Skocz do zawartości
savagep

A200 - udostępnianie plików WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

skonfigurowałem swojego A200, podłączyłem WiFI i aplikacje internetowe działają. Nie widzą się natomiast między sobą komputer i Popcorn w sieci więc nie mogę sobie przesyłać żadnych plików. Router widzi Popcorna (co jest zrozumiałe skoro działa internet), ale ping z kompa na Popcorna już nie działa. Czasami komp zobaczy udział o nazwie PCH ale po kliknieciu w niego zgłasza błąd że nie może uzyskać dostępu.

W Popcornie ustawiłem dostęp do dysku.

czy czegoś nie zrobiłem a powinienem?

Savage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz dysk wewnętrzny. Podaj coś więcej na temat swojego komputera, czyli jaki os oraz czy zainstalowałeś aplikacje NMT w popcornie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że masz dysk wewnętrzny. Podaj coś więcej na temat swojego komputera, czyli jaki os oraz czy zainstalowałeś aplikacje NMT w popcornie.

zainstalowałem NMT i wszystkie są odpalone. Ja posiadam system Vista. Dysk wew. jest zainstalowany. Podłaczajac Popcorna do kompa na usb wszystko dziala jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się nie widzą to znaczy, że samba nie chodzi albo nie jest poprawnie skonfigurowana. Musisz wpisać grupę domową w opcji aplikacji NMT na taką jaka masz w komputerze oraz w opcji dysk sieciowy udostępnić dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro się nie widzą to znaczy, że samba nie chodzi albo nie jest poprawnie skonfigurowana. Musisz wpisać grupę domową w opcji aplikacji NMT na taką jaka masz w komputerze oraz w opcji dysk sieciowy udostępnić dysk.

samba jest uruchomiona, grupa nazywa sie tak samo w NMT jak w komputerze, po prostu WORKGROUP

dysk jest udostepniony na kilka mozliwych sposobow (sprawdzalem rozne zapisy)

komp czasami widzi Popcorn jako PCH ale nie pozwala sie do niego dostac, ale nie widzi mi urzadzenia jak chce je spingowac (router wykrywa polaczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie działa ping do pch z poziomu pc to znaczy, że nie ma poprawnej konfiguracji sieci IP (podaj konfig na pch i w pc) lub masz blokadę na firewallu (podaj czego używasz, czy zapory Windows czy jakiegoś innego fw). Sieć powinna być też skonfigurowana jako domowa lub prywatna w Windows i FW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie działa ping do pch z poziomu pc to znaczy, że nie ma poprawnej konfiguracji sieci IP (podaj konfig na pch i w pc) lub masz blokadę na firewallu (podaj czego używasz, czy zapory Windows czy jakiegoś innego fw). Sieć powinna być też skonfigurowana jako domowa lub prywatna w Windows i FW.

wyślij mi proszę swój adres mailowy, może uda się coś wykombinować, jezeli oczywiście masz ochotę mi pomóc :lol:

jezeli się uda to wrzucę tutaj to co robiłem źle, może komuś się przyda :P

napisz na savage@o2.NOSPAM.pl - oczywiście NOSPAM usuń

Savage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszę na savage@o2.NOSPAM.pl bez NOSPAM i odbija mi z komunikatem "no user".

sorry - sam juz ze zdenerwowania myle emaile

savagep@o2.nospam.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem oficjalnie bardzo podziękować za pomoc GregorV :angry: Fajnie że są tacy ludzie jak on chętni do pomocy! :(

Dzisiaj udało mi się w końcu podłączyć PCH do otoczenia sieciowego. Tak jak podejrzewałem przyczyna była baardzo błaha, ale na nią bym na pewno nie wpadł. Mianowicie za daleko PCH stało od routera :) Podłączał się do routera i Internet działał, ale na podłączenie się pod otoczenie sieciowe chyba było za daleko. Dzisiaj jak kopiowałem zdjęcia na PCH na kablu USB zobaczyłem, że komp widzi PCH i pinguje do niego. Po ponownym podłaczeniu PCH do TV ustawiłem standardowe udostępnianie dysków sieciowych na PCH, wstawiłem przedłużkę do modemu WiFi i ... działa :)

ku pamięci dla innych, może moje prawie dwa tygodnie wojowania z PCH i konkluzja z tego komuś się przyda

Savage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...