Skocz do zawartości
fraseba

Hyundai MBox R650 - czy to jest dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jak w temacie, informacji na temat tego urządzenia jest jak na lekarstwo.

czy ktos ma juz jakies doświadczenie ?

wybrałem ten model ze wgledu na dwa sloty dysków twardych, co daje spora pojemnośc, a o to głownie mi chodzi (podobnie jak Xtreamer Pro drugi na mojej liscie) parametry oba urządzenia maja porownywalne

Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Jak w temacie, informacji na temat tego urządzenia jest jak na lekarstwo.

czy ktos ma juz jakies doświadczenie ?

wybrałem ten model ze wgledu na dwa sloty dysków twardych, co daje spora pojemnośc, a o to głownie mi chodzi (podobnie jak Xtreamer Pro drugi na mojej liscie) parametry oba urządzenia maja porownywalne

Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje

Hyundai jest bardziej dopracowany pod kątem stabilności, posiada tuner i możliwość programowania nagrań, nie ma natomiast (na razie) dostępu do serwisów internetowych. Xtreamer natomiast nagrywać nie potrafi i częściej zdarzają mu się wpadki ze stabilnością. To dwa różne urządzenia choć na prawie tym samym procesorze. Zależy czego potrzebujesz.

Xtreamer zapowiada że poprawi dźwięk HD ale na razie to Hyundai ma nad nim przewagę w audio.

Sprecyzuj jakich informacji szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można trochę w sieci znaleźć informacji o hyundai i z tego co czytałem wypada nieźle w porównaniu z bardziej okrzyczanymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hadiem masz racje, troche malo precyzyjne to moje pytanie. Tak naprawde szukalem pojemnego dysku sieciowego i przy okazji natrafilem na Media Tanki, doszedlem do wniosku ze to bedzie dobry wybor, w MBoxie zupelnie nie zalezy mi na opcji nagrywania bo mam do tego dekoder TVsat wybralem ten model bo ma dwa sloty (niestety model P550 jest trudny do kupienia) no i minusemn jest brak dostepu do serwisow internetowych

XtreamerPro teoretycznie spelnia wszystkie moje oczekiwania (brek .txt -drobiazg) ale faktycznie zbiera slaba recenzje, rzadkie aktualizacje

Mam kino domowe sredniej jakosci wiec nic ponad dts nie jest mi potrzebne

Aby tak miec pewnosc ze Hyundai doda serwisy internetowy wybor bylby prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

A jeśli mogę spytać czemu nie model MBox R3150S ?

Kefasso

Może wielu osoba wyda się to dziwne ale szukam, czegoś małego i najlepiej w pionie. Jak Xtreamer Pro, ostatecznie MBox, ma mi to służyć, również jako zew. dysk przenośny

spędziłem dodatkowo jeszczetrochę czasu w sieci i okazuje się ze XtreamerPro wcale nie wypada tak źle w porównaniu z innym sprzętem, myślę nawet ze problem może leżeć częściowo w tym forum, za dużo miłośników Popcornow , Novatronow i każdy z rozpędu kupuje to o czym najwięcej piszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wielu osoba wyda się to dziwne ale szukam, czegoś małego i najlepiej w pionie. Jak Xtreamer Pro, ostatecznie MBox, ma mi to służyć, również jako zew. dysk przenośny

spędziłem dodatkowo jeszczetrochę czasu w sieci i okazuje się ze XtreamerPro wcale nie wypada tak źle w porównaniu z innym sprzętem, myślę nawet ze problem może leżeć częściowo w tym forum, za dużo miłośników Popcornow , Novatronow i każdy z rozpędu kupuje to o czym najwięcej piszą

A czy ktoś na tym forum używa już tego MBox R3150S ?

Właśnie też przez wzgląd na to, że nie mogę zasięgnąć opinii innych niż o Novatronie coraz bardziej się na niego skłaniam.

Trochę frustrujące nie ukrywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtremery Oferują dobry stosunek ceny do jakości. Z tego co czytałem mbox sprawuje się bardzo dobrze ale nie znam nikogo kto już go przetestował. Może jakieś informacje na jego temat znajdziesz na tym blogu http://tnij.org/hym9 (czasem znajduję tu ciekawe art.). Jeśli chodzi o moją opinię to zawsze uważałem, że hyundai daje radę w odtwarzaczach sieciowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś na tym forum używa już tego MBox R3150S ?

