Skocz do zawartości
pitcop

No to wkoncu component czy VGA???????? (Xbox360)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Wiem, wiem, ze juz o tym bylo poniekad.... Ale dalej nurtuje mnie pytanie - JAKI KABEL NALEZY PODLACZYC DO DOBREJ KLASY LCD (XBOX360)????
Od razu wyjasnie ze po dlugich testach roznych marek TV zamierzam zakupic (prawdopodobnie) Philipsa Cineos 32PF9731D/10.
Bardzo prosze bardzo ekspertow o trafne porady i opinie na ten temat!! Czy component czy VGA??!!
Pozdrawiam!
Piotrek

P.S.
Prosze nie poruszac tematu LCD (czy tamten lepszy, czy ten gorszy ), tylko samych kabli. Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pitcop' post='14046' date='13.10.2006, 12:22 ']Witam!
Wiem, wiem, ze juz o tym bylo poniekad.... Ale dalej nurtuje mnie pytanie - JAKI KABEL NALEZY PODLACZYC DO DOBREJ KLASY LCD (XBOX360)????
Od razu wyjasnie ze po dlugich testach roznych marek TV zamierzam zakupic (prawdopodobnie) Philipsa Cineos 32PF9731D/10.
Bardzo prosze bardzo ekspertow o trafne porady i opinie na ten temat!! Czy component czy VGA??!!
Pozdrawiam!
Piotrek

P.S.
Prosze nie poruszac tematu LCD (czy tamten lepszy, czy ten gorszy ), tylko samych kabli. Dzieki![/quote]

Ale wyboru za dużego nie masz: mając wersje premium dostajesz component i on jest idealny. Masz wprawdzie też VGA ale po co? Różnica jest praktycznie żadna. Kupuj orginany kabel component jak go nie masz i nie ma nad czym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno, powtarzam PODOBNO VGA w niektórych grach daje lepszy obraz, bardziej kontrastowy i przede wszystkim jaśniejszy (PGR3, King Kong), było o tym i tu i na innych forach dot. X360. Pewnie wiele też zależy od TV, bywa, że VGA w danym modelu TV jest byle jakie a component świetny i tak dalej...
Mając konsolę możesz potestować, kup kabel VGA (chyba z 50 zł), jak uznasz, że nie warto zawsze możesz go puścić na allegro, niewiele stracisz.
Jedna przewaga się ostatnio uwidoczniła w związku z napędem hd-dvd - po VGA pójdzie też 1080p (jeśli dany TV to przyjmie!), po YPbPr nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar podłączyć xbox po vga. Reszta złączek już zajęta :D No ale czytałem ze są problemy z dźwiękiem. Jakby ktoś podłączył LG px5r po vga i nie miał problemów prosiłbym o cynk.

Autorus


[quote name='jabba' post='14191' date='13.10.2006, 22:47 ']
Podobno, powtarzam PODOBNO VGA w niektórych grach daje lepszy obraz, bardziej kontrastowy i przede wszystkim jaśniejszy (PGR3, King Kong), było o tym i tu i na innych forach dot. X360. Pewnie wiele też zależy od TV, bywa, że VGA w danym modelu TV jest byle jakie a component świetny i tak dalej...
Mając konsolę możesz potestować, kup kabel VGA (chyba z 50 zł), jak uznasz, że nie warto zawsze możesz go puścić na allegro, niewiele stracisz.
Jedna przewaga się ostatnio uwidoczniła w związku z napędem hd-dvd - po VGA pójdzie też 1080p (jeśli dany TV to przyjmie!), po YPbPr nie.
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jabba' post='14191' date='13.10.2006, 23:47 ']
Podobno, powtarzam PODOBNO VGA w niektórych grach daje lepszy obraz, bardziej kontrastowy i przede wszystkim jaśniejszy (PGR3, King Kong), było o tym i tu i na innych forach dot. X360. Pewnie wiele też zależy od TV, bywa, że VGA w danym modelu TV jest byle jakie a component świetny i tak dalej...
Mając konsolę możesz potestować, kup kabel VGA (chyba z 50 zł), jak uznasz, że nie warto zawsze możesz go puścić na allegro, niewiele stracisz.
Jedna przewaga się ostatnio uwidoczniła w związku z napędem hd-dvd - po VGA pójdzie też 1080p (jeśli dany TV to przyjmie!), po YPbPr nie.
[/quote]

Prawda jest taka ze jakosc VGA i Component jest w Xbox360 podobna. A wszelkie roznice to odczucia subiektywne. Ja uzywam component bo moj telewizor przyjmuje po VGA "glupie" rozdzielczosci.
A i bzdura jest ze po YPbPr nieidzie 1080p w X360. Idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywam Component. To subiektywne ale wydaje mi sie, ze sa lepsze kolory niz po VGA. Co do rozdzielczosci to 1080p idzie po Component jak i po VGA.
Na korzysc VGA moze przemawiac upscale DVD do 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Posiadam telewizor Sharp 32 bv9e, sprawa wyglada tak ze wejscie VGA i component jest pod jedną postacią, tzn jest dołączona przejściówka z componenta na VGA. Z tego wnioskuje, że nie może być duzej różnicy pomiędzy tymi wejściami (czytaj sygnałami). Jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ WSZYSTKIM. MAM TV LCD PHILIPS PF 5320 I CHCIAŁBYM GO PODŁĄCZYĆ DO XBOXA ALE NIE MAM ZŁĄCZA KOMPONENT TYLKO DVI-I. MAM PRZEJŚCIÓWKĘ VGA - KOMPONENT, I CHCIAŁBYM SIĘ DOWIEDZIEĆ CZY MOZLIWE JEST TAKIE PODŁĄCZENIE, CZY JAKOŚĆ JEST TAKA SAMA JAK PRZY POŁĄCZENIE KOMPONENT-KOMPONENT. CZY KTOŚ PODŁAŃCZAŁ JUZ XBOXA DO TV PRZEZ TAKĄ PRZEJŚCIÓWKĘ ? PROSZĘ O POMOC. CZEŚĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AjatollahYogi' post='28055' date='10.12.2006, 20:26 ']
Witam.
Posiadam telewizor Sharp 32 bv9e, sprawa wyglada tak ze wejscie VGA i component jest pod jedną postacią, tzn jest dołączona przejściówka z componenta na VGA. Z tego wnioskuje, że nie może być duzej różnicy pomiędzy tymi wejściami (czytaj sygnałami). Jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi.
[/quote]


Mam sharpa 37GE1, z ciekawości kupiłem kabelek VGA. Jesli ktoś potrzebuje moge odsprzedać. Niby fizycznie to samo wejście, jednak różnica jest duża na korzyść component. Po VGA kolory tak jakby "wyprane" płowe. Po componencie soczyste, świetne. No i 1080i ten tele wyświetli tylko po componencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
czy ktoś z Was mógłby polecić mi jakiś dobry TV LCD 26", który przyjmuje sygnał 1080i na wejściu VGA?
Miałem zamiar kupić Samsunga 26R72B, jednak okazało się, że stosując kabel VGA mógłbym uzyskać z Xboxa sygnał o rozdzielczości 720p i nic ponadto... 1080i tylko i wyłącznie po componencie...
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przypadkiem upscaling filmow dvd odtwarzanych na xie nie idzie tylko na kablu vga
mi osobiscie nie udalo sie odpalic playera po componencie i zobaczyc upscalowanego obrazu (zawsze byl normalny )
za to na vga sam miod

pozdrawiam
gwene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...