Skocz do zawartości
BoDeX

CINAVIA - koniec piractwa !!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

CINAVIA jest aplikowana do modeli od połowy tego roku , ale czy do wszystkich to ciężko mi coś powiedzieć.

Aby to "blokowało", to musi być i player z takim ustrojstwem jak i tak zakodowana płyta (kopia) - chyba, że czegoś nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno tak ale możliwe a nawet pewne,że sprawę można załatwic podczas aktualizacji softu i nawet starsze playery mogą takową blokade posiadać a żaden sprzedawca nie wiem czy jest blokada czy nie.Sprzedawcy czasami nie wiedza o co pytam (być może nie powinni wiedzieć ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie załatwisz tego samą aktualizacją w urzadzeniach bez sprzetowo zaimplementowanej Cinavii

Do tego musi być specjalny Security Processor Unit - jednostka w SoC przez którą leci strumień audio i która w razie potrzeby wysyła do głównego CPU komunikat HALT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując używany blu ray z początku roku można mniej jakąś tam pewność,że cinavii brak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie załatwisz tego samą aktualizacją w urzadzeniach bez sprzetowo zaimplementowanej Cinavii

Chyba jednak się mylisz.

Programy komputerowe, jak można poczytać, już dostały aktualizacje z Cinavią.

Można także ją przemycić w aktualizacji dla wielu playerów stacjonarnych.

Oppo w aktualnych modelach chyba ma to już z urzędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myle się

Mylisz program kompuerowy z Firmware - to zupełnie inna para kaloszy

Tak jak Cinavia musi być zaimplementowana sprzętowo tak i np dekodowanie audio HD nie było mozliwe w starszych playerach

Kwestia Firmware nie miala tu żadnego znaczenia bo było to ograniczenie sprzętowe

na przykładzie oficjalnej dokumentacji technicznej SigmaD. 8643

http://www.sigmadesigns.com/uploads/documents/SMP8640_br.pdf

Security CPU supports wide variety of

conditional access (CA) and digital rights

management (DRM) solutions

Zwrot klucz to "supports wide variety" To jednak coś innego niż np "supports all security CA by firmware updates"

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jak ludzie płaczą po aktualizacji firmware w starszych playerach.

Wg. Ciebie to które układy zawierają już możliwość implementacji Cinavii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nowe Sigmy z serii 88xx - na bank

Niższe wersje są wolne od tego dziadostwa

Cały czas piszę o Sigmach. Nie wiem jak jest z Realtekami i innymi rozwiązaniami bo dużo zależy od danego scalaka.

Implementacja Cinavii wprowadzana via firmware to rozwiązania sprzętowe, wymagające szybkiego procesora DSP

W Sigmie 86xx siedzi sprzętowy chip (i pewnie w wiekszosci jemu podobnych SoC'ów) gdzie moduł procesora przpuszcza sygnał do momentu aż wyłapie flagę i wtedy haltuje strumień - tyle że on nie supportuje Cinavii tylko inne systemy CA

Takie rozwiązania są tańsze w produkcji niż DSP którego doskonałym przykładem są np kosci serii Sharc gdzie poprzez aktualizacje można załadować np najnowszy algorytm Audyssey'a, gapless itp

W swoim Dune D1 mam najnowszy FW zaciągniety z netu przez player - zero problemów

Jestem spokojny :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie bo jakoś zaczynam się gubić :-) To na jaki sprzęt zwrócić uwagę żeby być spokojnym jak mobor :-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune hd....rzadzi :D

troche glupawy wpis ale cieszy konsumentow poki smart, duo, max cinavii nie pokocha..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune hd....rzadzi :D

troche glupawy wpis ale cieszy konsumentow poki smart, duo, max cinavii nie pokocha..

nie pokocha, dopóty ty i inni nie zainstalują jakiegoś "nowego" softu

(tu już zrobiłeś mały błąd w swoim oppo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex - nie czytasz ze zrozumieniem :)

Tak jak obecne Sigmy nie zdekodują formatu Ultra HD DTS 150.2 tak samo nie są w stanie obsłużyć Cinavii

Playstation czy komp to już inna para kaloszy bo tam nie ma elektroniki dedykowanej danemu procesowi tylko wszystko liczy normalny CPU któremu można kazać liczyć wszystko

Prościej nie umiem

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz SONY-ego bez Cinavii , aktualizujesz soft i bum - masz ją na pokładzie , to najlepszy przykład.

Prościej już nie umiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadamy się bo nadal nie rozumiesz istoty problemu

Poczytaj o SPU, DSP to zrozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest istotą problemu wg. Ciebie oczywiście ?

Nie zawężaj tematu do Sigmy, która nie ma odpowiedniej jednostki, by po oprogramowaniu mogła czuwać nad strumieniem.

Zobacz na inne modele, które nakarmione nowym firmware pokazują swoje możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawężam do Sigmy ponieważ interesuje się tym tematem ale tylko na tyle na ile dotyczy on moich urządzeń.

Nie wątpię że wtrynić ten badziew do urządzeń typu PS3 czy PC jest niezmiernie łatwo ale już urzadzenia wyposarzone w pojedyncze SoC muszą być do tego przygotowane sprzetowo

Na razie jednak na zaktualizowanym Pasikoniku 320/500 żaden komunikat - jeszcze- mi się nie pokazał. Nie mniej, nie wątpię iż zainstalowany tam Uniphier posiada te dziadostwo onboard - jak każdy BD wprowadozny do handlu w tym roku

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten temat na tyle, że zapytam - czy są w polsce filmy na których to cudo się aktywuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2012r. raczej wszystkie filmy, które wydaje Sony mają zaaplikowaną cinavię, w tym i te wydane u nas. Z tym, że dotyczy to oryginalnej ścieżki dźwiękowej (zarówno bezstratnej jak i zaszytej w niej core), ale tych zagranicznych lektorskich (w tym naszych) czy dubbingowanych już nie...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam poważnie.

Jesli komuś nie zależy na dźwięku HD wystarczyłoby podmienić audio na DD5.1 z DVD o ile tam tego cholerstwa nie dają i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam poważnie.

Jesli komuś nie zależy na dźwięku HD wystarczyłoby podmienić audio na DD5.1 z DVD o ile tam tego cholerstwa nie dają i po kłopocie.

Niestety aż tak prosto nie będzie, dźwięk na DVD w wydaniach europejskich jest przyśpieszony (konwersja 24 klatki na 25 klatek), więc musiałbyś go przerobić a to takie proste nie jest.

Poza tym ktoś tu wcześniej napisał że dotyczy to tylko ścieżki bezstratnej więc jak takową wytniesz z płyty to na innych będących na płycie już nie będziesz miał problemu, niestety pozostaje wtedy imitacja BR bo dźwięk bezstratny to połowa jego zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie zalezy na bezstratnym dźwięku, natomiast przeróbka audio z 25 na 23.976 fps nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...