Ja mam takowy .Sprawuje sie swietnie .Nowe aktualizacje (co 3 miechy ) ,poprawiaja jego osiagi. Nie zawiesza sie ,wszystko stabilnie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :rolleyes: Dzięki za odpowiedź. Mam w takim razie od razu kilka pytań. Nie musi być "na teraz".

Pyt.1 Czy, jeśli chodzi o funkcję NAS-a, jest możliwość nadawania uprawnień użytkownikom ?

Pyt.2 Czytałem, że jest w nim możliwość zdalnego programowania np nagrywania, po www, oczywiście jeśli jest do niego dostęp z neta. Prawda ?

Pyt.3 Hałas i grzanie ?

Pyt.4 Intuicyjność obsługi ?

Z góry dzięki i pozdrawiam

Kefasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze należy się kierować swoimi oczekiwaniami i opiniami innych, aczkolwiek każdy ma własne preferencje i czasami skrzywione. Jednak bez informacji czego ktoś szuka w takim urządzeniu trudno mu doradzić, bo nie ma urządzenia idealnego dla każdego. Jedno jest dobre w tej funkcjonalności a inne w innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wyborze należy się kierować swoimi oczekiwaniami i opiniami innych, aczkolwiek każdy ma własne preferencje i czasami skrzywione. Jednak bez informacji czego ktoś szuka w takim urządzeniu trudno mu doradzić, bo nie ma urządzenia idealnego dla każdego. Jedno jest dobre w tej funkcjonalności a inne w innej.

Zgadza się. U mnie priorytet to funkcja NAS i nagrywanie z EPG. Z tego co się zorientowałem, mając Vectrę nie mogę kupić sobie jakiegoś swojego PVR-a z CI żeby wsadzić kartę Vectry, bo oni mają kartę sparowaną ze swoim PVR i to jest jak jedno urządzenie, a nikt nie będzie mi programował mojego prywatnego dekodera do ich karty.

W drugiej kolejności możliwość odtwarzania zdjęć, radia internetowego i mp3, na końcu filmy i cała reszta.

W funkcji NASa zależy mi na jakiś uprawnieniach ograniczających dostęp do niektórych katalogów. Amatorsko zajmuję się fotografią i ponieważ mam WiFi w domu nie chciałbym ryzykować, że jakiś Wardriver włamie się do sieci i zastanie tam "otwartego" NASa z całą biblioteką moich zdjęć, które mógłby od tak sobie zgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. U mnie priorytet to funkcja NAS i nagrywanie z EPG.

Jeśli używasz Vectry, do telewizji cyfrowej, to nie możesz nagrywać poza ich dekoderem (to dotyczy zresztą innych kablówek też) inaczej niż przez scart, a być może av lub component - jednak wtedy nagrywasz tylko to co jest na wyjściu dekodera kablówki i to nie w formacie hd, jak pewnie być chciał. Tuner cyfrowy w RS na nic się wtedy Ci nie przyda, chyba, że w przyszłości, kiedy będzie telewizja cyfrowa dostępna dla ogółu i nie będziesz potrzebował dekodera kablowego. Opcja nagrywania w takim playerze ma sens tylko jeśli dotyczy to tunera analogowego, ale tu jest znacznie gorsza jakość i niedługo analog zupełnie Ci się nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W drugiej kolejności możliwość odtwarzania zdjęć, radia internetowego i mp3, na końcu filmy i cała reszta.

W funkcji NASa zależy mi na jakiś uprawnieniach ograniczających dostęp do niektórych katalogów. Amatorsko zajmuję się fotografią i ponieważ mam WiFi w domu nie chciałbym ryzykować, że jakiś Wardriver włamie się do sieci i zastanie tam "otwartego" NASa z całą biblioteką moich zdjęć, które mógłby od tak sobie zgrać.

Do zdjęć, mp3 to każdy player jest dobry i nie ma co przepłacać. Istotna może byćta 'cała reszta' bo nie wiem co masz na myśli.

