Skocz do zawartości
drTHC

Proszę o pomoc Pioneer vsx-920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z włączeniem dźwięku surround w/w amp

Spróbuję go streścić

2 dni temu dotarł do mnie pionek, podłączyłem głośniki też pioneera, dodatkowo przez kable HDMI podłączyłem laptopa i enkę.

Przed użyciem sprzętu włączyłem MCACC, pięknie dostroiło wszystkie głośniki. Dźwięk naprawdę krystaliczny, po obejrzeniu filmu na Divixie byłem pod wrażeniem. (BD w drodze). Obojętnie czy oglądałem satelitę czy odtwarzałem coś z laptopa można było za pomocą przycisku na pilocie ustawiać różne tryby odsłuchu.

Wczoraj do kompletu głośników dotarł sub Yamaha. I zaczęły się komplikacje bo pan Yamaha nie chciał grać. I zaczęły się moje manewry po pilocie. W teście głośników "coś tam" buczał, ale przełączając na dźwięk z sat czy lapka była cisza. Po kilku godzinach mojego klikania po pilocie okazało się że kabel którym jest podłączony do amp jest uszkodzony (lub jakiś za słaby). Po wymianie kabla, pan Yamaha wytłumaczył mi że nie ma żartów z jego 300w, myślałem że mi ściany poprzestawia;)

Zrobiłem znowu MCACC, wszystko pięknie ładnie, ale okazało się że na wyświetlaczu amp jak wcześniej miałem pokazane kolumny które grają. Teraz nie wyświetla żadnych. Amp gra w stereo a w najlepszej wersji wyświetla 2 przednie głośniki L i R. Tylny surround nie gra. Wyjątkiem jest jak oglądam MTV HD i tylko jak są reklamy na tym kanale włancza się surround i amp wyświetla wszystkie głośniki. Po zakończeniu reklam znowu wyświetla 2 kolumny. Dzieje się to automatycznie. Dodatkowo na wyświetlaczu wyświetla się napis DIGITAL.

Coś musiałem poprzestawiać i nie mogę dojść co.

Bardzo proszę radę jeżeli ktoś zrozumiał o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się Tobie dojść do przyczyny która uniemożliwia ; prawidłowe; działanie amplitunera? Może warto zrobić reset i od początku dokonaj kalibracji Pioneera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Albo spróbuj pobawić się guzikami pilota w dokładnie odwrotnej kolejności.

Pewno że reset mam starszy model i pozamieniać można praktycznie wszystko od ilości głośników przez wejścia po wyjścia.

Albo spróbuj spokojnie przeanalizować co gdzie i jakim wejściem masz podłączone ile jakich masz głośników czy sub jest na "YES" czy na "+" przy okazji z balansuj punkt odcięcia poczytaj jaki sub jak najlepiej podłączyć żeby nie robił kichy z przodami.

Aleś się wpasował.

Pozdrawiam :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...