Jump to content
Sign in to follow this  
laciate32

Tania karta graficzna z akceleracją.

Recommended Posts

Witam, poszukuje taniej niskoprofilowej karty z akceleracją sprzętową dla HD. Narazie mam na oku GeForce 9300GE na procesorze G98 ponieważ tylko ona z serii 9xxx obsługuje sprzętową akceleracje VC-1 i H264.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_PureVideo

http://allegro.pl/item1184351223_geforce_9...mi_polecam.html

Co o tym sądzicie? Buduje bardzo budżetowe htpc. Planuje jeszcze jakaś płyte główną + core 2 duo E6300 lub pentium DualCore t2190 + kość 1GB DDR3.

Według mnie troszkę bez sensu się chcesz pakować w muzeum - E6300+GeForce 9300 to razem koszt około 400zł tak? Za te same 400zł możesz kupić procesor Intel Core i3-530 ze zintegrowaną grafiką Ironlake (Intel Graphics Media Accelerator HD 733MHz). Korzyści - procesor znacznie szybszy niż E6300, zintegrowana w procku grafa która ma wydajność w 3D pewno nie gorszą niż 9300, w pełni akceleruje wideo a dodatkowo chyba nawet wypuszcza przez HDMI nie tylko LPCM ale i bitstream audio HD. Przy tym oszczędzasz na miejscu i wiatraczkach, bo w procku masz wszystko co potrzebne. Pewno płyta główna obsługująca i3/Ironlake będzie trochę droższa niż pod E6300, ale według mnie stosunek wydajność/cena będzie znacznie korzystniejszy. A przy tym przyszłościowy, można kiedyś dołożyć dobrą grafę itd.

ps. tylko jeśli zdecydowałbyś się na i3 to wybierając płytę główną pamiętaj o chipsecie obsługującym Ironlake.

Edited by Ghrom

Powiedzmy że po kupnie kdl40ex500 jestem narazie troszke spłukany :lol:

Core 2 Duo E6300 - 159zł

Płyta LGA775 asus lub gigabyte - ok. 150

GeForce 9300GE HDMI - 80zł (allegro)

Kostka ramu OCZ DDR3 1333Mhz 2GB - 100zł

WD CaviarGreen 1TB - mam.

Obudowa+ zasilacz - mam.

To ma być totalna budżetówka. Tyle. Bloki wodne mam, to bedzie wszystko chłodzone wodą - wiec o hałas sie nie boje.

///

Pytam się tylko czy jeżeli w/w karta wspiera PureVideo HD (acc. VC-1 i h.264) to czy poradzi sobie z mkv (wysokie profile). Teraz mam w notebooku marnego Dual Core 1.73Ghz + x3100 i przy włączonej akceleracji dxva w classic playerze filmy w 1080p (x264) zaczęły chodzić idealnie. Wcześniej nie wiedziałem że to możliwe.

Z tego co czytałem to dobrą kartą jest GeForce GT240, która obsługuję BR3D oraz inne ulepszenia w HD.

Tylko że takie pierdoły jak wsparcie dla br3d są mi wogóle nie potrzebne, a karta już swoje kosztuje. Ide programem ,,htpc za psie pieniądze"

Wentylator na grafice z podlinkowanej aukcji to będzie istny helikopter. Gdyby nie to, że będzie to przykręcone do obudowy, to by odleciał :rolleyes:. Widziałem już tego typu karty "w akcji".

One się dość mocno grzeją, a budżetowość tej konkretnej sztuki polega na oszczędzeniu na chłodzeniu. Jak najmniej metalu, a wszystko opiera się na szybkoobrotowym wentylatorze. Nie wróżę tej konstrukcji długiego i bezstresowego życia w komputerze HTPC. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie integra z Radeonem HD3200 + jakiś nowoczesny procesor AMD. A i budżet na tym nie ucierpi.

Więc tak rzeczywiscie zkalulowałem to i zabardzo sie nie opłaca. Zmienie prawdopodobnie platforme na amd.

Za 350zł kupię więc:

Płyta główna MSI na chipsecie AMD® 785G z zintegrowanym radeonem HD4200 (AVIVO + akceleracja dla VC-1, h.264, mpeg2) za 230zł

+

Procesorek amd sempron 2,7ghz 45nm am3- chłodny, w miare wydajny, mozna trafic na sztuke gdzie mozna odblokowac drugi rdzen. za 125zł

== ok. 350 zamiast 450zł

Co wy na to?