Do NAS z ograniczonym firmware masz mały wybór: na razie tylko xtreamer, mede8er oraz dune z najnowszym firmware (jeszcze nie wyszedł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do zdjęć, mp3 to każdy player jest dobry i nie ma co przepłacać. Istotna może byćta 'cała reszta' bo nie wiem co masz na myśli.

Do NAS z ograniczonym firmware masz mały wybór: na razie tylko xtreamer, mede8er oraz dune z najnowszym firmware (jeszcze nie wyszedł).

Reszta mam na myśli "reszta parametrów i oczekiwań", które często użytkownicy stawiają takim urządzeniom typu: czytanie TXT, dekodery dźwięku, flac-i i inne.

Swój problem z zakupem tego typu sprzętu rozwiązuję jednak inaczej.

Do "wolnego" laptopa z "siódemką" Home Premium dokupuję Tuner USB Aver TV VOLAR HD Hybrid DVB-T.

Będę miał wszystko co potrzeba. W moim przypadku będzie się lepiej sprawdzało. Teraz tylko muszę poszukać myszki z żyroskopem.

Dzięki za info.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do licznych opinii o Novatronach i Xtreamerze to powiem tylko,

że Novatrony są coraz stabilniejsze choć jeszcze dwa miesiące temu serwis był ich drugim domem.

Co do Xtreamera to wszystko w nich pięknie wygląda i fajnie gra ale zawsze z jakimś drobnym problemem się borykają, nie podważam w żadnym razie ich wydajności bo z HD o wysokim bitrate radzą sobie bardzo dobrze.

Hyundai w wersji P550 jest w ogóle nieosiągalny z legalnych źródeł w Polsce, co powoduje że jeśli jakoś go kupisz to zapomnij o gwarancji :/

Poza tym Hyundai na rynku odtwarzaczy HD zadebiutował w tym roku więc nie ma się co dziwić że na razie mało o nim opinii, jednak

z pewnych źródeł wiem, że do serwisu trafiają najrzadziej ze wszystkich odtwarzaczy w tej klasie i znacznie rzadziej niż C200, ogólnie prawie wcale.

Co do jakości i opinii to już niech inni układają pieśni pochwalne :rolleyes:

Pyt.1 Czy, jeśli chodzi o funkcję NAS-a, jest możliwość nadawania uprawnień użytkownikom ?

Co do funkcji NAS to nie powalczymy z Hyundai'em bowiem posiada on tylo Sambę i FTP, a przy wyłączeniu pilotem przechodzi do głębokiego uśpienia (nie sprawdzałem, ale funkcje sieciowe chyba w tym trybie nie pracują)

Pyt.2 Czytałem, że jest w nim możliwość zdalnego programowania np nagrywania, po www, oczywiście jeśli jest do niego dostęp z neta. Prawda ?

Gdzie o tym czytałeś? Odtwarzacze Hyundai mają interfejs WWW ale służy on tylko do dodawania i podglądu torrentów

Pyt.3 Hałas i grzanie ?

Nie stwierdzono zakłóceń dźwiękowych (czyt. nie hałasuje bardziej niż sam dysk który w nim siedzi, a nawet go wytłumia), chłodzenie jest zapewniony przez wolnoobrotowy wiatrak którego praktycznie nie słychać i odtwarzacze z dyskami nie nagrzewają się jakoś specjalnie (wyjątek stanowi L110 vel zaparzaczka do kawy)

Pyt.4 Intuicyjność obsługi ?

Odeślę tutaj do strony domowej do zakładki Funkcje i powiem, że chyba prościej się nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hadiem.

Odnośnie do sprawy "z czytaniem o programowaniu nagrywania przez WWW".

Ostatnio wertowałem ten temat i codziennie czytałem opisy i porównanie różnych urządzeń, czy to na jednym forum czy na drugim, a to Ferguson, a to HumanMedia. Teraz już zgłupiałem. Byłem pewny, że czytałem o tym gdzieś w opisie na allegro :).

Jak to powiedział Pazura w Chłopakach co to nie płaczą: "dałbym sobie za nią rękę uciąć i wiesz co...bym teraz, kur* nie miał ręki" .

Tak byłem pewny, że czytałem o tym. Ale z tego wynika że się pomyliłem i niepotrzebne zamieszanie wprowadziłem. SORRY.

