Skocz do zawartości
zomer1980

Jak przerobic .ts na mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowym uzytkownikiem waszego portalu. Do tej pory nie miałem zadnych problemów z filmami bo głownie mialem je w formatach mkv. Ale teraz poszukuje inteligentnego programu ktory pomoze mi przerobic film w formacie m2ts na mkv. Bardzo bym chcial aby program nie ograniczał mi jakosci zarówno sciezek video, jak i audio. Najwiekszą moją bolescią jest ze duza gama programów zmniejsza jakosc dzwieku-do 320kbit a chcialbym w wielu przypadków pozostawic oryginalny 640kbit dzwiek 5.1.

Podsumowując chce pozostawic rozdzielczosc 1980x1080, oraz pełny dzwiek.

Pomozecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełny dźwięk ( może być także w MKV ) to z reguły coś bezstratnego HD , a w przypadku LPCM mógłby zajmować więcej niż sam materiał VIDEO.

Ot taki paradoks . Zostaw chocoaż 1.5 Mbit DTS !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma konwersji bez utraty jakości. Jeśli chcesz zachować oryginalne strumienie wideo i audio, to musisz zdemuxować kontener m2ts i wyciągnięte strumienie wideo/audio zmuxować do kontenera mkv. Jednego programu który to robi nie znam, można posłużyć się dwiema aplikacjami:

1. Demuxowanie

  • ściągasz program eac3to i graficzny interfejs do niego (GUI) HD DVD/Blu-Ray Stream Extractor, rozpakowujesz
  • wrzucasz wypakowane pliki GUI do rozpakowanego folderu eac3to, odpalasz HdBrStreamExtractor.exe, importujesz swój plik m2ts (lub folder STREAM jeśli to płyta BD), klikasz "Features", zaznaczasz ścieżki wideo/audio które chcesz wyciągnąć, wybierasz zapis strumienia wideo jako H.264 a audio jako ac3 (czy jaki tam będziesz miał format) i klikasz "Extract"
  • program chwilę demuxuje m2ts i w rezultacie otrzymujesz pliki typu "1_1_video.h264" (strumień wideo) i 1_2_audio.ac3 (strumień audio). To właśnie oryginalne strumienie z m2ts które musisz teraz zmuxować do mkv.

2. Muxowanie

  • ściągasz program mkvtoolnix, instalujesz, uruchamiasz mkvmerge GUI. Dodajesz (add) wcześniej zdemuxowane strumienie .h264 i .ac3
  • zaznaczasz strumień wideo w polu "Tracks, chapters and tags", w zakładce "Format specific option" w polu FPS wpisujesz ilość klatek na sekundę, np. 29.97 (tyle ile miał oryginalny m2ts)
  • klikasz "Start muxing" i czekasz, aplikacja połączy strumienie w kontener MKV. W ten sposób przerabiasz m2ts na mkv bez żadnej utraty jakości, zachowując oryginalne strumienie obrazu i dźwięku.

Może to brzmi nieco skomplikowanie, ale w rzeczywistości to kilka kliknięć myszką.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwy program zreszta z mkvtool juz korzystałem wczesniej, wiekszosc filmów konwertowałem przez niego, ale wiadomo zamego m2ts nie dawałem rady. Gdzies wczesniej tez czytałem na temat eac3to ale ktos tak marszczył ten temat i nie dopisał co i jak z gui, co dodac konkretnie. Troche sie załamałem chwilowo bo napisałes kliknij extrakt a wyskoczył jakis komunikat i miałem stracha, ale wcisnałem feature(s) i plik pojawił sie odrazu. Z programu tsmuxer , gdzie wczesniej juz powyciagałem wszystko to co potrzebne czyli film i jedna sciezka dzwiekowa, wiec niebyło dalej problemu bo mialem tylko jedno audio do zaznaczenia. Dosyc szybkie wykładanie plików (15min), teraz mkvtool (mkvmerge).

