a czy mkv :) ten procek zjada na śniadanie Core 2 Duo E8400 takze wiesz jak nie masz zamiaru grać na tym zestawie w najnowsze wymagające gry po dołożeniu grafy to nawet nie myśl o OC bo nie ma kompletnie sensu a tylko wzrośnie zapotrzebowanie na energie.

Co do pamieci to sprawdz na stornie producenta płyty jakie ramy z nią chulają i są przetestowane, jednak z Kingstonami wszelkiej maści nie powinno być problemu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dość podobne procki ale na plus i3 z innych powodów - nowe gry też sobie poradzą w miarę o ile dodatkowa grafikada radę bo z takim metro to nie wiadomo hehehe

płyta spoko a pamięci wziąłbym 1600 i napewno nie kingston - raczej ocz czy adata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...