Koniec końców zdecydowałem się na zakup (podobnie jak pisałem w innym wątku) na Tuner TV AVERMEDIA VOLAR Hx HYBRID Win 7 TV Kit.

Wcześniej myślałem o Hybrid HD ale padło na HX, niewielka różnica ale podobno lepiej pod "siódemką" chodzi.

Jeszcze raz dzięki i pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interfejs www do programowania nagrań ma A.C.Ryan PlayOn, ale osobiście i tak bym postawił na Hyundai'a z tych dwóchfirm. To tak w ramach informacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem P500.

Czy to jest dobry wybór na dzisiaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem P500.

Czy to jest dobry wybór na dzisiaj ?

Jesli moge podpowiedziec? To jak czesto powstaja nowe oprogramowania (firmware) do urzadzen tego typu ,powinno sklonic Cie do zakupu. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako świeżynka pewnie nie jestem zbyt wiarygodny :) - ale od kilku dni mam okazje bawic sie R600 i szczerze polecam.

Szczegolnie symaptyczna jest funkcja nagrywania - i latowsc przenoszenia potem takiego pliku.

Jako odtwarzacz mediow HD tez sprawuje sie OK - jestem zaskoczony plynnoscia odtwarzania nawet w duzych plikach :)

Bardzo symaptyczny wyswietlacz, cicha konstrukcja i przyjazny pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako odtwarzacz mediow HD tez sprawuje sie OK

tłumaczy cię to

Jako świeżynka pewnie nie jestem zbyt wiarygodny :) - ale od kilku dni mam okazje bawic sie R600...

bo masz możliwość odtwarzania aż Full HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Bawiac sie juz kolejny dzien odtwarzacz odtwarza mi 99% filmow ktore mam. A w 1% probelm polega na dziwnym zachowaniu barw. 1 z seriali mam w plikach AVI i co pare sekund nastepuje dziwne stopniowe przesycenie barw i po chwili powrot do stanu wyjsciowego. Troche to wkurza ale nic nie jest idelane :). Inne AVI czytane sa poprawnie - dodam ze na kompie ten serial wyglada OK wiec cos chyba jest nie halo w samym odtwarzaczu (sofcie). Nie zaobserwowalm innych problemow :) Z Samsungiem 1,5TB HD154UI smiga az milo :). Aha - czasem tez dziwnie zachowuje sie YT -a mianowicie czasem widac a czasem nie opcjji w ktroej moglbym wpisac to co chce zoabaczyc czyli - search. Najczesciej poajwia sie tylko lista z najczesciej ogldanymi, most rated itd... a pole do wpisania pojawilo mi sie tylko 2-3 razy - moze robie cos nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dodatkowych zdań - po kilku tygodniach zabawy.

Po tym jak odtwarzacz otrzymał nowe oprogramowanie jestem pod wrazeniem -a moj maluch wniebowziety dzieki IMS i kategorii dla dzieci > bajki.

Na poczatku bylem sceptyczny do Hyundai'a ale teraz trudno mi sobie wyobrazic lepszy odtwarzacz w tej cenie. Dziekuje Panom z Humanmedia za polecenie!

Odtwarzacz nie powiesil mi sie ani razu - poprzedni popcorn robil to regularnie kilka razy dziennie. Ten potrafi chodzic 14h bez przerwy i dziala. Korzystam z tunera dvbt bo w tv nie mam a moj operator kablowy daje mi spory wybor kanalow w tym ok 10 HD i Hyundai sprawuje sie bez zarzutu. Funkcja TimeShift - chyba najlepszy wynalazek od czasow powstania TV :)

Brakuje mi tylko pasywnego chlodzenia bo czasem wiatrak jest slyszalny no i menu mogloby byc nieco ladniejsze i szybsze - ale bardziej cenie stabilnosc wiec sie nie czepiam ;).

W mojej R600 pracuje 2,5" calowy 500GB dysk -jest bezglosny i chlodny :) a reszta jest na NAS :). Mam nadzieje ze Hyundai bedzie udoskanalal swoje oprogramowanie i odtwarzacze nadal ku uciesze swoich klientow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się tak nie podniecaj. TS to już ze 3 lata temu miałem korzystając z TV sat i fergusona. Teraz wystarczy C+ albo nka, żeby zobaczyć na czym polega niezależność w oglądaniu TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...