Skocz do zawartości
Dziura

Jaką kamere polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem nowym użytkownikiem na forum iii w sumie nie posiadam za wiele wiadomości w tych tematach , ale mam zamiar sie troche podkształcić tutaj :(

Już od ponad 3 lat bawie sie amatorsko w klejenie różnych filmików (przeważnie to były różne wygłupy z kolegami , wakacje itp.) lecz mam zamiar zabrać sie za to naprawde poważnie , chce zacząć krecić teledyski , różne filmy zajawkowe typu BMX , Snowboard itp. Iiii właśnie raczej do tego potrzebuje kamere :) . Musi ona dobrze krecic w nocy , oczywiscie dobry stabilizator , duzo funkcji dzieki którym bede mogł ustawiać ja do danej sytuacji . Nie chce żeby ona była taka jak dla rodzinki , która potrzebuje kamere tylko po to żeby nakrecić wyjazd w góry . Chciałbym żeby jak najbardziej przypominała profesjonalną kamere ( w sumie taką chciałbym posługiwać sie w przyszłości , ale to tylko ciche ambicje) . Kamera powninna być poreczna , wiadomo ciezko by sie jechało z takim kolosem za kimś na Snowboardzie , albo rowerze . Też w sumie jest ważne nagrywanie dźwieku booo niektórych tekstów poprostu nie można ominąć :) , aaa nie bede siedział z mikrofonem w jakiejś kanciapie jak przy wywiadzie :D na to jeszcze przyjdzie pora. Bardzo , ale to bardzo bardzo zależy mi na prostym zgrywaniu na komputer , mialem już wiele przygód z przegrywaniem filmów na komputer z kamer z kasetami , zawsze była utrata na jakości iii różne inne problemy z formatami , w sumie to format nie jest za duzym problem bo zawsze sa programy ale one tez psuja jakość :angry:. Jakość jest ważna , ale nie najważniejsza , te filmiki jak narazie nie beda dalej szły niż na youtube :D .

Ogólnie mówiąc , chce kupić kamere odpowiednią dla "młodego filmowca" , lubie to robic , chce to robic , a przy okazji chce to robic jak najbardziej profesjonalnie jak na moje warunki .

Cena , tu jest problem . Nie zarabiam wiec nie moge sie szarpnąć na 10 tys złoty . Myśle że około 3 tys. tooo bedzie najwiecej ile dam rady uzbierać w najbliższym czasie . Oczywiście to i tak jest bardzo bardzo duzo jak na moja kieszen , wiec załóżmy że 2-3 tys to jest mój budżet .

Bardzo prosze o pomoc iii z góry za nią dziekuje :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3 koła mozesz sobie kupic kamere na wakacje

o jakichkolwiek wymaganiach (a juz na pewno o tzw MANUALU) nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , no to znacznie pogarsza sprawe , no ale wiecej pieniedzy napewno nie uda mi sie uzbierac przez najblizsze pół roku . Także jaka bedzie najlepsza wakacyjna kamera dla mnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem iii w sumie spoko te kamerki ;) tylkoo że problem z zapisem ...

Ta JVC jest na karty pamieci , czyli ile tam dam rade zapisac minut filmu ?? Bede musial dokupic karte ? Moze byc jakis ubytek na jakosci przez to ?

Druga jest sony , ona ma dysk 16 gb tooo ile bedzie minut filmu ?? Ale w sumie ta sony wydaje mi sie duzo lepsze iiii nie az taka droga :D

Myślałem że są jakies tańsze kamery półprofesjonalne , nooo ale mam teraz za swoje :)

Uważacie że ktora lepsze ?? Sony czy ta JVC??

Aaaa i jeszcze jedno , te kamerki mają jakąś funkcje bawienia sie ostroscią ??

Edytowane przez Dziura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta, czy dysk - na jakości nic nie tracisz. Nośnik nie ma znaczenia. 16 GB - to około 2h materiału HD. ( oczywiście można nagrać więcej po zmianie trybu )

Gwoli ścisłości to nie są kamery półprofesjonalne, do tego dużo im brakuje - to nie ta półka cenowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się kamerom nagrodzonym kilka dni temu na EISA. Canon LEGRIA HF M31 kosztuje poniżej 3.000zł a jest dość ciekawy, 32GB wbudowane plus slot na karty, dotykowy ekran itd. jakość obrazu w recenzji na trustedreview 9/10. Z kolei ten nagrodzony Panasonic HDC-TM700 kosztuje ~3.600zł ale tam już masz tryby manualne, pierścieniem możesz nastawiać ostrość, migawkę, balans bieli itd., dotykowy ekran 3''. Te nagrody EISA nie wzięły się znikąd, obie kamery mają dobre recenzje w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez linczu ..... ja proponuję .... aparat - CANON 550. Wymienna optyka, to jest to, co zbliży Cię do poziomu PROFI, choć na chwilę. :)

No, a poza tym to bardzo fajny aparacik, a krótkie czasy naświetlania w takich sportach bardzo Ci się przydadzą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda

Filmowanie lustrzankami mozliwe jest TYLKO przy statycznych i zaplanowanych scenach. Do dynamicnzych ujec- całkowicie nietrafiona inwestycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mega szybkich ujęć polecałem użycie jako APARAT, nie jako kamera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo ten panasonic jest dość tak nawet bardzo ciekawy :) już wiem na co bede zbierał pieniądze :huh: chyba to jest najlepszy wybór jak dla mnie ?

Bardzo wam wszystkim dziekuje , jednym że mnie sprowadzili na ziemie , a drugim że jednak starali sie znaleźć coś dla mnie :lol:. Mam nadzieje ze przez pół roku coś spadnie jej cena ;D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...