Jednym słowem rewelacja, łaczny czas załatwienia 40min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma konwersji bez utraty jakości. .(...)

a dokładniej, nie ma kompresji bez utraty jakości ....

konwersja i owszem, jeśli odbywa się bez kompresji stratnej, jakości może wcale nie degradować :(

ale to takie moje czepianie się szczegółów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghrom mam pytanie. A co polecisz jezeli chodzi o filmy ktore maja fps 29,97? Ten programik wywala mi w tym momencie błąd. Chociaz tutaj film jest raczej kiepskiej jakosci bo zajmuje marne 2gb..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dokładniej, nie ma kompresji bez utraty jakości ....

Jeśli mamy się czepiać szczegółów, to nawet zapis hexadecymalny jest bezstratną kompresją danych (binarnych) w stosunku 1:4, bezstratna kompresja RAR czy ZIP pozwala niektóre typy danych pakować z współczynnikiem nawet 1:45 . Wideo (raw) też podlega bezstratnej kompresji np. do JPEG2000. Ale to faktycznie szczegóły raczej daleko od wątku, bo w formatach które tu bierzemy pod uwagę zawsze będą straty przy konwersji czy kompresji.

zomer1980, to raczej problem z plikiem niż z programem, u mnie działa poprawnie z dowolnym fps. Może jeśli ten plik jest tak problematyczny, to miast muxować spróbuj go jednak skonwertować na mkv np. za pomocą HandBrake

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej TS MUxer+ MkV TOOLNIx

TS MUXERem nie krzywdzisz video, odcinasz HD-data w audio zostawiajac 1.5 MB strumien o ktorym pisał Bodex

Doklejasz napisy (subtitle workshop) i muxing do mkv w toolnix

w zaleznosci od filmu - 30-60 minut roboty (w tym 5 minut klikania- reszta idzie samodzielnie)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DVDFab widziałem taką zakładkę .... możesz ściskać do kilku zadanych rozmiarów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy się czepiać szczegółów, to nawet zapis hexadecymalny jest bezstratną kompresją danych (binarnych) w stosunku 1:4, bezstratna kompresja RAR czy ZIP pozwala niektóre typy danych pakować z współczynnikiem nawet 1:45 . Wideo (raw) też podlega bezstratnej kompresji np. do JPEG2000. Ale to faktycznie szczegóły raczej daleko od wątku, bo w formatach które tu bierzemy pod uwagę zawsze będą straty przy konwersji czy kompresji.

zomer1980, to raczej problem z plikiem niż z programem, u mnie działa poprawnie z dowolnym fps. Może jeśli ten plik jest tak problematyczny, to miast muxować spróbuj go jednak skonwertować na mkv np. za pomocą HandBrake

masz racje, po prostu za kompresje rozumialem tu kompresje video a ta prawie zawsze jest stratna ....

co do kompresji bezstratnej to sam sie przekonalem, ze pakowanie czegos co jest np. w MKV do RARa a w szczególności ZIPa, w 95% przypadków tylko zwieksza objetość pliku .... a przekonalem sie o tym na 2 sposoby:

próbując samodzielnie spakować cos, do pojedynczego pliku lub dzielonego archiwum - zawsze bylo one wieksze niz pierwotny plik ...

downloadujac cos z netu ... co najmniej 10 ostatnich pozycji jakie sciagnalem z rapida lub tez z sieci torrent, tych które byly spakowane do RARa (zazwyczaj dzielone archiwa), po rozpakowaniu plik wewnatrz archiwum byl mniejszy niz powstale z niego archiwum ... np. plik mial 2,72 GB a powstale z niego archiwum 2,92GB ..

po prostu nie da sie skompresować ZIPem lub RARem mocniej niz juz kompresuje x264 w MKV ... a jak sie z tego tworzy archiwa bezstratne to dochodzi jeszcze narzut z tych archiwów, czasem dane naprawcze jeszcze i archiwum musi byc wieksze niz pierwotny plik video ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieksze pliki o 5-10% powstaja w wyniku stosowania danych naprawczych

Jak jakies archiwum bedzie uwalone- mozna je wtedy łatwo dratowac. Sam sie o tym kilkakrotnie przekonałem

Po wtóre- kompresja w ramach RAR dotyczy tylko niektorych typów plików - dane video nie podlegają kompresji w ramach RAR (bezstratnej) lub jej stopien jest mizerny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...